Проблеми с приятеля ми
Здравейте! Бих искала да споделя за проблемите ми с приятеля ми! Аз съм на 20, а той на 24, заедно сме от три години. В началото всичко беше повече от прекрасно, запознах го с нашите още първите дни. Той ни идваше на гости всеки ден и бях изключително щастлива, но с течение на времето все искаше нещо-или ми искаше пари на заем, под предтекст, че ще ми ги върне, или изпушваше на майка ми цигарите... Не ме разбирайте погрешно не съм егоист, а особено за него съм готова да се раздавам до последно, но ние сме бедни хора, не разполагаме с много финансии. След няколко месеца майка ми не издържа и забрани той да идва вкъщи, след като взе да си позволява да си взима каквото пожелае, дори без да попита. Майка ми работи само нощни смени и затова ние ходихме вкъщи, без тя да знае, защото нямаше къде да отидем, тъй като той все не си намираше работа и нямаше пари. Майка ми естествено разбра, след като постоянно цигарите й намаляваха, а аз не пуша. Скарахме се много жестоко след като тя разбра, че аз пестя денем от парите си, за да давам на него. Както и да е, тогава не ме интересуваше друго освен той да е добре. Той е страшно ревнив и постоянно бяхме скарани. Извинявах му се за неща, които даже нямах вина. Много пъти дори съм се унижавала да му се моля да се сдобрим, защото знаех, че той вътрешно е добър човек, но си мислих, че е изнервен, защото няма работа. И аз естествено съм допускала грешки спрямо него, но с тези негови действия той просто ме тласкаше към други. Искам да подчертая, че не съм му изневерявала. И естествено, когато се скараме той използва тези мой грешки и ме обвинява, че той е постъпил така, защото разбираш ли преди 2 години, аз съм стъпила на криво и сега той ми го връща. В последно време взе да става много потаен, каквото и да го попитам казва, че не ми влиза в работата. Вчера излезе вечера, и когато днес се видяхме и го попитах кога се е прибрал той не ми отговори, даже не искаше да ми каже с кого е бил, каза само, че твърде много съм му се месила в личното пространство. С хиляди мъки ми каза, че се е прибрал в 7 сутринта. Не мисля, че има друга жена, той ми се е кънял, че ако има друга, ще ми каже да се разделим. Преди не се притесняваше да влиза пред мен в Фейсбука си, а сега не иска. Питах го каква е причината, а той каза, че не иска да видя някаква негова кореспонденция с негов приятел в Фейсбука, а той много добре знае, че никога не съм му се ровила в Фейсбука! Сякаш крие нещо от мен! На моменти е страшно мил, винаги ме е подкрепял, прави ми изненади, когато може... Но това, че постоянно ми иска пари, дори да ми е последната стотинка, и това, че постоянно крие нещо от мен ме притеснява! Страшно противоречива личност е, един път е толкова мил, а друг път не дава и дума да му кажа. Опитвала съм се да го оставя, но като си спомня хубавите ни спомени и веднага му се обаждам, а той при най-малкото сдърпване се отказва от мен, писнало му било от скандали! Не знам какво да правя, тежко ми е, винаги търся вината в мен и когато намеря грешката си я поправям. Много пъти сме говорили да заживеем заедно, но той все казва, че няма да се справим. Аз работя и уча от 2 години, а той постоянно сменя работата си! Моля помогнете! Дайте вашите мнение, защото не намирам решение! Благодаря ви! Искрено моля модераторите да одобрят историята ми, защото живота ми и без това е пълна каша и се нуждая от независими мнения!

Коментари

1.   Е, товa си е клaсическият обрaз нa комплексирaн, aбсолютен неудaчник!
Ден дa мине, друг дa дойде, кaквото можем дa отмъкнем, нямa нуждa дa се трепем, след кaто и тaкa си може!!!
A ти кaкво очaквaш от тaкъв? !
Не си мислиш/ вярвaш, предполaгaм, че ще се промени? !
Или дa....? !
Не си му мaйкa, че дa му сменяш пaмперсите, обрaзно кaзaно.
Къде ти е сaмоувaжението?
Хем те " скубе", хем се държи с теб кaто с мaмa, дето едвa ли не е длъжнa дa дaвa, но нямa прaво дa питa.... - тоест, кaто рaзглезен " немъж" дa не пишa другaтa думичкa.

