За необвързаните...самотните :)
Добре... накратко. На 24 години съм, хубава, умна и забавна и самостоятелна, романтична... сякаш съм идеална. Поне аз си се обичам. (:D )И къде е проблема? Защо съм сама? Ако съм сгрешила някъде в миналия живот.. ок! Ама до кога?

Идеята ми е, как търпите или как бихте изтърпяли нещо подобно? Да сте сами дълго време? Примерно 2 години? Ако не съм влюбена се чувствам празна... Не мога да правя просто секс с някого, защото моралните ми принципи не го позволяват. Гледам по улците хора обичащи се... най-различни. Дори и хора, които са далеч не толкова привлекателни се гушкат, изразяват любов. А аз сама.

Съжалявам за изкзаването ми, но от яд, че съм сама вече ги намразих всички. Вече не ми пука дали ще съм наранена, искам просто да изживявам това чувство и ако може да е продължително. И моля ви, не ми говорете, че трябва да стана първо самодостатъчна на себе си и след това ще дойде... По-горе споменах, че съм самостоятелна (правя разлика), имам приятели, работа... излизам уж насам натам.
Забавлявам се и сама

Вие как се справяте?

Коментари

51-100 от 128

60.   ''нямам такава висока оценка, каквато си представихте! ''
-------------------------------------------------------------------

Защо изобщо им отговаряш? Нека си мислят каквото искат. Аз се радвам, че има момичета като теб, които се харесват. Вярвам, че самочувствието ти е с покритие. Начинът по който им отговаряш ясно показва, че си възпитана и умна. ;) Подминавай постовете, които НЕ СА по темата. Щом толкова се издразниха на темата си показва какъв комплексиран народ са българите. ;(

61.   K-Man Прав си братле. То където има семейство любовта изчезва по бързо. Грижи за сметки и деца.. Това разваля щастието. Човек от грижи няма време да се смее или да поплаче. Много интересно тогава, защо се появиха толкова теми за изневеряващи съпруги и съпрузи. Колко ли смемейства ще се похвалят като щастливи? Аз познавам само едно такова.

62.   До номер 61 - Много хора отказват да приемат, че трябва да бъдат отговорни. Нима, ако нямаш семейство и сметки за плащане ще си по-щастлив? Т. е. ще висиш по заведенията, където ще си почива дупето ти безотговорно, междувременно някой друг ще ти оправя сметките (майка, баща и т. н. ), за да може ти да си щастлив.
Ми да.. вече не сме на 16г, за да си живеем безотговорно. Да не ни изпада тревата от устата, да молим родителите за пари...
50 на 50 е дали ти ще си щастлив. Щастието е избор. Ако искаш ще мрънкаш постоянно, че имаш да плащаш сметки, да водиш децата на детска градина или да си доволен от това, че имаш с какво да платиш сметките, че имаш кого да заведеш в детската... :))
ОТ АВТОРКАТА.

63.   Бих казал свали гарда. Когато някой ти хване окото, прави всичко възможно да се окажеш по-близо до него и просто контактувай. Не мери, не изследвай човека, не го наблюдавай. Контактувай, всячески. Когато мислиш постоянно дали той ще те хареса, заемаш поза и блокираш възможността му да възприеме реалността ти. Дали ще те харесва и обича винаги... Не мисли изобщо в такъв аспект. Хората се променят постоянно, цял живот научават с изненада за някоя особеност на човека до себе си. Съвместния живот е един огоромен Компромис. Колкото и да го мислиш - нищо реално не можеш да предвидиш. Затвори очи, отпусни се и се предай в ръцете на съдбата.

64.   До 63, хареса ми много отговора ти. :) Благодаря!
Ще се постаря.

65.   До 63, много ми хареса написаното от теб, особено- '' Затвори очи, отпусни се и се предай в ръцете на съдбата. '' Цяла седмица си мислех за съдбата и ето че ти се появи и написа това по много красив начин. Имах нужда да прочета това, може би е знак на съдбата, че вървя в правилната посока.

