Загубих ли я?
Имах приятелка, която в началото много обичах и за която бях готов на всичко. Бях много добър с нея и много романтичен. Измислях изненади, правех и много комплименти. Чувствах се много щастлив с нея и исках да съм с нея всеки миг. Всичко беше прекрасно докато не започнах една много натоварваща ме работа. Изгубих желание за всичко. Нищо не ме интересуваше освен това да мисля как да я върша без да се натоварвам. Изчезнаха всички романтични мисли. Започнах да се държа пренебрежително с приятелката ми, да се инатя и споря за всичко с нея, умишлено да не се съгласявам и съобразявам с нейните желания и мечти. Дори не исках да ходим на почивки, за да не сме интимни (не живеем заедно). За това и криех кога съм отпуска, за което тя много се сърдеше. Но тя започна да усеща моето отдалечаване и започна да се изнервя, оттам да критикува и спори с мен и се завъртя един омагьосан кръг. Започна да ми се кара, да повишава тон, нещо нетипично за добро и мило момиче като нея. От своя страна поради това нейно поведение аз се отдалечавах още повече. Връзката ни се проваляше с всеки изминал ден. Все повече се отдалечавахме. Спрях дори да я целувам. Говорихме и тя ми сподели как се чувства, а аз и казах че повече няма да се съобразявам с никого освен със себе си. и ако не я устройва да си търси друг. Тя каза, че ме обича и ще се старае повече за връзката ни. И така продължихме, но аз ставах все по-безразличен и студен към нея. Тя го усещаше и отново се изнервяше. При следващ разговор обеща, че ще е добра в името на връзката. И последните 2 месеца се държа добре, но аз станах още по-студен към нея. Виждахме се все по-рядко заради моето нежелание и с мисъл, че рядкото виждане води до по-редки спорове. Но за жалост доведе и до още по-голямо отдалечаване. Сякаш имаше огромна пропаст между нас. Тя вече не беше същата. Нямаше усмивки на лицето. Имаше само сълзи в очите и. Правех я все по-нещастна и не исках да направя нищо, с което да я зарадвам. От глупав инат нарочно я наранявах и сякаш исках да страда, да се гърчи, да ми лази в краката. Бях се превърнал в дявол. Измъчвах я защото ми беше в ръцете и каквото и да направех тя винаги щеше да ми тича след задника. Бях убеден в това. Изтезавах я нарочно и съвсем умишлено. И тя не издържа. Не издържа на тази студенина и безразличие, на моето безхаберие и егоизъм. Един ден тя просто се отказа да се бори. След 3 години борба тя се отказа (само първите 6 месеца от връзката ни мога да кажа, че бяхме истински щастливи, а последната година беше наистина кошмарна). Сполетяха я толкова грижи и проблеми, а аз вместо да я подкрепям станах по-студен и безразличен от всякога. Та след 3 години борба от нейна страна да запази връзката и да я превърне в нещо повече от флирт, тя се отказа. Отказа се да се бори за мен и връзката ни. И ето ме сега след 2 месеца унил и тъжен аз започнах да осъзнавам какво и причиних, колко лошо и безразлично се държах с нея, а тя ме обичаше толкова много. Всеки път ме целуваше, въпреки че моите устни стояха напълно неподвижни. Всеки ден бе готова да ми отдели време. А аз дори да бях свободен се правех на зает, за да не се видим. Измислях глупави оправдания да откажа, а тя дори с температура излизаше да ме види. Толкова много ме обичаше това момиче, а аз толкова я нараних, а уж толкова я обичах преди. Карах я да ме чака по цял час, докато се натуткам да отида на среща с нея и накрая като ми се скараше аз изкарвах нея виновна. Правех я на шут направо. Отначало смятах, че раздялата е по-доброто решение за нас. Даже сякаш се зарадвах, че вече съм свободен и няма да се съобразявам с никого. Сега обаче само 2 месеца по-късно съжалявам, че я изгубих. Осъзнах колко ме обичаше това момиче, а аз се правех на интересен и се държах безразлично. И ето ме сега стоя нещастен и сам. Скитам сам по улиците вместо с нея под ръка. Заспивам сам. Няма кой да ме прегърне и целуне. Няма с кой да отида на почивка. Няма с кой да поговоря и да споделя нещо. Ужасно е. Чак сега го осъзнавам, но може би е прекалено късно. Исках да се видим, но тя отказа. Сега разбрах колко много я обичам. Сега съм готов на всичко само и само да си я върна. Готов съм и на брак и на деца, нещо което преди категорично отричах. Дали ще ми прости глупостта и студеното и егоистично поведение някога. Дали ще ми прости мъката, която и причиних и сълзите, които е проляла за мен последните години. Горчиво съжалявам за държанието си. Надявам се мила моя някога да ми простиш. Надявам се да е още сега и завинаги да бъдем заедно и да забравим това което беше и да се обичаме завинаги. Да бъдем заедно в истинския смисъл на думата. Много те желая. Обичам те.
М 32

Коментари

1.   Според мен, ако се съберете след време пак ще почнеш старата песен на нов глас... дори и след думите ти че много съжаляваш не можа да ме убедиш много.
По-скоро още не можеш да приемеш факта, че си сам и нямаш човек до себе си бил си свикнал с нея за това като се се разделили си си викал еХееее сега какъв кеф ще е, ама не е точно така както в нашите представи.
Дали ще те приеме не знам, но знам че ти доста време ще съжаляваш и е нормално та ти си се гаврел с чувствата и.
Имаш един плюс че си осъзнал какво си правил и че не си се държал както трябва и това ще ти остане като един урок.