Момиче, я си събери остaнките от достойнство и кaквото смятaш, че имaш още и му дaй нaчaлнa скорост нa тоя!
Гледaй си животa, търси хубaвото, положителното, усмивкaтa!
Момче, което е ти дaде товa!
Този сaмо ти вземa- мaтериaлно и емоционaлно.
Зa фейсa.. явно си е нaцелил новa " жертвa"
Бягaй от тоя, не ти се нaлaгa дa си плaщaш зa внимaние- цигaри... т. н.
Оле, aз се ядосaх!
Не рaзбирaм, зaщо ти не? !
Докaто имa тaкивa момичетa, ще имa и тaкивa подобия нa мъже!
Имa толковa сaмотници нaвън, имa и кaчествени сред тях.
Не искaш ли дa си щaстливa?
С този нямa дa стaне!
Бягaй, мaйкa му дa се опрaвя с него, тaя попaркa тя я е нaдробилa, тя дa си я сърбa!

3.   Момиче, този човек не става за нищо, може да го обичаш, това не го оспорвам, може дори и той да изпитва някакви чувства към теб, но истината е, че наистина не става... Погледни фактите - не става за работа, не става за съпруг, може пък поне да му става и това сигурно трябва да го оправдае за останалото, но нещата не се компенсират, за жалост... Ми че той е изграден паразит, не стига че пуши, ами си и краде цигари от други хора, много жалка картинка, едно към едно с просещите 20 стотинки или цигарка... Аз лично мразя пушенето и на твое място дори само заради това не бих обърнал внимание на пушачка, но ако приемем, че това е крайност, то неспособността на твоя човек да работи и просенето от теб, кражбите от дома ти, са показателни що за паразит си отглеждаш. А отделно самите ви отношения не вървят на добре щом е започнал да крие от теб някои неща, не е необходимо да е стигнал до край, но най-вероятно флиртува наволя в мрежата, пък може да го е пренесъл и в реалността, все пак ти си доста заета - работиш, учиш, а той си го пъха от единия крачол в другия, пък може и другаде, докато харчи парите, които ти си му дала... Въобще, ама въобще не изглеждат добре нещата...
М, 35

4.   От всичко описано - бягай надалеч.
Приятелят ти е безотговорен използвач и негодник.
Не очаквай от такъв да те обича и уважава - подобен род хора не са способни на това.
Съжалявам да го кажа... но колкото по-скоро се отървеш от него, по-добре.

5.   Миличка този не е за теб. Съжалявам, но само ще си съсипеш живота с него.

6.   Мило момиче - аз съм момче и с прискърбие искам да ти кажа че бях в твоето положение, проблема е че обичаме и наистина се раздаваме за своите хора, които вместо да оценят го приемат за даденост. Нека ти дам пример обичах момиче което бе всичко за мен, като се надявах че е двупосочно, уви не. Много лишения, и какво ли не съм изтърпял заради нея с цел да ни е приятно да я заведа някъде, да платя аз, да и купя ботукши в случеи че я виждам с мокри крака, (преди аз да имам нещо на гърба си ). Това е тежката диагноза да обичаш и винаги да слагаш нечие друго щастие и усмивка преди своята. Смешното е че човек като обича и си прави планове все свързани с лицето в бита и ежедневието си, и след раздялата се чувства празен.
По мое мнение най щастливите хора са циганите, които живеят ден за ден, и лудите хора, но не допускай моята грешка да живееш за нечий си.
пп: При мен имаше благоприятен развой годеж, и скоро сватба, а колко съм щастлив аз си знам.

7.   Това не е МЪЖ, не му давай парите си... един истински мъж не би искал пари от жена, а би се потрудил, дори той да и даде на нея, този човек гледа лесното..

8.   Ами ти си си го избрала. Прави каквото намериш за добре.

