Имам чувството, че не знача нищо за него
Здравейте.
Най-напред искам да поздравя модераторите за прекрасния сайт и да ги помоля да добавят историята ми :) Пиша тук, защото ми трябва трето лице, някой, който да ми помогне и да ми подскаже аз ли бъркам някъде или приятелят ми просто не е за мен..

На 17 съм, той също, заедно сме от година и 2 месеца. По принцип сме от различни градове, виждаме се всеки ден през ваканциите и веднъж на 2 седмици когато сме на училище. Винаги се старая да му показвам колко много го обичам и колко много значи за мен, пиша му писма, правя му картички, пека му от любимите сладкиши и т. н., общо взето наистина давам всичко от себе си за да види колко важен е за мен, а в замяна не получавам абсолютно нищо. Цяло лято бяхме заедно, всеки ден, и всеки ден беше едно и също - мрънкане от негова страна как нямало какво да правим (градът е малък, признавам), как било много топло и да излизаме по-късно и всякакви такива, дори за годишнината ни нищо не измисли, дори тогава не чух нищо мило и специално от него. Постоянно чета разни мили неща из интернет и понякога му ги пращам с надеждата да се досети, че и аз искам нещо такова. Не говоря за нещо материално, а просто няколко мили думи, с които да се почувствам поне малко специална за него. С течение на времето натрупах много негагивни емоции в себе си и днес не издържах и му казах всичко, което мисля и чувствам. Първоначално съжаляваше, бил се натъжил много че не ме прави щастлива. След това обаче заговори точно обратното - как човек правел мили жестове рядко и че постоянно съм си ги просела. Да, опитвам се да си изпрося една мила дума от него, опитвам се да си изпрося един романтичен жест и той го вижда, казва, че съжалява и отново не прави нищо. Дори не ми звъни по телефона, все чака аз да го попитам иска ли да си говорим. Днес ми изтърси, че преди ми е пишел повече защото не е имал какво да прави, но вече има и не може да ми отговаря веднага когато му пиша. Това го разбирам, всеки си има личен живот, но думите му ме накараха да се чувствам като някаква тъпа опция когато няма нещо по-приятно за вършенш. Каза, че фактът, че идва да ме вижда доказвал "колко много ме обича", но каква е ползата да идва след като в останалото време не съществувам за него. Толкова много пъти се е случвало да му кажа, че го обичам или да му пожелая лека нощ, а той да не ми отговори, защото се е заиграл на някаква тъпа игра или е забравил. Според него имам прекалено високи изисквания, което е смешно. Не искам да ми подари самолет, искам просто да чувствам обичта му, за чието съществуване вече дори не съм сигурна. И какво значи "високи изискваия"? ! Аз искам просто да прави мили неща за мен, да ме кара да се чувствам значима, да ми се обажда, това не е нещо кой знае какво, би трябвало да го има във всяка връзка. От както сме заедно милият му жест беше само един, явно с това се е изчерпал. Също така винаги когато се скараме той предлага да се разделим щом не съм щастлива. Ако наистина ме обичаше щеше да се опита да ме направи щастлива, а не да предлага да се разделим. Обичам го твърде много и той го знае. Вижда, че не мога да се откажа от него и явно се възползва от това, кара ме да се чувствам толкова жалка, постоянно си прося някоя мила дума и пак не я получавам. От една страна усещам, че трябва да се откажа и да се разделим, но от друга стоят чувствата и надеждата, че нещат все пак може някога да се променят. Тотално обърна съм и се надявам да получа някакъв съвет тук :)

Коментари

1.   Не очаквай от някой да те прави щастлива. Не е длъжен. :)

2.   Той ти се е качил на главата. Прекалено много му угаждаш и си поела ролята на домакиня и на съпруга, а си само на 17. Не че е лошо това обгрижване, но не си случила на правилният човек. Много е незрял, а ти определено си по-влюбена и по-осъзната от него, понеже си много влюбена. Няма да я бъде тази връзка/може би/, но докато си все още влюбена в него, можете да преживеете още прекрасни или ужасно изнервящи мигове заедно. Спри да се грижиш за него, да му се обаждаш и т. н. С течение на времето ще разбереш дали му липсва постоянството ти и дали и той ще стане активен в връзката ви колкото и ти. В крайна сметка тези неща зависят от това колко е силна любовта помежду ви...

3.   Мисля, че сама си отговаряш доста добре на въпросите. Ако те обичаше няма да се отказва от теб всеки път и то толкова лесно. Поне така мисля. Аз имам една много сложна история зад гърба си, която почти завърши по същият начин. Обичта винаги е много силна когато е истинска, но когато не можеш да я усетиш то явно я няма (за жалост)трябва да постъпиш мъдро и да не пострадаш от постъпката си. Изпитай го. Накрай го даревнува не му обръщай такова внимание и виж как ще реагира. Ако няма резултат мила намери си щастието другаде.... УСПЕХ!!!

