Важно ли е как изглежда половинката ви?
Момиче на 23 години съм. С приятеля ми сме заедно от няколко години. Нещата между нас вървят добре, разбираме се, обичаме се. Той се държи много добре с мен, внимателен е, но има нещо, което ме притеснява... Става въпрос за външния му вид, има проблем с килограмите. Пробвал е с фитнес, диети, чайове, но нищо от изброените неща не му е помогнало. Ако свали някой килограм, то ще е за малко и пак ги качва.

Понякога му се ядосвам от факта, че не полага достаъчно грижи, за да се пребори с този проблем. Имам чувството ,че не му пука много как изглежда, но мен ме интересува. Не знам, явно трябва да се примиря с този факт...

Вие как смятате, важно ли е как изглежда половинката ви? И има ли причина да се притеснявам?

Коментари

3.   Ти пък ако го обичаше нямаше да ти пука колко кг е !!!

4.   .. Питаш ни дали външния вид е от значение, за да знаеш дали е унизително да си с него само, заради този негов "проблем" .. по-унизително е да си задаваш въпроса от колкото да ти пука за това, защото това неговото не е проблем вие двамата си го създавате ако е булемик добре тогава значи имате проблем за оправяне.. но в противен случай това се нарича природа, а не проблем ако си с него заради вътрешната му красота не си задавай въпроси, от които отговорите няма да ти харесат защото ако хората бъдат честни с теб ще ти кажат, че както вътрешната красота така и външната е от значение... ако питаш мен ..? Важното е да го обичаш и да не забелязваш погледите около теб.. защото вие двамата макар да сте акцента сред всички двойки около вас....вие ще се обичате заради това, което сте .. а да си кажем честно много са малко двойките, които обичат това което са намерили именно, заради това, което са !!! т... ако го обичаш приеми го такъв, какъвто е, ако на него не му харесват тея килограми ( да започне да друса.. килограмите се топят като лед върху горещ котлон) ..и не се базикам от 60кг сега тежа 45 .. съветът ми не е от много голямо качество, но помага хаха

5.   Мила, може би доста хора ще ти кажат, че няма значение външният му вид и още по-малко конкретния проблем с килограмите, но аз те разбирам напълно, тъй като съм в същото положение :( Имам приятел от много време и в началото изглеждаше добре, беше си едър, но не и дебел..а в момента...е близо 3 пъти по тежък от мен :( Дразня се от факта, че няма воля и, че и да започне диета или фитнес винаги си намира причина да прекъсне. Не съм от хората, които се вълнуват от мнението на другите, но тук вече става дума за моето усещане, аз не се чувствам добре до него, виждайки че не прави нищо за себе си. Не ме привлича дори вече както преди и все по-често се караме дори, а как да му обясня причината като той няма да ме разбере :((

Най-добрия вариант е да говориш с него и да му кажеш примерно, ако беше обратното, ако ти беше с наднормено тегло щеше ли той да се чувства супер до теб..може би ще те обори с думите, че щом те обича няма да му пука, но сама виждаш че не е така!

Ако някой смята да ни обвинява, че гледаме най-вече как изглежда човека до нас нека го прави ... но как да убедиш в нещо някой, който не знае за какво става дума :(

Естествено, че външния вид е важен, още повече, когато осъзнаваш, че искаш да промениш нещо в партньора си това е знак че не се чувстваш добре. Има и друго, ако проблема с килограмите му наистина е сериозен вече става дума и за здравето му..така че това не е твой каприз. Просто се иска голяма воля и постоянство.
Успех!!!

6.   Мойта половинка ми е половинка от няколко години и сме женени от преди няколко месеца, за тези няколко месеца качи няколко килограма, като го премерих миналата седмица закова на 103 кг. Той не е дебел, а просто едър, но пък си има корем (ща го, не ща го, има го) и въпреки това аз го намирам за най-хубавото, сладко нещо в моя живот. За справка само да кажа, че преди беше 95. Та искам да ти кажа, че след като ти го харесваш какво те интересува мнението на другите? В крайна сметка съм сигурна, че малко или много полага грижи за себе си (обезкосмява се където трябва, облича се добре и т.н.). Мой съвет мила е да не тормозиш себе си и него с излишни простотии. Ако той се чувства добре и прави всичко само за да ти угоди, значи рано или късно след поредицата неуспехи ще му вгорчиш живота (а и своя собствен). Няма смисъл да си създавате комплекси заради няколко килограма. А и съм сигурна, че с постоянство всичко се постига. Малко повечко воля с фитнеса и промяна в режима на хранене и след време ще има така мечтаното от теб тяло. Само не разбирам къде психясахте толкова, че се тревожите за неща, които биха могли да се променят.