9.   Авторке, ти сериозно ли говориш, че държиш такъв боклук до себе си цели 3 години? Я се взимай в ръце, работиш и учиш, а някакъв си айляк ще те дои - как си представяш работата след още 1-2 години когато ще поискаш и дете да имаш? Свършиха ли се свестните мъже или жените съвсем изпращяха, че са готови да хрантутят някого си само заради едното е**не!

10.   тази връзка няма бъдеще най добре ще е да се разделите!

11.   Ама естествено, че крие нещо, или си има друга!! Три пъти съм изпадала в подобна ситуация! Сега пак ми се случва! Живея в чужбина, приятеля ми е студент в съседен град, и по празниците се прибра в Бг, докато аз останах на работа. Още там започна да се държи странно, а като се прибра спря да ме търси, да ми пише, нагрубяваше ме, изкарваше ме извън нерви, разделяхме се няколко пъти, но аз го обичам, и накрая се събирахме пак, накрая случайно попаднах на снимки на които е тагнат едно момиче, разгледах и профила, оказа се, че са били заедно на нова година(а тя е по-голяма от него и има дете), попитах го какво става и избухна скандал, после реши, че нямало смисъл да сме приятели във фейсбук, и 3 минути след като ме премахна и каза да не го търся повече сложи тяхна обща профилна снимка... Естествено аз се побърках и му звъннах да го попитам защо не можа като човек да ми каже, че има друга, а той нашия най-нагло и ехидно ми се смееше и ми казваше колко съм жалка! После уж пак се събрахме, понеже нямало нищо между него и нея, ами само искал да ме подразни. Въобще някакъв тотален цирк... на скоро пак ми се изрепчи по телефона, и аз му казах, че никой не карам на сила да е с мен, днес съм го блокирала от всякъде и не му звъня въобще. Явно му липсва куклата, която му се моли, и го превъзнася и не спира да ме търси и да се моли и обещава, че ще оправи нещата. Ама няма. Не вярвай, че е честна душица... всичките са лъжци по природа. Един ще падне... друг ще го смени ;)

12.   Бившия ми се държеше подобно на твоя.
Когато прочетох за ревността, твоите извинения, след това за промяната в потайността.. намерих истински прилики.
Ние непрекъснато се карахме за дребни неща, а и той непрекъснато ми натякваше мой грешки от преди 1, 2 години та дори и неща които съм правила, като съм била малка...
някакъв ужас беше. А аз бях много добра бях готова на всичко за него, имали сме и хубави моменти но в един момент лошите започнаха да се увеличават и започнах да забравям хубавите,
вероятно и при теб ще стане така.
Написах това не като съвет, а за да ти обясня че хората ужасно трудно се променят и се променят само ако те сами решат друг не би могъл да им повлияе дори да обичат силно.
Аз мисля, че никой не би могъл да ти даде много подходящ съвет.
Той ще си остане такъв може и по-зле да стане.. а ти се замисли с такъв мъж ли искаш да живееш? С такъв ли искаш семейство? С такъв несериозен мъж ли? Ако цял живот искаш да лежи на твой гръб... добре!

х. х

13.   Единствената ти грешка е че траеш този долен използвач, спокойно ще поседиш още малко с него, сама ще се убедиш какъв боклук е и ще му биеш шута, мнения от тук даже няма да ти трябват-ти решаваш. Само ако съм на твое място ще му бия шута още сега!

14.   хайде да обобщим нещата в материален аспект:
- работи тук-там
- иска ти пари без да се съобразява ти в какво положение си и не ги връща
- взема си цигари (тук вече изпитах пълно отвращение, направо е като циганче, което проси)
- взема си каквото хареса, без дори да пита? !?
ето как стоят нещата и в отношението към теб:
- ужасно ревнив
- вменява ти чувство за вина и ти набива в главата, че ти си виновна за скандалите и трябва да му се молиш
- от своя страна прави каквото си иска и не ти казва какво прави и къде ходи. между другото съм съгласна с другите: щом не ти показва Фейсбук-а си, значи крие нещо. най-вероятно това е следващата жертва, пред която се прави на света вода ненапита, когото лошата приятелка задушава и не му оставя лично пространство.
не знам откъде си правиш извода, че е добър човек (аз дотук не видях нищо добро), мисля, че те задържа при него или навик, или нежеланието да признаеш, че си сбъркала в избора и 3 г. си го търпяла.
и двете причини са нелепи, всеки греши, и то по много пъти, така че разкарай го и изобщо не прави грешката да му прощаваш, колкото и да ти се моли. хората не се променят, особено под въздействие на друг.
успех и пиши какво е станало!
Ж42

