Може ли той с голямото самочувствие да обича жена?
Здравейте. Интересно ми е какво мислите по въпроса, особено ако отговаряте на неговото описание. Той е чаровен, но с развалени зъби и плешив. Той има огромно самочувствие и много приятели, но е супер мързелив и паразитира на гърба, на който може. Той е голям купонджия и не си знае бройката на жените, с които е спал. Той е сваляч от класа, но е супер неграмотен с беден речник и му се лепят само кварталните жени, които са на нивото му. Той говори само за себе си и само иска без да дава. Той наистина е много магнетичен, но е беден и няма желание да се развива. Той е комлексиран и понякога е агресивен. Той е на 32 и не подбира жените, с които спи. Може ли той да обикне жена истински?

Коментари

1.   Не, описваш първият ми приятел - мога да добавя и „той е плешив, грозен и 160 см. висок“... в крайна сметка ми изневеряваше от 1 ден с най-добрата ми приятелка, за която се ожени, след като аз му отказах... не я обича и чувам, че е нещастна. Такъв човек обича само себе и

2.   Авторке след като само кварталните жени му пускат и ти ли си от тях?

3.   Да не би да е зодия Рак? :)

4.   Така го виждаш ти. В очите на друга той може да е всичко и за нея да е готов на всичко.

5.   По-добър въпрос би бил: защо една жена би искала да я обича (или да има каквото и да е общо с) такъв "мъж"!???

6.   мисля, че здраво си противоречиш. обясни как може човек да е едновременно чаровен и магнетичен и "супер неграмотен с беден речник"! кое му е чаровното???
на какво се базира огромното му самочувствие като е плешив, с развалени зъби, беден, без желание да се развива и явно комплексиран?
не ми се мисли какви жени могат да се лепят на такъв мъж. а на въпроса от заглавието - да, може, защо не, въпросът е дали тази жена ще отвърне на чувствата му. защото както го описваш, за нищо не става.

7.   Не не може. Такива мъже не могат да обичат истински никой освен себе си. Не си губи времето с него, най-много да ти надуе корема и като му гледаш детето той ще ти кръшка, а ти ще ревеш.

8.   Явно, че този тип те е наранил. И не виждам смисъл в историята. Просто някои хора не са един за друг. Вместо да го обиждаш най-добре си потърси някой, който да отговаря на твоите критерии... Иначе историята ти ще е доста жалка. А самата ти- отчаяна. Всеки човек може да обича. Но разбира и изразява любпвта си по различен начин.

9.   Да и аз като номер 6 мисля, че има нещо не както трябва в тази история. Първо какво значи плешив, второ беден речник обикновено предвещава липса на женско внимание, а не обратното, което ми напомня за един крано гнусен за виц за мутра и красивата девойка в ресторанта :)
От друга страна написаното от теб ми звучи крайно злобно и нелогично, така че това ме кара да ти кажа един друг виц, който общо взето гласи, че всичко изброено от теб може да се "лекува", обаче характерът ти едва ли.
И мисля, че правилно те питаха аджеба като всичко изброено е вярно и като става дума за толкова "долно" създание, какъв ти е зора даже да го споменаваш, камо ли да питаш дали може да се влюби :)
Да не говорим че да таиш чувства към изброения, пък да го изкарваш не знам си какъв, то това значи че има още едно недоразумение в историята ти.
Айде да не кажеш че все лоши работи ти казвам, ще ти кажа че си права със всички твои мисли. Ще ти го кажа ей така, за да видиш че дори изречено, няма да ти е по-лесно. Така че съветът ми е, вместо да изопъчаваш някакви факти, пречупени пред твоя мироглед, да се вземеш в ръце и да му се обадиш да го чуеш, така поне няма да таиш злоба, а и няма да се разболееш от някоя депресия :)

10.   Много е вероятно да се е влюбил в миналото в дадена жена и да не се е получило по някаква причина. Сега може и да му е все едно с коя е. Но това не означава, че не може да обича истински.

