Просто усещам, че започвам да я отдалечавам от мен...
Здравейте! Пише ви едно момче на 21години. Имам си приятелка от от 2 месеца, всъщтност на първи септември првим 3 месеца от нашето запознанство. Замислили сме да ходим до Гърция да го отпразнуваме, но това не е важното…

Уж всичко върви както си му е реда, или поне вървеше, докато моята приятелка не започна малко по малко да ме ревнува и от приятелите ми, които са момчета. Имам и много приятелки момичета , но заради нея направих някои промени в отношенията си с тях. Сега, обаче, започна да се държи така и с приятелите ми.
Кажете ми на какво може да се дължи това. Как да постъпя? Просто усещам, че започвам да я отдалечавам от мен, започва със всяка своя постъпка да ме дразни…

Споделете, аз ли нещо бъркам, или не знам… Просто не зная какво да правя… Всеки ден сам у тях, и понякога казва, че не сам и достатъчен, а може би по-голяма част от деня ми минава у тях… Споделете, или помогнете ако можете. Ще съм благодарен на всеки

Коментари

1.   Обясни на твойта дружка че това е най-бързият начин да те загуби. Пък тя ако продължава за нейна сметка...

2.   Обясни й по възможно най-цивилизования начин, че не ти харесва това отношение спрямо приятелите ти. Кажи й, че тя е много важна за теб и държиш на нея, но също така и на приятелите си. Накарай я да говорите за връзката си, накъде върви, как се чувства тя, кое й харесва и кое не...
Ако смятате да изградите една наистина сериозна връзка се иска много компромиси и от двете страни и едно голямо доверие. Успех! Лили

3.   Поговорете

4.   Да, ревноста е лошо нещо, тя може да сложи край на всичко ако мине граници. Обясни й го или поне опитай, но чесно казано не вярвам много да се променят нещата. Това е и до характер.

5.   Явно те обича, щом все не си и достатъчен, но те уверявам, че ако не си решиш проблема в най скоро време, или ще останеш без приятели или без нея. С течение на времето този проблем става все по голям и в един момент се оказва, че дори няма с кого да отидеш за риба :))

6.   Първо се замисли директно дали не я пренебрегваш заради приятелите си. Може да е от по-неуверените и да се чувства заплашена.

И аз съм се чувствала така, но е било само моментно и даже повечето време сама карам приятеля си да ги кани на гости :)

Ако не я пренебрегваш, открито говори с нея къде е проблемът. Обясни им, че имаш нужда да поговориш за някакви стандартни теми като коли, футбол и други интереси и можеш да направиш това само с приятелите си.

Попитай я как ще се чувства, ако ти се издразниш заради това, че излиза 'по момичешки'. Няма да й е приятно, нали?

Не бъди прекалено строг, но същевременно бъди категоричен и още веднъж й напомни, че и ти си правил жертви и ко мпромиси заради нея, а сега е нейно време да прояви разбиране :)