Ревнувам от нея !
Може би проблемът ми ще ви се стори глупав, но ще помоля да го публикувате, защото имам нужда да прочета различни гледни точки.

Имам връзка с едно момче вече повече от две години. Преди няколко седмици той ходи на екскурзия с негови колеги. Бяха се събрали приятелска компания и аз нямах нищо против, защото той има право да се вижда и с други хора. Но все пак, започна да ме измъчва факта, че той харесва снимките във фейсбук на една от неговите колежки. Коментирал е и една картинка, която тя е качила. Тя е малко неясна и той е написал, че не я схваща. Тя му е обяснила и са се шегували в коментарите. Това, че харесва снимките й, ме навежда на мисълта, че харесва и самата нея. Като знам, че всеки ден се виждат на работа, започвам да си фантазирам всякакви сценарии. Според вас имам ли право да ревнувам от нея и как трябва да постъпя?

Коментари

1.   Мисля, че преиграваш. То и аз харесвам доста снимки на доста хора и се шегувам, коментирайки, но това не означава, че ги харесвам като жени или че искам да спя с тях. А те щом са колеги, значи прекарват всеки ден заедно и е нормално да са близки. И аз имам близки колежки, но те си остават само колежки и нямам никакви симпатии към тях като жени. Ако и жена ми беше като теб, до сега да е умряла от ревност. А аз никога в живота си не съм и изневерявал нито физически, нито емоционално, а и не мисля да го правя.

2.   А защо не пробваш да му го върнеш? Не го приемай навътре, но постъпи и ти по същия начин и наблюдавай реакцията му. Ако той го приеме за нормално, последвай примера му.

3.   еее, само от харесване на снимка и няколко шеговити коментари да започнеш да градиш сценарии е доста крайно. всичко описано е напълно в границите на нормалното поведение.
някои хора като нямат проблеми, сами почват да си ги създават.

4.   Нещо ти липсва във връзката ви и затова започваш да агонизираш.

5.   Винаги съм гледал на себе си като ценител на женската красота и ако видя красива жена или снимка на красива жена, не пропускам да и направя комплимент. В началото на връзката ми имахме много проблеми с приятелката ми по този въпрос, но после тя видя, че го правя без каквито и да било планове или желания, просто оценям качествата на някой друг и му правя комплимент за тях. Благодарение на това тези момичета си вдигат самочувствието и се чувстват добре, а на мен не ми коства нищо.
Връзките са изградени от доверие, ако му нямаш доверие-нямате пълноценна връзка. Просто вярвай на човека, който обичаш и си избрала!
S. A. D.

6.   Благодаря ви за коментарите! Може и да преувеличавам... Но той започна да харесва всяка нейна публикация и вече се чудя дали наистина няма нещо между тях...

7.   Все пак са от една компания - няма лошо да харесват снимките си. Просто го приемат на майтап, това е. Не ? е написал, че е хубава, нали? Не ревнувай, тормозиш себе си, а и може да навреди на връзката ви.