Май дългогодишната ми връзка се разпада
Здравейте!
На 27 години съм. Приятелят ми е на 34 и сме заедно от повече от 6 години. От 7-8 месеца живеем заедно. Винаги съм смятала, че ще остарея с него. Но откакто се преместих при него нещата просто не вървят... Всъщност те не вървят от преди това, но сякаш това, че делим един апартамент задълбочава проблема - поне за мен /според него проблем няма/.
С него не сме се карали никога. Имали сме дребни спорове, но като цяло се разбираме и сме на едно мнение по повечето въпроси. Още от началото на връзката ни той закъсняваше за срещите, отменяше ги в последния момент. Чакала съм го, плакала съм. После спрях да го чакам и започнах да си ходя където и когато си поискам. Роднините ми са ни канили на гости, на рождени дни, на сватби - той никога не е присъствал. И двамата ми дядовци починаха, а той не дойде нито на погребенията, нито на помените. Не са особено приятни събития, но в такъв момент човек има нужда от рамо, на което да се опре. Искам само да вметна, че това не се дължи на друга жена. Не съм 100% сигурна, че никога няма да ми изневери, но му вярвам - той наистина работи много /знам го защото бяхме в една фирма до скоро/. От около година и живота в спалнята е позамрял... Имам предвид, че да правиш секс веднъж на няколко месеца не е ОК. Той имаше проблеми в работата, така че се опитвам да проявявам разбиране, но всяко нещо си има някакви граници. Аз съм все по-изнервена, той го вижда и се отдръпва, започнахме да си спрятаме скандалчета от типа "ще си събера багажа и ще се изнеса" /основно аз, защото съм доста по-емоционална/. Говорила съм с него по всички въпроси и съм казвала безброй пъти от какво имам нужда - от човек до себе си на който знам, че мога да разчитам, от внимание, от подкрепа, от емоции, от страст. Всеки път казва, че разбира и че ще направи всичко по силите си, но нещата не се получават. Вече започнах да се измарям и да се изчерпвам. Не, че не го обичам и не държа на него - просто вече нямам сили. Не се виждам до него след 50 години. От една страна той е перфектния мъж - умен, образован, със стабилна работа и добра заплата, иска да създаде семейство с мен, не е алкохолик, наркоман или комарджия. От друга страна явно за 6 години не се е научил как да се държи с мен... и не знам дали ще се научи... Какво да правя?

Коментари

1.   Какво да правя? Ами търси си отделно жилище и го напустни. Не случайно е хубаво човек да поживее заедно, преди да създаде семейство. Вашето не е нормално и няма да се оправи. Връзката ви се е изчерпала и е време да я оставиш в миналото. С такъв човек не можеш да правиш семейство и да мислиш за бъдеще.

2.   Напусни го! Едно време една жена ми бе казала нещо - ако до първата година от връзката, мъжът не е предприел нищо, отивай си - той явно е нерешителен и не те заслужава. Не взех думите й на сериозно, но ги запомних. И пропилях 7 години от живота си - напуснах го на 27. Опитвам се да се самозалъгвам, че това е опит все пак, че той е наистина прекрасен човек. Но истината е, че съжалявам, че не го напуснах по-рано. След 7 години връзка господинчото ми каза, че не е готов на обвързване, т. е. брак. Можело да живеем заедно, но деца и брак - не, защото не бил готов. Ами като 7 години не може да се "подготви", значи да си ходи! След като приключих връзката, той много ме молеше да се върне, но аз не го приех. Открих, че има много прекрасни мъже, които мечтаят да имат семейство. Ура, вече един от тях ми е съпруг.

3.   Проблемът не е в желанието му да има деца и да се оженим. Той казва, че е готов за семейство и аз вярвам, че наистина е така. Не е от хората, които просто си говорят. Просто всички останали неща... не знам...

4.   евала на номер 2, и аз така смятам да направя на 28 съм, моичкия на 37 заедно сме от 2 години нищо не прави по въпроса акъла му е детски мисла да го зарезвам кво да права незнам вече на 37 год да не си готов, аз не знам той на 50 ли чака да стане готов незнам все ме изкарва мене виновна ревнувала съм го била, сметка съм му държала а тва не е вярно незнам и аз кво да права не смятам да си губа повече времето

5.   Номер 4 и аз да съм, и аз няма да ти предложа нищо повече от секс, та ти само думата "евала" написа правилно, но с малка буква, а е начало на изречение...