Момичето, което си отиде от мен...
Здравейте. Реших и аз да споделя моята историйка. Може би малко подробна, но на база на това може някой да сподели своето мнение за нещо във връзка с историята.

Станах студент, на първата лекция в университета се оказах с едно момиче, което седеше до мен. Разбира се, това бе героинята в моята история. По едно разменено здрасти и как се казваш протече лекцията. На втория ден си разменихме номерата. На 11-тия ден от започването на университета бяхме на един концерт. Тогава просто в един момент я хванах за ръка и тя остана хваната за мен. Последва целувка насред фойерверки. Момичето беше мило към мен, но го оставих на 3-тата седмица - и то чрез съобщение. Обстановката беше нова за мен и всичко беше ново, затова не исках да бързам с обвързване. След раздялата не се чувахме. Но нещо вътрешно продължи да трепти по този човек.

След около 3 месеца я потърсих (междувременно тя си бе намерила някакво момче, за което не знаех). Не ме отблъсна, излязохме 2/3 пъти. На последното излизане отново я хванах за ръка - отново ръцете ни останаха заедно. На първия месец си казахме "Обичам те" и оттогава започна един от най-хубавите периоди в живота ми. Междувременно я накарах да махне бившия си от социалната мрежа, за което поначало ми се разсърди доста. Няма смисъл да казвам за хубавите моменти.

Имахме от време на време и проблеми разбира се, разминавания. Тя искаше да ходя повече при нея и да и отделям повече време, а аз по-честичко се прибирах и вкъщи. По това време тя оставаше сама. Но през останалото време мога да кажа, че бях до нея.

Започнах работа. Стана ми по-трудно справянето с ученето. Опитвах се да търся средно положение м/у работа, учене, приятели и момичето ми. Летните ваканции бяхме разделени, но се виждахме през 1/2 седмици. Карахме се за битовизми и други неща, които на мен ми се струваха дребни - зарязан чорап на пода, недостатъчно помагане в кухнята (междувременно при нея се научих да готвя туй онуй), от нейна страна - постепенно заобича да става нейното и мрънкаше. Не сме излизали много по дискотеки и тем подобни - не ни съвпадаха стиловете музика, но много обичахме да се разхождаме и да ходим насам натам.

В последната ни половин година от връзката нещата тръгнаха надолу. Ааа преди това, ходихме на море, за което трудно се разбрахме къде... така да кажа, тя бе малко по-претенциозна, докато на мен ми липсваха възможности, за да мога да удовлетворя исканията и за място и начин за прекарване на почивката. Но намерихме съглашение и мисля, че бе добър среден вариант. Хубава почивка, но и с караници. Такааа...
Дойде Колега, бяхме си по родните места. И тъй като дълго време не съм и казвал точно къде да ходим на Нова година (беше ясно поначало, че някъде с моите приятели, защото нейната алтернатива беше сами в тях - сами разбирате, че все пак е Нова година и рядко, а и трябва да се виждаме и с други хора) тя си остана в родното си място и прекара новата година на някакъв купон. Малко по-късно отношенията ни се влошиха и "скъсахме" за около седмица (по-скоро по моя инициатива). Междувременно и тя започна работа. След това решихме да поговорим, за да оправим нещата. Тя искаше повече внимание - личното ми мнение е, че започнах да и обръщам такова. Опитах се да помагам повече в домакинството, заведох я на разни места. Но от нейна страна не видях живинка, което убиваше и моето желание за старание. Стигна се до там, че аз и казвах доста по-често "Обичам те". Накрая просто отношението и беше изключително влошено, след което отново се "махнах" от нея, защото не можех да приема това отношение. Няколко дни не се чухме. Две седмици по-късно, тя имаше празник, за което получи голям букет и разни други малки неща, но смятам ценни - от мен. По-късно и казах, че искам да се съберем, но това така и не се случи.

Наистина, работата и останалите дейности съкращаваха от времето за ласки. Отделно се проявяваше и нервност от двама ни. Моето мнение обаче е, че сега ни е времето, в което трябва да работим и учим здраво, за да се борим някога за по-хубав живот. Представях си се успял, заедно с нея, с къща и деца. Определено всичко ми вървеше повече, докато бях с нея. Сега ми е празно и "никакво".

Разбрах, че след като сме скъсали, тя е излиза с някакво момче - имало и целувки. От нея го разбрах, докато се питахме кой как е и какво прави. От време на време се чувахме, а по-рядко и виждахме. Имаше търсене и от двете страни. Понякога аз и пишех доста дълги неща (обяснения), когато ми станеше криво за миналото. От нейна страна пък имаше обаждания с рев или писаници от сорта на "как прецакахме всичко". Но всичко остана само дотам. Накрая имаше период, в който не се бяхме чували над 20 дни... после тя ми писа 1/2 пъти как съм, как прецакахме всичко... (??? ) Дойде новата учебна - видяхме се. Тя ми сподели, че се е чудела как ще ме погледне в очите. В период от една две седмици си станахме доста близки в училището. Ходихме на театър, за което бях взел билети. По-късно имах РД, тя ми се обади, честити ми, а в същото време ревеше. Каза ми "нали знаеш, че те обичам"... Разбира се, както преди ми беше казвала, така и на следващия ден, че това обичам те е било приятелско. Случи ми се един ден, в който я помолих да остана у тях (просто ми се налагаше заради една работа, но и повод да я видя за мен). Бяхме седнали и гледащи ТВ, поиграх малко с косата и, а на нея и бе хубаво и не се дърпаше. ПС: Не сме спали заедно. Оттогава насам не се чуваме, нито си говорим, само на здравей - здрасти, тъй като за мен няма как да сме приятели. Между временно наблюдавам съмнителни неща в социалните мрежи - но разбира се, мен това не следва вече да ме "бърка".

Дълги месеци след раздялата, а аз още я обичам! Много я обичам! Не съм и мислил, че след такива хубави моменти ще се стигне до там... Умът ми казва "разкарвай се от този човек", а сърцето го боли. И в същото време, въпреки всичко, тя е пълна с качества, които харесвам и точно това, което търся в една жена. Но май съдбата така е решила... бяха няколко хубави години. Сега съм принуден да се разминавам с нея и да сме на здравей-здрасти. Сами се сещате, не е никак приятно и винаги навява спомени.

Коментари

1.   Опитай се да поговориш с нея, пиши ?.... не знам дали вече не е късно, тъй като сте късали и сте се събирали много пъти, но щом я обичаш значи ще напровиш всичко въможно да си я върнеш:)

2.   Глупости на търкалета. Жените само разиграват и лъжат.

3.   Мале, мале, каква сълзлива романтика на кристали. Направо ми се къса... лимона. Смени романтичния канал, на канал екшън. Или пусни си "Умирай трудно 6". Ще се почувстваш бойно влюбен.

4.   Имал съм подобна връзка. Съвет чисто приятелски-остави я. Само се измъчвате един друг. По-добре ще е и за двама ви ако просто прекъснеш всякакви взаимоотношения!

5.   Оф, играта на "иди ми, дойди ми" е развалила шанса да сте отново заедно. Изглежда, че тя излиза и с други хора, така че не е сигурно доколко иска да се съберете. Може просто на моменти да се присеща за миналото, особено ако не й се получават нещата с новите кандидати. Това не ми звучи много честно спрямо теб.

6.   Одобриха ни на стаж и се паднахме на едно и също място... Във връзка с това няма как да не си говорим вече. МАЗАЛО ...