Голямата болка от "голямата" любов
Привет на всички читатели на този сайт. От доста време чета историите тук и понякога оставям мнение, винаги съм съпричастна с болката на другите и сякаш от известно време насам очаквах как ще ми се случи нещо и познах. С вече бившият ми приятел бяхме заедно година и 8 месеца. Запозна ни една наша обща позната, моя колежка в университета. Отначало естествено всичко беше страхотно, и двамата бяхме на една възраст и се разбирахме. Явно в началото сме били много влюбени, защото не сме разбрали всъщност колко сме различни. Миналото лято го прекарахме главно в неговия град и тогава проличаха някои различия. Той имаше малко дебелашки хумор и никога не се съобразяваше, въпреки че знаеше, че ме боли и ме наранява така. Все плачех и бях тъжна, но така или иначе изкарахме лятото с все пак хубави и весели моменти. През есента ми сервира "чудесната" новина, че иска да заминава на бригада в Щатите. Бях покрусена, та той дори не ме попита аз дали ще мога да изтърпя такова страдание и как се чувствам, подаде си документите и в месеците до заминаването му все плачех, много се мъчих и тормозих-уви, напразно било. Все казваше, че няма да ме изостави, че държи на мен, че няма да ми изневери. Замина през май тази година и цяло лято буквално нямах хубав ден. Все ми казваше как се разбира с една доста пълничка американка от работата, как излизали, показваше ми снимки и аз естествено ревнувах и имаше наглостта да ми каже вчера- когато ме заряза- че съм била ревнувала много. Кой не би ревнувал в такава ситуация? Цяло лято плачех, страдах, все се отнасяше гадно на моменти, но все пак ме търсеше всеки ден по два пъти, колкото и да бе изморен. Усещах обаче, че и на двама ни натежа голямото разстояние и часовата разлика. След като се върна, се видяхме на 30 септември, всичко беше чудесно- силни прегръдки, целувки, подаръци, "Липсваше ми! " Но това трая няколко дни, след които започнах да усещам, че не е същия. Позволих си тайно да вляза в профила му във фейсбук докато се къпе и видях какво е написал на пълничката американка през юли. Беше нещо от рода на "Аз трябва сериозно да говоря с моята приятелка, да преосмислим отношенията си, защото много неща се промениха откакто съм тук. Няма да ? изневерявам, нито ще я зарязвам по фейсбук, но като се върна и ако не са добре нещата- ще стоя с нея един месец и ще я зарежа. Ако са добре- ще съм с нея година или няколко още. " Онази му отвърнала, че няма смисъл да е с мене и да "влачи" нещо, което не се получава. След като прочетох това, не бях на себе си два дни и забелязвах как наистина той се е променил. Рядко ме търсеше, чакаше все аз да звъня и като се виждахме не ми се радваше толкова, все един такъв завеян и безразличен. Върха беше когато преди седмица бяхме заедно през уикенда и в трите дни ме помоли да си отида до у нас, да го оставя за 3-4 часа сам, че да играе игри на лаптопа- искал лично пространство. Тогава усетих накъде вървят нещата. Изкарахме рождения ми ден, дори "Обичам те" не се сети да ми каже тогава и не се постара особено да съм щастлива поне на този ден. И последно- от миналия четвъртък изведнъж спря съвсем да ме търси, едни половинчати отговори по фейсбук, по цял ден не ме търсеше и вчера се прибра тук и каза- идвам у вас. Аз радостна, че иска да ме види. Дойде, прегърна ме бая силно и каза- Искам да поговорим! И аз казах- А, искаш да се разделим, нали? И той- да, нещо такова. Не може да сме заедно вече, не се разбираме, не вървят нещата, твърде различни сме един от друг, много се изморих от държанието ти по време на бригадата, ревнуваше ме, не знам си какво. С една дума май искаше направо да ми каже, че не ме обича и не ме ще вече, но се оправда с тези неща. И все аз виновната... Аз все пак очаквах раздялата, но още не мога да повярвам, че той ми причини това. Една бригада не ни раздели- 5 месеца връзка от разстояние, върна се и няма за 20 дена стоя с мене и ме заряза. Какъв е смисъла... Още се питам и не мога да си отговоря. Толкова подло постъпи с мен, че си нямам на идея дали изобщо някога пак ще имам доверие на някого. Не искам нито да го виждам, нито да го чувам. Беше ми и първият мъж, така да се каже и ме боли, защото се чудя дали някога въобще ме е обичал, преструвал ли се е за тази година и 8 месеца... Пиша тук, за да излея мъката си и да ви помоля за вашето мнение- за някакво успокоение поне. И предварително все пак да вметна, че сме на 22 и двамата. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Мила, знам, че сега нещата ти изглеждат адски черни, но погледни го от хубавата страна. Явно той не те заслужава! И за да ми повярваш ще ти разкажа моята история. Преди няколко години заминах да уча в чужбина. Там срещнах едно момче, станахме неразделни и бяхме толкова влюбени, че другите ни занасяха, че трябва да се оженим. Живеехме в едино и също общежитие и на 2 или 3 месец, аз вече се бях пренесла в неговата стая. Изобщо животът беше прекрасен! Докато той не започна да закъснява вечер. Аз седях в стаята му и го чаках с часове наред, а той все се мотаеше нещо из общежитието... имал много за учене, щял да ходи до библиотеката, искал да си провери пощата (по това време лаптопите още не бяха толкова разпространени и имахме компютърна стая)... всяка вечер си намираше извинение. И накрая ме заряза... ноща преди рождения ми ден! Цяла нощ не спрях да плача! Купонът вече беше планиран и аз го направих, но аз си знам как издържах. Той дори не се появи! Изпаднах в тежка депресия и дори направих опит за самоубийство (леле колко ме е срам заради това). Както и да е, оцелях! И по-късно той се опита да се извини, обаче аз вече знаех що за човек е и никога не го допуснах повече до себе си. Прибрах се в България, а той 2 или 3 години поред не спираше да ми праща е-майли. Колко зле бил постъпил, колко съжалявал... дори не си направих труда да му отговоря и спря. Но по-важното е друго, дадох си сметка що за човек е и как просто не заслужава някой да го обича, защото самия той не знае как да обича и как да се държи с хората. В последствие срещнах готин мъж и по-късно се оженихме, но това е друга история. Идеята ми е, че просто не си струва да страдаш толкова много заради някой, коъто явно не го заслужава!
Бъди щастлива! И ако с това ще ти помогна малко пращам ти едно виртуална приятелска прегръдка! Защото знам колко много човек има нужда от това в такъв момент.

