Влюбвам се
Здравейте, ето я моята изповед, моля за съвети от всякакъв вид:

Аз съм млада жена, наранявана и мамена в предходните си връзки. Разбира се, аз също имам вина за тяхното разпадане, труден характер съм, упорита и инатлива, доста избухлива. Какво ли не ми се е случвало. Нанасяли са ми побой, била съм мамена от мъж, с който съм живяла, самата аз изневерих, скандалите и разправиите не са новост за мен. Ужасно съм наплашена заради предишните си преживявания. Страх ме е, не само да не бъда наранена, но и да не причиня подобни гадости на човека до мен.
А колкото до него, той просто се появи в живота ми, някак спонтанно и се настани толкова спокойно, сякаш това е най-нормалното нещо на света. Личи, че и той като мен не е живял в утопия, дори напротив, носи си кръста и се бори с демоните от собственото си минало. Държи се с мен повече от добре, проявява загрижеността и нежността си според своите разбирания, прави ме щастлива. Честен и открит е, казва ми всичко така, както го усеща. Но аз не съумявам да го направя. Искам да му кажа, да му покажа, че ми е хубаво, че го харесвам и ценя като човек и като мъж, но думите просто засядат в гърлото ми и се паникьосвам. На моменти се улавям да казвам "върви си вече", "тръгвам си", когато просто не искам да се отделям от него. Не виждам и какво бих могла да му предложа, имам чувството, че предходните ми връзки са ме изцедили и нямам вече какво да дам на един мъж. Остава си и страхът, че пак ще бъда наранена, употребена или просто захвърлена.
С всеки изминал ден се привързвам все повече и повече, без да го искам. Не знам какво да направя, как да се освободя от страховете си, как да му покажа какво значи за мен, без да изглеждам слаба и уязвима.

Отново ще помоля за съвет, благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Не се страхувай! Човека който те обича и цени ще бъде до теб и ще те обича, без значение дали изглеждаш слаба или силна. Всички трябва да имаме шанс да бъдем истински обичани и щастливи.

2.   За какво говорим! Направи го тогава и бъди честна с него!!! Мисля, че той поне това заслужава...

3.   Имаш шанс да промениш само един човек - СЕБЕ СИ! Когато се промениш до такава степен, че да се харесваш ти самата, и да не предизвикваш ти нещата, от които страдаш, тогава ще си намериш и подходящия човек - подхождащ на новата ти същност.