Не мога да приема желанията си!
Здравейте! Не знам дали тук ще намеря отговори на моите въпроси.. не знам дори как да задам въпросите си. И определено не знам кога точно се почувствах толкова объркана. На 23 съм и имам връзка от 4 години, той е на 26. Не мога да опиша 4 години в няколко реда, но връзката ни е доста силна. Запознахме се малко преди да тръгнем. Минали сме през много хубави и лоши моменти. Той е човекът, на който мога да разчитам за абсолютно всичко. Заедно сме непрекъснато. Общи приятели, семействата ни станаха близки. За всички около нас ние сме перфектно бъдещо семейство. Не се караме, не се обиждаме, винаги сме на първо място над всичко останало. Вярвам, че такава връзка човек не може да има 2 пъти в живота си. Изградихме я бавно и сигурно. Никога не се ревнуваме, никога не сме се съмнявали един в друг.
Не знам точно кога усетих, че не съм щастлива. Може би за първи път ми зададоха този въпрос преди около година. И аз просто замълчах като ударена с мокър парцал. Сякаш не беше очевидно? ! Не след дълго започнах сама да си го задавам и тогава разбрах, че не е редно и е странно. Сякаш не се познавах. Имаше причина да не мога да отговоря на този въпрос, но не я знаех. Имах всичко, къде е проблема. Не знам.. нещо се пречупи в мен, защото решенията, които виждах в глава си... мразех ги! Осъзнах, че не съм влюбена, и може би никога не съм била. Обичам човека до себе си с цялото си сърце. Ще дам и живота си за него... но няма любов, няма желание, просто ги няма. Той е най- добрият ми приятел и нищо повече. Ще обърна и света за него, но не защото съм влюбена до уши и не мога да живея без него, а защото съм загрижена за него. Просто сме толкова еднакви и толкова различни. Различни амбиции и мечти. Различни приоритети. Аз съм по-импулсивна и весела. Обичам да пътувам и ми писна да го правя сама. Липсва ми привличане между нас, дори малко романтика на моменти, може би страст. И не ми харесва тази идея... някак си чувствам, че пропускам нещо, че трябваше да изживея още нещо. Повярвайте ми, борех се със себе си и го правя вече година. Искам да се влюбя в него. Търся близостта му, просто не се получава, не чувствам нищо... Не съм му изневерявала. Вторият проблем е, че в компанията ни има едно момче. Доста сме близки, виждаме се често, излизаме заедно всички. Всъщност той беше човекът, който преди година ме попита дали съм щастлива. Мога да кажа, че това момче е най-добрият приятел на моето момче. Влюбен е в мен, казвал ми го е и ми го е показвал. Имали сме няколко момента и може би една открадната целувка, но до там! Не бих изневерила на приятелят си, а той не би го предал. Просто е трудно, като магнит е. Стараем се да се виждаме рядко, просто е по-силно. Не съм влюбена, поне така мисля, но има нещо между нас, което се владее трудно. И става все по трудно, а за първи разбрах за чувствата му преди 2 години. Не знам, сигурно историята ми е банална, но в моите очи не е. Такава каша е в главата ми, че не мога да си събера мислите. От една страна приятелят ми... не искам да бъда с човек, в който не съм влюбена, и той не го заслужава. Но и не искам този човек да не бъде част от живота ми. Просто ме е страх. От друга страна и това момче и тази химия между нас и всичко е толкова объркващо. На кое да дам път или просто да приключа с всичко и всички.? Приятелките ми ме съветват да изчакам още малко. Майка ми ми каза, че лъжа само себе си и, че е време всеки да поеме по свой си път. Не знам... ами ако всичко е подтикнато от това момче, защо ми зададе този въпрос преди година? Просто не трябваше да ми го задава! Сякаш бръкна с игла в сърцето ми. Супер ми е трудно и не мога да реша, или по-скоро не искам да приема решението си. Всичко в мен крещи просто да избягам с другото момче. Просто така, той веднъж ми каза, че за мен ще направи всичко и че ако някой ден искам да избягам, ще тръгне с мен. Ето сега ми предстои 4 месечно пътуване... кого да взема с мен.. или да тръгна сама? Една приятелка ми каза да затворя очите си и да си представя цялото пътуване и всички готини моменти... с кого искам да ги споделя? Не ми трябваше време, просто в главата ми беше това момче, което ме изкарва извън релси всеки път когато ме погледне. И ако заминем двамата... след 4 месеца? Ще съм наранила най-добрият си приятел, тяхното приятелство ще е разрушено. На къде? Аз съм страхливка, която не може да приеме желанията си и да признае решенията си!
Благодаря ви, знам че е доста дълга история. Ще съм благодарна за всяко мнение!