2.   Много ти благодаря за огромната подкрепа! Надявам се и аз някой ден да срещна мъжа, който ще ме обича истински и няма да си позволи да ме изпусне за нищо на света!! Очаквам и мненията на другите и благодаря предварително!

3.   От 1. Няма защо да ми благодариш! Просто направих това, което всеки би направил на мое място-опиташ се да памогна. Надявам се, съм успяла поне малко.
Горе главата! Звучиш като готино момиче и знам, че един ден и ще бъдеш много щастлива!

4.   Голям рев, голямо чудо. Пича съвсем коректно ти е казал, че не желае да е повече с теб. Какво те е предал, какво е постъпил подло?? Я се осъзнай! Това се случва в живота, хората се събират и разделят. А в твоя случай - съвсем нормално, без драми. Иначе от написаното от теб, единственото което разбрах е, че непрекъснато нещо ти е криво, че се опитваш да спираш приятеля ти да работи и да изкара парички и се цупиш като не е съгласен с теб, че смяташ че света се върти около теб и само ти си важната, и последно - че яко го ревнуваш.
Не се учудвам, че така са се развили нещата, ама хич.

bile

5.   Хората оценяват един човек чак когато го загубят.След време ще срещнеш по добър.

6.   Не я залужавал - глупости! На кого му се мъкне постоянно с мрънкаща, хленчеща, ревнуваща и задушаваща жена, която иска само да й се обръща внимание и все нейното да е? Да я "правят щастлива поне на рождения й ден" и дрън-дрън та пляс? Два дена не била на себе си, два месеца плакала, как могъл да й причини това и онова (като например да замине)... какви са тия глупости бе? Това тука е живота, реалния свят, а не детската градина. И светът не се върти около авторката - за нейно огромно съжаление, и за наша огромна радост...

7.   № 6, пожелавам ти и ти един да изживееш същото, което е преживяла авторката, да усетиш малко и ти живота и реалния свят. ;)

9.   И аз мисля, че авторката е такава завършена егоистка, че не е истина просто. Толкова сцени, подозрения, безкрайни потоци от сълзи, кой би изтърпял? Все не я уведомили, все я ощетили, все не я уважили, не и казали каквото иска, абе, напълно е разбираемо защо момчето бяга от нея. Американката може да е пълна, но със сигурност усмивката не слиза от лицето и и е приветлива и весела. Кой няма да е привлечен от такава жена и ще предпочете вечно ревящо мрънкало?

