Как да избягам от него?
Имам връзка от 7 години с един мъж. На втората започна да ме малтретира физически и психически, бях малка и глупава и не го напуснах. Времето минаваше и той заживя вкъщи, всичко продължи след всеки побой се разделях с него, а той не спираше да звъни и седеше пред дома ми докато не му простя. С годините започнах да подтискам себе си, да мълча и да се подчинявам на всичко, спрях да излизам и загубих малкото си приятелки.
Страхувам се от него.
Сега вече имам здравословни проблеми и знам че трябва да кажа край иначе ще свърша в психиатрията или в моргата. Но как да стане? Всички сигурно си мислите, че е много лесно, но не е. Той ще ме намери където и да отида, сам ми го е казвал.
Моята единствена приятелка (ужасно много я обичам) ме съветва да си намеря друг мъж и той да ме защити от него ако трябва да избягаме. Но това едва ли ще се случи няма как да срещна друг мъж, а дори да срещна няма как да се влюби до полуда та чак да избяга с мен.
Мислила съм много как да се измъкна да отида на друго място в някой град или село, да започна работа, но не става. Не ми се обаждат за никоя работа може би защото адреса ми е в друг град не знам. Нямам големи възможности опитвам се да заделя нещо за да мога поне квартира да наема, но с тази минимална заплата едвам успявам да живея в момента за спестявания не може и дума да става. Още съм много млада искам нормален живот.
Влязох във филм на ужасите, но във филмите има щастлив край.

Коментари

1.   Събираш си багажчето докато е на работа или го няма за по-дълго време и отиваш при приятелката си. :) Знам, че и там може да те намери, но отиди при нея, а после се запознай с някой от нейните приятели и му сподели, не да се влюбвате, ами да ти помогне!
Не си писала на колко години си и той на колко е, а това е важно.

2.   Искаш лошото момче - получаваш лошото момче :) .

Зарязвай го и следващия път умната.

3.   За това си стигнала до тук драга. Ти виждаш спасението от този мъж еинствено чрез друг мъж. Ако нямаш дете не виждам причина до сега защо не си избягала от него. Не че ако имаш дете е невъзможно но е много по трудно. Или малко те бие или си толкова слабохарактерна че не се осмеляваш да вземеш радикални решения. И НЕ е нужно да го уведомяваш. Задели някои лев ако можеш. Отдели си документите и някои и друг парцал от първа необходимост и един ден просто изчезни. Ако както казваш можеш да свършиш в моргата какво губиш ако избягаш от него.

4.   Напълно те разбирам. Знам колко е тежко да те малтретира човекът, който би трябвало да те пази и обича, само че при мен това беше баща ми, не приятеля ми. Аз се справих с нещата по много по-различен начин, с времето започнах да му отвръщам и колкото повече ме удряше толкова по-агресивна ставах аз самата. Не е красива гледка - 15 годишно момиче да посяга на баща си и да псува, но какво да правя, да го търпя ли? Аз нямах изход, майка ми си обръщаше главата и все ми казваше, че аз съм си виновна, че съм го ядосала. Някой път се плаших от себе си, че ако се докопам до нож съм способна на всичко. Постоях докато не станах на 18 и се махнах от България. За теб обаче има и по лесни начини, ти не си обвързана така перманентно с този изруд. Подай жалба в полицията да ти извадят една ограничителна заповед, може и да не помогне, но си струва да опиташ. Направи си снимки след като те е бил, защото доколкото знам без доказателства никой няма да те вземе насериозно. Семейството ти къде е? Принеси се при тях за известно време, или при приятелката ти, не се изнасяй сама, ще му е по-лесно да те сплаши. Друг вариант е да потърсиш помощ от някоя от организациите, които се занимават точно с това да помагат на малтретирани жени и да се нанесеш в кризисен център, поне временно. Надявам се да успееш да се отървеш и да си възвърнеш живота. Мога само да ти кажа да бъдеш силна, не му позволявай да те манипулира и сплашва, затвори сърцето си за извиненията му. Някой ден нещата ще се оправят, има много хора готови да ти помогнат. Аз съм жив пример за това, че хората могат да превъзмогнат такова насилие и да водят нормален живот.