4.   Нормално е да искаш да прави мили неща за теб, но мисля, че това ти се е превърнало във фикс идея. Няма как през цялото време, когато си говорите примерно той да ти обяснява колко те обича, как не може без теб и тн. Да хубаво е да ги чуваш тези неща от време на време, но в твоя случай с това 'просене' го отблъскваш и го караш сякаш на пук да прави обратното на това което искаш. Замисли се да речем си изпросиш някакъв мил жест или дума.. след това пък ще започнеш да се чудиш дали го е казал защото го мисли или защото ти искаш да го каже ;)
В крайна сметка това са момчета/мъже.. в техните глави няма толкова романтика колкото в нашите. Спри да му звъниш първа като за начало и ще видиш как ще започне да се притеснява и да се чуди какво става.
Лично аз правя така с моя приятел.. почувствам ли се ненужна, удрям контра на това което прави той и хоп ролите се обръщат :)
Мога да пиша много по въпроса ти, защото и аз преживявамгоре долу същото :) При мен нещата стоят така.. търпя ден-два след това започвам да се държа като него за 1 ден да речем и в крайна сметка връзката ни се превръща за известно време все едно тъкмо сме тръгнали после пак застой и пак и пак и така.. няма как през цялото време да ти е перфектно.
Спри да го мислиш, така тормозиш само себе си :)

5.   Мила, той те използва. И аз харесвам едно момче, което само ме използва в училище, дори ме моли да му пиша домашните, а в замяна нищо не получавам. Ако той поне малко те оценяваше, нямаше по цял ден да се сърди и за най-малкото нещо, а щеше да се съобразява с твоите желания и да се радва на това, което ти правиш за него. "Да, опитвам се да си изпрося една мила дума от него, опитвам се да си изпрося един романтичен жест и той го вижда, казва, че съжалява и отново не прави нищо. " Как така се опитваш да си изпросиш нещо мило от него? Ако той те харесваше, щеше непрекъснато да ти казва мили неща. Съветът ми е да го зарежеш, да си намериш някой, който наистина ще те цени. Има много време, докато намериш правилния. :)

Поздрави от едно момиче на шестнадесет години! <3

6.   И при мен е абсолютно същото само дето.. аз съм момче. Правя всичко за моята приятелката докато тя - абсолютно нищо. Ама наистина НИЩО. Говорили сме, намеквал съм и и винаги се оправдава с нещо.

И разбрах само едно нещо от цялата работа. Никога не очаквай нищо в замяна ;x.

Life sucks

7.   Нещата няма да се променят. Поне не и за теб, с някоя друга може би би се държал по различен начин, но при вас щом вече е тръгнало така най-вероятно така и ще си продължи. Най-добре го остави и се опитай да го забравиш... или просто се примири със сегашното положение.

8.   Ще бъда много кратка. Знам, че ще те заболи, но отговорът се крие и в заглавието на историята. Щом имаш чувството, че не значиш нищо за него, значи има истина в това. Не се хаби. Права си, че той се възползва от любовта ти. Ще те посъветвам ако не си готова да го оставиш, то поне на инат поне месец се държиш напълно безразлично към него. Не му казвай, че го обичаш, не му се обаждай, бъди разсеяна, когато сте заедно. Накарай го да се съмнява, че има друг. Бъди по-красива, усмихната и хладна към него.
Ако това не ти помогне, няма смисъл. Вероятно не те обича така, както залсужаваш. Успех!

9.   До номер 1 - Знам, че никой не е длъжен да ме прави щастлива, но нима и ти не искаш някой да те обича и да го показва? ! Какъв е смисълът на една връзка ако другият не иска да те вижда щастлив/а? Да, не е длъжен, но щом е с теб и казва, че те обича, е логично да иска да те вижда усмихнат/а. Плюс че аз не съм казала, че съм нещастна, просто той мисли, че не ме прави щастлива.

До номер 2 - Не е угаждане, той никога не ме е карал да правя нещо за него, но как да не му направя например любимия сладкиш като знам колко много го обича. Обичам да го виждам щастлив и да знам, че аз съм причината за щастието му.

До номер 4 - Не мисля, че ми е фикс идея, поне не в толкова силен смисъл. Когато попадна на нещо сладко не му казвам, че искам същото, когато направя нещо мило или му напиша нещо, не му казвам, че искам същото в замяна. Просто вече все повече започнах да забелязвам как аз се раздавам, а не получавам нищо, започнах да правя намеци, дори да му казвам директно и той пак нищо не прави. Знам, че навярно го прави на пук, само защото го искам, но какво да направя като вече се изморих, всеки има нужда от мъничко близост. Не искам да ми повтаря постоянно като робот разни неща, които не мисли, а просто поне веднъж да изрази някакво чувство, да направи нещо мило за мен, защото във една връзка и двамата трябва да полагат усилия. Явно просто трябва да се примиря..

-Авторката

10.   Аз бях в същата ситуация в предишната ми връзка.. само, че при мен той беше влюбения до уши. Да ти го кажа направо-изгодно му е с теб, най-вероятно ти и изневерява(особено както сте от различни градове), свикнал е с теб(демек навик си му)и не те къса, за да не е сам, а и предполагам като се видите получава секс.. Та съвета ми е-напусни го. За него няма да си повече от удобната, сигурната, добрата . Аз поне осъзнах, че човека до мен не заслужава да се раздава за някой, на когото не му пука и се разделихме.