Какво е изневярата за вас?
Моето мнение
Колкото повече свобода давате на любимия/мата, толкова по - дълго време ще е до вас. Не изпитвайте ревност.
За мен лично
една изневяра ще е любовта към друга по време на връзката ни. Ако отива при нея само за едното ебане, ок. Но ако отива там със сърце и защото е влюбен в нея, вече ми изневерява.
Ако иска друга - ок. Ако иска с две, три, повече - ок. Но трябва вечер да се прибира при мен и само мен да обича.
Е, честно казано, до сега не ми се е случвало да ми изневеряват, просто се интересувам от мнението ви.
Благодаря.

Коментари

51-74 от 74

51.   Интересно - толкова ясен въпрос, а е доста трудно за еднозначен отговор. Моето определение: изневярата е резултатът от различните ценностни норми и действия, в отношенията между две личности. Абсолютно точно и разбираемо е описано осъзнаването на този "феномен" в написаното от Номер 41 - Браво Перфектна Ж43! Има толкова много разум и мъдрост в този коментар, дано помогне и на други, така както на мене ми помогна. Искрено вярвам, че в съзнанието на част от прочелите го, ще останат поне последните реда написани от тази щастлива жена - защото и от тях се излъчва толкова много добронамереност и човещина.
С уважение, М44

52.   Номер 49.

Не мога да се сърдя на невежеството, по добре прочетете другите коментари като 45, 46 и 48. Ползени ще са ви. Уви не може да ме засегнете по никакъв начин уверявам ви :) Напротив страшно ми е забавно какви хора имало. Но чета само някакви лични мнения без реални научни факти и без доказателства. Само едно голо мнение и то погрешно.

"Обясни ми тогава защо жената не може и не трябва да се поддава на инстинктите си според обществото, а се допуска, че мъжът може?" - Защо трябва да ви обяснявам това? Аз съм широкоскроен човек и не съм от тези, които се опитват да заключат жената с катинарче. Питайте си тях.

Вие сте едно загубено време, но така и така ми стана забавно ще цитирам психолозите какво ни учат за това. Същите учените които вие отхвърляте с лека ръка.

Разликата когато един мъж изневерява и една жена, е че има опасност мъжкия индивид да гледа чуждо поколение, чужди гени.
Дори когато един мъж изневерява, съпругата не може да гледа чуждо дете. Тя знае, че роденото бебе от нея е нейно. Няма опасност да гледа чужди гени. Но когато съпругата изневерява, мъжът има реална опасност да гледа чуждо дете без дори да знае за това. Това реално се случва навсякъде по света и близо една трета от децата не са от съпруга. Затова и не малка част от мъжете са големи ревнивци. Учените доказаха, че ревността при мъжа коренно се различава от женската такава.

Гледането на децата на чужд мъжки и загубата на огромно време и енергия е равносилно на провал в природата. Нека напомня, че създаването на поколение има за цел да предаде гените на мъжкия в поколението. За това са тези борби и убийства.

Да не давам примерите от животинското царство, както и от човешкото такова. Цели войни са се водили и за избивани десетки хиляди само задари целта един мъжки да хвърли спермата си е една женска. Разумно ли е според вас да се похабяват десетки хиляди човешки живота заради това? Това не е разум, а е инстинскт. Инстинкт, който води хората към война и убийства, дори и сега докато пишпем някой убива някой друг заради жена.

Мъжкия лъв дебне и чака да убие малките лъвчета на друг мъжки лъв и го прави за да заплоди той женската и да предаде своите гени. Естествено хората сме по сложно устроени от лъвовете, но целта остава да имаш свои деца и да дадеш времето си и енергията си на своето дете. Малко хора са способни да дават това време и любов на чужди деца. Този проблем се наблюдава и при осиновените деца. Рядко тези осиновени деца са обичани така, както едно свое дете. Има и такива теми тук на изстрадали момичета осиновени. Прочетете малко.

Както написах по горе в друг мой коментар, някои хора са по разумни и по далече от инстинктите, но повечето не са никак разумни и се водят до не малка степен от инстинктите. Хората не са на еднакво ниво на разума. Факт е, че до голяма степен хората се водят от инстинктите. Това важи в пълна сила и за забогатяването.