10.   По принцип винаги подхождам със солидарност и разбиране към мъжете, ама...
Това неговото си е курвачка както и да го погледнеш, типично курвенски женски чалъми, чакай да хвана другия клон, преди да пусна стария, ама ще взема момичето, с което съм бил до сега да я изкарам най- черната и нека да смята, че вината е у нея, докато почвам връзка с друга...
Това с тия неща във Фейса за мен не е мъжкарско, нито джентълменско поведение, пък за елементарно уважение към момичето да не говорим. Авторке няма да ти давам акъли как да постъпиш, но според мен, ако поне малко се уважаваш си имаш поне половин дузина причини и поводи да му биеш дузпата.
Каквато и да си - и да си най- ревнивата, най- обсебващата, най- мнителната, твоето момче ти дължи най- малкото искреност и откритост без интриги, да застане пред теб, да ти обясни, че има друга, а не да ти вменява някакво чувство за вина. Щом не му стиска да бъде мъж - не заслужава жена като теб. Естествено ти решаваш, но тази кауза според мен е загубена, има толкова читави момчета, които ще те носят на ръце, оставяй го да се поти да носи на гръб тази китуза, дето се е хванал с нея ;)
S14

11.   Благодаря за подкрепата ви! А тези, които ме осъждат няма как да са на моето място в момента и няма как да знаят какво ми е и ме обиждат без да знаят. Но и те имат право на мнение. Благодаря най-вече и на последния коментар. Желая добро на всички!

12.   №7, никои сме го преживявали много пъти. А ти със сигурност си същия кифлеж като авторката! Ще ви видим като се ОПРАСИТЕ (ако въобще някой се излъже с вас), тогава накъде ще се измести центърът на вселената и така ли ще върви всичко, както вие си го представяте...

13.   А такива като № 12 да си гледат в тяхната КУПАНА по добре:)))

14.   №12, ясно защо сте го преживели няколко пъти. Не позна за кифлежа :))) - омъжена съм с 2 деца. Обърна ли внимание какво е говорил мухльото преди заминаването си: " Все казваше, че няма да ме изостави, че държи на мен, че няма да ми изневери. " После заминал, изневерил, че и лъгал на всичкото отгоре после. Поне да е имал доблестта да не лъже преди и след заминаването. Такива наистина са за изхвърляне.
Авторке - не съжалаявай - ако ви е писано пак ще бъдете заедно, ако не - достатъчно малка си, а и да не си - животът предлага и други възможности, той не е единственият мъж, колкото и да ти е тежко. Разбирам те.

15.   14, ти на приказки ако вярваш... Нормалните хора се оправят и без високопарни приказки, и без изхвърляния. А тези, които много приказват - работа не вършат.

16.   №15, ми дай тогава да си живеем мълчаливо, направо една думичка да не отронваме и направо да си правим каквото сме си наумили. Кво ще кажаеш - гениална ли е идеята?

17.   Е, аз пък не разбрах къде точно прочетохте, че момчето и е изневерило?? !??
А иначе не виждам повод за толкова драматизиране. Човекът е бил искрен с теб, всичко което е казал го е мислел в момента - обещанията, че няма да ти изневери, че ти си специална за него и т. н. преди да замине. Това е било вярно! Но за тогава. Просто чувствата му не са били достатъчно силни, за да издържат на времето и разстоянието. Но не значи, че не ги е имало. Не значи, че те е лъгал през цялото време. Да, боли да те зарежат, но се случва и нямаме друг избор освен да го приемем и да продължим напред. Успех!
Една Жена Каза

18.   Тук пък да не пусне тема човек да си изплаче болката. Веднага се намират съдници, вестители на морала, такива, които злорадстват Бог знае защо и разни саморазпознали се в героите от историята. На авторката й тежи и споделя, другите да не сте безгрешни, че да размахвате пръст? !
А на умника № 12 бих искала да напомня, че и с него се е опрасила някоя, че да го има на белия свят сега и да ръси простотии, преди да се замисли, че така обижда най-напред майка си, и след това нарича себе си прасе. И също бих го посъветвала да не лежи на тая кълка с опрасването и да не злорадства, щото в днешно време начини да се възстанови една свинкя до състоянието си преди опрасването - бол. При това за по-малко от месец. И отново си е предишната, само дето е с още по-навирен нос заради самото опрасване, прасенцето и бързото възстановяване. Много прости мъже има, пък се чудят що нямало свестни жени. Ми каквито мъжете, такива и жените.

