Какво да мисля
Здравейте!
Рядко пиша във форуми и не обичам да споделям, но ми е нужно второ хм даже и трето мнение. От известно време правя грешката да се срещам с бившия си приятел. Той твърди, че сме само приятели, но от време на време ме прегръща и целува непрекъснато ме разпитва за чувствата ми към него а преди няколко дни изказа мнението, че ако можел да върне времето назад и да може да промени нещо то щяло да е да не ме бил наранявал/апропо-той поиска раздялата/. Аз му казах, че ако срещите ни го натоварват психически няма да се виждаме повече, а той веднага реагира с репликата-Сега какво зарязваш ли ме?
Всичко това малко ме обърква, измислил ми е галено име, обажда ми се по няколко пъти на ден, иска да се виждаме всеки път когато сме свободни прави ми дребни подаръци просто не знам как да реагирам на всичко това. Търся мнение на хора, които не ни познават и са безпристрастни. Не ме съдете ако трябва да съм точна аз си го обичам още, но ме е страх да не би това всичкото да е от чувство за вина и да ме нарани отново. Ще съм благодарна за добронамерени коментари.

Коментари

1.   Може би е осъзнал какво е имал, след като го е загубил. Както става в 90% от случаите. И аз съм го правил този "номер" с бивши приятелки...

3.   Още те обича, предполагам. Но първо се увери в това и след това сама реши дали да му се довериш отново.

4.   Скучно му е и се разсейва. Надали има сериозни мисли, скоро ще те отсвири, споко.

5.   Веднъж счупеното, колкото и да се лепи винаги си личи. Като човек, който не ви познава и не знае нито твоите нито неговите чувства мога да ти кажа само да не се опитваш да изминаваш същия път, след като му знаеш края. ;)

6.   Иска секс и не го получава от никоя друга наоколо, та пробва с познатото. Познава ти "лостовете за управление"

7.   Не знам, това с бившите не го разбирам. Разделили сме се, всичко най-добро, но дотук. Мога да остана добра позната, но не и приятелка. Да кърпиш нещо скъсано, да лепиш счупено и да разчиташ, че ще излезе нещо читаво, не мисля

8.   1.Осъзнал е какво значиш ти за него.

2.Не са се получили нещата с някоя друга.

3.Просто си играе с теб.В началото ще се държи добре , но след време - повявай ми , ще се върне на същото дердже.Не бъди толкова наивна ;)

Бившите са си бивши , именно за това те не са настоящи.А ако ти си имаш приятел - по добре си гледай него , а не бившите.И ако имаш , внимавай той да не разбере , че тогава горко ти :) .

Успех !! Само се замисли .. щом един човек е направил 1 грешка.. той ще я повтори.След време ще разбереш какво съм имал предвид ;) .

9.   след като веднъж вече сте решили да се разделите, какво има да се мисли?
продължавай напред, живота е пред теб

10.   Има причина бившите да са бивши. Не му вдигай. Обясни му, че не можеш да си му на разположение всеки път когато го засърби. Или иска секс с теб (САМО секс) или е осъзнал какво е изгубил. Вторият вариант е малко вероятен и е 99% сигурно, че след известно време пак ще стигнете до раздяла. Не си го причинявай, не се измъчвай, просто прекрати отношенията си с него

11.   Здравей, прочетох всички коментари и май всички те съветват го игнорираш... аз съм бил в подобна ситуация, и искам да ти предложа да седнете и да си поговорите в прав текст кой и какво иска... ужасно е лесно, повярвай ми... казваш, че си ти е тръпка, явно и ти на него...
в живота ми имаше много жени, но само една от тях искам и то все още, а така и не успяхме дори да поговорим... мисълта ми е - понякога втория път е по хубаво, грешки от минало не се допускат, а хубавото е още по - хубаво / така съм чувал /
така, че заради его или грешно разчетено достойнство не се изгубвайте, повярвай ми света е много голям и много студен ако си сам / а...
късмет ;)

12.   Дое.. ло му се е яко.
_Az_

13.   Вече си допуснала "грешката" да се чувате, виждате, излизате заедно и да приемаш подаръците му - всеки човек заслужава да получи втори шанс и явно ти си преглътнала горчилката от раздялата, но си помисли каква е била причината той да поиска да се разделите и дали няма отново да се появи същата причина ако го допуснеш до себе си. В живота няма рецепти, няма и безгрешни хора, но някои неща се прощават, а други не - ти можеш ли да простиш, можеш ли да си непрекъснато нащрек дали всичко няма да се повтори, имаш ли му доверие, какво ви свързва? Това са част от въпросите, на които сама трябва да дадеш отговора.
Успех!