Благодаря ти. :)

V

66.   В интерес на истината често чуваме, когато сме нервни и забързани към някаква цел било то любов (да срещнем някого), било то нова професия и т. н., някой да ни казва "Хей, пусни се по течението. "
Милиони пъти съм се опитвала да обясня, че просто на някой хора темперамента им е такъв. Пробвала съм и после изведнъж пак се обръщам срещу течението. Както и да е. Ще се променя със сигурност. :))
Успех на всички! Аз се изчерпах... :D
Тихо влюбената авторка.

67.   Оф... същата тъпа ситуация и при мен.. само, че съм момче.. на 21 съм ( да малък ама.. ) и от 3 години си нямам приятелка и ми ДОСТА неприятно като цяло.. По изказванията на обкръжението ми изглеждам наистина добре... като характер съм.. с 1 дума Джентълмен ( на 21 ) винаги с добри обноски.. добре облечен имам хубава работа адски голямо чусвто за хумор и мноогоо романтичен.. и кво? ! Сааам като кукувица.. да се прибераш от работа изморен да няма на кой да кажеш добър вечер кой да целунеш да прегърнеш.. с кой да поговориш.. еб*хти тъпото ( с извинение )? !? Дано и нас (самотните ) някой ден ни огрее и някой ни оцени правилно и да спре тази наша идилия : ) Успех от мене : )

68.   Добрите момчета/мъже като номер 67 не разбрахте ли от опит, че жените само на теория харесват качествата на добрите момчета, а в действителност почти във всички случаи не са привлечени емоционално и сексуално от тях. Жените виждат приятели в добрите момчета, но не и любовници. Добрите момчета могат да погледнат няколко интересни клипа по няколко минути, където добре обясняват:

http://www.youtube.com/watch?v=0hdEXA1ceaA
http://www.youtube.com/watch?v=sYY3vDnHr3A
http://www.youtube.com/watch?v=TN3_urefvk4

K-Man

70.   Прекалено много акцентираш на красотата си. Помисли за душата си... може би има причина.

72.   То любовта идва неочаквано нали знаеш. Значи аз никога съм нямала връзка. Дълго време бях влюбена в един мой съученик, който директно си каза, че аз не съм достойна за него. Не че е осъзнавал какво ми казва, но аз знаех и наистина беше прав. Сринах се и изобщо си избих от главата, че някога на мен ще ми се случи нещо толкова хубаво като това да усетя обич и давам обич. Минаха години аз все така се чувствах като някакъв изрод - никой не ме поглеждаше, нито пък аз проявявах интерес към някой. Сякаш бях умряла отвътре и като теб си се чудих какъв ми е проблема, като съм съвсем нормално момиче като всички други. Бях на 24 години, когато го срещнах. Работеше на един строеж на една улица по която минавах на път за работа, неговите колеги често ми подвикваха разни простотии и един ден той им се сопна да млъкнат. И не знам сякаш съдбата се намеси и един ден и той ме чакаше пред вратата на магазина, в който работих. Вниманието, доброто му отношение към мен, това че ме прие така каквато съм, без да ми дава насоки каква трябва да съм успяха да ме докоснат много дълбоко, защото го позволих. Е да както ни събра съдбата, така и ни раздели и сега отново съм сама. Може това да ти е проблемът - не позволяваш да те "докоснат"

73.   Аз съм в същото положение, на 26, момче. Ами какво да правя, каквото може да се прави в такава ситуация - стискам зъби и се надявам, че някой ден ще срещна Нея. Неангажиращият секс не ми е по вкуса и като гледам повечето хора как само това търсят (че и момичета) направо се отвращавам. Но надеждата умира последна. Сега чета, спортувам разхождам се, понякога излизам с някой друг приятел, колкото са останали, за да се разнообразя малко и чакам подходящия човек. Успех :)

74.   Ето ме и мен на 24 години пълна с празнота!! Авторката, описа и мен!! Но странно виждам, че сме много.... защо просто не разменим контакти... туко виж сме се намерили? ! :P :)

75.   Та, К-Man, искаш да ми кажеш, че за да си имам гадже трябва задължително да стана лошо момче, така ли? А как да го направя като не ми е вродено? Лошите момчета не са се научили да бъдат такива, на тях просто им е вродено... Обясни ми по-добре, че ще хванеш да ме хвърлиш в депресия... :)

77.   Н74, Следиш ли темата?