19.   Затова аз не вярвам на думи и обещания, а главно на дела. Отначало човек трябва по-детайлно да анализира и наблюдава любимия, преди да реши да му "даде сърцето си". Хората наистина трудно си пасват относно взаимното съжителство. Ти си млада, учи се от грешките, не съжалявай. Пожелавам ти това разочарование да не е голямата ти любов. Горе главата и си живей живота по-позитивно, )

20.   Просто приеми, че нещата са такива и се радвай, че това не се случва след 4-5-6 години заедно, след брак и деца. Опитай се да се зарадваш на свободата си, сега вече имаш и личен опит, ще срещнеш друг, няма гаранция, че и той няма да се окаже боклук, но животът е такъв, няма как да разбереш едно нещо вкусно ли е преди да го опиташ.
Успех!

21.   Не виждам нищо лошо, да се хване следващият клон, преди да се пусне предишният. Иначе ще пропаднеш. Какво лошо има в това, че сме анализирали женското поведение и понякога го прилагаме спрямо жените. В крайна сметка, най - силната мотивация, да скъсаш с една жена е друга жена с която се чувстваш по - добре.
И моята приятелка е такава, мрънкаща и хленчеща, опитва самоубийства когато се опитвам да си тръгна от нея по достоен начин. И аз сега какво - цял живот да съм с нея, щото не можела без мен? - Ами просто някой ден, ще срещна някое по - готино момиче от нея и тогава как точно, да кажа, на момичето с което съм, че я зарязвам?
Въпрос към авторката - Как точно той трябваше да ти каже, че вече не го кефиш, че друга го прави по - щастлив?
И момчето ти е било свястно - щото е бил реалист, ще отида в чужбина да изкарам пари - Тук какво има да мисли, за теб - ти за него мислеше ли, че отива там с желанието за по - добър живот след това?
След като е заминал ти е писал постоянно - дори и изморен - а ти си му отвръщала само с ревност. Какво като е правил купони с пълничката - Да ти е хрумвало, че са може би само приятели, някой с когото да сподели, да поговори? А ти ревност - веднага.
И в накрая - когато те зарязал - може и да не е било, заради друга. Просто е признал, какво изпитва - при това ти е дал време да осъзнаеш, да се усетиш че тази връзка е към краят си, да се подготвиш. И накрая е събрал смелост, за да дойде и да ти го каже лично - лице в лице - не те зарязал със СМС или да си тръгне, без да каже нищо и да те остави да го чакаш.
Та как трябваше да те зареже - че да не го смяташ за подлец?

22.   По всичко си личи, че ти си била супер вманиачена по този човек. Извинявай, но за бригадата да му правиш проблем, просто не го разбирам! Не може за това, че сте били една година заедно, той да спре да живее и още по малко постоянно да мисля за теб. Защо не го подкрепи? Знаеш, че всеки мъж обича жена му да застава зад него. Според мен той те е обичал, но ако непрекъснато си му мрънкала е нормално просто чувствата му да изчезват.. Никой не ти е виновен! Раздразни ме твоята история.. Страшно много неща мога да напиша, но ще спра за да не те обидя.. Жалко е, че си на 22, а по всичко си личи, че детското е още в теб. Започни да мислиш като зрял човек!!

23.   наистина много тъжно .. аз не искам и не мога да те съдя, че си постъпила така .. разбирам те напълно, всичката ревност, мрънкане или каквото и да е било не си го направила за да го отблъснеш, а от страх да не го загубиш!! Искам да ти благодаря за историята, понеже приятеля ми постоянно ми казва, че има работа и че я върши за да имаме пари и да сме щастливи , по всяко едно време, оставя ме в тях да го чакам по цяла нощ, всеки ден му изкача някаква работа, по няколко пъти и до сега нито веднъж не ми е казал каква работа е имал и къде е бил, не се е връщал с пари от тази работа. Аз също го ревнувам страшно много и няма как да разбера дали ме обича наистина или ме използва, за това, че аз го обичам страшно много и бих направила всичко за да го задържа до себе си! От твоята история се замислих, че може би просто иска свобода и аз също го наранявам и тормозя с вечните ми намеци и ревности!! Ще се опитам да преглътна гадната ревност и да му вляза в положение. Обичам го прекалено много за да го загубя от ревност, при положение, че дори не съм сигурна, дали има за какво да ревнувам! и отново ти благодаря, че ми помогна да се замисля върху тези неща! Пожелавам ти да срещнеш истинската любов и да си наистина щастлива! 18 год.