Как да го целувам без любов?
Здравейте. Аз съм на 20 години. Не знам вече към кого да се обърна за съвет и на кого да споделя. Имам чувството, че ще се побъркам. Преди доста време се разделих с човека, за когото умирам. Единственния, който съм обичала с цялото си сърце, и все още обичам. С него се разделихме, всъщност НИ разделиха...
Мина време и двамата спряхме да поддържаме всякакви отношения.

От 7 месеца имам връзка с друг, който ме обича повече от всичко и ми се е доказал по хиляди начина, прави всичко за мен, за да се чувствам щастлива, но за какво... Не искам да бъда с този човек, той е просто вманиачен по мен, тази неговата любов започва да задушава. Държа на него и не мога да го нараня, поради основателни причини, но не искам да живея така. Искам си моето момче, онзи заради когото стомахът ми се свива, всеки път когато ме погледне, онзи, заради когото мисля повече, отколкото за себе си.

Той обаче, едва ли подозира, че мога да го обичам още, все пак от 7 месеца съм с това момче... Времето минава, а аз се измачвам. Ще сложа край, това е ясно, само че незнам как да му го кажа, та той не може да диша без мен. Дори понякога се плаша, на моменти дори изглежда като някакв негов психически проблем.

Един път дори намекна, че би могъл, да сложи край на живота си... Не е лош човек, наистина, но мога да му бъда просто приятелка. МОля ви дайте ми съвет, как да постъпя. Как да го оставя, така че да не го заболи толкова много, какво да му кажа? Как да си върна моето момче? Толкова много въпроси ме изпъчват, а знам само едно.. Не искам да целувам без любов, не искам да казвам "обичам те" след като не го чувствам!

Коментари

1.   Мила, няма начин да не нараниш момчето, което толкова много те обича! Постави се на негово място - ако той ти каже дори по най-деликатния начин, че иска да скъсате, няма ли да те заболи?

Колкото до другия, не знам какви са шансовете ти отново да се съберете, но сигурна ли си в неговите чувства? Стомахът ти се свива само като го видиш, но дали и с него е така? Ако да - тогава си струва да се бориш за него, но ако не - тогава какво?

Моят съвет е да оставиш момчето до себе си. Да, ще го боли, но той не заслужава да продължаваш да го лъжеш в очите и той да се влюбва все повече и повече с всеки изминал ден. И ти не заслужаваш да се измъчваш така. Остави го, а после помисли какво ще правиш. Обмисли хубаво нещата и действай.
Желая ти много успех!

2.   Дали нещата не се повтарят ти обичаш единият, другият обича теб, а тървият обича някоя друга? Помисли заслужава ли човекът който те обича твоето отношение? Нарани го един път, когато му казваш истината и край, сега според мен го нараняваш всеки ден! Об мисли всичко много добре, за да не страдаш отново!

3.   Пробвай пак с първия. Ако ти откаже той сегашния пак ще ти прости...Та нали е готов да умре за теб? Не го ли направиш ще се измъчваш цял живот

4.   Оставай го тоя мухлю

5.   и аз съм в същото положение.. незнам какво да права.. незнам как да му кажа.. знам, че ще му е мн гадно и не мога да му го причина.

6.   момичета, защо си причинявате това?

7.   Сладури, нека ви кажа и аз нещо... от колко време си с това момче и не си си тръгнала, казваш че обичаш другия ама си с този ти май незнаеш какво искаш и те е страх и да останеш сама....
един въпрос, а сигурна ли си, че към сегашния наистина нямаш никакви чувства и го целуваш без любов... като е така- защо си с него нали и в началото е било така тогава защо си с него след като и тогава и сега е нямало чувства...
а колкото до другия хубаво изпитваш чувства ама дали това не е само извинение понеже те е шубе от сериозна вразка и затова толкова ти изглежда примамлив...
странното е че хората все се вглеждаме в това което сме изгубили и не оценяваме това, което е до нас... или ако го оценим то е все след като сме го загубили...
какъв е смисула да се връщаш назад не разбирам та от тогава е изтекла много вода казваш че го обичаш и си сигурна в това ама дали ако сте заедно пак ще е същото при положение че вие вече не сте същите хора..
не можеш да минеш през една река на едно и също място е казал някои си Зенон...
така е и с живота, ако си умна ще забравиш за бившия и ще се опиташ да изживееш една друга хубава и красива любов с този, които те обича..
сигурно се чудиш защо ти го казвам просто е не можеш да видиш една отворена врата, ако все гледаш към една вече затворена...
освен това тук ти говориш само за любовта която ти искаш за момчето което ти обичаш ама дали тои те обича все още или е продължил напред...
моя съвет е миналото си е минало да боли но ако живееш в миналото никога няма да опознаеш и изживееш една истинска любов на момента тя все ще е в миналото... ако ме разбираш какво ти казвам...

8.   Човек в живота си има 4 връзки....Първия/ва несподелена любов...Втория/та човекът когото най много обича...Третия/та които/ято тя него най много обича ......И четвъртия с когото/ято,си по навик и създавате дом деца семейство.... ;)