Изпуснах птичето.
Преди време се запознах с едно момиче, напълно случайно и тогава реагирах с известна доза съмнения. На практика се оказа, че сам се прецаках, защото не разбирах какво имам към нея, харесах я. Работата е там, че аз я бях харесал харесал, но го разбрах по-късно, прекалено даже и затова сега не мога да бъда с нея, просто не мога. Работата е, че сега ми идва на ума, че това може и да е било много голяма простотия, обаче искам да ви попитам, възможна ли е сериозна връзка между човек на технологиите, инженер и човек на изкуството, артистка, писателка, тн, ако искате да знаете нещо просто питайте?

Благодаря Ви, предварително.

Коментари

1.   А защо да не е възможно? ! Това са предразсъдъци! Ако момичето още е свободно и ти също си свободен и се обади. Опитайте! Дори и да не се получи поне ще сте пробвали и няма да се чудите цял живот "какво щеше да стане ако... "
Ж27

2.   Че защо да не е възможно? Ако уважаваш интересите на другия и му даваш достатъчна свобода да се изявява - връзката ми била успешна.

3.   Здравей!
Знаеш ли дали е обвързана?
Защо именно интересите й те притесняват?
Как точно "сам си се прецакал"? (за да разберем дали е поправимо)

4.   Ти не си ли чувал приказката, че "Противоположностите се привличат"? Разбира се, че е възможна такава връзка! Познавам доста хора, които имат противоположни интереси и все пак са щастливи заедно. То даже и аз и моят мъж сме така. Той е маркетинг специалист, аз изобщо нищо не разбирам от това... обаче това изобщо не пречи на отношенията ни. Работата си е работа, а личния живот си е личен.

5.   Наистина по добре е да пробваш отколкото след време да съжаляваш :-)

6.   Защо не можеш да бъдеш със нея? А тя харесва ли те в смисъл взаимно ли е? На колко години сте и двамата? Къде се запознахте? Подържате ли контакт или сте прекъснали всякаква връзка? Не се колебай да опиташ-това е моят съвет към теб... Може да ти отнеме доста време но опитвай до край... И защо да е невъзможна такава връзка? Понякога вместо да послушаме сърцето си, слушаме разума, а той много пъти ни прецаква. Аз мисля че би била пълноценна и добра такава връзка, че дори и много забавна и интересна-няма как да скучаете защото можете да говорите за много неща. Успех ти пожелавам

7.   Такива като тебе са много смешни-не си бил с нея па си искал, па незнам си кво-изпуснал си я, примирявай се

8.   Разбира се, че е възможно. А тя обичаше ли те и дали още те обича, не може ли да си оправите нещата, като и признаеш. Тя има ли сега друг.

9.   Еми, изпуснал си шанса на живота си. Не е трябвало. Сега единствено ти остава да се оттеглиш от този грешен свят в тибетски манастир и до края на дните си да размишляваш за станалото и да се молиш на боговете в следващия ти живот да ти дадат нова възможност.

10.   При мен е възможно... вече 12 год. но, рaзбирa се искa и рaзбирaне/ компромис към другият/ рaзличният нaчин нa мислене.
Ние нaмерихме нaшaтa си злaтнa средa, не виждaм зaщо вие дa не можете, aко имa толерaнция от двете стрaни.
Той е моятa здрaвa" спирaчкa", който ме държи здрaво стъпилa нa земятa, aз пък отвреме- нaвреме го " рaзхождaм" в моя си свят.
Обикновено сме... по средaтa;)))
Щaстливи сме!

11.   Това зависи и от възрастта, от това колко зрели сте и т.н. Просто опитай, ако стане - екстра, ако не - здраве да е.

12.   Разбира се. Противоположностите се привличат. Баща ми е инженер и изключително сериозен. Вие сте рационални и здраво стъпили на земята мъже. Дано да ти се получат нещата. Стискам ти палци. Не бъди срамежлив с нея. Покажи й, че я харесваш. Най-готините мъже които познавам са инженери по професия. Жените сме много привлечени от интелигентността на мъжете. Това е много мощен афродизиак.

13.   Обзалагам се, че ужасно много дами са се припознали в твоята история:))
Подкрепям номер 1.

14.   Възможна е връзката ви крепена от секс около 1-2 години. След това следва тотален крах. С жени реещи се във въздуха, интересуващи се от изкуство и духовност не може да има трайна и стабилна връзка, особено пък ако ти си земен човек. Действай - 1 година здрав секс.

15.   Няма причина да не е възможно. Тъкмо ще създадете добре балансирано семейство. Но се запитай защо търсиш проблем. Дали не се съмняваш в чувствата си?