Ненормалното трупане на богатство и сремежа за още. Милиардер, който не му е достатъчно и се пробва да бъде все по и по богат. Реално колко му трябва на човек за да е щастлив. Нима има нужда от 30 коли и 50 къщи и замък с 200 спални? Но алчността не спира до там. Това е инстинкт, който води човек в тази посока, а повечто хора дори не се замислят. Тук няма разум и отново човек се води само от първично заложената му програма. Този хора нямат достатъчно разум да спрат с алчността си. Вместо това, са готови на всичко за още и още пари. Всичко това са инстинкти, които водят човешката раса до голяма степен и за това сме стигнали до тук. Ако имаше повече разум, то света нямаше да е това, което е в момента. Ако разума преобладава и политиците в по голямата част нямаше да са такива каквито са в момента - отворили паст да се налапат.

Дори ако не знаете факт е, че мъжете съмняващи се в изневяра на жената правят секс с по дълбоко проникване. Учените забелязаха това и обяснението е, че това се прави инстинктивно за да се изкара на конкурента спермата. Това отново се прави инстинктивно за да "засееш" своите гени. Пишете си лични мнения, колкото искате, но поне не се излагайте като твърдите неверни глупости и ги защитавате. Подкрепете коментарите си и с нещо друго от само голото ви лично мнение и омразата към мъжкия пол.

K-Man

53.   Чуждите гени нямат място в блатото, оплетено от една страна с животинските инстинкти, от друга страна, от сексуалните такива, от трета страна от глупавите остарели обществени схващания. Познавам много мъже, запознали се с жени, имащи деца от други мъже, и приели и тях, и децата им като свои. Поредното противоречие в стремежа ви да се идентифицирате с животните, но само когато ви изнася. Детето си е дете, то не носи вина за нищо. Това, че някой комплексар може да го смята за пречка или страда от предразсъдъци, че чужди деца не трябва да отглежда, е само в негова вреда. Жените обаче знаем едно - мъжете са преходни елементи, децата остават. Това е, за което си струва да се борим.

54.   От номер 15/33 към номер 7/13/14/26/29/45:
1. Ти осъждаш мен, а не аз. Ще ти цитирам няколко осъдителни изречения, които лично си отправила към мен :
-"После ревете, че мъжовете ви ви били лъгали. Ми ще ви лъжат, като си ви знаят, че сте големи бели птици, неспособни да приемат реалността. "
-"Знакът на равенство, който слагаш между убийството и изневярата ми е доста инфантилен. "
- "Доста самонадеяно ми звучи онова с уроците по моногамизиране на мъжовете... "
- "... няма начин да си сигурна какви ги върши (какви ги бленува да не говорим), когато не е с теб, ако ще с и 7-мо и 8-мо чувство да си е оборудвала. "
2. Не разбрах как осъждам аз някой и даже заклеймявам??? Преди да срещна този, който обичам, и аз бях повърхностна във връзките си. По твоята логика аз заклеймявам себе си :)))
3. Това за "грозилството и дебилството" няма какво да го обсъждам. Не отговарям за комплексите ти!
4. И защо да е инфантилно сравнението ми? Човек може да се разболее и да умре, когато е наранен психически. За мен би било убийствено да живея с човек, който ми изневерява. Кое е инфантилното тук?
5. Аз не преча на никой да "кривне по пътя". Просто го оставям сам да си криви колкото иска. Да си хване друга, да си прави хареми... това си е лично негов избор. Не се гавря със себе си, имам си достойнство и самочувствие и не съм "намерена на улицата", за да търпя подобни унижения.
6. Както казах, аз не мога да гадая за коя си мисли той. Въпреки 6-тото ми чувство и разните ми "оборудвания", допускам, че той може да ме излъже толкова умело и хитро и да ме заблуди. И може до края на живота ми да не го усетя. Но това ще тежи на неговата съвест, а аз ще продължавам да бъда щастлива с него. Но ако разбера, че е кривнал и двамата няма да сме щастливи заедно. Така, че той сам си избира дали да е щастлив с мен и да бъда негова завинаги или да рискува щастието си.
6. Пак се повтарям - Аз изказвам мнение, а не осъждам. Просто ти обясних, че ако бях с твоите възгледи за любовта няма да бъда щастлива. Не съм казала, че ти няма да бъдеш или не си щастлива, а казах, че АЗ няма да бъда щастлива.