11.   №5 - на твоя въпрос аз мога да ти дам отговор. Просто защото познавам жена, която мина по този път. Значи, представи си хубава жена, която обаче не е меркантилна, нито надута. Съвсем обикновен човек, който не обича лъжите, страда за бездомни животни и хора, отвращава се от несправедливостта в живота под каквато и да е форми. Същата тази жена, става обект на мераци от мъже, на които вече им се е отварял парашута при такива като нея. Повечето си знаят възможностите и налитат само ако имат шанс - шеф на фирма, началник на полицията, управител на бензиностанция. С две думи - зайчето няма да скочи на лъвицата, но тигъра може да се пробва. Само че нея я отвращават мъже, които видиш ли, освен престижната си службица, получена по незнаен път - я чичо владика, я леля от америка, нямат нищо друго с което да се гордеят. Писнало й е до дъното на душата да чува мазните им комплименти, които целят едно единствено нещо - да я вкарат в леглото. И така един ден, тази обикновена, но красива и неглупава жена, среща полусимпатичен, дебел, може би не чак толкова умен, и освен това безработен мъж. И този мъж, понеже няма възможностите на онези другите мъже, дори не прави опит за свалка. Както вече казах - зайчето може да скочи на костенурка, но не и на лъвица. Какво обаче прави не чак толкова глупавият мъж, когато знае със сигурност, че парашута му в случая няма да се отвори. Ами той се държи с хубавата жена като със съвсем обикновен човек. Възможно е дори да я обиди, защото той знае - тая така и така няма да ми върже, какъв е смисъла да се напъвам излишно. И изведнъж същата тази жена разбира колко е хубаво с нея да се държат като с нормален човек, а не като с обект на сексуални фантазии. Тя може да говори с него за това как да направи ремонта на стаята си, за филма по телевизията, дори да споделят готварски рецепти. Той никога не отваря темата за секс, защото той знае, че там е бита карта. След време, колкото и невзрачен да е човека отсреща, жената започва да го съжалява, както би съжалила гладно куче на улицата. За това защото живота е бил несправедлив към него, не му е дал богата леля в америка, нито пък го е дарил с неземна красота. За това, че е безработен, че живеейки сам, той никога не е изпитал любовта, от която може би има нужда. И в един даден момент, чувството на съжаление, се превръща в чувство на привличане. В тоя момент тази жена е готова да натрие носа на всички онези самозвани тарикати, които са я карали да се чувства зле. Един вид - не вие, аз ще реша кого да направя щастлив. И сварката е готова. Друг е въпроса, че една такава връзка е практически невъзможна. Естествено веднъж облажил се от подаръка на съдбата, същият този идиот започва да се се мисли за неземния красавец, за неудържимият любовник и мъж, само от факта, че видиш ли, мацката не е вързала на еди кой си, но на него да. И почва страшно много да греши - щом тук минах, ще овършея навсякъде. Моята позната, за която става дума, беше започнала дори да се облича като него, само и само да не му вкарва комплекси с начина си на живот. Докато мухльото не се вкара в някаква фантазия и реши, че вече е голямата работа. Тогава съвсем логично, тя му би шута и го заряза да си играе във филма самичък.
Та, мисълта ми беше, не е трудно красива и умна жена да се влюби в жалък идиот, по трудно е да обясниш на идиота, че безплатен обяд няма. И че ако съдбата ти е направила подарък, тя винаги може да си го прибере обратно.

12.   Мисля, че си описала средностатистически Лъв. Може да се влюби в идеал, който не може да има, но в крайна сметка ще отиде да заживее с някой, който го търпи и възхвалява. Може да държи по някакъв начин на този човек, но не може да се говори за някаква голяма любов.

13.   Чаровен, обаче плешив и с развалени зъби...
Супер сваляч ама му се лепят само кварталните жени на неговото ниво...
Има много приятели, обаче паразитира на гърба на който може...
Като цяло доста объркано звучиш.

14.   До някъде историята беше някак на кантар, сега след пост 11 на авторката, се вижда че всичко е толкова скалъпено, че чак ми стана жал за нея. Личи си как историята се отнася за нея, а не за някоя "друга жена", както и че за всяко нещо си има оправдание. Разбира се тя по никакъв начин не е виновна за нищо, за разлика от него. Тя "давала, даваля", а онзи "взимал ли взимал". Горката тя :)
Абсурдна история, показваща че за някои е страшно важно дв очите на другит да изглежда като "Дева Мария", а не да признае пред себе си своите грешки. Съжалявам хора като авторката искрено, защото не са способни със себе си да са честни, камо ли с другите.

16.   №11 Няма да влизам в подробности, но моето мнение е, че трябва да е пробва не всички маже сме еднакви има и много свестни, незнам по скоро е въпрос на опознаване и да пробва уверявам те, че и от мъжката гледна точка всички жени са еднакви но се надявам да не е така. Аз лично ако ми се залепи подобна на описаната жена в коментара ти сигурно би и предложил брак :). А даже не съм плешив нисък и дебел а и не съм беден, не карам кола за 100 000лв. но е достатъчна заплатата ми да си плащам сметките и да си позволявам хубави дрехи и излизания по заведения и даже и няколко седмици по морето веднъж догишно. А и съм на 25 години не съм и някой чичо. :)

17.   Просто, не виждам как, ще бъда с такъв човек.
Нямам предвит само вънщия вид, а по-скоро "" мързелив живее, като паразитира другите и неграмотен"! Ти с извинение описа, един най-обикновен селски бек. Нямаш работа с такъв човек.
жена 28г.

18.   Интересна измислица! Нали знаеш, че за тези теми си има раздел "Измислени истории"? Едва ли жените са полудяли толкова, че да си падат по подобен човек. А и твърдиш, че няма пари, които да скрият недостатъците му поне пред алчните душици.

