Споделена история от Тинейджърски

Имам нужда от приятели
За първи път си позволявам да пиша тук, но имам малък проблем и искам помощ. Имам нужда от нови приятели, честно казано миналата година по това време бях също много самотен, но така се завъртяха нещата че се сприятелих точно с хората които искам или да ги наречем "известните"в града, и започнах да излизам по дискотеки, кафета, разходки, но нещата отново се обърнаха и по една или друга причина пак съм сам. А по лошо нещо от самотата според мен няма, прекарвам дните пред компютъра, телевизора, лежейки и не изживявайки живота които един 17 годишен тинейджър трябва да има. Не търся проблема само в другите, но искам съвет защото тук са хора които наистина биха могли да ми помогнат и ще съм много благодарен ако ми споделят как да си намеря нова компания. Не мога да кажа че нямам никви контакти, имам се със страшно много хора, те ме уважават, и аз тях но не сме близки. Лятото сега започна, а аз искам да си го изживея на max и искам да има с кога, това ме мъчи страшно много. Има едни момчета които са много готини, прекарахме 3 дни заедно, и са големи пичове, и са точно това което търся, но бяхме заедно защото се налагаше. Сега когато се прибрахме в нашият град, ми звучи много тъпо да отида и да ги моля да ми станат приятели и да излизаме заедно, смисъл звучи някак нахално. Знам че всичко се случва тогава когато трябва, но всеки ден които прекарвам сам, ме побърква и ми се реве направо. Прочетох много книги, приложих върху себе си много методи за справяне със самотата но явно не ги изпълнявам както трябва, и затова реших да потърся помощ тук, сигурно има и други хора с такъв проблем и ще ви бъда много благодарен ако ми дадете какъвто и да е съвет. Благодаря ви предварително!!!

Коментари

1.   За дискотеките мога да ти кажа, че можеш и сам да отидеш. Гадното да си сам е, че близките ти могат да научат.

4.   Щом мочетата, които споменаваш са толкова готини няма да ти се присмеят ако поискаш да излезете. Естествено, че няма да има проблемм, ако им се обадиш или ги намериш в интернет и им продложиш някъде да отидете. Обаче така както ти го казваш- "да отида и да ги моля да ми станат приятели и да излизаме заедно" ще е даже доста странно. Така че ги питай. Ако ти откажат няма да свърши света. Ти казваш, че познаваш много хора, с които се имате може да излезеш и с тях. Няма начин да станенете близки, ако излите заедно все пак.
И така. Успех

5.   Щом ти харесва компанията на тези момчета, с които си прекарал няколко дни, започни да контактуваш с тях по- често. Разбира се че начина не е такъв да отидеш и да им кажеш "искам да ви бъда приятел".. Някоя вечер ги попитай какви планове имат и дали ще е удобно да се присъединиш за малко при тях.. прави това и с времето ако те харесват и интересите ви съвпадат и те ще започнат да те търсят.. Всичко с времето си! Аз съм момиче на 17 и имах същия проблем. Сега имам прекрасна приятелка и живот.. действах по начина, който споделих и не се отчайвай ако не стане веднага.. на мен ми отне доста време. УСПЕХ!!!

6.   Дискотеки можеш и сам и ако имаш късмет да забиеш някоя мадама. Да ти кажа честно, понякога в живота трябва да си нахален. Обади се на някой от тези момчета, кажи и им че ги каниш на кафе например или някъде другате да си правихте мохабед и така.

7.   Не виждам какъв е проблема да излезеш с пичовете на кафе като сте си в града. Няма да отидеш и да им кажеш: "Хей аиде да станем бест френдс" ами казваш: "Ей аре на кафе или мол или кино" след време пак и ще си станете партийка. Като цяло питаи разни хора за кафета мафета, все някой ще си доведе авери и ще се образува компаниика.

8.   Няма да е нахално да ги помолиш тия момчета, пишеш им просто (да речем) "Здравейте пичове, излиза ли ви се някъде" ала бала и така с времето ще си станете близки и ще свикнете да излизате заедно