Болката от изневярата и развода не отшумява!
Моята история е много тъжна. На 33 години съм. Разведох се преди близо половин година. Бившата ми съпруга ми изневеряваше с мой познат. Започна да се държи странно някъде през пролетта на миналата година, крещеше постоянно, все недоволстваше, каквото и да направех не я удовлетворяваше. Имаме син на 4 годинки, бяхме женени 7 години. Започна да излиза често (уж с приятелки), да закъснява, да се държи все по-агресивно и зле с мен, после започнаха серия от скандали. В една такава вечер, когато детето беше при баба си, тя се прибра някъде към 11 часа вечерта, като не се бяхме чули цял ден, а пък предишния ден пак се бяхме скарали. Тогава и се обадих и и поисках обяснение, а тя ми каза, че просто била излязла с колежка. Прибра се, но аз бях бесен и след като пак се скарахме я изгоних. Каза, че спала в приятелка, но ме излъга. Не се прибра няколко дни, въпреки, че я молех да дойде и да се изясним веднъж завинаги. Когато обаче се прибра след няколко дни, у нея имаше коренна промяна. Започна да говори, че ми давала последен шанс, че нямала чувства, че искала свобода и т. н. Тогава заподозрях, че има друг, защото поведението и от няколко месеца ставаше все по-странно и необяснимо. Криеше си телефона, лъжеше ме на дребно, витаеше някъде другаде, беше като зомби, а държанието и ставаше направо нетърпимо. Така след още месец два, започна да говори, че имала нужда да остане сама, временно да се разделим за да премислила и т. н. След около месец, месец и нещо разделени ми поиска развод и каза, че решението и е окончателно. Казах и, че няма да стане по взаимно съгласие, защото не съм съгласен и ако иска да си пусне молбата за развод по исков ред. Тогава тя каза, че нямала пари за развод по исков ред и щом не желая по взаимно съгласие ще си живеем така - разделени. Не много след това научих истината от мой приятел, който я видял в някакво заведение да се натиска с друг мъж. Побеснях и веднага поисках среща с нея. Тогава тя ми призна всичко и аз и казах или аз или той. Тя избра него, влюбена била, а връзката ми била от 5-6 месеца. После се разведохме, детето остана при нея, а с любовника не живеят заедно, но често си гостуват. Скоро я попитах дали ще се събира с въпросния господин, защото живо ме вълнува с кой ще живее сина ми, а тя ми намекна, че най-вероятно ще се съберат. Сега макар, че мина доста време и най-силните емоции поотминаха у мен се е настанило едно чувство на болка и мъка, че съм лишен от детето си. Често ми прави спънки да го виждам, усещам, че го настройва срещу мен, самата тя се държи с мен нагло и арогантно. Дори това, че исках нормални човешки отношения заради детето, тя не пожела. Та това, което ме интересува е докога ще се държи така, все пак детето е и мое, с него не съм се развеждал? Дали връзката и с тоя господин ще устои? Честно казано, ужасявам се от мисълта, че синът ми би живял с чужд мъж, макар, че съм безсилен и нямам нито право, нито власт да и забранявам с кой да живее, пък и не ме интересува? Чувал съм, че връзки започнати като изневяра и разрушили семейство обикновено се разпадат. Въпроса ми е предимно към мъжете, които са преживели тези неща. Дали след време тя ще нормализира отношението си към мен, като баща на нейния син? Детето страда и това е видно. Нека също мъжете (а и жените) да споделят за колко време излизат от състоянието на болката, огорчението, разочарованието. Нека, който е преживял това сподели своя опит. Как се разви по-нататък вашия живот? Моите наблюдения са, че след такъв удар повечето мъже не успяват да създадат ново семейство.

Коментари

1.   Виж, Авторе - такъв е животът! Според мен рано си се бракувал и си бързал с децата. Ето ви днес - всеки е поел по своя си път. Не мисля, че жена ти ти е изневерявала, съжалявам - тя ПРОСТО СЕ Е РАЗДЕЛИЛА С ТЕБ. Ти си този, който не си искал да ? даваш развод и така си се окачил със заслужени рога.
Бракът не е до живот, особено сключеният на млади години. Приеми го! Жената просто не е била щастлива с теб и съответно се е разделила. ПРИЕМИ ГО и продължи напред, вместо да се пържиш в горчивина по миналото. Единствено важно ти е детето, а докато не почнеш да се държиш човешки с майката, ще имаш проблеми и с детето. Не ? прави чест, че го използва в конфликта, но най-вероятно го прави несъзнателно. Това за мен е единствената ? вина - че се е омъжила млада без да знае, какво иска, че е създала семейство, без да е зряла за това с мъж, който очевидно не е харесвала... и че използва детето си в конфликта с бившия си вече мъж! Това последното е доста мръсно и ако има някакъв грях към теб - то това е именно настройването на детето. Говори открито с нея по темата, кажи ?, че искаш това да се промени, а иначе я остави да си избира мъжете в живота - тя вече не е твоя жена. ПРИЕМИ ГО и продължи напред.
Успех

