С течение на времето започнах да усещам някакво привличане към нея...
Здравейте на всички, които отделят време да четат. Ето я и моята история: аз съм момиче на 18 години от малък град. С най-добрата ми приятелка се познаваме от съвсем малки. Никога не ми е вървяло с момчетата, никога не съм имала гадже, но това не ме притесняваше.
Не съм грозна, нито тъпа. Винаги съм се възхищавала на най-добрата си приятелка, защото е център на внимание, красива е и има изключително добър характер.
Тя е в моя клас и след училищи сме постоянно заедно.
С течение на времето започнах да усещам някакво привличане към нея. Започнах да си фантазирам с нея и усещах силно чувство за вина. Осъзнах,че съм влюбена в нея, но тя не подозираше нищо.

Една вечер седяхме заедно на една пейка в парка. Тя беше много близо до мен и аз не се сдържах и я целунах в устата. В този момент тя ме блъсна на страна и ми каза да не се доближавам повече до нея. Тогава на мен ми стана много гузно, че направих това. Оттогава тя не иска повече да контактува с мен. Блокира ме в скайпа, не отговаря на обажданията ми и ме отбягва. Много съм объркана и не знам как да постъпя. Моля Ви посъветвайте ме нещо.

Коментари

1.   Ами помисли си дали приятелката ти е толкова достойна за възхищение след тази й постъпка. Вероятно и тя е объркана, но ако е споделяла поне приятелските ти чувства, не би ти отказала разговор.

Зависи и колко време е минало от случката - може да й трябва време да помисли и да реши как да се държи оттук-нататък. А може и имиджът й да е по-важен за нея от приятелството ви.
Не знам, само тя може да ти каже истината, затова не спирай да търсиш контакт. Например напиши й бележка в час - нали сте от един клас.
Но само за да се изясните - май не можеш да се надяваш на повече.
Обясни й как се чувстваш, но й обещай, че няма отново да й посягаш, след като си разбрала нейното отношение.

В случай че искаш да си останете приятелки - сподели го с нея. Но ми се струва, че това ще е болезнено за тебе - обектът на чувствата ти да ти е пред очите, а да си остава недостижим. Само едно нещо не прави - не продължавай да изпитваш вина.

Ако си лесбийка, значи си такава и нищо не е в състояние да промени този факт. Не слушай разни неграмотни хора, които ще ти кажат да се лекуваш или да избереш друга ориентация. Има и други като тебе, които ще те приемат, затова живей открито и без срам.
А един ден, като порасне, твоята приятелка ще съжалява, че е постъпила така с тебе, бъди сигурна. Ако ли не - толкова по-зле за нея.

2.   Може би е трябвало да подходиш по - деликатно към ситуацията, а не да се нахвърляш така. :)) Но няма нищо, всеки прави грешки. Важното е да се опитваме да ги поправим, и да се страем да не ги повтаряме.

Сигурна ли си, че чувствата, които изпитваш към нея не са чисто приятелски? Най - вероятно реакцията й се дължи на нейната ориентация. Ако е хетеро е нормално да реагира така, и още повече след като е предполагала, че и ти си като нея. Уплашена е толкова, колкото и ти. :)

Трябва да намериш начин да поговориш с нея и... да й се извиниш. Запазете поне добрите си отношения. Ако ти е била (и все още Е) истинска приятелка, ще те изслуша. Търси начини. Ако трябва опитай да се свържиш с нея чрез някоя ваша обща приятелка (не е нужно да й казваш за какво точно става въпрос, просто поискай нещата да се развият, така че двете да се срещнете).
Ти прецени дали е добре да разкриваш сексуалната си ориентация, и преди това се увери в нея. Може и да я запазиш в тайна. Ще е болезноно за теб, но по - добре за нея.

От там нататък или продължавате приятелството си, (но имай в пред, че едва ли ще е както преди), или теглите чертата. Не прекалявай, и бъди внимателна... Не я вини, просто й обясни това, което сметнеш за полезно в ситуацията...
Сигурна съм, че ще се справиш :)
Успех...
SFA