Между двама
Започвам направо. Момиче съм на 22. От години живея и уча в София. Още преди 5 години срещнах него-чаровен, забавен и приятен за компания, но той тогава беше увлечен по друга и аз просто се примирих, че винаги ще е така. През годините си имах няколко приятели, но с него от време на време си пишехме как се развиват нещата около нас, общи приказки и някой друг бъзик. Сега сме заедно.

Другия го познавам от началното училище, той си е от родния ми град, още от малка изпитвам симпатии към него, но винаги съм мислела, че няма как да се получи между нас, докато не дойдох в София. Започнах да се прибирам в града ми рядко и той ми показваше че ме забелязва и има интерес и тъй като аз се увличах по него нещата стигаха до целувки и прегръдки, а на следващия ден като непознати, докъто пак не дойде вечерта.

И сега проблема ми. С момчето в София (на 25г е) сме заедно от 3 години. Той се държи с мен като богиня, показва ми че наистина аз съм всичко за него, НО това лято прекарах доста време в родния ми град и макар сериозно обвързана и много грешно аз прекарвах време с момчето от града ми. Той знае че мъжа до мен ме боготвори и често се чувства гузен заради постъпките ни, през деня си говорим той ми казва, че не е правилно това, което правя, но в същото време вечер ми се обажда с думите, че иска да се видим, че му липсвам, че иска аз да съм добре, че може би той винаги ще е самотен, че не е готов някоя да го командва и да и споделя всичко, а в същото време на мен ми има страшно доверие и ми споделя доста неща.

И сега не знам на къде. С приятеля ми се чувствам прекрасно, знам че е добър човек и дори понякога да ми липсва внимание то е затова, че работи и го прави заради нас, а от друга страна момчето от родния ми град не ми излиза от ума, макар да знам че от 7 години отношенията ни са си все едни и същи. През тези години той е нямал приятелка и това ме кара да мисля мен ли чака иска ли ме изобщо или просто ме чувства много близка, но не и за връзка и изобщо готов ли е за връзка.. много съм объркана на моменти се чудя да оставя ли приятеля си (макар че ще е много тежко и за двама ни) и да потърся щастие с момчето, с което толкова години не се получава..

Пиша защото искам да чуя чуждо мнение, безпристрастно и реално, защото аз наистина вече съм много объркана ..

Коментари

1.   Моетo мнение е - стой си с приятеля, да не стане единия смъртно ранен другия "ами не се получава" и да се откажеш от сигурно щастие и пълноценна връзка, междувременно наранявайки човека, който се грижи най-много за теб, зарди някой, с който се чувстваш длъжна да опиташ и да му дадеш шанс. Не си струва мила! Искаше безпристрастно мнение-давам ти моето и дано съм помогнал!
S. A. D.

2.   Той те боготвори, а ти него? Леле.. Нямам думи!

3.   "От два стола, на земята. " няма какво повече да се каже.

4.   Фетиша и тръпката към това, "което нямаш", е описван в не една книга. Спокойно, доста жени споделят подобни терзания. Общото между теб и тези жени е, че нито една няма да намери спокойствие и задоволство. Ако път хванеш да се разделиш с този ти приятел и се хванеш с другия, ще има момент на ентусиазъм и след това ще започнеш да гледаш този, който си зарязала, ще мислиш за него и ще се чудиш дали пък там случайно нещо няма тръпка.
Обикновено като пиша оставям една вратичка, която гласи " но.... ако направиш еди какво си, може би нещата ще се оправят" за по голям драматизъм, но... в случая: а дано, ама надали ще стане, пуст мерак и характер, дето се вика закодирано е в ДНК-то. Най травмиращото в случая е, че някъде там в миналото, настоящето или бъдещето, ще срещнеш или си срещнала човек, който ще остави диря в теб, защото ще го обичаш, но едва ли от описаното горе ще можеш да отсееш нещата на време и вероятно ще го нараниш точно толкова, колкото да може да ти каже "Майната ти" и известно време след този момент ще рабереш, че всички такива фетиши са били меко казано глупави, но както се пее в песента "Too late".
И между другото ще разбереш каква ти е посоката, когато спреш да описваш мъжете като цитирам:

"С приятеля ми се чувствам прекрасно, знам че е добър човек и дори понякога да ми липсва внимание то е затова, че работи и го прави заради нас. ",

Мъжа който ще обичаш, може да е най-големия непрокопсаник или пък собственик на "вериги заведения", може да си мислиш на моменти че е много лош или много добър, но със сигурност, няма да е по описания горе начин, той ще е просто ТОЙ и като се сетиш за него ще изпитваш доста неприятни неща ( в минало време).
Успех все пак, дано не се появи и трети мъж, че ще ни разплачеш с повторна тема.

5.   Абсолютно е така, номер 3 - това човешкото любопитство и влечение към дивото немат граници!
Момиче, замисляла ли си се, че не е особено честно отношението ти към човека до теб? Ще ти стиска ли да му признаеш открито, че му изневеряваш от известно време, макар и не точно физически (не че поясняваш до край)? Другото момче било гузно, ами ти? !

6.   Бъди си със сериозния приятел. Не е хубаво да му изневеряваш с момчето от родния ти град.