2.   Браво, че те е оставила! Изобщо не я заслужаваш, защото си един много жесток егоист. Сега отново я искаш - пак от егоизъм. Опази Боже от такива като теб! Не ? проваляй живота, а я остави да бъде щастлива. На нейно място и 3 месеца не бих издържала, какво остава за 3 години. Помисли колко гадно си постъпил с приятелката си и дали на нейно място би си простил?

3.   Абе, то хубаво, че осъзнаваш, но не заслужаваш такова момиче ти. Един път каца птиченцето. Явно, в характера ти е да демонстрираш колко си велик. Самият ти начин на изразяване, стилът ти, изразите ти, говорят за огромно его. Мъже като теб не могат да обичат. Защото са нарциси. Влюбени са в себе си. Дори и да сглупи момичето и да се върне, само след 2-3 месеца ти пак ще започнеш да се държиш така. Защото си нарцис и имаш нужда от постоянни доказателства за мнимото си "величие". И въобще не ме убеждавай, че не е така. А за нея е най-доброто, че се е отървала от теб. Хахаха, за деца му дошло на ума! И нагъл!

4.   Бравос на тебе! Мъжага! Да, би ти простила НО не би продължила със теб... Бяхкато твоята приятелка донякъде.. обичах до полуда, знам че и той ме обичаше... но реши и той като теб да мъж... И знаеш ли-след години аз продължих напред... Сега той е сам, а аз съм щастлива с човека до себе си... Но такива мъже като тебе, това заслужават... Не прави това което не искаш да ти се случи на тебе

5.   Кажи на нея всичко това, което си написал тук, дори ако имаш възможност и го напиши, постарай се да не забравяш това, което казваш сега, но недей да очакваш чудеса. Аз не бих простил подобно поведение, но приятелката ти може да е друг човек, може да забрави за трите години борба за връзката ви и да си спомни за първите шест месеца - хора всякакви.

6.   Един глупак ще отговори на друг глупак, все едно четох моята история. С мен се случи точно ама точно същото, с разликата че бяхме по дълго заедно. Вече знам що за задник съм бил и какво съм изпуснал но е късно. Сега другият мъж в живота и дава това което аз не и дадох. Няма надежда приятелю, стисни си зъбите и се мъчи да продължиш без нея, нямаш избор. Ако се бориш за нея ще те боли повече и ти казвам че дори и да има още чувства към теб тя няма да те допусне отново в живота си.

7.   Късноооо, къснооо. :D Дано да я срещна аз и да и дам обичта, която заслужава.

10.   .. Понякога човек оценява нещо чак, когато го е загубил.... защо трябваше да се правиш на интересен, защо трябваше да и го причиняваш това, защо трябваше да я въртиш на малкия си пръст, докато тя те даряваше с цялата си любов!? Ти направи една огромна грешка зареди, която никога повече няма да си я върнеш! Не ме разбирай погрешно-не го казвам това, защото ви желая злото-не напротив, но се постави на нейно място-би ли се върнал обратно при човек в чиито ръце си бил само една играчка и човек, който е предизвиквал сълзи в твоите очи!? Не би нали..?

11.   За жалост, винаги ни цените, когато ни загубите. Приемате ни за даденост, после съжалявате, но е вече късно. Достатъчно си наранил момичето... Остави я да намери щастието, с някой, който заслужава. Вземи си поука и не постъпвай така със следващата жена в живота си... Говоря от позицията на героинята от историята ти. На 28 съм, за протокола, заедно сме от 3 г. и приятелят ми е на път да ме загуби, поради същите причини.. Разбира се и аз имам своята вина и грешки, безгрешни хора няма..
Успех и дано скоро срещнеш своето момиче, което да цениш повече...

12.   http://vbox7.com/play:c464ff736b само това ще ти кажа братле ...
Жив и здрав да си другото ще отмине !

13.   Не само си я загубил, ами си й хвърлил и 12 лопати пръст отгоре! НИКОГА не унижавай човешко същество, особено такова, което те обича!!!

Поздрав с Carnival of rust на Poets of the Fall...:
http://www.youtube.com/watch?v=MKk1u5RMTn4

15.   Няма какво по-различно да напиша от горните коментари.
Проблемът с теб е, че приемаш гаджето си за някво куче, от рода на: "И да го ритна, и да го пребия, давам му хляба и проблем няма! "
То ако всичко ставаше толкова лесно...

16.   За съжаление съм в позицията на твоята бивша приятелка. На 26г. съм и връзката, която се опитвам да прекратя трае вече 6г. Все още правя опити да се откажа. Но уви, когато човек обича толкова силно намира сили всеки божи ден да се бори! Възхищавам и се, че е намерила сили да те остави.. Нещо, което аз в момента усещам, че не мога да сторя. А трябва. Храним безкрайно чисти и силни чувства, а какво получаваме... тотално стъпкване и унижение. Вярваме, че сме срещнали най-скъпия за нас човек, приемаме го с всички недостатъци и се радваме на всичко, което би могъл да ни даде. В замяна на какво? Ежедневно демонстриране на безразличие и доказателство за това, че не си заслужава... Убедена съм, че си изпуснал прекрасен човек и си погребал доброволно прекрасни чувства.

17.   Горкото момиче! Направо добре, че се е отървала! И аз да съм, през глава ще бягам!

18.   Съжалявам, но обикновено, когато една жена си тръгне, си тръгва окончателно. Даваме много шансове, но изчерпят ли се, това е. Дано със следващата да знаеш как да се държиш и да си се поучил от грешката си.
Лола