2.   Виж сега няма как да не те боли, да не си съсипан. След като си дал дума на тази жена и си я взел за съпруга, и дете си решил да имаш от нея, едва ли си мислил, че нещата ще се развият така. Тя е тази, която е изгубила, но времето ще покаже. Ти все още я обичаш във всеки ред се чете и затова разбирам колко болезнено ти е. И какви са тези глупости, че второ семейство не можеш да създадеш, напротив може би сега е момента да откриеш голямата любов. За детенцето, няма какво да направиш, защото ако не е този, утре ще е друг, освен ако това не е някакво увлечение на бившата ти и не реши утре да се върне при теб, а от твоя страна ще е глупаво да я приемеш. Колкото и да е трудно продължавай напред. Само времето ще те излекува. Успех!

3.   Не си ли я усетил каква е, бе, човек? !
Била е примерна, страхотна, невероятна, направили сте си детенце (да е живо и здраво и ИЗВЕДНЪЖ тя е станала такава - хойка наляво-надясно, не се прибира, спи с друг, лъже те, мачка те!?

Извинявай отново, но това е невъзможно.
(Не казвам, че си изброил тези качества за нея, но след като си я избрал за майка на детето ти, явно си я мислел за достойна и смислена жена. )

Тази жена е кофти, а ти ми изглеждаш като мил и добър човечец, даже наивен и под чехъл.

Убедена съм, че ти е адски трудно, но няма връщане назад! Когато е най-тежко стискаш зъби и продължаваш, та ти си МЛАД, МНОГО МЛАД!

Бори се затова да се виждаш с детенцето си, независимо дали тя го настройва срещу теб (отново - няма как изведнъж да е станала подлярка) ти му покажи, че го обичаш, бъди до него, гледай си го, то като поотрасне самичко ще почне да разбира и ще узнае как стоят нещата.

Бъди до сина си!
Защото тази жена е егоист и се интересува само от себе си, как ще го гледа това дете не ми се мисли.
Както вече казах - млад си, ще срещнеш Жената, може да е след години, но стискай зъби и бъди търпелив.
Убедена съм, че ще бъдещ щастлив и ще имаш прекрасно семейство и още дечица, от жена, която те заслужава!
Дръж се, друг избор нямаш!

Успех!

- Еделвайс

4.   Номер 1, твоят коментар е отвратителен!
С какво право съдиш, че хората са се оженили прекалено млади? !? На колко според теб трябва да се създава едно семейство - на 40 години ли?
За да не бъда голословен, ще ти кажа че имам брак от 14 години. Прекрасен при това! Взехме се, когато бяхме на по 20-тина години. Е? Според твоята формула, би следвало да съм в същата ситуация, като автора.
Хайде, малко да излезнеш от догмите на ком-морала и да си запушиш "човката" един път завиниаги! И един съвет - намери си половинка! Нищо, че си на преклонна възраст.

5.   Ето ако още се чудят, затова жените са Т*ПИ К*РВИ, един мъж, може да кръшне, но никога няма да остави семейството си и детето си, а жената като тръгне да го прави и винаги се стига до развод, но и тя ще си намери майстора...

7.   Аз съм голямо дете на разведени родители и имам наблюдение над други разведени/разделени. В повечето случаи мъжът цял живот не може за преживее раздялата, но една част от тях си създават нови семейства, имат и доста оферти - един самостоятелен мъж е по - голяма партия от разведена жена с дете. Жените са по - гъвкави и рядко съжаляват за сторенето, освен ако не се разочароват много от следващите си връзки и си кажат аххх защо го направих, съпругът ми беше супер. По е вероятно ти да си създадеш ново семейство, тя да има неуспешни връзки. Една от причините е, че тя не е потърсила лесен начин да избегне проблемите в една връзка, докато ти дори и грешен ще имаш едно наум в следващата си връзка. Още повече, че почти, казвам почти винаги се случва разведените жени да си хващат не най - добрите мъже, та кой нормален мъж ще иска да гледа и съжителтва с чуждо дете, ще си хване напълно свободна жена.
За детето не се притеснявай! Съвсем скоро ще осъзнае, че без твоята финансова помощ, няма да може да осигури на детето си добро образование, дрехи, екскурзии и т. н. Без теб по - трудно ще се справи с проблемната тиин възраст, а и ти ще бъдеш идеалния вариант да остава няколко дена в месеца с новите си любовници насаме....
P. S. Мъж съм, обичам много майка ми, но наблюденията са ми такива!