78.   Проблема е, че си бая нарцистична може би. :))

80.   Авторка: В смисъл? Изобщо не ме познаваш. :)

81.   Ех, ама струва ми се, че тук прекалявате със самосъжалението:) Приемете, че човек не може да има всичко на този свят, всеки трябва да иска толкова, за колкото е готов да заплати... От друга страна съзнавам, че е трудно да убедиш един човек, изпитващ огромна липса в личния си живот, че не трябва да се самосъжалява, защото видиш ли останалите му житейски пътеки са осеяни с цъфнали цветя. Ама кой се сеща, че е в цветущо здраве и има хубава работа, когато си ляга сам вечер и с въздишка гаси нощната лампа?
Та теории май не са необходими никому, а просто малко късмет и по-малко самосъзерцание:)
М, 35
P. S. Иначе авторката изглежда доста здравомислеща и смислена, нормално е такива хора неусетно да изискват повече от живота и от хората около тях и съответно да затъват в собственият си размисъл около смисъла на живота, любовта и други общи философски категории. Но какво да правя като и на мен ми допадат такива жени, просто предизвикателството е истинско:)

82.   От Авторка: До М35
Никога не съм го разбирала това - "всеки трябва да иска толкова, за колкото е готов да заплати... ".
Смятам, че съм амбициозна в постигането на Желаната цел. И ако трябва ще плащам. "Плащам" го разбирам като да се старая, а не да загубя родител и да получа любовта на живота си. Имам една приятелка, която спомена, че е сама, защото всичко й е наред със семейството и не заслужавала повече!?
И защо да нямам право да искам всичко? От край време мисленето на българина е страшно негативно. Доказателство за това е изказването, че ако всичко ти е наред със семейството и работата, другото (любов примерно) няма да е и обратното. Даже някой "мъдър" селянин (така предполагам) е измислил следното: Ако върви работата, значи в любовта не върви. И обратното.
Идеята според мен е всъщност да си благодарен и да вярваш, че заслуважаш да получиш всичко, което си поискал. Благодарна съм за всичко и благодаря почти всяка нощ преди да си легна. И писмено го правя.
С. 24 г.

83.   Знаеш ли, С., това със заплащането го е казала Ванга. Във връзка с щастието, тя е споменала, че хората искат всичко да им е наред и според тях това е щастието, НО според нея това е невъзможно и е против законите на земята и човек трябва да иска толкова, за колкото е готов да заплати... А какви са законите на земята и защо не е възможно пълно щастие, нямам представа, а и Ванга не е споменала, просто според нея всичко си има някаква "цена", която може да бъде и доста жестока, в известна степен съм склонен да й вярвам сляпо, все пак е световно признат феномен и макар да не е била особено интелигентна, просто е черпела информация от източници, напълно непознати и недостъпни за останалите хора, като много често и тя самата не е знаела как да предаде "видяното"... Ама не си мисли, че искам да те обезсърча, харесва ми начина ти на мислене, човек е длъжен да преследва мечтите си, да преследва щастието си, със сигурност така е много по-вероятно да постигне желаното, отколкото ако пасивно приема съдбата си:)
Пък и долавам някаква интригуваща самоирония в думите ти, особено това накрая, как писмено благодариш за благата, които получаваш, осъзната или не:)
М, 35

84.   От авторката: Нямам ирония. Пиша наистина благодаря и по няколко пъти и пиша за какво. Така по-лесно се изразявам, пишейки. И желанията си ги пиша. :) Странно е... но така мисля, че се свързвам с Вселената. Това е една друга тема. Като разбира се (ето това е ирония) не го коментирам с мъжете, за да не ми се получава с тях. :D

85.   Начинът ти на връзка с Вселената определено е самоироничен:) Като, разбира се, връзката на този факт с контактите ти с мъжете или по-скоро несподелянето му, допринася за абсурдността на положението в което си, почти ми напомня на откъс от "Пътеводителя.. " на Дъглас Адамс:) И докато търсиш отговора на въпроса си или по-инасказателно, твоето си "42", може би трябва да бъдеш по-открита и комуникативна с хората около теб, това няма как да не ти отвори нови възможности и вероятно много други числа ще запълнят смисъла на 42:)
М, 35

86.   Малко се заблуждаваш, това на улицата е леко измислена картинка, но щом вярваш, вярвай. Всеки следва интересите си.

