Приятелят ми е комплексиран
Привет! Обръщам се към вас с молба за съвет. Бих искала да помогна на приятеля си, който според мен има проблем със самочувствието.
От известно време забелязвам, че мъжа, в който съм влюбена всячески се опитва да повдига самочувствието си. До тук нищо лошо- проблемът идва от там, че започна да търси вниманието на други жени, за да се почувства мъж и да "погали" егото си, въпреки че давам всичко възможно от себе си за да е добре и никога не съм го лишавала от нищо. Чувствам се зле и мисля, че може би част от вината се крие в мен.
Моля ви, помогнете ми, не ми се е случвало до сега и не зная как да постъпя. Момичета, изпадали ли сте някога в такава ситуация? Момчета, вие имали ли сте подобен проблем? Това нормално ли е? Какво мога да направя, за да повдигна самочувствието му? Бих се радвала да прочета съветите и мненията ви. Благодаря сърдечно!

Коментари

1.   Хубаво е, че си се запитала дали може и ти да имаш някаква вина - не всички хора са склонни да го направят.
По темата - причините за неговите комплекси може да са най-различни, свързани с работата и заплащането, което получава, или пък ако смята, че не се вписва в общоприетата представа за "мъжественост", от информацията, която си дала, няма как да се каже със сигурност. Дали е "нормално" - смятам, че да, случва се при много хора, лошо е, ако поведението му стане неуважително спрямо теб. Има вариант да поговорите открито, но не се знае как би реагирал той, ти го познаваш най-добре. Не казваш и на колко е години и в какъв етап от живота си, това може да е от значение. Въобще мисля, че за да получиш по-адекватни мнения, трябва да дадеш повече информация.

2.   От Авторката
Благодара за адекватното мнение! Приятелят ми е на 20 години

3.   Номер 1 ти каза всичко, което трябва да знаеш!

4.   Инфото е много оскъдно. Няма как да добием представа в какво точно е проблема. Тънка работа е тая. Тънка и много деликатна. Внимавай! Да не ревеш после от прекаленото му самочувствие!

5.   На колко години е?

6.   Ако ти си една от първите му приятелки е напълно възможно да се случи така. Аз бях така с моя бивш (господи, само като си го помисля и ми се гади). Той беше човек без никакво самочувствие и когато се намесих в живота му, точно така стана. Не стигаше това което правя, никога сякаш не стигаше. Например, бяхме правили секс няколко пъти през седмицата. В мига, в който се прибрах у дома, той е мастурбирал пред компютъра си. Няма лошо, но по този начин ти избива желанието. Направила си всичко, за да го осъщастливиш, но... Такъв тип мъже реват много. Няма да ти остане време да бъдеш ти жената. Вниманието на други жени е много важно в този етап, защото след като е намерил твоето одобрение, значи може да получи всяко друго. Това е от моя опит с тоя...

А сега забрави какво ти казах. Седни и поговори открито с него. Не позволявай чрез емоциите си да те манипулира... Това е грешка. Опитай да поставиш нещата в сериозния му аспект и да изясниш нещата. Колкото повече протакваш, толкова повече ще се ядеш отвътре.

7.   Не си мисля, че проблемът на приятеля ти е в самочувствието му. Проблемът му е във възрастта - не бих казал, че всички момчета на тази възраст са такива, но болшинството нямат идея как да живеят живота си, какво очакват от приятелката си, от околните. Твоят приятел те е спечелил по някакъв начин, мисли си, че си му вече в кърпа вързана и сега погледът му е насочен към нови завоевания, иска да си поживее, да опита от възможно най-много плодове, както се казва "взел си е петте пари" от вашата връзка. Не искам да те отчайвам, но ми се струва, че нямаш много полезни ходове, просто възрастта му е такава, че той не желае трайно обвързване и ти не можеш да му помогнеш по никакъв начин при това положение. Не се отчайвай, а се опитай да не хлътваш прекомерно, опитай се да запазиш своето самочувствие и се изнасяй докато е време. Знам, че мнението ми няма да ти хареса, но не си длъжна да се съобразяваш с него, постъпи както намериш за добре, но имай едно на ум!
Успех!

8.   "Мъж" който си повдига самочувствието с женско внимание???? ... той е още хлапе. На 20 не можеш да очакваш да е мъж. Както казаха и някои в предните коментари, трябват подробности за да се прецени горе- долу адекватно ситуацията.

М41

9.   от авторката: Приввет! Благодаря много на всички за полезните съвети и по-особено на номер 6. Мисля, че ситуациите, в които сме изпадали са доста сходни и мнението Ви по моя проблем ще ми бъде от полза. Хубав ден! :)))