7.   Здравей,

Аз съм момче на 17 години, имам малък проблем с килогремите от година ходя на фитнес намалих яденето и проблама си седи не се вижда промяна незнам и аз изход но си имам приятелка от 2 години и половина и много пъти с нея сме си приказвали по тази тема и тя ми е казвала че за нея няма значение външиния вид а човек какъв е от вътре - характер, добро сърце и най вече как се държи с нея аз явно отговарям на тези изисквания и до сега винаги сме се разбирали незнам, но според мен казвам го като човек жертва на килограмите и като човек който доста пати е питал половинката си за нас и лично за мен няма значение дори и половинката от женски пол да има този проблем ! Но нека все пак и другите си кажат мнението това е от мен! УсПеХ !

8.   Първо казваш, че пробва диети и фитнеси, после- че не правел нищо по въпроса ! И на него сигурно му е неприятно, но това може да си е просто генетично заложено у него. Нищо смущаващо не намирам, ако някой е по-закръглен. Важен е не видът (визията), а какъв е като човек (независимо мъж или жена) Щом се обичате - приемайте се такива каквито сте. Бъди мила с него и го подкрепяй тактично, без да го обиждаш за външния му вид. За мен е по-кофти, ако един мъж е например нечистоплътен. Моето гадже не блести с показна външна красота, или поне не с такава, каквато ни се натрапва от модните списания, кино и тв. Има много други ценни неща в него, за което да го обичам. И ти търси вътрешната красота, останалото е измама.
Бъдете щастливи ! И да не ви пука за хорското мнение, ако има такова.

9.   Ако го обичаш,няма значение колко тежи приятеля ти.Ако обаче се притесняваш от кг му,то тогава не го обичаш достатъчно.Разделете се и дано намериш по-елегантен.По тоя начин ще дадеш и на него шанс да намери жена,която да го обича заради самия него,не заради външния му вид.Не съм комплексарка:тежа48 кг и съм висока165см.Съпругът ми е висок193см елегантен и красив,но бих дала много,ако вместо това е пълен и нисък,но ме обича и се държи с мен добре!!!

10.   Аз харесвам такива мъже ! единственото което искам от тях е да са самоуверени ,а не комплексари

11.   Какво правиш с него като е такъв? То си е до структура, не го измъчвай момчето, рано или късно ще си върне килограмите, а и тези усилия са хем напразни хем зверски.. майъ не го обичаш много

12.   Какво значение имат килограмите по важен е умствения багаж
ще ти дам пример представи си че приятеля ти е някакъв супер красавец но без душа и редовно си похапваш бой би ли стояла при него само защото е красавец ? не не ми се вярва
знаеш ли смятам че след като задаваш този въпрос ти си много ама много тапа патка кое е по важно уважението и разбирателството или външния вид ?

13.   До номер 5 Като толкова не се чувстваш добре с него го остави бе ненормалнице, и какво после?! Май забравяш, че красотата е преходна, не е вечна и има край, тогава какво остава?!...Душата естествено. Това, че вие не го разбирате това нещо е ваш проблем, а не на хората до вас. Аз тежа 75кг. Гаждето ми беше 70 (приблизително), ето ти и обратния случай - по-тежка съм от него и се вижда отдалече и въпреки това НИКОГА не ми е намеквал дори, че трябва да свалям килограми и т.н. и точно от това, което аз съм комплексирана, той го окачествява като мой +. Казвал ми е милион пъти, че такава ме е харесал в началото на връзката и такава иска да си остана. Останалото идва с времето

14.   Жена ми беше 49 кг 168 висока. Имаше хормонални проблеми и докато ги решим стана 88 килограма. Неузнаваема промяна. Няма да си кривя душата, че не ми харесваше, не ме възбуждаше достатъчно, но останах до нея и и помогнах да свали до 58 кг в момента. Отне ни година и половина, но с добрадиета и много спорт и разбира се стабилизирани хормони го постигнахме.
Изрови от нета нисковъглехидратна диета и почвай да спортуваш с него. Ако той самия има желание да се промени, тази твоя помощ ще е достатъчна да завърти колелото.