88.   От авторката до номер 86 - за какво говориш? !
До номер 85 - имам много контакти и не смятам, че се намирам в абсурдна сиотуация. Имам много хора около мен, общувам с много хора. И не си мисли, че пиша всяка нощ до Вселената. Това, което написах е, че вярвам в нея и се изразявам така. Това е и вярата ми към Бог. Ако ти се изразяваш ходейки в църква, това прави ли ти абсурдна ситуацията в живота? Не!
Това е част от мен, както и ходенето ми на йога и т. н. И не правя нищо лошо. :) И повярвай, ако ме познаваше би се замислил какво наистина се случва. Може би съм малко дива и на повечето мъже не им изнася. Под "дива" нямам предвид да сядам от скут на скут! :) Просто не съм си намерила човека. Все още вярвам в това.
Всичко добро от мен! Приключих с тази тема и тук и в живота си. :)

89.   Жалко, че абдикира от темата си, но реално погледнато това е един разумен избор - тук така или иначе няма да запълниш празнината, която те гложди. Абсурдността се корени точно в това, че си умно и хубаво момиче /второто по твои свидетелства:)/, че имаш среда и приятели, дори споделяш с Вселенския разум в писмен вид, а и често медитираш с "Омммм" на уста и въпреки цялата съвкупност от тези факти си сама, ето това е абсурдно:) И твърдения от рода на това, че "укротяването на опърничавата" не е по всеки вкус е вярно дотолкова, доколкото нещо от уравнението не отговаря на истината, не съм математик и няма да правя изчисления, ще те оставя да се съсредоточиш в това, което смяташ че ще ти донесе по-голям успех в начинанието, желая ти успех:)
М, 35
P. S. 86 е загатнал/а, че по улиците хората демонстрират близост, която ти бленуваш, но това е само върха на айсберга, фасадата на парадността, няма как да знаеш плетеницата от проблеми на тези хора, може би една голяма част от тях съвсем скоро няма да са заедно, въпреки, че в момента завиждаш на привидното им благополучие...

90.   От Авторката. Благодаря ти!
Много е хубаво да си "поговоря"с интелигиентен човек.
Проблемът в самотата ми е, че вече започна да ми харесва. Хах
Ами при теб каква е драмата?

91.   Благодаря, удоволствието е взаимно:)
Напълно нормално е с времето човек да си става все повече самодостатъчен след като не му се налага да се съобразява с някой друг, даже би било странно, ако не е така, т. е. човек би трябвало да се адаптира към средата, ако не, толкова по-зле за самия него:)
Хм, човек трудно говори за себе си, не твърдя, че има драма в живота ми, по-скоро съм изправен пред избор, но честно казано далеч по-трудно е да се направи някакъв важен избор пред това да нямаш такъв и да се носиш по течението. Но както казва един приятел, когато се колебаеш между две неща, правилният избор е третото:)))
Та така и аз, не знам кое и къде е третото, но съм в очакването му, за да се избавя от терзанията си. И същевременно уж разполагам с цялото време на света, а реално не е така, странна работа:)
И какво всъщност ти допада в това да си сама, това че правиш каквото си желаеш без санкцията на някой мърморко или може би така имаш повече време за себе си и нуждите си, които иначе подтискаш?
М, 35

