Несигурният или улегналият
Единият - наивен, с детско мислене, голямо самочувствие и никаква представа какво иска от живота.... но и многократно нарянаван от жените. Другият - зрял, мил, интелигентен, спонтанен и трезво мислещ... проблемът? ! Не мога да разбера с кой искам да съм, а може би по - скоро знам, но не искам да го приема. Животът ми в последните няколко години е като сапунен сериал и каквото и решение да взема все е грешно. Бях си обещала да не попадам в такива ситуации повече, а ето сякаш живота ми дава втори шанс да направя същата грешка. Да избираш между двама мъже, от които единият даже не знае със сигурност дали иска да е избран... Едното момче да го наречем Несигурният е на 25, зрял когато си поиска, обикновенно никога когато трябва. Оптимист до мозъка на костите си и големият проблем мои колега. Какво се случи - излязохме на кафе, после пак и накрая взехме че преспахме заедно, след това излизахме няколко пъти и това е търсим се рядко, почти не си говорим, но се виждаме (не правим само секс, ходили сме на срещи и без да сме свършвали в леглото). Проблемът е че жените са го лъгали много, последната му приятелка за която е щял да се жени му е изневерила и сега излиза, че нямал как да се довери и му трябвало време и евентуално тогава щял да иска нещо повече от това... не ми дава точни отговори на нито един въпрос, не прави никакви усилия за каквото и да било, подяволите дори не ме целува и прегръща, но иначе ме търси било за разговор било за друго.... и той не знае какво иска казвал го е милиони пъти... но за 5 месеца да не знаеш какво искаш ми идва в повече. Друг е въпросът, че се държи фриволно с другите жени и сякаш нарочно с тях се държи по начин какъвто знае че ме дразни, а аз съм сякаш призрак. С мен е някак студен пред останалите, когато сме сами е по мил и нежен, но пред другите сякаш не ме познава. Споделя с всички останали неща за нас, но не и с мен, какво му има един Господ знае.... Другият ще го нарека Улегналият, на 29. Той е пълната противоположност, внимателен, спонтанен, желаещ ме не просто като сексуален обект, а като личност. С него се запознах преди да започна да излизам с Несигурният. Но така и не излязохме, точно седмица преди да замине за чужбина излязох с него на разходка и кафе, говорихме си толкова дълго че не усетихме как мина деня. За първи път имах 11 часова среща, беше такъв джентълмен и с такъв интелект.... да но след като замина аз нямах време да вися на скайпа и той също все пак и двамата сме на работа а и различното часово време и така се получи с другото момче. Но ето че сега се завърна Баткото и ме потърси веднага, не исках да го лъжа и му казах че се виждам с някого - макар да не е точно виждане и все пак той пожела да се видим пък тогава да съм решила. Не знам какво да правя, харесвам толкова много Несигурният, но нямам цял живот да чакам да се реши да ли иска мен или не.... не мога да го чакам да ми се довери и определено не искам да го лъжа, но ако не предприеме нещо просто ще изляза с Улегналият, който се старае малко или много.... проблемът ми е, че определено си падам повече по Несигурният, може би съм вид мазохист и аз не знам, някак си като го видя и деня ми се оправя колкото и гадно да се държи, а към Улегналият изпитвам много леки симпатии по - скоро заради начина по който мога да си кажа всичко с него, няма тема на която да не можем да говорим.... просто си нямам идея какво да правя и изобщо да изляза ли сега с Улегналият или не... не искам да предавам момчето, особенно след всичките му гадни връзки... ако някой има идеи да сподели. Съжалявам за дългия пост, просто всичко е много объркано поне за мен....

Ж, 23

Коментари

1.   Този дето е на 29 трябва да избереш според мен!!!!

Исабела********

2.   И накрая ще избереш несигурния. Това ви е в природата на жените. Да не казвам 100%, но 99% от вас харесвате да бъдете провокирани, мачкани и по всякакъв друг начин да ви показват колко не струвате за дадения човек, а вие да се мачите да се докажете пред него за да се харесате.
От друга страна, когато някой е се държи мило и добре с вас, да се държи както трябва и както е редно, вие го набивате във френд зоната защото той разбирашли е добър, и не искате да го загубите като приятел. Ебахти тъпата логика!!! Ревете че нямало джентълмени, ама като се появи пак тичате при неизвестно.
Ей заради това спирам да съм доброто момче, ставам кретен. Няма смисал да се държа добре, колкото пъти съм бил добър толкова пъти сам бил набиван във френд зоната.

