Историята на една глупачка
Пиша това в доста нетрезво състояние, моля да ме извините. Нямам нужда от съвети нито от упреци. Едно момиче на 28, без амбиция вече и без късмет, останала в дебрите на неизвестността. Отчаяна, изгубена и мъртва отвътре. С дъгогодишният ми приятел се разделихме... накратко-той ми изневери. Влюбих се адски силно в друг-мой приятел, събеседник отдушник-всичко. Обичах го и още го обичам. Поредният глупак, който е обвързан. Макар, че знам колко е нередно и колко пъти се опитвах да прекъсна отношенията си с него, онова тъпо чувство наречено любов не ми го позволи, разума при мен не надделя. Той ми казваше, че ме обича, че ще я остави, че не иска друга освен мен... уви вече една година се лутам между това, което ми е обещал и само лъжа след лъжа. А аз глупачката вярвах, съсипана и нещастна. Обмислям да сложа край на всичко това, на онова жалко съществуване, на мечтата че някога ще бъда щастлива. Много боли, адски, зверски.... не мога повече. Незнам и защо пиша всичко това, моля се на чудо всеки ден, но чудото ме подминава. Нещастна съм, не ми се живее....

Коментари

1.   Моля те, не говори така : )

Ужасно е, но това не е краят. Не похвално това, че си му съдействала в изневярата, но си била влюбена, объркана и отчаяна. Ще си намериш любовта, просто я търси повече. Не се разстройвай толкова.

Моля те, не си посягай на живота : )

2.   "Обмислям да сложа край на всичко това, на онова жалко съществуване, на мечтата че някога ще бъда щастлива."
Разбира се, че ще сложиш край на всичко това, не сложиш ли точка, няма как да започнеш ново изречение! Само на мечтите си никога не слагай край, ще изгрее слънце и на твоята улица, но трябва да му позволиш - отчаянието е път без изход! Млада си още, а сега вече имаш и опит - само си повярвай!

3.   По-добре изтрезней и отново излей чувствата си!

4.   глупости... никакъв край няма да сложиш, ще продължиш да се бориш и да живееш, то, щастието не идва само, ще си изживееш мъката и напред, ама че си глупачка, наистина... я бъди силна...

5.   Мила, като момиче правило опит за самоубийство след раздяла, мога да ти кажа, че знам добре колко много боли, но същото така знам, че след ноща винаги идва нов ден! Ако сега ти се плаче, плачи, ако искаш да си сама, бъди сама... просто остави на цялата болка да излезе от теб и после нещата ще тръгнат в правилната посока. Няма да стане за ден или два, трябваше ми почти година да изляза от ада, но го направих и излязох от там дори по-силна от преди! За това ако имаш нужда да страдаш, страдай и ще видиш как болката ще намалее с времето!

6.   Абе момиче я се стегни. Ей много се ядосвам така като чета - млади хора и айдеее предаваме се. Я малко по-ведро. Аз съм на 27 години, преди 2- 3 години ми предложиха страхотна работа в голям фрад, отказах за да бъда с приятеля си. Няколко дни след като отказах, разбрах, че той си има паралелна връзка. Е останах без работа и без приятел. И нито за миг не ми се е искало да умра, камо ли пък сама да си причиня подобно нещо. Боли защото си се вглъбила сега в това, като направих вде крачки настрани, ще осъзнаеш, че да наистина боли по деволите, но няма да умреш от болка. Ставаш, изтупваш се и продължаваш. Такъв е живота. И вече като се изтупаш и свежнеш, ще видиш, че около тебе има хиляди неща и хора, които си струват.
А този сладур, който те разиграва (казвам разиграва, защото ако той искаше да бъде с теб, начини бол) очевидно може и още две години да се чуди, какво желае. Затава, сядаш, изясняваш си ти какво желаеш и работиш по въпроса. И да трудно е. Никой, никъде не казал, че е лесно.
lo

7.   Ти не си никакво "момиченце", а и по начина по който пишеш много добре се вижа че избщо не си и "пияна". Ти си един от тези които влизат в сайта за да го разводняват, и по този начин до известна степен да го контролират. Трябва да знаеш че този филм вече не го прожектират. Вие мже да се опитвате да лъжете и мамите хората, но това е само докато ви усетят. Хората тука може да бяха наивни, но не и прости. Сега само децата все още ви се хващат на въдицата, но скоро и те ще спрат да ви вярват, защото вие сами се компрометирате. С вашата арогантност си помислихте че сте невидими.

8.   А къде ти беше оня разум, за който споменаваш, когато се хвана с обвързан? Я сега бегом марш към първата книжарница и си купи новата книга на Калин Терзийски. Може и да поумнееш малко.
Иначе... ще ти мине, споко. Аз колко пъти съм си мислила, че умирам и че искам да изчезна... бедна ти е фантазията. Всичко се преживява. И всичко се връща

9.   От авторката:
Благодаря ви за съветите, под каквато и форма да са те-високо ценени са. За съжаление, само и единствено човек знае какво му е отвътре. Номер 7-де да беше измислица всичко това и де да бях някой друг, но не съм. Всичко е истина и реших просто да споделя. До номер 8-прав/а си така е акъла ми беше другаде, но любовта и чувствата са сложно нещо и минават страшно бавно поне при мен. И колкото и да ме е наранил и наранява, аз все още го обичам. Благодаря на всеки, който е решил да даде съвета си.... помага малко или много.

14.   Хора не се подигравайте, това са човешки съдби, всеки е тук за да сподели и да му олекне, бъдете хора не простаци. Момичето има проблем, за съжаление мила си попаднала на поредният използвач. Кърлеж, извлича най-доброто от теб и после те зарязва защото не му стиска. Сигурно те е обичал и обича за да е с теб 12 месеца едва ли си му била безразлична или е било голо чу.. не. Но... това са мъже, които нямат задръжки и не виждат колко могат да наранят човека срещу него със собственото си малодушие. И аз бях така преди години, с тази разлика, че загубих 3 години с обвързан. Лъга ме колкото щеш. Ама на-любов. И за какво, изхабих си нервите и чувствата, а той си остана във връзката че мисля че се и ожени после. Не и е верен и до сега разбира се, постоянно чувам че излизал с някви ама еднодневки. Няма смисал да се мъчиш. Преживей го, поплачи и се съвземи и най-хубавото ще дойде само. Успех и без мисли за край на живота... това е най-лесното решение, а живота е само един. Цени го, макар и да е труден