Бременна жена - защо е тъжна?
Аз съм мъж, надхвърлил 30-те, имам приятел от детските години, който сега ще става баща и е много щастлив. Проблемът е, че приятелката му.... сякаш не е така щастлива. Отидох една събота сутрин у тях да ги поздравя, тя беше сама и се притесни, обърна се за малко уж да свърши някаква работа, а като се върна, се беше разплакала. Попитах я защо плаче, а тя ми отговори "Не знам, просто не му казвай за това". Беше много разстроена, плачеше с искрена мъка.
Опитах се да разбера дали детето е от него, дали е здрава да го износи, дали е сигурна в себе си, но тя нищо не ми каза. Обещах й на тръгване, че няма да казвам на приятеля й, което малко я успокои. Само че тази случка не ми излиза от главата, това момиче носи детето на най-добрия ми приятел и не искам нещо да се обърква и той да остане наранен. Плюс това и двамата живеят добре, разбират се, нямат финансови проблеми, няма нищо, за което да се сетя да е причина тя да реагира така на бремеността си.
Според вас какво може да е станало и трябва ли да говоря с най-добрия ми приятел? Ще съм благодарен за мнения и от мъже, и от жени.

Коментари

1.   Може да няма никакъв проблем, а да се дължи единствено на хормоните при бременните. Доколкото съм чувала бременните може да се разплачат от най-малкото нещо, но зависи все пак от жената как и понася бременността.
В чужда къща никога не се знае какво им положението, навън пред приятели и родните да изглеждат влюбени и щастливи, а когато се приберат в тях да настава меко казано малък ужас.

2.   Нещо не ти е правдоподобна историята, да ме извиняваш.
Някакъв приятел, някаква негова жена, при това бременна, някакъв плач, па чак те помолила да не му казваш и на базата на всичко това ти хрумна невероятното прозрение че може да е бременна от друг :) При това мъжа и го нямало, смао двамата сте били и изобщо какво да кажа, освен да съчиниш или да напишеш истината за това, което те мъчи :)

3.   Според мен е невъзможно точно аудиторията да каже каква е била причината, тя да е била тъжна. Причините може да са хиляди, дори може да е незначителна като депресия в следствие на бременността и съответните хормонални дисбаланси. Например жена ми когато беше бременна, също ту плачеше без причина, ту се смееше, но това са нормални за бременността неща. Така че може пък и да не е нещо сериозно.

Относно това дали да му кажеш, аз лично не бих се месил по какъвто и да е начин на техните взаимоотношения, защото утре може да излезе, че ти си виновен за нещо. В смисъл може и да се изтълкува като тенденциозна намеса с някаква цел.

Те са си партньори и следва сами да си решават проблемите (ако има такива), без да им се меси никой. Не знам колко правилен съвет ти давам, но аз така бих постъпил.

vova4ka

4.   "Емоционални промени

Емоционалните промени ще се появят, когато хормоните ви започнат да се променят, за да задоволят, както нуждите на вашето тяло, така и тези на бебето. По това време ще станете по-чувствителна и лесно ще се разстройвате. Сутрин може да се събудите на върха на света и след половин час може да бъдете обляна в сълзи и то без причина. Емоционалните промени са нормални и полезни, тъй като спомагат за освобождаване от стреса. Не се изненадвайте, ако се чувствате добре и в следващата минута ви се иска да крещите по някого или просто да се разплачете без причина. Някой жени има разстроен и неспокоен сън. "

5.   Бременните жени са по-нервни и чувствителни. Често се разстройват и изнервят от най-дребни и незначителни неща. Сестра ми се разплаква даже на песни. Какво да ти кажа нормално е, не създавай интриги и мисли глупости

6.   Офффф много си зле бременна е! Хормони бушуват, менят се настроенията... както преди менструация може една жена да плаче и в следващия да се смее. Остави я да си плаче и не се меси в чуждия живот!