92.   мазохиска

93.   Ми скоро записах езиков курс и май нямам време. И нещо не се влюбвам. Уморена съм и сякаш не мога да дам някакво по специално внимание. Или не съм срещнала човека. Много мразя да взимам решения. И ако трябва да се колебая ужас... Другото, което е, че се изтощих емоционално. Самоизтощих се по-скоро. Вярвам мамка му, че ще дойде някой, който ще ме запали, който ще ме накара да забравя, че нямам време. И да е мъж! Това е една друга тема. Накратко напоследък попадам на мъже, които решават, че ще си делим сметката и на първа среща. Даже ми връща и ресто. Знам, че е въпрос И на финансова гледна точка, но поне на първата среща, която беше в малко и спретнато квартално кафе, да я платиш като кавалер. Кафето беше стилно и малко. И не беше скъпо! Искам да съм дама на някого. Не мутреса, муцка. :D Добре бе, тук не може ли да си разменим мейл или нещо такова и да си початим само двамата?

94.   От Авторката до номер 92 - Моля те, научи се как се пише думата. Не коства много да напишеш в Гугъл ;)
И нямам идея защо си го написал/а. И честно казано изобщо не ме вълнува. :)

95.   Хубаво е, че търсиш начин да се разнообразиш с нещо полезно, поне така твърдят специалистите, че когато човек се намира в някаква своя си криза най-удачно е да се запише на някакъв курс, може да има само ползи от срещата с нови хора и заучаването на нова материя:) А реално имаш ли нужда от езика, който изучаваш?
Всъщност това с влюбването не е толкова лесна работа, особено като човек попремине тийнейджърските години:)
Разбирам разочарованието ти, още повече че първото впечатление е доста важно, но може би не трябва да съдиш тези момчета толкова строго, вероятно са чели доста глупости по въпроса за съвременните еманципирани жени и някак си са пропуснали някои азбучни истини, че жената на първо място иска да бъде желана дама и това да й се показва непрекъснато, което си е трудна работа, честно казано, но не и невъзможно:) Както се казва, опитите продължават:)))
Тук наистина е малко трудно да се постигне уединение в контактите с други хора, просто естеството на сайта е такова, но понякога модераторите като че прилагат способите на класическата драма Deus ex machina и проявяват човещина по свое усмотрение:) И както е добре известно - когато има желание, има и начин:)
М, 35

96.   О, имам нужда от този курс! И ми стана хубаво, че срещнах нови хора. :) Писна ми да работя едно и също. Писна ми на ушите. :D

97.   Хм, и за какъв език става дума? И аз имам нужда от езиков курс, от руски език, но времето ми е кът, а не искам да се зомбирам всяка вечер или през вечер, че освен ушите, ще ми запиука цялата глава от преумора, пък не знам да има резервни части при подобни прецеденти:) Но това са си обикновени оправдания, както бях споменал преди - когато има желание, има и начин, дали за езиков курс, за комуникация или пък за друго:) В тази връзка би могла да прочетеш тази история от сайта http://spodeli.net/4/story-40063.html Може да ти хрумнат някои идеи, общо взето креативността следва да се насърчава, особено когато е част от Играта, наречена Живот:) Не че нещата винаги се получават, по-често Играта придобива неочаквани измерения, но пък като стоиш отстрани съвсем няма как to win the Game:)
М, 35

98.   Благодаря за темата. :) Иначе записах английски език в школа Престиж :) Интересно е. Наздраве!

100.   Моля, моля:) Всъщност темата е в отговор на последния ти въпрос в реплика 93, мисля че в коментарите ми ще намериш отговор на въпроса си:) Все пак е необходим внимателен прочит, особено към края;) Английският си е необходимост, та така че залягай сериозно, че ще се изпитваме;) И ще си дърпаме ушите до писване:))) Отварям в твоя чест едно аржентинско Pinot Grigio, за една истинска дама - чаша хубаво бяло вино - наздраве:)))
М, 35

101.   Как да си оправя скайп? Не мога да добавя държавата? Излизат ми странни някакви държави. Пробвам така. Търсих един човек с едно странно име. Ама то цял свят и всички с липса на име се казват така. Тъй като нямам мъж около себе си, имам нужда от помощ :D В гугъл не мога да го намеря, не ме препраща към скайп, фб също.. Правилно ли търся?

