Не съм лелка, а живях като такава
Омъжена съм от 3 години, но нямам деца. Все още. Съпруга ми се дърпаше, не искаше - нямали сме пари да гледаме деца. Според него трябва да изкарваме поне 1500 лв. на месец за да можем да си позволим - както и да е. Много неща ми се забраняваха - да ходя на танци, да ходя на фитнес, да нося бански с прашки, да нося поли, да си подстригвам косата късо и т. н. Днес нещо в мен се преобърна, осъзнах че през всичките тези години съм живяла като монахиня и стара лелка. Бях забравила какво е да съм секси, млада и жива. Сега не искам дете, искам да ходя на фитнес, да се гримирам повече и да показвам това, което имам и което крих, защото съм едва на 25г. Не искам други мъже, искам си свободата на избор - на това да реша, че сега ще ида на фитнес и никой няма да ме спре!
Всички около мен само мрънкат и всеки ми казва какво да правя, но не смятам това повече да се случи! Защото ми писна, човек съм и искам да си изживея живота по приятен начин!

Коментари

2.   Все още ли си с този мъж??? Иначе - обличай се, гримирай се, прави каквото и както искаш! Тоя се е отнасял с теб като с монахиня... поне секс правите ли или се дърпа? ! След няколко месеца идва лятото... отиди напук на него на плаж със най-изрязания бански, който намериш, задължително придружен с прашка.

3.   Отлични те разбирам. Аз живея по същия начин години наред. Всичко се случи, заради собствените ми страхове. Мислех, че ако се съгласявам с него за всичко, че ако не му противореча няма да имаме проблеми, ще сме щастливи и всичко ще бъде идеално. Така минаха години и аз не усетих кога съм загубила себе си и как съм се превърнала в човек, който не харесвам.
На мен ми се забраняваха същите неща, до момента, в който реших, че повече няма да се съобразявам с това. Писна ми да живея като жертва...
Всеки трябва да има своя свобода и да прави това, което го кара да се чувства добре. Ако на някой не му изнася, е свободен да си търси щастието другаде....

4.   Подкрепям те с двете ръце!

Не позволявай да ти казват какво да правиш. Имаш собствен живот и трябва да го изживееш както ти сметнеш за добре с успехите и провалите. Всеки има свой житейски път, който никога не е 1:1 с друг човек. Не позволявай някой друг да живее живота ти вместо теб, и аз съм имала и все още имам ограничения. Постоянно чувствах безпокойство и страх с години, но се случиха някой неща наскоро, които ме накараха да си отворя очите. Осъзнах, че колкото и добра да бъда колкото и изпълнителна да бъда то никога няма да бъде достатъчно за другите. Казах си стига толкова са ме тъпкали, трябва да престана да бъда малодушна, тези около мен не са по-добри от мен, че да ме обиждат и да си позволяват дори да ме заплашват с насилие особено на тези години. Казах си няма повече да позволявам на всеки следващ да ми тъпче достойнството, аз съм човек и си имам своите недостатъци, никой, не може да ме поправя както му угодно на него. Който не ме харесва да се маха. Не задължавам никой да ме търпи.