55.   Без да чета коментарите - отговарям на автора.

За мен изневярата е нещо, което не присъства в мислите ми. Защо? Защото не ми пука - това е истината. Дали ще оправи някоя мадама, дали ще обикне друга - ами ок, той си е отделна личност и си върви по негов си път.

Единственото, което ми се иска е да постъпи честно и да ми каже как стоят нещата, защото онова, което аз не мога да търпя да присъства в света ми и в интимното пространство между двама ни, е лъжата. Лъжата ми взема свободата на избор.

Изневерявала съм. Ясно днес си давам сметка за причините да го направя. Казах си, обясних, той разбра и продължихме напред двамата. Днес нямам нужда да изневерявам, а дали в бъдеще ще имам, дали той ще има - не се знае, не може да се предвиди и не можем да гадаем евентуалните си реакции.

Стремя се във връзката ми да има откровеност и доверие, за да се чувстваме и двамата в нея удобно, уютно и свободни да бъдем себе си.

56.   Номер 53, и аз мога да кажа абсолютно същото по тази логка. Жените до нас са преходен елемент, сменят се през целия живот, но децата остават и за тях си струва един мъж да се бори.

K-Man

57.   К-Man, всеки си има право на мнение, но ако смяташ жените за ностни кърпички, много ме е жал за теб. Има хора, които цял живот живеят заедно.
Заслужава си да се бориш винаги за любовта си и за човека, когото обичаш иначе децата са си деца - ти винаги си им оставаш баща и не можеш да им изневериш с жена/мъж или с други деца. Човек може да има 10 деца от 10 брака и всяко дете си му остава дете.

58.   Номер 57, аз не смятам, аз показвам колко е абсурдна логиката. Уви явно ума не ви стига да разберете иронията в думите ми. Логиката в коментар 53 е смешна и пропита с егоизъм. Аз усмивам тази логика в коментара ми, но отново малкото акъл в някои жени не им позволява да видят защо ги усмивам :)

K-Man

59.   Поправка "осмивам" :)

K-Man

60.   N 54, ако ще се замеряме с цитати, извадени от контекста и аз мога, но не виждам смисъл и просто ще ти отговоря на въпросите, които си ми задала и ще взема отношение осъдителните изречения, които твърдиш, че съм била отправила към теб.
1. Цитатите:
"После ревете, че мъжовете ви ви били лъгали. Ми ще ви лъжат, като си ви знаят, че сте големи бели птици, неспособни да приемат реалността. "
Не съм от онези, които са склонни да обобщават, но в този случай съм го направила. Нямам идея защо си го приела лично при положение, че никога не са ти изневерявали, поради което и не си била лъгана.
- "Доста самонадеяно ми звучи онова с уроците по моногамизиране на мъжовете... "
- "... няма начин да си сигурна какви ги върши (какви ги бленува да не говорим), когато не е с теб, ако ще с и 7-мо и 8-мо чувство да си е оборудвала. "
Сигурно са милиарди жените, които са се опитвали или още се пробват да моногамизират мъжете си- маса народ се издържа от тези им мераци ( справка- тиражите на „Космополитън” и книгите от рода на „ Как да го задържим завинаги”), а ти твърдиш, че имаш работеща формула, а още не си издала бестселър. Ся, ако не напишеш книга или поне не пуснеш тук тема по този въпрос, ще приема с чиста съвест, че си се изхвърлила като ч***я на пясък.
Вторият цитат е изваден от контекста, но пак нищо осъдително не виждам в него.

2. „Та ти направо заклеймяваш онези, чиито мироглед е различен от твоя като неспособни да обичат и да бъдат обичани истински, като повърхностни и тям подобни, та даже се прокрадват намеци за грозилство и дебилство. ”
Това ми се струва достатъчно ясно, но ако държиш на обяснение, ще се наложи да цитирам, като си запазвам правото и да чета между редовете.