5.   Искам да ти кажа, че аз съм минала през същото. Моят съвет е да потърсиш помощ от приятелите и родителите ти. Те са хората, които ще те разберат, ще те подкрепят и ще ти помогнат. Трябва да знаеш, че той ще те преследва дълго време, но най- важното е да не се пречупваш и да не се връщаш при него. Не обръщай внимание на обещанията му за промяна, на думите, че те обича или на твърденията му, че няма да се справиш без него и без него си нищо. Просто бъди силна!!! И както ти е казва номер 4 след време всичко ще се оправи и ще можеш да водиш нормален живот. На мен ми трябваше половин година, за да превъзмогна страха и страданието.

6.   От автора:
На 25 години съм той на 29. Не търся спасение чрез друг мъж напротив не искам да има и други наранени.

7.   От автора до 4
Благодаря ти точно от това имам нужда някой да сподели собствения си опит, да каже как е избягал и да ми вдъхне кураж.

8.   Съгласна съм с номер 4, дала ти е много полезни съвети. първо отиди в полицията и вземи като свидетел приятелката ти да потвърди казаното от теб. Обърни се и към някоя организация, те знаят какви мерки се предприемат конкретно в такива ситуации. Явно си попаднала на маниак, бягай и това е. Направи и следното - като си търсиш работа пиши, че си от града, за който кандидатстваш. Ако те извикат на интервю казваш, че се местиш в този град и си търсиш работа там. Това е , без повече обяснения.

9.   Колкото го отлагаш, толкова по сложно ще става. Действай, ще се справиш!

10.   Добре де, не те разбирам. Еми, ходиш в полицията, казваш им как стоят нещата, взимаш си ограничителна заповед и това е... Там ще поживееш с родителите ти или там с когото и да било.

11.   "Как да избягам"? - няма такъв въпрос, ако го искаш, правиш го.

12.   ... а колкото и да звучи банално, ако искаш нещо, намираш начин, ако не искаш, намираш оправдание.

И какво да ви кажат хората тук, каквото и да ви кажат, ти и другите като тебе по собствена воля седите при насилници, това си е лично вашата воля и избор.

Разберете, че няма да дойде полицията, комшията, приятелката ви или който и да било, да ви хване за ръчичка и да ви отведе от насилника. Няма и да дойде някой да ти каже: ето тук заповядай жилище и работа за тебе... вие сами не желаете да си помогнете и да излезете от ситуацията!

13.   Не може ли да останеш във приятелката си за известно време, докато си намериш работа и квартира на друго място?

14.   Мила в момента съм на 22г, имах 7 годишна връзка със същия психопат, четейки историята ти -имам чувството, че аз съм я писала... също като теб малка, наивна позволяваща да я тъпчат бях на 15г, когато се запознах с него, същия физически психически тормоз. Силата му е в манипулирането, чрез физически саморазправи, най-вече психически.. вече и ти неможеш да се познаеш, нали? Нерна си, потисната си, не излизаш никъде, нямаш приятели, нямаш общуване, нямаш разбиране, този страх, който той ти всява ще ти даде отражение, както във връзките ти занапред така и в здравословно отношение. Аз от 6 месеца нямам връзка с моя психопат, ти каза, че си във филм, аз също се чувствах във филм, но започнах аз да пиша сценария му ;)
Преместих се от града в който бяхме, понеже аз уча, ти в случая работиш няма как да се получи, смених си телефонния номер, направи го и ти, блокирах го отвсякъде, дойде и ме потърси на вратата, и при теб така ще стане... заплашваш с полиция не те чува обаче, мисли се за много силен и заплашва със саморазправа-отиваш в полиция ОГРАНИЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД вадиш си, нарушава я веднъж глоба, втори път ще се замисли... намираш си нов кръг от познати и хора, споделяш проблема си, за да има на кой да разчиташ и най-важното намираш нов любим... след време той ще остане неприятен спомен... В момента съм щастливо сгодена за невероятен мъж, за съжаление обаче ми останаха травмите и страха, който онзи изрод ми е всявал години наред, но с любов и подкрепа всичко се преодолява... та ти как мислиш да режисираш от тук-нататък своя филм...? Не забравяй края зависи от теб! Късмет, бъди силна и остояваща позициите си, много прегръдки :)