8.   Случват се такива неща, за съжаление. Докато четях историята ти, си помислих, че дори да се е влюбила или увлякла по другия, не е трябвало да се отнася по тоя начин с теб. А да седне, да разкрие картите и да реши въпроса човешки и цивилизовано. Все пак годините с теб и общото ви дете са значително основание да се опита да запази добрия тон в общуването. Явно не е искала.
От друга страна - голяма грешка на вас мъжете е тази, че приемате жената, с която живеете, за ваша собственост. И по-късно, ако стане нещо такова, не можете да се отърсите от схващането, че тя е нещо ваше, което вече не иска да е ваше. В доста случаи докато се тръшкате, че не искате децата ви да живеят с друг мъж до нея, вие всъщност не можете да приемете, че тя е решила да продължи живота си не с вас, а с другия. Децата си вървят с майката - това е. Тя е тази, която ги носи, ражда и която е до тях в първите три най-важни години от живота им. Не можете да я замените. Но и не можете да смятате, че след като имате общи деца с дадена жена, тя заради това не трябва да живее с друг след раздялата ви. Това, което можеш да направиш, е да запазиш отношенията си с детето, като се постараеш да не го настройваш и ти срещу нея, защото така съвсем ще объркате малката душичка.

9.   Ми набори сме с теб и ще ти драсна нещо.
Аз като теб имах дълга връзка, горе долу колкото твоята, само че не се ожених, защото винаги съм усещал че ми е рано за дете и семейство, независимо факта, че съм се държал достатъчно отговорно, градил съм дом и т. н.
Истината е че дори ако не сте били семейство, а е било само връзка пак боли, но това е до един момент, после отшумява, появяват се нови хора, старите навици се сменят с нови и всичко си идва на мястото.
Само мога да се съглася с един от горните постове, в които са ти казали, че нещо в мирогледа относно жените ти липсва или е не на място. Ти твърдиш че тя е била перфектната и че всичко е било наред, но истината обикновено е доста различна от тази. За това мисля че по-скоро си бил силно заслепен от някаква външност, не толкова от вътрешните и красоти :)
Приеми го като урок и се променяй, мисля че не е късно.

10.   Ох, понякога ме е яд на мъжете. Седят и стоически търпят какво ли не, а не могат да изиграят някаква обикновена егоистка.
Обърни се към близка жена да те научи как да постъпиш - сестра, братовчедка, леля, майка.
(В никакъв случай приятелка - да ти е роднина и да ти е близка)

НИКОГА не забравяй, че жените са Х И Т Р И...
просто като мантра да ти стане това.

Питаш кога болката и разочарованието ще Й отмине. Е това не го разбрах честно... я се съвземи бе, човек!

Отиваш при нея и си ИЗИСКВАШ законното право да се виждаш с детето си. НИКОЙ не е в състояние да ти го отнеме.
Бъди до сина си - с него не си разведен.

Другият мъж - може и да го обича, може и да не го. Може да има следващ, може и да няма, може да ти прискимти утре на вратата.. все тая.

ТИ обаче си на 33 години. Намери своята жена, познай я, не се хвърляй на първата срещната. Поживе4й малко сега, разпуснио, а после се поозъртай. Животът е за двама, а всяка следваща любов е по-различна, друга, нова.
Хората се разделят и събират и пак се разделят, раждат се, умират. Това е живота. Да риеш в миналото е само загуба на време, защото дори разведен, докато й се връзваш на номерцата и се съобразяваш с нея.. ти си си женен за нея.
Освободи се от контрола, с който е превзела съзнанието и посрещни смело живота си.

Няма статистика - всичко е относително. Само и единствено от теб зависи дали ще създадеш пак семейство, дали ще бъдеш щастлив.
Това е твоя избор.
Какви са ни наблюденията, какви са процентите - какво те вълнува.
Направи своя си живот такъв, какъвто го искаш ти!

