Съмнявам се в приятеля ми
Здравейте! Пиша тука, защото няма към кого друг да се обърна. С приятеля ми сме заедно почти 3 години и като цяло всичко е наред. За това време сме се карали сериозно един път и тогава стигнахме до раздяла (за един ден)както и да е. Аз от време на време му проверявам телефона, без да имам за цел да му нарушавам личното пространство, а просто да ми е мирно и аз не знам защо го правя. Проблемът е там, че наскоро намерих СМС-и и разбрах, че той е искал и е щял да излиза с негова колежка, когато го попитах, каза че не са излизали и впоследствие разбрах, че това е истина. проблемът е там, че сега не мога да спра да мисля за това и постоянно мисля за деня и следващия ден когато са щяли да излизат, проверявам му телефона постоянно, опитвам се да го хвана в лъжа и вече се побърквам. Не знам какво да правя. започнах да го глезя, да правя всичко, което поиска само и само да не иска да бъде с друга. Той не е от тоя тип момчета, които само се оглеждат в мацките. Даже почти не е имал гаджета преди мен. Моля ви кажете ми нещо. Каквото и да е,

Коментари

1.   Имаш проблем с доверието и ревноста, това ще ти кажа. Нормално е човек да излезе да се види с колега/колежка. Това не означава че е тръгнал да ти изневерява. Сама казваш, че не е женкар. Докато ти, с тези проверявания на телефона и непрекъснати / и очевидно за момента - безпочвени/ съмнения, правиш впечатление на доста неуравновесена и недоверчива личност. Работи по проблема, защото това ще ви създаде сериозни проблеми напред във времето.

bile

2.   Има за какво да се притесняваш... Как така е обвързан, а си е определил среща и то с негова колежка? !? !? ! Направо го питай защо са щели да излизат и въобще всичко. Скъсай го, преди той да е скъсал с теб заради въпросната.

3.   Страхотно си прекава с това глезене :) само това знам. хаха

4.   Същия проблем с доверието го имам и аз. Въпреки, че никога не съм му разглеждала телефона, когато му звънне не изпускам и думичка. Когато е бил нервен ми го е бутал в ръцете да го разгледам, но пак съм отказвала и пак бих отказала!!! Виж що се отнася до регистрации в интернет всичко знам и ми отне доста време да разбера, че всичко се дължи на недоверието ми, но разбрах едно - той има много приятелки, това съвсем не значи че спи с тях! Не казвам, че не ревнувам няма как, просто ти трябва да предцениш случая има ли защо да му вярваш или не? Аз за себе си съм направила избор.

5.   Направила си грешка като си тръгнала да му ровиш в телефона и сега само ще го дебнеш и това най-вероятно ще ти разбие връзката.

Сис

6.   Няма нищо лошо да го ревнуваш и т. н. Щом имаш това усещане.. значи наистина има нещо. Бил съм на твоето положение няколко пъти и когато се съмнявам в партньорката си - винаги излизам прав. Макари това да е нещо дребно, но мен просто ме засяга.

Освен да седнете една вечер и да му намекнеш, че си чела в някой форум или някоя приятелка ти е каза, че мъжът и излиза с други и просто да му намекнеш за изневяра и просто наблюдавай реакцията му. След това поговори с него за това дали няколко е бил склонен да ти изневери и дали въобще го е правил някога, но първо го напий - тогава ще разбереш всичко каквото поискаш ;)

7.   Има момиче, което харесвам много... , но не искам тя да се съмнява в мен, за каквото и да е било! Това не искам да се случва, защото държа на нея. "Малките камъчета обръщат колата", но не зная как да постъпя за да разбере, че съм й верен! Трябва да поговоря с нея, за да разбера от какво има нужда и как да изгладим недоразуменията!!!

8.   човек който изневерява лесно се познава
SMS-и, skype, компютърна история, излиза ли от стаята да говори по телефона като звънне, намира ли си често причини да е извън къщи след работа...