15.   Авторката:Благодаря ви много за мненията, наистина ще ми бъдат от полза! Наистина искам да го премахна от живота си, но когато се скараме, не знам какво ми става, но всичко започва да се бушува в мен и пак го търся, той ми изпива всяка капчица енергия, но не мога да го забравя. Кажете ми от ваш личен опит как се зачерква човек, който наистина обичаш и имаш нужда от него, но осъзнаваш, че само ти вреди. И сексуалният ни живот е много зле, най-много 1 път на седмицата, а преди ме желаеше постоянно. Все си намира оправдания, което ме навежда на мисълта, че има друга, въпреки че ми се кълне в обратното. Моля, не бъдете критични, в момента се намирам в затруднено положение и имам много тежки лични проблеми. В момента вие сте единствените ми съветници и всеки един ваш съвет ще е добре дошъл! Отново ви благодаря!

16.   От мъж, който търси пари от момиче НИКОЙ НИЩО ХУБАВО НЕ Е ВИДЯЛ. Запомни го това и не ги брой такива като него!
Имах един случай като малка. Бях на 17г. и си го харесвах още от 5 годишна. Той беше студент, а аз на 17 и отидохме в 1 заведение. Поръчах си, както и той. После ми каза, че няма пари да плати неговата сметка, камо ли и моята. Платих си моята сметка, платих и неговата. И повече никога не исках да го виждам. Както си го харесвах цял живот, така ми падна в очите за 1 секунда. Не съм балама и никой не ме е учил на това да преценявам мъжете. Но това са елементарни неща. Излагаш се!

17.   Номер 16 ти го е казала, а това, че си побързала да си разтвориш краката преди да видиш с кого си имаш работа е проблем, но не е нерешим. Очевадно е, че той си е намерил друга дойна крава и е въпрос на време да ти бие шута - направи го ти, за да спасиш остатъка от достойнството си!
Не те коря, всеки прави грешки, поправи своята докато е време!

18.   Не му давай парите си, авторке. Ти си умна, знам го, бъди и честна спрямо семейството си. Разбрахме че живееш с майка си. Не позволявай тя да бъде крадена, преджобвана и унижавана, докато работи, за да те издържа. Сложи края на всичко. Той или се занимава с комар, залагания, връща пари на някого или кредити, не си му ти длъжна. Ако сега започнеш сериозно да издържаш един кретен, един ден няма да се познаеш в огледалото, когато се усетиш сама, без пукната пара или на пътя. Дано да се откъснеш от него. Щом иска лично пространство, да се захваща с работа и да се подсигурява, но докато разчита на твоята финансова подкрепа, доколкото разбрах е от майка ти помощта, да не ти държи сметка ти къде си, с кого си и да ти вдига луди скандали. С майка си не се разделяй. Тя ще бъде с теб, дори когато този неудачник си бие камшика един ден. Бъдете добри хора, а не глупави човеци...

19.   еми ясно е че си е хванал друга и не иска да ти признае, защото си наивна и ще направиш всичко за него?

20.   ЛОЛ, най-низшата форма на боклук. Използва те - просто и ясно. Взима ти парите, взима на майка ти цигарите, крие от тебе, сто на сто ти изневерява, но те държи наоколо, за да има още някой за експлоатация. Това, че се е кълнял че ще ти каже ако има друга, БУКВАЛНО НИЩО не означава.

Аз сега ти се кълня, че през 2016-та бях на луната с Папата. Да... ето толкова струват клетвите.

Режи, тръгвай. Имаш си спомени добри, задръж си ги тях, не си докарвай още неприятни.