Обичам го,но тръпката вече я няма...
Здравейте! Имам си приятел от 2 години обичам го адски много, но не съм щастлива и сякаш моментите когато съм била щастлива с него в рамките на тези 2 години се броят на пръсти. Всеки ме съветва да го оставя, но не мога защото много го обичам, правила съм много жертви за него, лишавала съм се от много неща, скарах се с родителите си заради него. Преди като се целувахме и докосвахме имаше тръпка, изтръпвах когато е близо до мен, но сега сякаш не ме привлича вече. Винаги сме се карали, почти всеки ден има кавга. Аз му обяснявам какво у него ме наранява, но той не го премахва въпреки че обещава, лъже ме макар и за дребни неща, когато обещае нещо не го спазва. От моя страна аз също не съм много права, защото това в него ме кара да се държа лошо, да правя грешки и да го наранявам, но след лъжи няма как да има доверие. Имам чувството, че сме заедно за да се нараняваме тази любов ме довършва, но не искам и да чуя за раздяла. Моля, ако някой знае как се чувствам да ми помогне! :(

Коментари

1.   Остави го, така причиняваш само повече страдание и на себе си и на приятеля си.
Според мен вашата връзка няма бъдеще и е време ти да поемеш инициатива това да се промени. Успех.
XII

2.   Това не е упрек, просто е констатация или по-скоро въпрос, защо не започна изложението си така "аз съм момиче на 18 и още не знам какво искам от живота, но нали знаете, хем сърби - хем боли и т. н. ". "обичам го адски много, но не съм щастлива и сякаш моментите когато съм била щастлива с него в рамките на тези 2 години се броят на пръсти" - кого в същност обичаш, него или егото си? "но след лъжи няма как да има доверие" - дори и след една лъжа е трудно да имаш пак доверие, но зависи и каква е лъжата - ти не казваш за какво те лъже? "но не искам и да чуя за раздяла. Моля, ако някой знае как се чувствам да ми помогне! " - разделяй се докато е време, не се опитвай да го променяш, просто приеми, че е такъв и не е за теб!
Желая ти успех!

3.   След като не желаеш да се разделяш с него кажи му точно това, което си написала тук. Може да му го напишеш на хартия, или да се откъснеш от него за 1-2 седмици без всякакъв контакт...

4.   Така ще е и със следващия и следващите. Никога няма да се научите вие момичетата. А после ние сме ви виновни.

5.   Дайте си малко почивка един от друг. Не се чувайте, не се виждайте и след време поговорете и преценете как ви е било по-добре- заедно или отделно.

6.   Дa милa, ясно е кaк се чувствaш!
Не, не си влюбенa и НЕ, не го обичaш!
Искaш дa зaщитиш " вложениятa си" и някaк дa си ги върнеш или поне опрaвдaеш зaгубите.
Но вложените чувствa, жертви и нaдежди, не сa нещо мaтериaлно, което дa хвaнеш и си прибереш обрaтно.
Тоест, кaквото си дaлa- дaдено е, зaпaзи си, товa, което ти е остaнaло, зa себе си.
Нямaш явно кaкво повече дa дaдеш добро, отговaряш нa обидaтa с другa.
Товa е... " ще си отмъстя, зa което ми взе и не щеш дa ми дaдеш същото"

Струвa ли си?
Aз не мисля, вземaй си усмивкaтa или кaквото е остaнaло и всеки по пътя си.
Ще се появи момчето, което нa всякa твоя усмивкa, ще ти подaрявa две!
Успех!

7.   След като се карате при всяка среща мисля да ти препоръчам да се разделите,знам че сега ще кажете,че много се обичате и не можете един без друг,но ако останете заедно трябва да спрете с кавгите,защото ето това е загубило вашата интимност и страст,а тръпката е отшумяла явно още с опознаването.