19.   N11 съм и НЕ СЪМ авторката на първият пост. Няма нищо скалъпено в историята която разказах №14, просто видях че много хора се съмняват че хубава жена може да се влюби в идиот. Ама понеже тук повечето си задават въпросите сами и сами си отговарят и параноята вече е взела връх :) Освен това разбирам, че хубавите жени се гледат с неприязън от останилите, към които съдбата не е била толкова благосклонна и нямат нейните шансове за избор, но все пак запазете самоуважението си и не се поддавайте на излишна агресивна ирония като правите нелепи сравнения с "дева мария". Разберете, че тази жена е обикновен човек и дори много пъти се е чувствала зле, за това че хората гледат на нея като на изкуствена кукла. Тя си е дишащ човек, със сърце и душа. Разбирам, че през последните години в нашето общество красивата жена е синоним на меркантилна кучка, чиято единствена цел е да овършее богатите и красиви мъже или синчета на добрите жени, но всяко правило си има изключенията.
Аз лично и идея си нямам защо авторката се е влюбила в подобен човек, от нейната изповед не става ясно защо, но явно тя си има нейните причини или просто се е случило, а тя е прогледнала по-късно. Един съвет от мен към нея - всеки прави грешки, не се озлобявай, прости си че си сгрешила в избора си на мъж и продължи напред. Ако гледаш само в миналото, анализираш и се упрекваш за грешките, няма да ти остане време да познаеш и намериш правилния човек като №16, примерно :)

20.   Оле, че "чаровник" - с развалени зъби, сваляч на кварталните жени, с беден речник и пр. и пр.... Глупости без край. И какво, ако може да обича - въпросът е коя би обичала него, а не той маже ли или не. Ама глупави жени - колкото щеш.

22.   От Авторката към :
1 - Той не е грозен. Влудяващо магнетичен и чаровен е.
2 - Не му пускам, нито съм му пускала!
3 - не
4 - Така е, но другата ще има крайно занижени критерии и ниско самочувствие (каквито са бившите му).
7 - Чак до реване няма да се стигне ;). Не съм от ревлите:)))
8 - Аз не го обиждам, а визирам истината по отношение на недостатъците му. Всеки човек си има такива. Чак отчаяна не съм. Просто ми е трудно да го разбера.
10 - Имал е дълги връзки, от които е бил разочарован и твърдеше, че аз съм специална.
12 - не е лъв
14 - Не съм номер 11!!! Правиш прибързани и неаргументирани умозаключения, което не говори добре за теб. Аз не съм давала, но това не означава, че той не искаше да взима. По-честна съм от доста хора, защото винаги казвам това, което мисля и не скривам нищо.
17 - Права си. И аз често си мисля същото.
11/19 - Благодаря ти за подкрепата и съвета:)
5, 6, 9, 13, 18 и 20 - Израснах с богати родители, изучих се (имам 2 магистърски дипломи). Станах преподавател. После започнах собствен бизнес. Преподаването ми остана като хоби. Признавам, че съм разглезена. Красива съм и съм свикнала мъжете да ме глезят с внимание, защото не съм меркантилна. Малко съм дива и си правя каквото ми хрумне, без да се съобразявам с мнението на другите и с обществените норми. Всичко си беше наред, докато не срещнах описаното от мен същество. Диване като мен. Не му пука от нищо. Каквото му е в главата, това му е и на устата. Точно като мен. За първи път ми се случва да искам някой с цялото си същество. А съм била с доста по-красиви, интелигентни и всичко повече от него. Той ми се обясняваше в любов дълго време, за да ме вкара в леглото най-вероятно :) (аз не паса трева). После като разбра, че не може да ме има започна да ми предлага брак и такива подобни. Интересно ми е дали изпитваше това, което твърдеше. Защото аз на думи не вярвам. Той не знае, че имам пари. Мисли, че съм бедна като него. И е най-добре така да си остане. Питате защо си падам по него! И аз дълго време си задавах този въпрос. Отначало си мислех, че съм деградирала, затъпяла и полудяла. Не се интересувам от това, че той сега няма пари. С това аз нямам проблеми. Здраве да е само. Плешив е, но се бръсне гола глава и е още по-секси. Има развалени зъби - има зъболекари. Има беден речник, но бързо се учи и е доста умен и хитър. Има някакъв потенциал в него, който виждам, както виждам у децата, на които преподавам. Харесвам го, защото имам усещането, че ще съм щастлива с него. Притеснява ме само, че е мързелив, трудно го убеждавам, че не е прав, егоист е и не е свикнал да дава (когато дава се мисли за ощетен -даже и за 1 добра дума и 1 мил жест), много му шарят очите, а аз съм властна и ревнива. Зная, че човек се променя, когато обича. Зная, че някои от вас ще ме упрекнат, че искам да се промени, заради мен. Но ако иска да е с мен ще трябва. Ако не иска и не ме харесва вече, аз съм безсилна да му повлияя и ще го оставя да си живее живота, както и направих. Просто никой от двама ни не отстъпи и не се пречупи. Аз никога няма да го направя. За него не знам. Не мисля, че съм глупава и жалка, както вие ме наричате. Не съм искала това чудо да ме сполети, но ето, че се случи.