102.   Може би там, където излизат странните държави има и България, а може би там има и човек с кратко трибуквено име, започващо с И и може би търсенето ще приключи успешно, разбира се, ако се отсее плявата успешно, защото Буркина Фасо и Индия успешно запълват хоризонта:)))
М, 35

103.   И разбира се е добре издирването да включва пълните реквизити на издирвания до последната цифра и запетайка, за да има успех, в противен случай изгубването в морето от знайни и незнайни държавици е неизбежно:)
М, 35

105.   Ами не знам какво му е лошото на самотата. Именно чрез нея човек опознава по - добре себе си и започва да разбира живота. Един вид самотата е спасение от света. Аз лично не мога да общувам с хора които не са с моята душевна нагласа. Самотата е и лекарство против хората които искат да те наранят. На мен отдавна не ми е приятно да общувам с хора, да се срещам с хора или пък да бъда в големи компании. Ужас!

106.   Ами за чуване, чувал съм, но числото е *** останалото е ок, разбира се, разстоянията са си живи тирета, долни при това:) И това ако не ролер, здраве му кажи:)
М, 35

107.   Хей, 105, недей така, малко социопатично звучиш, защо отричаш възможността да срещнеш хора точно с твоята душевна нагласа, може да е трудно, но не е невъзможно... Просто има опасност да "разбереш" живота толкова едностранчиво, че на практика да не разбереш нищо от него, не вярвам да искаш точно това... А и фактът, че си тук говори за нуждата ти да общуваш, т. е. да бъдеш сред хора, което отхвърля тезата ти за самотата.
М, 35

108.   хайде, бе, намерихте ли се М, 35 и авторката - ще чакаме продължение на сагата :)))

109.   Авторке, мисля, *** чак се учудвам, че все още търсенията ти удрят на камък:) До коя държава стигна, търсенето ти комай обходи цялото земно кълбо:)
М, 35

110.   От авторката: хахахаха Мислех, че не я следите вече темата. Пак ще пробвам по-късно днес.

111.   109, ами за жалост авторката обиколи екватора незнаен брой пъти и пак не намира начин, противно на максимата, която изповядвам, че когато има желание, има и начин:) Подозирам, че ползването на скайп е дълбоко неприсъща черта на битието й, което не е порок, но в случая определено не помага:)
М, 35

112.   Авторка: Абе, вярно, че рядко го ползвам. Ама явно имам проблеми с имената. Ще опитам пак.

114.   Авторке, ако не побързаш, ще взема да те изпреваря аз :D
Всъщност не разбрах М, 35 числи ли се към необвързаните?
Ж 32

115.   От авторката: хах Вчера ме спукаха от работа и не успях да издържа и 5 мин на компютъра в нас.
Номер 114, биеш ме. Аз съм малка за него, вероятно. Ако го намериш ще те помоля да обиясниш как си го намерила. хах
Между временно в моя личен живот настана хаус. Сладък хаус. :)

116.   Винаги съм намирал за забавен начина на мислене на жените, не бих казал странен, по-скоро забавен:) Както бях отбелязал по-горе когато има желание, има и начин, мисля че дори два пъти, което разбира се е не просто логично, то е добре изпитана максима във времето, веднага ми стана ясно, че авторката има своите колебания, които разбира се дефинира като "сладък хаус":) Интересни са обратите в живота ни, авторке, и се надявам да организираш хауса в живота си по удовлетворяващ за себе си начин, независимо от моето присъствие или не в сценария, може пък да олицетворявам зрънцето какао, което по-скоро нагарча, отколкото сладни:) Всъщност, 114, никъде не съм споменал да съм обвързан, пък и не съм, бях отбелязал, че не е лесно да се направи избор, когато човек има такъв и понякога несъзнателно се хвърляме към нещо трето, за да загърбим избора между първите две възможности:)
М, 35

117.   Просто се опитвам да мисля позитивно и предпочетох да нарека хауса сладък. Появяват се някакви бивши, на които аз обръщам внимане. Принципно не се връщам в миналото, но явно нещо имаме с този човек, което не знам как да си обясня.

51-100 от 128