3. Не ми допада злорадството, което долавям, но се налага да си призная, че съм толкова грозна и тъпа, че постоянно поставям околните в ситуации, в които да ми казват каква съм убавица и умница, та белким взема да им повярвам. НЕма ли да се смилиш над страдащата душица, която рискува да си увреди здравето и да умре от тия душевни терзания.
Ся сериозно, не съм специалист, но наблюдавайки околните съм забелязала, че най-честите и най-гадните за избиване комплекси са онези, които човек е осъзнал, но не желае да ги приеме и се опитва да убеди околните, че е точно такъв, какъвто знае, че не е. Ако следваме тая логика, моите трябва да са липса на чувство за хумор, щото непрекъснато се правя на клоун и комплекс за вина, защото все се изживявам като Майка Тереза. Колкото до визията и акъла ми, там бивам, нямам от какво се комплексирам на тая тема.
4. Според мен е инфантилно, доколкото подобен драматизъм на тая тема се наблюдава най-често при тийнейджърите, които все още не са осъзнали собствената си смъртност. На зрелите хора вече са им минали доста гадости през главата, след които изневярата му изглежда бял кахър. Болниците и гробищата са пълни с хора, които биха предпочели половинките им хиляди пъти да им изневерят, вместо да се разболеят или да си отидат преждевременно от този свят, но уви- нямали са вашия късмет да се терзаят за глупости. За родителите на болните или починалите деца да не говорим.
5/6. За това говорех, когато споменах за големите бели птици. В случаите, когато мъж изневери на жена, която обича, но която има подобно крайно отношение към изневярата, не му остава нищо друго освен добре да си оплете кошницата, за да не го хванат.

61.   Номер 41 съм.
Искам първо да благодаря на номер 51 за прекрасните думи, които е написал за коментара ми.
Благодаря и за това, че ме е нарекъл щастлива. Аз самата незнам дали съм или не съм, но може би отстрани изглежда така.

Независимо дали някой ще прочете, това което пиша, дали ще помогна на някого или пък ще изглеждам смешна в очите на четящите, аз ще довърша мнението си по темата. Защото този сайт е създаден затова, за да могат хората анонимно, което значи искрено и свободно да споделят историите си и мненията си.

В предния коментар написах, че съм била и от другата страна на "барикадата". Да, така е. И той ми изневери. Години по-късно. И не беше мимолетно залитане или просто секс за една нощ. В началото не го усетих.
Когато си стигнал на такъв етап от съвместния си живот с някого, че му имаш пълно доверие, дал си му пълна свобода и той на теб има един много подмолен момент на притъпяване на усещанията. Някои го наричат рутина, коловоз, други ще го отъждествят със глупост. Винаги причината е една и съща. Според мен се нарича "забравяне за другия, поглъщане от ежедневието, правене на кариера и не на последно място - увереност в сигурността на връзката". Предполагам, че много двойки минават през този етап без изобщо да си дават сметка, че ЛЮБОВТА наистина трябва да бъде подхранвана, непрекъснато. И един ден се събуждат не двама, а трима, а понякога и четирима. И се впускат в търсене на грешките.
Понякога пък се оказва, че няма грешки. Има характери, личности, търсещи, затворени в себе си, неудовлетворени, но пък недостатъчно силни за да променят нещо във връзката, а впускащи се в търсене на новото.
Отплеснах се.
Усетих го тогава, когато видях същите признаци, които съпътстваха моята изневяра. Заболя ме. Много. Дори не си и представях, че болката е толкова разкъсваща. Изведнъж се оказах от другата страна и едва сега осъзнах в пълната и цялост съсипващата сила на изневярата. Защото СЕГА аз я усещах на гърба си. Изобщо и не си помислих да осъждам някого, слушах с часове споделени истории за мисли, душевни страдания, коментари за живота и смисъла му, за жените и техните ценности. Не му показах по никакъв начин, че знам какво е провокирало тези разговори. Аз знаех, че има друга жена и че най-вероятно в него се води битка - не знаех каква е. Дали е между разума и сърцето (както е много модерно да се изразяват хората напоследък), дали е отблъснат, дали е отдал чувствата и сърцето си на някой, който го е разочаровал - не знаех. Слушах, изслушвах, душата ми се късаше на парчета, но намерих сили в себе си да подам ръка, да прегърна човека, когото обичам и да се опитам да облекча болката му.
После нещата се развиха от само себе си, главоломно. В света на комуникациите винаги се появява някое обстоятелство, което неможеш да скриеш.
Тогава дойде и признанието. Оказа се много дълга връзка, в която явно единия е вложил много повече от другия. Връзка, в която единия е давал себе си, а другия го е използвал. Още по-тежка картина. Оказах се в ситуация, която ме срина напълно. Хем изповедник, хем човек, който трябва да е силен да погледне истината в очите, хем наранена, хем спасяваща.
За да не стане като роман се връщам към действителността. Минах през всички стадии на човек, на когото са изневерили. Болка, неприемане, лудост, търсене на причините в себе си, успокоение и пак лудост. Изправих се пред него и му заявих, че неговото щастие е най-важно за мен. Сам да избере пътя си. Не беше поза. Така разбирам нещата - не си щастлив с мен - тръгваш си.
Остана. И до сега. Когато сме далече един от друг ме засипва със съобщения, които карат кръвта ми да завира. Когато сме заедно понякога е най-милия човек на света, понякога е затворен в себе си. Не го закачам. Не го питам. Всеки изживява своето аз и своя собствен живот. Всеки човек е една огромна вселена от чувства и емоции. Неповторима. И недосегаема. Тя си е само негова. Опиташ ли да влезеш там - правиш грешка. На прост език му се вика "лично пространство и лична свобода". Всеки си знае какво му на душата и в същото време всеки сам си прави изборите. Ежедневно.
Номер 51 ме нарече щастлива жена. Незнам дали съм такава. Но ако щастието означава да обичаш някого безрезервно, да си готов да направиш всичко за него - то тогава, да, щастлива съм.
Ако щастието означава човека до теб да ти каже, че ти си неговия живот и смърт, че няма друг живот и един от двамата ще държи ръката на другия в последния му миг - да, щастлива съм.
Ако щастието означава човека до теб да ти звъни един час, след като сте се разделили и да ти казва, че ти звъни просто защото иска да те чуе и да сподели с теб какво му е в момента - да, щастлива съм.
Ако щастието означава човека до теб да ти каже, че си "идиот", в смисъл щур, луд, споделящ всичките му спонтанни хрумвания - да, щастлива съм.
А дали?