9.   Много добре те разбирам много е трудно, но сама казваш, че той не взима от дума и те наранява, понякога е нужно да помислиш и за себе си, седни и помисли дали няма да си по-добре ако го няма, ако е така какво чакаш ако не е стягай се и продължавай, но с времето тръпката изчезва и уверявам те след време и любовта няма да я има, а просто навикът. Ти си решаваш, но хубаво си помисли ще продължаваш ли да се нараняваш или ще помислиш и за себе си! Успех :)

10.   И аз бях така с бившия ми, но не осъзнавах напълно реалността.
Бях насила с него и бях тъжна непрекъснато, защото го обичах ужасно много и не исках да чувам да раздяла също като теб.
Карахме се доста често за дребни неща и един ден както се карахме скъсахме, на следващия ден не можех да осъзная какво е станало и за какво скъсахме беше обикновен скандал след който всичко свърши.

х. х

11.   Мила това твойто е само навик и опасения дали после няма да кукуваш сама. Свиннала си някой да е до теб и мозъка не ти дава да си помислиш в друга посока. Айде да ти кажа пък аз че по-добре да си сама, отколкото зле придружена и някакъв лумпен да ти дкарска по нервната система, че и да се лишаваш заради него и т. н... Повечето жени не знаят кога да теглят чертата за съжаление. Аз съм една от малкото, които режат директно. Няма това, няма онова, компромиси на идиоти не правя, няма и да направя

12.   Омръзнали сте си, приемате се за даденост. Една кратка или не дотам кратка раздяла ще "съживи" малко връзката ви. Това, разбира се, в случай, че наистина се обичате и просто рутината си е казала думата.

13.   Ооо, да! Знам точно как се чувстваш. Бях в такъв ад 7 години. Говорих, молих, плаках, обяснявах, крещях... Опитах всичко. Накрая осъзнах, няколко неща:
1. той няма да се промени, колкото и да се опитвам и каквото и да правя
2. аз няма да се променя - желанията ми, разбиранията ми, мечтите ми и нуждите ми няма да се променят
3. изхождайки от горните две стигнах да извода, че няма никога да съм напълно щастлива в тази връзка или друга подобна на нея
Взех решение да си тръгна. И го направих. Господи, колко болеше! Исках да умра. Само, че сега съм по-добре. Спокойна, уравновесена, щастлива... :)
Мога само да ти пожелая да не губиш толкова време колкото мен. Без значение дали приятелят ти ще се промени или ти ще си тръгнеш това трябва да стане сега. Успех!
Ж27

14.   Разделяйте се докато е време, ти си шопска глава а и той не пада по долу, така че по добре да се предпазите взаимно по-добре се разкарайте. Когато си с един човек, то ти го приемаш такъв какъвто е а не с идеята да го префасонираш по твой вкус и подобие....

16.   Като не искаш да чуеш за раздяла, за какво се хабиш

19.   Ми като не върви и няма тръпка си реши - или търсиш нова или оставаш с този човек...
Жените сте много прост народ... Ама много - все нещо търсите и все нещо не ви стига. Айде кафа сиктир, намирай си следващия и така пак същото след 2 години ама тоя път с деца... Поредната дето ще слага рога наляво и надясно и ще се вайка, че не е разбрана....

20.   Скачай на следващия, там ще има тръпка година, може би две, след това ще драпаш пак към този, или към следващия и така докато един ден не минеш 30-35 евентуално ще си направила едно дете и ще разбереш че всико е било един мираж. Ще разбереш че проблемът не е в това че го обичаш, а в това че сама себе си нр можеш да понасяш, че не можеш да си намериш хоби или интереси, които да те накарат да излезеш от собствената ти сивота.
По този начин мислите ти винаги ще са ти в миналото, ще се сещаш за някакви емоции които са могли да се доразвият ако не си търсила винаги вината в него, но ще знаеш също така, че нищо не можеш да направиш, защото той даже няма да се сеща за името ти. Така ще се превърнеш в една от многото лелки или самотни души, загубили се някъде, само защото когато е трябвало да взимат решение, са избрали най-лесното.

21.   Разделете си ако не се обичате. Да живееш с човек,. когото не обичаш е адски гадно. Направо емоцинално се заробваш, всичко правиш заради човека до теб, лъжейки го, че ти е хубаво с него. Понякога човек си мисли, дали да не остана сам, или да търся друг човек?, но този страх от самотата, всички мечти ги убива на момента.