Коментари

1.   Връзката ви се е изчерпала и не виждам, как можеш да я спасиш. По-добре просто скъсай с него и продължи живота си сама. Честно казано - и сега живееш сама, защото твоят живот е до него - не С НЕГО. Ти живееш паралелен отделен живот - има Аз и Той, но Ние няма.
Като човек с щастлива връзка с Ние мога да ти кажа, че вашите отношения не са нормални, ако единият поне не е щастлив, а ти не изглежда да си щастлива. Напусни го с добро, за да не се стигне до лъжи, изневери и лошото. Спести си дългогодишна агония

2.   Има два варианта:
Вариант 1: Спираш всякакви контакти с второто момче ама всякакви... малко по-малко ще го забравиш. Говориш повече със сегашния си приятел ставате си пак близки разпалвате искрата.

Вариант 2: Зарязваш дълго строената си връзка и се отдаваш на несигурна любов продиктувана от въпрос Щастлива ли си.

Избора е твой.

3.   Ти си класически случай на жена болна от "боваризъм" - вечния женски стремеж към нещо повече към по-пълно и неопределено щастие. На косъм си от изневярата.

http://izneviara.com/priznaci-za-izneviara/21-iznevjarata-pri-jenite.html

4.   Да поне му кажи като човек че искаш да се разделите.
По-добре е защото, ако му изневериш или др. и разбере ще ви е гадно и на 2-мата, аз хванах така бившата и 3 месеца не ми дава мира, с приятели съм постоянно и пак съм разбит.
И не се хвърляй веднага на другото момче ми изчакай поне малко, за да не го нараниш още повече.
Мъжете ги приемаме тежко тези неща, особено ако наистина има чувства към тебе. Бъди внимателна! Не съсипвай 1 млад живот!!!

6.   Дай си малко време. Възползвай се от дългото пътуване, и го направи сама. Не взимай никой. Когато си дойдеш, няма да имаш нужда от съвети, ще знаеш какво да предприемеш. Успех.
ж-28

7.   Можеш и да не му изневериш, ти избираш. Аз успях да изляза от това състояние без изневяра.
За сметка на това май ще хващам пътя за чужбина, защото тука няма такава вакханалия, навсякъде креватна гимнастика.

8.   Авторке, това е моята история като млад, луда любов с жена ми (тогава не ми беше жена), невероятни приключения, после проблеми (вкл. тежки здравословни), винаги сме били заедно и сме се подкрепяли, после брак, дълго чакани деца (смяташе се, че не може да имам собствени деца) и когато абсолтно всичко беше наред - семейство, дом, деца, здраве, разбирателство, пари, приятели, секс, щастие, за всичко около нас ние бяхме олицетворение на перфектното семейство и тогава.... човекът, който винаги е бил най-близко до мен и съм имал безграчнично доверие и подкрепа - жена ми - предаде и мен и децата и родителите си и всички, които бяха близо до нас с най-обикновена, просташка изевяра и то с едно простичко, необразовано момче - бензинджийче и бракониерче!
Най-гадното беше, че след като се разбра, жена ми продължи да ме лъже още няколко месеца - въпреки, че знаеше, че ще загуби всичко и ще падне отвисоко. Просто се беше превърнала в една влюбена патка, без да осъзнава реалността и отговорностите си! А любовника и точно така беше свалил жена ми - с мазни приказки, колко е красива, колко е интелигента, колко е прекрасна, дори в повечето случаи дори не е трябвало да казва нещо - просто да кима и да се подсмихва. Е, познай какво се случи - нещата приключиха с Дон Жуана, с драми, сълзи и сополи, като минаха за малко през развод и раздяла на децата (на 2 и 4 тогава). И от тогава нашето семейство не е същото - изневярата на жена ми като капката катран отрови отношенията ни, вече няма доверие, отроковеност и честност в отношенията, още повече, че жена ми не желае да говори на тази тема. Вече винаги, когато говори по телефона се питам, той ли е? Когато излиза някъде се питам с кого ли е? Когато се целуваме, се питам кой ли целува, а когато сме заедно - за кой си мисли и кой си представя! Прецакани сме всички - и жената и аз и децата -всички! Няма печеливш! Непрекъснато се питаш - има ли смисъл да се стареш, да даваш всичко от себе си, след като си го направил и в резултат са те заплюли нагло в лицето! Нали може да се повтори пак? Какъв е смисълът? Където е текло пак ще тече! Накратно, авторке - сега имаш всичко и искаш още и като го получиш, пак ще искаш още! С другото момче за кратко ще е хубаво, със следващия направо божествено - докато не осъзнаеш какво губиш и че си прекарала цял живот като пчеличка от цвят на цвят в търсене на щастието, докато накрая не изгориш в огъня. Премисли си приоритетите в живота, какво е важно за теб и другите около теб, а не само да се ръководиш от пеперудките в стомаха! Защото това е временно и добре знай, че когато сме влюбени не всичко, което лъщи е злато! Успех.