15.   Защо не оставите хората на мира бе?като не ви харесват защо сте с тях- да ги карате да отслабват и изобщо да ги променяте за да задоволите собствения си егоистичен вкус?Като не ви харесва го оставете за да намери своята половинка ,която ще го хареса такъв какъвто е!аз нямам проблеми с кг. но харесвам точно такива мъже .Никога няма обаче да бъда с някой слаб мъж и да го карам да напълнее заради моя вкус.

16.   Младо момиче, ако не си фригидна по наследство, си търси друго момче. Рано или късно ще ти се поиска да бъдеш със мъж на който килограмите не пречат за разнообразен горещ секс....

17.   Аз съм мъж с идеално телосложение,спортувам редовно и се грижа за себе си.Малко да ми е по-дебело момичето,хич не го вдигам.за това хора не се разпускайте и на нищо да приличате,после да се надявате,че ще ви забележат заради добрия ви характер.

18.   Външният вид е важен само за повъхностните хора!

19.   До № 17 - ти си самовлюбен пуяк бе ! това, че спортуваш е добре, ама май не ти става не заради вида на момичето замисли се !

20.   В последните 2 години надебеляь доста винаги съм била супер слаба,не съм минавала 45,сега ме е страх да се премеря,покраи стрес,никакво двийение,само пред учебниците и компа с яденето....сега се отвращавам от себе си понякога....имам коремче имам си и крака и задник си имам,но е кофти че и стрии си имам,не мога да не се здухам като видя някоя кокалеста или не си спомня как като сядах преди не ми се напластяваше корема това ужасно ме подтиска и нон стоп започвам ограниченото хранене,"полезни неща" и все пак не издържам дълго може би нямам волята както и да е.

Мисълта ми беше че въпреки на моменти големият срам който изпитвам от тялото си,никога никой не ме е отблъсквал напротив в последните 2 години точно имаь проблеми с приятеля си и имах доста срещи с различни момчета(като изключим тая черта на характера ми че на никого не вярвам) техните думи към мен винаги са били,че съм много секси и определено биха искали повече от кафета и евентуални целувки.

Когато се кротнах при приятеля си пак ме беше страх,че в последните месеци беше излизал със скелети и ще го отвращавам,напротив нещата са много добре,той ме харесва каквато съм или поне така казва,макар че не го вярвам особено съм му мн благодарна че постоянно ми прави някакви намеци и комплименти а не ме съди и не ме кара да отслабвам,е не смятам да ставам слон де,но все пак. :)

Съжалявам за тези които съм отегчила!

Таня

21.   Oт номер 5 до номер 13: слушай сега какво просветената по този въпрос ;) Май съм предизвикала яда ти с изказването си, защото съм те засегнала с нещо ли какво? Какво те бърка тебе аз защо не съм оставила приятеля си и изобщо какво се месиш в моя проблем??? Нека ти кажа нещо, никога не съм се водила от това да си избирам партньора по това дали е красавец, дали има супер тяло или тем подобни..момчето, с което съм сега не мога да кажа, че е хубав, а съм от 5 години с него тъпа патко, защото явно имам чувства към него!!! Ама я се замисли до колкото можеш...ти добре си 75 кг, но моичкият е близо 130.. даваш ли си сметка какво значи да не може да се наведе като хората да си завърже обувката, даваш ли си сметка как не може да се качи до втория етаж без като стигне и да не може дъх да си поеме??? Да не говорим ''бъзиците'' които подмятат познати и приятели (това не значи че се влияем от чуждото мнение, но едва ли ще ти бъде приятено да ги чуваш ежедневно!!!)