62.   От номер 15/33/54 към номер 7/13/14/26/29/45/60:
Тъй като споменаваш за четенето между редовете, ще ти обясня как се опитваш да ме обидиш (изкара ме самонадеяна инфантилна глупачка, която не иска или не е в състояние да приема реалността, че ще рева заради това и се подиграваш с моята личност ) и да злорадстваш.
С изречението ти "После ревете, че мъжовете ви ви били лъгали. Ми ще ви лъжат, като си ви знаят, че сте големи бели птици, неспособни да приемат реалността. " казваш, че няма как той да не се крие и да не ми изневерява (било то и с мислите си). Много дръзко изказване при условие, че не познаваш човека. И излиза, че аз съм заблудена (бяла птичка, не приемаща реалността) и ако някога разбера за лъжите му, ще страдам. Така е. Ще страдам. Но ако не ме лъже и си е точен човека (това ти не го допускаш като вариант) ще се окаже, че не си права и заклеймяването ти ще се обезсмисли.
С изречението ти "На доста номера от моногамни ( за пред жените си) мъже съм се нагледала и наслушала, та си мисля, че ако не си с благоверния си 24/7 или не си му пуснала опашка, няма начин да си сигурна какви ги върши (какви ги бленува да не говорим), когато не е с теб, ако ще с и 7-мо и 8-мо чувство да си е оборудвала. " се подиграваш на 6-тото ми чувство и на уменията ми, без да си наясно какви са те и как действат.
Не гледам сапунки, не чета тъпи женски списания и за любимата ти книга "Как да го задържим завинаги" (която те уверявам, че никога няма да прочета, защото нямам нужда) мога да кажа 1 изречение, с което да я изчерпам : Когато той те обича не е нужно да правиш опити да го задържиш, но когато не те обича, каквото и да правиш няма как да го задържиш, особено ако е срещнал жената на живота си.
Работеща формула имам, но я споделям само с близки, които искат съвет от мен. Нямам изгода от това да я споделям с непознати и да разказвам за личния си живот.
Твърдиш, че изневярата и предателството са бели кахъри за възрастните - НЕ Е ВЯРНО. Познавам много пълнолетни мъже (най-вече) и жени, които се разболяват, пропиват се, получават инсулти и инфаркти и други гадости след като разберат, че са им изневерили. Чувала съм и за самоубийства дори (предимно мъже).
За тийнейджърите, които обиждаш, че не са осъзнали, че са смъртни и че правят драми за изневери и любов - ПАК НЕ СИ ПРАВА. Аз още в детинството осъзнах, че не съм безсмъртна, както и приятелите на моята възраст. Когато бях тийнейджърка не съм се задълбочавала с гаджетата ми, защото знаех, че не е времето, когато трябва да приемам на сериозно връзките (както и моите приятели). Имах познати, които са стигали до драматизъм, но хормоните им бушуват и е по-вероятно да казват и правят необмислени неща. Все пак това се среща и при възрастни. Всичко е индивидуално. Рядко някой тийнейджър се е замислял да създава семейство и да има сериозна връзка. Та ние бяхме деца тогава.