11.   Ами не - време е, скъпи жени и мъже, да разберете, че такива жени има много. Точно с малки деца. И точно така - автора си е бил ок, мадамата се е захласнала по любовник. И знаете ли защо го правят? За да си начешат крастата. Искай си правата над детето и хубаво кажи от сега кой е кръшнал и кой не е.
Сега, аз съм жена, на 28. Ей такава кокона ми развали връзката. Първо започват да плюят по мъжа си. Навсякъде. После си набелязват жертва. Уж да им повдига самочувствието. После се опитват да го свалят - сълзи, споделяне, възхищение. Жервата е в капана. После, ако е умен новия мъж, се усеща какво се случва и бяга. Тогава дамата иска да се връща, защото не е дама, а си гледа интересите. За това е добре, че си й дал развод. Не ти трябва. Винаги щеше да ти слага рога. Сега ще слага на новия си мъж. Винаги така става, защото не го уважава, а го ползва. Не му завиждай, той е зле. Относно детето... по това можем да съдим за това колко е майка. След години ще се разбере кой кого е излъгал. Дори да си мълчиш, рано или късно вече големия човек ще разбере сам кой кой е. И ти си печеливш така или иначе. През това време си поискай равни права върху детето и не се притеснявай от това да кажеш, че жена ти е невярната.
Скъпи жени и мъже, време е вече да не си затваряме очите пред това кой разрушава реално една връзка, защото тези жени после отглеждат бъдещите поколения. В лъжа и собствена изкривена реалност. От малки мамени, когато в бъдеще разберат истината биха били разочаровани и с разбито доверие в родителското тяло. А ние нямаме право да позволяваме да се подиграват така с тях и да ги обричаме на недоверие, страх, объркване. Посочвайте точния сгрешил, а не удобния за момента, а утре ще му мислим.
Пак повтарям - с такива жени в България нищо не може да се получи както трябва.

12.   Авторе-искрено съжалявам за случилото ти се! съветът ми е да продължиш напред. Знам че е много трудно -не смея да твърдя друго. Наскоро приятелката ми ми изневери и аз го изживях много тежко. Затова знам какво ти е на сърцето и как се чувстваш. Ще ти разкажа една история от която се надявам да ти олекне. Разказаха ми е когато ми изневериха на мен.

По същия начин жена е изнервила на мъжа си и решава да остане с любовника си. Няма да ти описвам неприятните моменти които е изпитвал човека, когато е гледал жена му да се гласи за другия, а до скоро се е гласила така за него. Разделят се и детето остава при жената. Виждат се само за да може той да вижда детето. От думите му ми описа как е плакал всеки път като се разделя с детето си защото не знае как го настройва жена му. Думите му бяха. "След 1 година срещнах друга жена- красива умна, с чувство за хумор, прекрасна. С нея се чувствам добре -имаме дете и се разбираме чудесно. Сега с бившата ми жена се срещаме само за да се видим с детето. Да знаеш че всяко нещо се случва за добро".
Като те слушам ти си добър човек и лесно се разбира човек с теб. Много хора търсят човек като теб. Само погледни темите "Къде са свестните мъже? ". Дали ще устои връзката и с другия не се знае. Никой не може да каже. Но ти трябва да продължиш. Да си потърсиш друга жена, която да те уважава и обича. тогава когато тя види че ти вървиш напред повярвай може да поиска да се съберете. Ако имаш достойнство ще и теглиш майната веднага.
Започни да се огледаш за друго момиче. доста време никоя няма да ти грабне окото(знам го изпитал съм го) После ще намериш някоя. Желая ти успех

13.   11, и аз съм жена, но знам едно - "коконата" е нямало да има шанс, ако мъжът ти не е откликнал. Не че я оправдавам, но и не го е изнасилила, нали? Тези работи се правят от двама, така че колкото е виновна тя, толкова и мъжът ти. Така че "тези жени", както ги наричаш, носят само половината от вината за съсипването на едно семейство. Колкото и да е неприятно, другата половина носят мъжете, решили да се поддадат. И не заслужават оправдание за това, откъдето и да се погледне. С такива мъже в България също не би могло да се получи нещо. Това е.

14.   питаш колко време трае болката. има такава статистика. става въпрос за хора, напуснати от човек, когото обичат. при напуснатите жени болката трае максимум половината от времето прекарано заедно с човека. при мъжете този период е по кратзк – една трета. сам изчисли, това е макс. период и то ако си сам, ако се влюбиш момемтално оздравяваш. успех.
емилия

15.   Добре дошъл в отбора брато. Повечето са такива, защото не искат да се борят и дА градят, а на готово е по- лесно, като има проблем дори и свързан със сем. и деца гледат да те изкарат виновен и си бият камшика. И аз съм в твойто положение и ме е стах за детето ми, но уви нямаме мн. възможности. Тоест пак трябва да се борим, да се държим добре с децата си в малкото време, което ни позволяват. Децата са умни и ще раБерат рано или късно кой прав кой крив, не че им е работа. А вместо това трябва да се нагаждат с поредния тъпкач, защото мама разбираш ли, заслужавала повече!!! Не детето а тя. Спирам до тук, че почвам да се нервирам и на дали ти помагам така. Успех ти пожелавам и на мен също. Стегни се и направи така, че да съжалява цял живот, че е направила голяма грешка и в същото време детето ти да се гордее с теб и да те боготвори. Това според мен е най- разумното, което можем да направим. Такива жени, накрая остават сами, и съжаляват много.