От друга страна, която не поставям на първо място, но е също от значение...идва ли ти на ум какъв секс прави 130 кг момче с 45 кг момиче??? Сега, ако мислиш че ти говоря единствено за удоволствие и т.н. грешиш! Само, че аз не виждам да е много нормално на мен всички тези неща да се насилвам да не ги отразявам, само защото видиш ли щом го обичам другото не е от значение. Грижа ме е за него и ме е яд, че не прави нищо за да му се подобри състоянието!!! Ако с това съм ''ненормалница'' ок! Но нека и аз те питам нещо. Гаджето ти те харесвало 75 кг така ли? А ти харесваш ли се??? Ще ми кажеш да, може би само за да ме затапиш..но за всяка уважаваща себе си жена ще е най-малкото неудобно това, да тежи повече от мъжа си дори и да те уверява че си идеална! А и ти самата едва ли не ти е минавало през ума да смъкнеш някое друго килце..но друг е въпроса че си казваш ''пффф защо да се хабя така или иначе пак ше се върнат'' ! И после такива ми се явявате най-големите опоненти..мерси! Мила преди да си даваш мнението, където не е желано (все пак мисля че друг човек ти е искал съвета ;) ) помисли за себе си и за твоя външен вид! Тук явно мнение не само, че не може да се потърси, а и не може да се даде, тъй като разни комплексарки явно преди да напишат и своето мнение четат и това на останалите..защо ли?

22.   Важно е, ако не ти харесва, няма какво да се самозалагваш и най-добрия да е на свта трябва и химия, но и физика в любовта ;)))

23.   До авторката ... аз съм номер 4 права си за някои неща този сайт е най-неподходящия за такива които имат проблем и искат съвет. Тук хората са безмилостни и завистливи мм не мога да разбера защо завиждат на неща, които аз наричам грешки и аз имам тема и доста време се мъчих да я изтрия ама не ми се получи сега просто гледам как пишат по нея и им се смея, защото хората, които ме съветват си нямат и най-малка идея върху какво пишат. Но не всички, четат останалите съвети, защото са комплексари.. аз го правя, защото е човешко да видиш всеобщото мнение не само своето... и даже това се учи " да погледнеш себе си от други очи", но както и да е тук вече говорим за друго нечовешко е да не прочетеш какво мислят другите ... все едно да попаднеш в изоставен апартамент и да не влезеш да разгледаш ! Любопитството е велика сила и тя трудно се контролира!

24.   От 17 до 19,няма за какво да се надувам,защото има много други хора с хармонично телосложение,друга ми е мисълта:поговорката "здрав дух в здраво тяло" е абсолютна и всеки,който спортува ще го потвърди.Не го вдигам пред дебелани,не защото не мога,а защото както повечето мъже си падам по спортен тип мацки и секси не е равно на дебел.

25.   Kомплексари пълни има.. жал ми е чак. Кой идиот ЛЪЖЕ, че се чувства добре с наднорменото тегло??? Нормата е нещо , кото не обичам, не обичам рамките , НО относно килограмите има резон да се поставя тази НОРМА! Не е здравословно, умираме си млади.. Бях стигнала 70 кг и не знам как мърдах.Пушач съм и не знаете каква мъка беше да се кача до 3ти етаж, щом спреше асансьора. До като не си свалих килата, даже не можех да се отпусна при секс с приятеля си. И тъй като съм била " и от другата страна на барикадата" и знам какво е да си по-пълничък, ВСЕКИ който ми каже, че не е проблем да имаш няколко излишни килограми, съм готова да оборя!!! Това не е като да си с крив нос.. може да се регулира, може да се грижим за себе си, може да коригираме теглото си при добро желание (не говоря за болестни състояния или сериозни проблеми с метаболизма,хормоните и пр.)
И ако няма значение мнението на околните, ако си щастливка и не робуваш на предрасъдаци, то за ЗДРАВЕТО на любимия ти човек, ще намериш начин да го мотивираш да свали няколко килца. Не да го мъчиш гладен и жаден, само малко движение и много любов!

26.   Съгласна съм с номер 25, напълно бях изключила, че
"всяко прекалено нещо е прекалено" .. наистина не е задравословно

27.   Mалко или много е важно как изглежда,но наистина ако ти си го обичаш такъв какъвто е не виждам да има проблем