63.   "За това говорех, когато споменах за големите бели птици. В случаите, когато мъж изневери на жена, която обича, но която има подобно крайно отношение към изневярата, не му остава нищо друго освен добре да си оплете кошницата, за да не го хванат. " - чакай сега, като знаеш, че това ще нарани другия, защо му го причиняваш? !? Нали "Нали, когато обичаш някого, искаш да е щастлив? "??? Има и жени, които изневеряват много, ми пожелавам им го и на тия като тебе и на тях... само такива "мъже" да имате в живота си, че така и с децата ви да постъпват!

64.   N 62, скачаш като петле, душко! В мен буди недоумение фактът, че се разпознаваш сред "големите бели птици", когато на теб никога не са ти изневерявали и имаш работеща формула за моногамизиране на мъжовете.
Едно е да знаеш, че хората по принцип са смъртни, съвсем друго е да го почувстваш за себе си на емоционално ниво, но това ще го разбереш, когато му дойде времето. Другото изобщо няма да го коментирам, а само ще ти кажа, че не те бива да четеш между редовете, ама никак.
Беше ми забавно да си пиша със самовлюбено хлапе, което се упражнява да пише есета на тема "Изневярата и вредите от нея", ама вече взе да ми писва. Остани си съм здраве и дано никога не ти изневерят, щом толкова държиш на това.

65.   N 63, цялата драма с изневерите е заради разминаването на търсенето и предлагането. Въпреки, че ме кълнеш като цигане на пазара, ще ти пожелая да се докопаш до един от 10-тината процента моногамни мъже на тая планета, щом ти е толкова държиш на тия неща и си склонна да се ограничаваш чак толкова в избора си.

66.   Номер 64, аз не се разпознавам като бяла птица, а ти се опитваш да ме изкараш такава без да познаваш мен и човека до мен. Не съм хлапе и имам доста богат опит в общуването, а и с мъжете. Поне ти стана ясно, че не можеш да ме обориш с логични аргументи. Все пак ти благодаря за пожеланието.

67.   N 66, няма начин да ме обидиш, че съм плешива, когато си знам, че имам котруль за трима.

68.   Изневярата е каквато и да е форма на романтична/сексуална връзка с друг. Това становище със свободата, не мога да изкажа съгласие. Ако е решила да стартира сериозна връзка с мен, то то е с мен и САМО и единствено с мен.

Ако това е неприемливо - колко жалко, значи е неспособна да отдаде нужната лоялност. За тези, на които им се е*е и затова изневеряват, си има местенца на околовръстното, както и съответно наименование.

Емоционален е заряда на коментара, осъзнавам, но наистина ми писна от к**ви. Свършват се нормалните момичета, струва ми се.

69.   Аз съм авторката:

Абе аз зададох един прост върпос, какво мислите по отношение изневярата, пука ли ви, мислите ли, че е маловажна и т. н., ви кви ми ги почвате, разни безмислени спорове!
Както казах, нека спи с когото си пожелае, но да не ме лъже!

