Проблем с доверието
Здравейте, читатели!

С приятеля ми съм от близо година и 3 месеца. Това не е кратка връзка, но не е и много дълга. Както вече се досетихте имам проблеми с доверието. Те идват още от семейството - баща ми изневери на майка ми, след това се караха 2 години докато се разделят и накрая се разделиха. Та, там са корените на проблема ми. Гледах доста дълго време мъжът именно баща ми в лошата му светлина - как лъжеше, как крещеше, как се измъкваше нощем, как потъпкваше майка ми и куп други неща, които се случваха в семейството по негова вина.

От там съм останала с много лошо впечатление за мъжа още от малка и сега когато самата аз съм в сериозна връзка, не смея да се отпусна. Приятелите на човекът до мен са ми близки и постоянно ми казват, че той не се интересува от друга, че няма от какво да се притеснявам и такива, но просто не мога да го повярвам и да го проумея. Живея постоянно в съмнения и мисли за него и друга, за начини по които може да постъпи, да ме предаде във всеки един момент.

Усещам как проблемът ми става по-сериозен, а виждам, че той не заслужава това, знае го и му тежи.

Коментари

1.   Психолог. Тук няма кой да ти окаже необходимата помощ. Просто си намираш свестен психолог и започваш да ходиш на сеанси. Ще отнеме доста време, но пък ще ти помогне.

2.   Не си проваляй връзката, заради нещо, което дори не е налице! Време ще мине и ще се увериш в него. В момента единственото нещо, което можеш да направиш е да се довериш на човека до себе си и на избора, който си направила като си го избрала.
S. A. D.

3.   Ами тук едва ли някой може да ти помогне. Според мен ти сама трябва да си пребориш тези страхове. Най-вече се опитай да имаш по-високо мнение за себе си. Да не позволяваш да бъдеш твърде лесно-ранима. Имай самочувствие. Разбери че има различни ситуации в живота, колкото са различни и хората. Някои ще те предадат, други ти ще разочароваш... Наслаждавай се на връзката си, имай си винаги към всеки едно на ум, но не и да живееш постоянно с мисълта, че твоя човек при всяка възможност ще хукне при друга. А ако усещаш, че е такъв, значи просто не е човека за теб. Най-вероятно и в твоето семейство е имало други неща, за които ти не знаеш. Все пак родителите ти си имат и личен живот извън този с теб. Нещата са по-сложни, след време ще ги осъзнаеш. Предполагам, че и майка ти е имала някаква вина... Нещата никога не са едностранни...

4.   Така! В този сайт намери теми за изневерите, между двама и тн. Почти съм сигурен, че повечето са написани от жени. После осъзнай, че жените са също толкова долни, колкото мъжете и се успокой.

5.   Имаше едно стихотворение, в което поетесата се молеше да не стане така, че заради всички срещнати лъжци, да не повярва на нечии искрени очи. Травмата ти е голяма. Но той няма никаква вина за това. Не го карай да плаща за чужди вини. Накрая той няма да издържи, никой не би издържал постоянно да го подозират. Това е ужасно.