Да се върна ли в Бg ?
Здравейте, Аз съм на 15 Искам да ви питам какво да права аз съм в чужбина от около 6 месеца (Италия ) имам проблем с това, че не моgа да свикна тук с този начин на живот и не знам какво да правя дали да си се върна в Бълgария или да се бора тука? Описвам как се живее тук не съм доволен!! Xoрата са мноgо затворени и нацисти, което е мн лошо за нас чужденците в училище е ад имам предвид нямаме междучасия само едно от 10 мн за целия ден учи се и в събота просто ми е трудно с този живот и с xoрата. които така и не ме приемат

Коментари

1.   Сaмо от 6 мес. си, дaй си време.
С товa нaстроение е много вероятно ти дa ги отблъсквaш.
Нaблюдaвaй, комуникирaй, усмихвaй се, подaвaй и подкaнвaй към контaкт.
Ядосaн/a си и товa личи дори от нaчинa, по който пишеш тук.
Ще ти коствa около еднa годинa aдaптaциятa. едвa когaто решиш дa пробвaш, дa се включиш в рaзличният нaчин нa живот и културa, ще видиш плюсовете.
Знaм зa кaкво говоря, aз съм от 10 год. в Испaния, която е подобнa кaто мaнтaлитет нa Итaлия.
Първaтa год. всякa седмицa си събирaх бaгaжa дa си ходя в Бг.
Сегa не щa и дa чуя:)))
Тук съм си много добре.
Ще видиш, с времето, дaй си шaнс, дaй възможност нa Итaлия:)))

3.   Доколкото знам италiянците са гадни затова няма да сам мек просто ние чуjденците за тях сме нищо, но кво ти пука гледа си училището и не се занимавай с глупави хора :)

5.   Какво не можеш да свикнеш с цивилизацията ли ?

6.   Стой там и учи, бори се. Това ще те направи по-силен и способен, за да се справяш В живота. С хората ще свикнеш и те ще свикнат с теб. Опознавайки се, ще вървите напред и ще имате най-хубавите моменти в годините, които ви предстоят заедно. И аз не съм в България. В началото е трудно. Всяко начало е трудно. Удоволствието идва по-късно. Успех.

7.   По добре се прибери в България

8.   Връщай се докато можеш, после не ми се мисли...

10.   Ако се върнеш, няма да сгрешиш! Тук нещата врят и кипят, което е знак, че скоро най-елитните крадци у нас ще са принудени да си заминат от страната, за да се спасят.

11.   До 10

Как пък разбра, че крадците ще си отидат, ми е интересно?

13.   Аз бях в Италия цели 13 години. И се прибрах. Научил съм за тях всичко. Език, история, религия. Влизал съм в много италиански домове. Имам много познати и приятели сред тях. Там си чужденец и точка. Проблемите ти тепърва започват и няма да имат край. Няма да имат край до смърт. Дори и след смърта ще са проблеми. Много рев те чака и много мъка. Никога госпожата в училище няма да те похвали за добре решена задача а пък ако е по твой начин-двойка. Въпреки всичко- НЕ СЕ ПРИБИРАЙ! В БГ съм от година. Беднотия, простотия и т. н. т. В Бг нямаш бъдеще. България е само на картата. България я няма отдавна. Тук ще срещнеш мноооого мародей който обикалят търсейки законно или не нещо останало от преди. И понеже знам, че въпросът "Ами ти защо тогава се върна? " напира на устните ти ще ти отговоря. -Защото ми писна. Писна ми от всичко с което ти предстой да се сблъскаш. Защото ми се роди син и искам първите седем години да израстне в България и сред българи. Защото банята в Италия е 50/50 см. а тук имам 4 квадрата широка, широка. Писна ми да бъда човек трето качество. И искренно ти казвам пак гледам полетите за Мilano-Bergamo. В младостта може да си и там и тука но май-май там ти е мястото. Вземи всичко добро от тях а след време ако искаш се върни. Ако си момиче не се обвръзвай с албанци колкото и добри да ти се представят. Познавам момичета сглупили с тая глупост. Хайде чао! Успех!

15.   Италиянците са странни хора трудно се оппознават опитай се да се запишеш да тренираш нещо ще намериш много приятели

16.   Да върни се като не ти е добре :) аз лично съм от 3г в чужбина и не мога да свикна и искам да върна но нямам тази възможност.. :(

17.   Връщай се!