9.   До номер 8: Брато, изживях същото като теб наскоро, разведох се, защото прелюбодейната ми жена също е влюбена патка в един малоумник без образование, човек който от години не работи нищо, а харчи парите на разведените си родители и е пълен тъпак. А тя образована с 2 езика, добра работа, аз също, но понеже на жените все не им стига нещо в живота решават да съсипят всичко изградено дотук, заради безразсъдството си. Много евтино ги работят подобни мъже. Просто забелязват у една обвъразана жена някаква неудовлетвореност и започват да им хвърлят стръвта. Фразите на такива мъже са: "ти щастлива ли си", "нещо не ими изглеждаш добре, всичко наред ли е", "е кво са мъжа ти гледа мача, а ти сама с детето в парка, мхм, странно", "и кво викаш нещо е крив" и се почват едни разговори, кандидат-ебача почва да и става душеприказчик, изслушва я, с него не си говорят какво ще пазаруват, кво ще готвят, става и интересен, става и приятел и без да подозира в началото впоследствие оня я е изработил, щото е отключил привличане у нея към него. Но жениците са си прости и се връзват на подобни подходи. После оня почва да разказва за себе си кви неща е преживял и тъпата патка си вика наум: "а моя къв е скучен". И така накрая е в леглото му, съсипва си семейството, децата страдат, влюбва се, често решава да се разведе, мъжа и ако научи често става страшно и изобщо заради женската си простотия и нестихващи претенции съсипва всичко. Те тва е. Жените просто все нещо не им стига в живота. И всичко да имат все искат нещо различно, нещо повече и накрая за съжаление страдат всички!

10.   Номер 8, ако си истински мъж, би трябвало да я оставиш, ама е... женчо...

11.   Съчувствам на 8 и 9. Но вместо да си ги прибирате или пък само да се развеждате, хубаво вижте от колко време ви работят така. Защото знам една, която се хили като тиква в момента, защото още от бременността си - тук ме размачкай, ах колко си сладък, която те вземе, голяма късметлийка ще е, да те науча на танц с поддръжка.. Е след 3 години развод, но мъжа й гадняр бил, ужасен бил. Ами, како, ти освен да се сваляш от самото начало на брака си с малкия, какво друго направи! И мъжа й, и аз, параван за любовните им истории на работа. Но и ние сме били ужасните. Аз поне не се омъжих за него, нито дете имам от него, нито му изневерих. Тя, да ми се кичи като коледна елха сега и да се правят на влюбени по храсти и тоалетни. Защото те това правят. Много била умна, красива, пък на - мъжа й... Аз не знаех, че една умна жена трябва да е лицемерна, изневеряваща и да не мисли за детето си, за семейството си и мъжа си, а за момченцата на работа.

12.   Авторката: Благодаря на всички за мнението. Относно 8 и 9, тъй като усетих, че ме сложихте под общ знаменател с вашите жени. Ако исках да изневеря, щях да съм го направила. Ако бях лека, нямаше да се боря от толкова време. Това момче, което ми е "завъртяло" главата... чувствата не се появиха от нищото и доста преди да ги усетя, знаех за неговите. Истината е, че смятам, че по-добрият момент за раздяла е сега, от колкото след 10 години с 2 деца! С другото момче прекъснах контакт, защото така е редно, колкото и да ми е криво. И всеки път когато съм усещала, че има проблем в връзката ми, винаги съм го търсила в себе си, пробвах да променя себе си, не него... и това ми отне година. Винаги съм разсъждавала разумно и съм говорила открито за проблемите си. Моето момче, знае за съмненията ми. Знае за това, че не съм влюбена. Въпроса ми е такъв: Задължително ли всяка една връзка, колкото и да е силна е последвана от рутината, навика. Нужно ли е всяка романтика или страст да се заменят от еднообразието. Отдавна съм свалила розовите очила, но пък никога не съм спирала да се старая да изненадам човека до себе си дори с нещо дребно, ей така за да запазя някаква искрица. Аз ли съм глупава, защото вярвам, че в една връзка, не е достатъчно само доброто отношение и уважение, а поне малко любов. Вие обвинявате жените си и може би са виновни те. Но аз ще ви кажа, че една година обвинявах само себе си. А през последните 4 години се постарах да дам всичко от себе си. През последната година, го изненадах с уикенд в планината, романтична вечеря на открито, луд секс на едно доста необичайно място, еротично бельо и т. н. Не го правя на заем, но за последните 4 години получих една единствена роза за рожден ден. Той просто е такъв. Грам страст няма между нас. И ако съм убедена, че всяка връзка стига до там, ще се примиря и ще се боря. Но не съм!