70.   Това че си ок, стига да няма намесени чувства е голяма заблуда, искам да ти кажа авторке.
1. Ако отначало ти казва с коя е, каква е гаранцията, че в един момент няма да спре да ти казва? И как това ще рефлектира на доверието помежду ви, респ. на връзката?
2. Ако се случи така, че да се влюби в някоя?
3. Ако случайно забремени някоя, ще ти бъде ли приятно?
4. Ако ти лепне някоя болест как ще се чувстваш?
5. Ако имате дете, някой ден то ще започне да усеща какво става. В един момент със сигурност ще се почувства пренебрегнато и по-маловажно от любовниците. Това ще рефлектира на отношенията ви, когато то стане тийнеджър и може да се отрази на връзката дете-родители до края на живота ви, ако щеш на подсъзнателно ниво.
6. Ако детето ви започне да копира поведението на родителите си и започне да се е* с всеки срещнат (да не говорим, че това може да породи и проблем с обвързването), ще бъдеш ли ок?

Смятам, че това, което казваш, е малко повърхностно и не е плод на здрав разум, а по-скоро на емоция, на младост и т. н. Замисли се над тези точки и ако си ок с тях, тогава вече си бъди на мнение, че сексът не е изневяра, а аз ще те подкрепям до край.

71.   А дали? - о Да Nr. 41/61!!
Това се излъчва от начина на изразяване, от несъзнателния избор на думите и нюанса на значението им. Не съм експерт в междуличностните отношения и се опитвам просто и разбираемо да обясна основата за общуването между двата пола. Това е, както точно го описа Nr. 61 "Личната Вселена" на всеки човек - с неговите емоции, чувства, мечти и илюзии. Именно в тази елементарна истина - че всеки човек взима сам за себе си неговото решение, е заложен и отговора на този прост въпрос, зададен от Авторката.
Относно лъжата - моето мнение, пречупено през моя опит: ограничаването на щетите/последиците е най-важното. Както каза Nr. 41 - "лъжата убива и най-доброто в нас". Да така е, когато вече си излъгал себе си, унищожил си своите собствени идеали и е намесен и друг, по добре го излъжи, но не разрушавай неговата " Вселена" - нямаш право на това.
Поздрави, М44

72.   hash: b3efdff2c0 съм.
Подкрепям номер 70, но ще го допълня с 1 обръщение към авторката. Аз съм жена, но ако бях мъж щеше да ми е супер с авторката. Никога няма да я лъжа! Ще и казвам "Мило аз отивам да се оправям с една яка мацка и довечера ще я доведа в спалнята ни... ако искаш да съм напълно щастлив ела да се включиш... ". Аз ще искам разнообразие и тя няма да има нищо против. Е, няма да я уважавам особено, но ще си живуркам с нея, защото така ще ми изнася. Докато не ми писне и не срещна жената, заради която няма да имам нужда от разнообразие!
Номер 67 - Къде съм споменала, че си плешива??? Струва ми се, че е време да започнеш да си пиеш хапчетата. За твое добро е.

73.   До номер 70 и 72

Много вярно и точно казано.

Като мъж ще добавя, че когато мъжът свикне на свобода прекалено много, при първото скарване ще отиде да си легне с някоя, след което ще сподели за какво са се скарали, жената ще го разбере и ще му съчувства. А това е последната крачка преди влюбването. Така че въпрос на време е да се случи. Това за уважението също е много вярно. Аз лично бих уважавал много повече жена, която ме иска само за себе си (разбира се не говорим за крайни варианти да не ме пуска да пия бира с приятели и т. н. ) и с която си бихме имали 100% доверие, отколкото някоя, която казва върви и се таковай с която си искаш. Да, в началото ще се чувствам по-свободен и по-удовлетворен, но чувствата ми към нея няма да продължат дълго. Гарантирам.

75.   N 72, пак си изтърва нервите, ама аз не съм зла (като теб) и ще ти обясня какво имам предвид. Вече споменах, че по мои наблюдения най-честите и най-гадните за избиване комплекси са онези кофти черти на визията и характера, които човек е осъзнал, че ги има на интелектуално ниво, но отказва да ги приеме на емоционално ниво и опитва всячески да се представи за такъв, какъвто си знае, че не е. Та и ти така- психясала си се на тема, че мъжът ти ти изневерява или е склонен да ти изневери и ся се опитваш да убедиш околните, че си имунизирана от изневяра, та белким сама си повярваш, че желаното е самата действителност.

51-74 от 74