3.   Обективно ще ти посоча как стоят нещата, от мъжка гледна точка, мисля че за това ти трябва. Не влагам никакви емоции за разлика от теб.
Първо опредеделинията ти не са правилни. Т. нар. Несигурен си е много ясен, кристално ясен образ. Човекът се забавлява с теб, ти си му приятелка за секс и тук-там нещо друго, защо не, след като му позволяваш да бъде такъв с теб. За него ти не си и не можеш да бъдеш сериозно предизвикателство, ти си прочетена книга и няма как да искаш той да те погледне с други очи, по-скоро ако му откажеш близостта си, ще се насочи към друга с мислене като твоето, логично, нали?
Мазохист или не, с него няма да имаш бъдеще.
Т. нар. Улегнал. Човекът те харесва, вероятно доста, но той все още проучва почвата, желае да бъде с теб, но не на всяка цена, ако го отрежеш, ще си намери друга, не си незаменима. Не знам доколко се вписваш в дългосрочните му планове с оглед на факта, че живее в чужбина. С него би могла да имаш бъдеще, но трябва да се свалят повече карти на масата, за да се изясни картината.
Извод: Не се подлъгвай по самонадеяните въздухарчета, за които морето е до колене, дори да си мазохист, не заслужаваш подобно страдание. Дай шанс на нещо по-нормално, просто не действай като поредната глупава жена, светът е пълен с такива, бъди изключение.
М, 34

4.   И аз бях пред този избор и избрах несигурния. Не прави моята грешка! Послушай коментар 3, заложи на умерения и нормален човек, този който ще те уважава. Не знаеш иначе как ще съжаляваш после... да не ти обяснявам просто.. Изобщо недей да го мислиш.

5.   Авторке, не смятам да повтарям предните коментари, но смятам, че това момичетата сте мазохисти! Колкото по и най ви правет на чаймуни, толкова тичате, а после плачете. С плача ви страдат и близките ви хора- родителите, а после и децата ви отглеждат. Заложи на Истинското, страстта не е любов, а сигурността и разбирателството. Така, че ако искаш да си подменяна- действай!

6.   Виж донякъде ти сама си даваш отговор на въпроса, които зададе. Прочетох историята ти и моя съвет е да не избираш нито един от двамата. Аргументирам се с това, че ти симпатизираш на "несигурния", но той проявява нетактично поведение с това 5 месеца да не ти даде отговори на каквито и да е било въпроси относно бъдещите ви взаимоотношения. А другият мъж той е сигурно крило, но не и това, което виждаш явно повече в другия. По принцип щом си застанала на този кръстопът явно нито единия, нито другия успява да ти предложи нещо по-добро, за което да се хванеш и мигновено да избереш един от двамата. А може би в случая ти самата проявяваш несериозност и несигурност спрямо и единия, и другия. Така че помисли добре самата ти какво можеш да предложиш на бъдещата си половинка и удовлетворява ли те това, което ти ще получиш от него.

7.   От 3. Виждам, че някой се е развихрил да дава ниски оценки на хората, които залагат на по-рационалния, на по-мъдрия подход. Обзалагам се, че е някоя жена, за която се отнася последното изречение на предишния ми пост. Разбира се, в това няма нищо лошо, всеки има право на избор и все пак отново призовавам авторката, ако желае по-крепка връзка, да не се спира на т. нар. Несигурен. За него е сигурно едно - няма да отговори на чувствата и очакванията ти. Все пак, ако искаш да си изживееш емоцията, животът си е твой:)
М, 34

8.   Здравей, мило и объркано момиче! Сложен избор... И в двамата откриваш по нещо което ти допада, което обожаваш и харесваш. Сигурно ти е минавала през акъла следната мисъл: "Колко щеше да е хубаво, ако двамата се съберяха в един мъж... " Животът е низ от избори, които предопределят по-нататъшния ход на събитията. Тъкмо направим единият избор и хоп, след две крачки ни чака следващ такъв. Най - лесното ще бъде да ти кажа: "Остави, времето ще покаже. Не се измъчвай с излишни въпроси и размисли, млада си, има още много път да извървиш, много неща да научиш и много още мъже да срещаш". Но този отговор няма да те удовлетвори, предполагам. Като жена която също е патила от погрешни избори, защото не винаги имаше кой да ме посъветва и да ми подаде ръка и като малко по-възрастна от теб, ще кажа - заложи на сигурното, заложи на този който те иска и не ти го казва само на думи, а и ти го доказва. Предполагам, че единият повече ти допада като страст и темперамент, а другия го чувстваш по - скоро като приятел и доверен човек. В днешно време е трудно да срещнеш човек, на когото да се довериш, още повече мъж! Заложи на приятелят. Страстта е до време. После остават приятелството и доверието. От сегашната си възраст и опит бих избрала, този на когото мога да споделям и да вярвам. Остави останалите въздухарски неща. Сериозната връзка се гради с доверие, а ти предполагам искаш такава.

9.   Благодаря на всички за съветите в крайна сметка след дълго мислене и опознаване и на двамата реших да не избирам никой ... все още харесвам по - младото момче и не мога да лъжа другият. Но стигнах до извода , че не съм готова за връзка с който и да е от двамата или изобщо с когото и да е ... не ми харесва идеята че пак ще съм сама няма да крия , но по - доре сама , отколкото сама с някого :) Отново благодаря на всички за съветите и особенно на номер 6 чийто коментар определено ме накара да се позамисля хубаво .

Авторката