13.   Номер 9 съм до номер 12:

Ако очакваш цял живот да си влюбена, то определено имаш нереални представи за това чувство. Сега, влюбеността и любовта са 2 различни чувства. Влюбеността е до време и рано или късно се изпарява и настъпва отрезвяване, тоест влизаме в нов етап на отношенията, когато не всичко е цветя и рози. При влюбеността не сме способни да видим, обекта на чувствата си в пълнота, тоест неговите недостатъци или не ги забелязваме изобщо, или ни се струват несъществени. Когато си отиде влюбеността е големия тест, а именно ще дойде ли на нейно място любовта. При любовта приемаме човека с нас с всички негови положителни и отрицателни страни, наясно сме с тях и не се чувстваме нещастни от това. Човек, който умее да обича истински не търси да променя другия, а го приема такъв какъвто е.

Рутината в една връзка е неминуема, особено в брака и ежедневните семейни ангажименти. Тогава много жени попадат в този капан на отегчение, чувство за неудовлетвореност, емоционални липси и нещастие. Всъщност такива жени просто никога не са познавали любовта, били са влюбени, защото както по-горе споменах при влюбеността мозъка практически е изключен. Това и обяснява защо често виждаме жени, които тичат след пълни идиоти, които ги въртят на малкия си пръст. Започне ли една жена да се чувства нещастна, финала е ясен (изневери, раздяла, развод). Това, в което живееш в момента сама си си го направила, защото просто не оценяваш човека до теб и най-вероятно никога не си го обичала. Съвременните жени попадате точно в този капан - влюбвате се страстно, преследате обвързване, консумирате всичко във връзката и когато вече няма какво да се потреби, зарязвате свестните мъже, готови да умрат за вас (обикновено заради някой мухльо) с аргумента "нямам вече чувства", "не съм щастлива с него". Обикновено вие жените дори не можете да обясните защо, а просто вдигате рамене и казвате: "ми не знам, не е същото". Тъжното е, че това се случва не само на млади жени, а и на уж улегнали дами в доста напреднала възраст. Преди да зареже един мъж, жената гледа на него като виновник за собственото си нещастие, неговите битови навици започват да я дразнят, ако пие бира, що пие бира, ако гледа мач, що гледа мач, изобщо у жената ескалира недоволството просто защото не умее да обича. Днес са малцина жените, които познават истинската любов. А тя е улегнала, без пеперуди в стомаха и тем подобни насекоми. Честно казано, ако съм на мястото на гаджето ти, ще те зарежа преди да е станало по-зле. Щом отсега си тръгнала по тоя път и си привлечена от друг, бидейки с един, ти си склонна към изневяра, развод и т. н.

15.   Наскоро един приятел простичко ми каза: "Виж кво, жените са невменяеми и толкоз. Нито може да се обясни тяхното поведение, нито те самите го разбират, нито знаят какво искат, нито има нещо разумно в исканията им". Все не има стига, все искат химия, пеперуди, простотии, ЕМОЦИИ. Изобщо писнало ми е да чета и да слушам едно и също. Наскоро един познат, току-що разделил се с дългогодишата си приятелка ми вика: "ей човек, ама ти направо я цитираш, абсолютно същите думи ми каза". Ами, така е, не питай старило, а патило. И винаги или поне в 90% от случаите е замесен друг мъж, просто защото жената докато не хване новия клон, не пуска стария. Стар, мръсен курвенски номер е тва. Все нещастни, все недоволни, все неразбрани, все неподкрепяни.... За това вече с жените се оправям така, а именно почне ли ми с тия си тъпотии - шут в гъза и чао. Няма вечно да страдам аз заради неква си малоумница, която вечно не знае какво искa.