7.   Попринцип жените сме доста по-емоционални. А бременноста умножава това по 100. Хормоните ни разбутват тотално организма и можем да се мятаме между различни емоционални състояния непрекъснато. Може това да е проблема. А може и девойката да е уплашена. Децата са огромна отговорност и променят целият живот. Ако не е сигурна, че е готова за дете може това да и влияе зле на психиката. Не е задължително да имат проблеми във връзката си или детето да не е негово.
Ако тя не иска да говори с теб няма да го направи. Може да е казала нещо на свойте приятели, но няма да го каже на най-добрият приятел на гаджето си. Особено ако не иска гаджето да разбере.

8.   Е, така са бременните жени, понякога плачат и не знаят от какво. Цялата им хормонална система е нагоре с краката, ще мине. Интересното е, че не плачат, защото са тъжни. Аз имах периоди като бях бременна - плачех и се хилех едновременно и нито ми беше смешно, нито тъжно. Така че не се притеснявай. Тя може би самата няма обяснение и не иска да плаши и мъжа си. Това е нормално.

9.   Незнам какъв, може да е случая. Бременните жени са под въздействието на много хормони и са много чувствителни така, че може и да не е нещо сериозно. На твое място бих постъпил по същя начин както посттъпваш ти. Дано всичко да е наред.

10.   Не винаги това, което изглежда отстрани е истината... Той ти е приятел и ти се притесняваш за него, но не знаеш какво става между тях двамата. Не знаеш какво всъщност се случва. Аз също съм бременна, а съм нещастна. С моя приятел изглеждаме като мечтаната двойка, но... лъжите му ме карат да съжалявам, че сме заедно. Постоянното му висене в сайтове за запознанства и за компаньонки ме кара да се чувствам унижена, нещастна и тъжна. И от там идват и скандалите и желанието ми всичко да приключи. Може би момичето не иска да ти каже, защото си негов приятел и ще застанеш на негова страна.
Другото, което е хормоните й са доста объркани в момента и на нея и е доста трудно да се справи-а може и да не получава разбиране от другата страна. Може и да не е готова за това бъдеще...

11.   О, със сигурност трябва да говориш с приятеля си. Недопустимо е да имате "ваши" тайни с това момиче - Това е все едно да предадеш приятеля си. Разкажи му случката. Той вероятно ще й каже после, че знае, но така тя пък ще разбере, че по-добре да не те занимава с такива неща и да си оправя семейството без да те натоварва с пазенето на тайни. С което пак казвам, ти все едно предаваш приятеля си като не му казваш - какво сега? - неин приятел ли си или негов? Аз мисля, че негов..

12.   Объркани хормони, неразположения, страх за плода, депресия, получена от липса на омега 3, което плода е изсмукало. А той... детето не било от мъжа й. Мъже...

13.   Хормони, приятелю, хормони:) Точно тези хормони превръщат жените в толкова непредсказуеми, нелогични и същевременно така привлекателни за нас създания...
М, 35

14.   Може да е изпаднала в някаква депресия,или просто да не се чувства готова за бебето!

15.   И аз смятам, че е от хормоните. Майка ми като навлезна в критическата правише тези номера. Един път не издържах и ? казах - ако на теб човек и пръст ти покаже, ти ще се разревеш!
Показах и пръст и познайте - разрева се. После се спукахме да се смеем на тази случка, тя ревеше и се смееше едновременно. Мъжете не можете да си представите какво е да си под въздействието на женския хормон.

16.   Здравейте, бременна съм с второ дете и да ви кажа има моменти, в които просто ти се реве. Ще се смеете ако ви разкажа за какво съм ревала-филми по Дискавъри за майка октопод, за малко хипопотамче, върхът беше, когато ревнах, че анимационното филмче 'Камбанка' по Дисни свърши.... (дъщеря ми на 9 г. се смая чак), а когато бях бременна с нея помня, че ревнах на някаква реклама. Лошото е, че когато ревнеш много трудно се спира и пръст да ти покажат може пак да бухнеш. Осъзнавам го, но това са хормони, които не мога да контролирам и когато вълната премине си давам сметка, за каква глупост съм ревала....

17.   Аз съм автора. Сега като ви чета коментарите, си давам сметка, че сигурно съм се разтвревожил твърде много и може наистина да са хормони. Наясно съм с промените по време на бременост, но бях много притеснен и за това се обърнах към този сайт и към вас. Благодаря ви.