9.   6, трудно можеш да прочетеш някого в днешно време, колкото и добре да си мислиш, че го познаваш. Хората могат да лъжат в очите без да им мигне окото...
Авторке, и аз съм ровила в личното пространство на приятеля ми, след което се почувствах глупаво, тъй като това само показва неувереност в мен самата. Истината е, че няма как да забраним на партньора да общува с другия пол, това е незряло и вредно. Когато притискаш един човек, той може нищо да не е възнамерявал да прави, но провокацията да го накара...
Ако ти си добра към него, той няма да иска друга, и пак не е сигурно. Никога не можем да бъдем сигурни, но поне ако си нормална и уравновесена, така да се каже, без излишни емоции и настроения, всякакви истерии, характерни за жените, може би това е първата стъпка да задържиш този човек. А следващата - с естествена женственост, неподправена същност и с голяма усмивка. Помни, че когато ти се чувстваш пълноценна и жива, няма как другите да не усетят това.
В крайна сметка, желана е тази жена, която е щастлива, весела, засмяна... Някоя отчаяна и нервна жена трудно би я търпял нормален мъж...

10.   аз в общи линий нямам проблем с това, че излиза с други. Правел го е и преди, проблема е там, че сега ме лъже и крие от мен. Това ме кара да се съмнявам

11.   поговорете си, нека каже дали иска да е с теб, и зашо излиза с други жени? нещо му липсва ли?

12.   Ти нямаш ли приятели момчета/мъже? ! Що за глупости правиш? ! Всеки има право на лично пространство. Това, че сте заедно означава ли, че трябва да спрете всякакви контакти с противоположния пол? ! Най добрият ми приятел е мъж - трябва да спра да му звъня и да се виждаме защото имам приятел? ! Как ще се почувстваш ако разбереш, че приятелят ти рови в телефона ти, проверява пощата ти и регистрациите ти? Няма да ти стане приятно нали? Не прави това, което не искаш да ти правят на теб. И да ти кажа - ако продължаваш така да го следиш, да го притискаш и да показваш недоверие ще му писне и ще те зареже.
Ж27

13.   Аз не излизам с момиче, което би накарало приятелката ми да ревнува! Запознах го с един приятел и сега са част от компанията ми!!! Нямам нищо общо с нея... , но не мога да позволя това терзание на моята приятелка да ни раздели! Ако тя наистина има антипатии към нея нека ми го каже в очите директно! Аз ще се съобразя с нея и ще огранича контактите ни, но да не излизаме заедно за по кафе или просто разтоварване ще е трудно! ... , но заради момичето на което държа бих направил доста компромиси, защото държа на него!!! Ще направя каквото е необходимо за да виждам усмивката й, въпреки, че живота ни поднася постоянно изпитания!

14.   Искам и аз да потърся някой мнение.
Няколко дена ме нямаше и приятелката ми е излизала с човек от другия пол, лошото е че тези дни вечерите ги е прекарала повече време отколкото като сме само 2-мата... и започнах да подозирам съмнения в нея. Незнам как да постъпя, ако може мнения?
Благодаря предварително! :)

15.   Аз също съм доста ревнива, без повод ровя регистрации и не ме срам от това, не чувствам, че правя нещо нередно.
Не ме притеснява и моите регистрации да ги ровят, нямам какво да крия.
Изцяло не вярвам в приятелства между двата пола, освен ако единия от двамата човека не е особено физически непривлекателен или е стар. Единственият приятел мъж, който съм имала имаше деца по-големи от мен и бяхме колеги,имаше страхотно чувство за хумор. Въпреки това никога не съм си позволила да предизвиквам ревност като го каня на кафе или му пиша смс-и посред нощите.
Та авторке, не се притеснявай, не си само ти.
Колкото до другото - не казвам, че има нещо, но тази история с колежката бих я разровили, но без да правя излишни драми. Бих изяснила, че не ми е приятно. Ако продължи, би ми било ясно, че има интерес към нея и бих се ориентирала към край на връзката.
Като заключение ще кажа - не ми се води по акъла, аз знам, че имам проблеми с ревността, но от друга страна не си затваряй очите пред такива инциденти, особено ако продължават.

16.   Аз бих му казал, че го ревнувам.. мисля, че ако му споделиш притесненията си, ъой ще те разбере и ще ти обясни... според мен напразно се притесняваш, но все пак е хубаво да се изяснят нещата. :)