16.   Напълно подкрепям номер 9!
Мога само да добавя, че за мен винаги истинската любов и обич почват с влюбването.
Колкото до насекомите в стомаха (ха ха) не съм ги срещала и чувствала. При мен всичко започна в главата - като го видях за пръв път сякаш с парцал ме удариха - и дума не можех да обеля и ми трябваха 10 минути, за да спра да се държа като пълен идиот. Минахме през Ада, за да сме заедно и мисля, че това ни заздрави и закали връзката, така че като дойдоха децата, битовите проблеми, изобщо това не го виждаме като проблем. Как да го обясня - у дома цари някаква много интересна атмосфера и много хора дори си въобразяват, че се преструваме, но не е така - прегръщаме се, целуваме се, докосваме се през 1 минута, смеем се, караме се, изобщо - кипи бурен живот и изобщо скука няма и за миг дори да киснем пред ТВ-то и знам ли - винаги ни е интересно заедно.
Според мен номер 9/13 е прав - повечето жени правят фаталната грешка да чакат мъжете им да им направят интересен и щастлив живота. Истината е, че ако не можеш ти самата да си щастлива и да ти е интересно, никой друг не може да ти го направи щастливо и интересно - дори да те обича, дори да е перфектният мъж и така нататък. Просто е невъзможно. Започва се с търсенето на нещо и някой, за да се върне някаква лъжовна начална тръпка и сякаш тези жени са като под наркотик - сменят се мъж след мъж, докато накрая се събудят като стари, боли и отхвърлени лелки без приятели и семейство.
Пътят към ада минава през добри намерения... Уж искаме да ни направят щастливи, а накрая умираме в пълно нещастие

17.   Не знам дали само на мен ми минава през главата тоя въпрос, но що за най-добър приятел е това момче на гаджето ти? Това ли прави най-добрия приятел - да се хвърли на мацката, която му е най-близо и да забие не нож, ами брадва в гърба на този, чийто гръб трябва да пази. Щом приятеля ти не може да разчита на него, то и ти няма да можеш. А и рано или късно ще си помисли, че и на него ще му погодиш такъв номер и ще полудее от ревност.
Това е класически тийн-проблем, само че вие го изживявате със закъснение. Бил съм и в двете ситуации и не се гордея с това - това запомни!

18.   Благодаря отново на всички за коментарите. Случиха се доста неща през последните няколко дни. Както казах по-горе приключих всичко с другото момче, преди изобщо да е имало нещо. Моето момче ме изненада за първи път и направи нещо спонтанно, което върна вярата ми в нашата връзка. Ще дойде с мен на това пътуване, защото имаме нужда от няколко месеца да бъдем само двамата. Предложи ми брак, но поиска да му отговоря когато се върнем. Мисля, че знам отговора. Доста остри коментари прочетох, но всеки има право на мнение. Не мисля, че съм к–––а, за това, че в даден момент съм изпитвала съмнения. Дори смятам, че тези съмнения ми помогнаха да си отворя очите. Мисля, че всеки човек с дълга връзка, в даден момент се е питал това ли е правилният човек? ! Със сигурност и моето момче се е питало. Не съм го лъгала за нищо, а в последните дни си казахме абсолютно всичко. Разбрах защо е бил толкова приятелски настроен и видях и друга страна в него. Мисля, че следващите няколко месеца ще са определящи за нашите отношения. Благодаря ви :)

19.   Такива жени, не са жени...

20.   Дано наистина си си отворила очите! Не обичай мъжа, защото прави или не прави това или онова, обичай го такъв какъвто е и не разчитай той да чете мисли, да има интуиция, да предусеща, да разбира от знаци и тем подобни женски неща. Мъжете имаме друга психология и тя е основана на разума, а не на емоциите! Не се опитвай да го променяш, защото един мъж не се променя в брака! Помни, че истинската любов е тази, в която даваш без да очакваш да получиш! Обичаш ли го така, значи това е любовта. Не се вглеждай в недостатъците му, той ги има, това е сигурно, ти също не си идеална. Обичайте се истински без пеперуди в стомаха и тем подобни глупости! Брака е трънлив път с много проблеми, теготи, а появят ли се децата, влизайки в ролята на родители, не излизайте от функциите си на съпрузи! Прощавайте си, защото и двамата ще допускате грешки в брака си, в отношенията си! Използвайте думичките: "благодаря", "извинявай", "съжалявам", "прощавай". Не давайте на никой да се меси в отношенията (тъщи, свекърви)!