Да се видя ли с нея за последно?
Здравейте, мъж съм на 29 години.
Значи, накратко.... преди около година се запознах с едно момиче, в което се влюбих до ушите... но просто нещата не се получиха... тя явно нямаше чувства към мен. Въпреки това се виждахме често, казваше, че държи на мен (не в същия смисъл, по който аз държа на нея, но все пак... ). Характера й обаче беше много труден-сръдни за глупости, скандали по улиците и какво ли още не, без дори да сме гаджета и да е имало нещо по-сериозно. Аз дълго време не можех без да я видя - разбираемо, все пак бях лудо влюбен и търпях какво ли не, прощавах какво ли не... само за да я видя отново. Един ден, преди около 2 месеца, след поредния скандал нещо в мен се пречупи и реших, че най-добре ще е, ако просто се отръпна. Знаех, че няма да ми е лесно. Тя продължи да ме търси, но аз спрях да отговарям. След известно време затишие, в което аз се занимавах с други неща, опитвайки да не мисля много за нея... преди 2 дни тя отново ми звънна. Аз не вдигнах... но след това тя ми писа, за да ми каже, че е приета в един университет в друг град със специалоста, която много искаше... и искала да ме почерпи, защото след няколко дни заминава. Аз я поздравих, но и писах, че е най-добре да не се виждаме. Може и да подхождам егоистично и страхливо, но наистина си мислех, че така е по-добре. Ако я видя сега, след това ще ми залипсва адски много, когато замине. Освен това не обичам сбогуванията, а това ще трябва да е точно такова. Не знам какво да правя. Колебая се дали все пак тия дни да не и пиша ако иска да се видим за малко. Дали не правя грешка, като не я видя за последно. Много съм объркан... липсва ми, но знам, че едва ли някога между нас ще излезе нещо. Държа на нея, но не искам да страдам. Моля ви, ако можете ме посъветвайте как да подходя!

Коментари

1.   Забрави я!

2.   Според мен не трябва да я виждаш. Разделите са много трудни, ти почти си успял, и отново си на път да проявиш слабост. Все пак ако е трябвало да бъдете заедно, щяхте да сте още, нали? Така преди 2 години, аз с доста трудности преодолявах един мой тогавашен приятел, все се чудех дали не трябва да излезем някой път да си поговорим, защото имаше вероятност повече никога да не се видим. Радвам се, че не съм се пречупила тогава, сега като се сетя, ми става смешно колко наивна съм била. Мисля че съдбата е оценила моята сила и в знак на това намерих точния човек за мен. Но ти не би могъл да срещнеш точното момиче за себе си преди да се отърсиш от миналото си и всъщност преди да проявиш това свое качество - на борбеност.
Ако се срещнете, по никакъв начин не си помагаш, дали ще е за единия секс, дали ще е само за някакви откровения и приказки, честно казано, това не мисля, че би ти помогнало по някакъв начин.

3.   Не братле, няма смисъл. Нищо няма да спечелиш от това виждане, единствено можеш да си докараш някоя лоша емоция. Повярвай ми =)

bile

4.   Виж се с нея! Няма какво да губиш така или иначе тя ще ти липса. И не казвай, че е за последно защотото не се знае може съдбата пак да ви срещне ако трябва да сте заедно ще бъдете въпреки всичко. Ако ли не продължи напред и останете просто приятели :)

5.   просто отговор - не. толко

6.   Според мен трябва да отидеш да я видиш, за да си дадеш реална представа дали искаш или не да си с нея. В момента си мислиш, че не сте един за друг, но не споделяш какво ТИ ИСКАШ! Ако не сте заедно, това, че ще я видиш ще ти помогне да осъзнаеш по- бързо ситуацията и да продължиш напред.

7.   Излез с нея! В крайна сметка есин живот живеем, наслади му се докрай. А и кой знае кога пак ще я видиш и дали изобщо ще я видиш! Не пропускай този шанс!

8.   На 29 години си и трябва да си вече по-улегнал, а не да се занимаваш с келеши, които не знаят какво искат и как да се държат.

9.   Човече, подкрепям номер 8, още повече, че съм и на твоите години и ми е трудно да разбера как ти се занимава с подобни кифли. Дори не сте гаджета, а тя ти вдига скандали и то на улицата. Тя явно нито те харесва, нито те уважава, нито пък има мозък в главата. Пращай я да си ходи и се радвай, че не си с нея, защото подобни жени най-малкото правят много лошо впечатление.

10.   Жена ако те обича, никога няма да те пусне да си отидеш, камо ли да ти прави неща, които си споменал.
Не се унижавай и не се опитвай да я разбереш.
Минало бешело.

11.   Щом си решил да скьсаш с нея няма смисьл да се срещате повече... добре си и казал.

12.   Според мен е по-добре да се видиш с нея на кафе. Иначе все ще си мислиш, че си направил грешка като си й отказал. Ти няма да се разделяш и сбогуваш с нея, защото не сте заедно. Срещнете се като приятели, нека да те почерпи за успеха си, сподели радостта й от приемането в университета и й покажи, че тя е престанала да бъде за теб специален човек. Покажи й, че си я преживял – от това нея ще я заболи, дори и да не те е обичала, а ти ще се почувстваш по-добре. И се опитай наистина да я преживееш! Последното, което искам да ти кажа е, че животът е непредвидим и превратен. Престани да мислиш за нея и да се надяваш, но знай, че нещата понякога вземат неочакван обрат. Дистанцирай се от емоцията си към нея и просто изчакай това, което ще се случи.

14.   Автора: Благодаря много на всички за мненията и препоръките! В крайна сметка реших да не се виждам с нея... знам, че сигурно доста ще съжалявам сега, защото едва ли пак ще имам изобщо възможност да я видя скоро отново... но пък реших, че така е най-добре и за двамата. Мисля, че нищо няма да спечелим, ако се видим сега... смятам, че всеки трябва да си продължи по пътя. Както някой писа по-горе... ако е писано отново да се видим, ще се видим и без да го планираме... точно както стана преди година, когато се запознахме. За себе си се надявам да съм достатъчно силен и да мога да погледна към друга жена!