16.   Изпусна пичето. :)

17.   Първо, аз в ранната си част от живота съм се занимавал с точни науки, в следващата с изкуство... сега планувам да се позиционирам по средата... всъщност математиката и изкуството винаги са ми били еднакви - само трябва да имаш фантазия ;)

Иначе като те гледам какво си писал и откривам някой мои грешки от по-ранни етапи в живота ми (когато явно аналитичната част доминираше в мен :D ). Няма грешно! И стига си драматизирал! Не мисли кое как ТРЯБВА да е, кой с кого ТРЯБВА да е и т. н.... имаш си уравнения в работата, там си анализирай нещата. Просто прецени как се чувстваш... и ако изпитваш симпатии към някого, му го покажи... няма да съжаляваш. И не взимай нещата толкова на сериозно... понякога между хората се получава, а понякога не... не можеш да го мислиш предварително и да чакаш да постигнеш предварително определени резултати. наслаждавай се на чувствата си и момичето тогава има вероятност да им се наслаждава също : )

Да си жена да се чудиш да пробваш ли (че е грозна работа като се записват бройки, особено с някви пропадняци), ама ти си мъж в най-лошия случай следващата ще гледа на теб като на по-желан и търсен и ще си вдигнеш точките :Р Не бе сериозно, тоя живот съм съжалявал основно за неща, които не съм направил и казал... даже в някакви трагични връзки съм се радвал, че като идиот до последно съм полагал усилия, за да съм чист пред себе си, че не е в мен вината... щото иначе винаги остава едно много гадно чувство, че е можело, ама...

Ае със здраве и да пишеш кво се случва, че аман от теми, дето авторите ги заебават след 2 дни :D

18.   От наща фирма няма нито един инженер, който да не е поне леко цапнат в главата...

19.   от написаното нищо не се разбира. защо не можеш да си с нея? тя има приятел/съпруг ли? заминала е нанякъде? друго? или си много объркан, или не умееш да излагаш фактите, но от такова оскъдно инфо няма как да получиш адекватни съвети.
а на въпроса ти " възможна ли е сериозна връзка между човек на технологиите, инженер и човек на изкуството, артистка, писателка" - възможна е, разбира се:-) дали точно ти и тя ще имате такава, няма как да знаем, с кристални топки не разполагаме:-)
Ж42

20.   Защо пък не? Любовта не бива да има ограничения. Има ли любов и привличане, какво значение имат каквито и да било други фактори?
Обади й се. Струва си да опиташ.

22.   Много ясно, че е възможно. За любовта наистина няма граници, аз се убедих в това.

23.   Аз съм инженер жена ми е юрист и сме заедно от 9 години. Хората трябва да се допълват, а не да се заместват.

24.   Всичко е възможно стига любов да има

25.   хаха... аз съм юрист, а приятелят ми е археолог... - 3 години и половина сме заедно. Само това ще ти кажа

27.   Към Номер 13. Абсолютно си прав! Не просто се припознах, направо имам чувството, че съм аз. :D
Авторе, имах подобна ситуация с един привлекателен мъж. Аз съм емоционална и като някой ме привлича не мисля много, а действам. И обикновено точно мъже със сериозен темперамент ме привличат. Интелигентни и с ярко изразено чувство за достойнство. В очите на дадения мъж - аз го свалям. А в действителност аз това го правя толкова несъзнателно, че после като видя реакцията и си давам сметка какво се е случило. Та така реакцията на субекта, който се оказа, че "свалям" беше неприязъм или нещо такова, но си беше негативно. И аз реагирах отново емоционално и теглих майна. След което той беше малко странен, но май ВЕЧЕ ЗАИНТЕРЕСОВАН. Това предполагам е въпросното "но го разбрах по-късно, прекалено даже и затова сега не мога да бъда с нея". Искам да разбереш, че в чуждите очи това е резултат от нерешителност, от това че не познаваш достатъчно добре себе си, че не знаеш какво искаш. Аз не бих имала нищо против същия този мъж да се свърже с мен. Все пак би ми било интересно да го опозная. Но ако опиташ и тя е положително настроена към това, то все пак ти препоръчвам да работиш повече над себе си и себепознанието си, защото то е необходимо не само в любовта, а за всичко. Желая ти успех с твоята "птичка" и горе главата!

От №3

28.   Хаха... почти нищо не разбрах от цялата работа, но за последния въпрос- да, възможно е ;) Аз съм "човек" на изкуството, приятелят ми е инженер. Разбираме се чудесно :)

29.   Авторе, защо не отговаряш на въпросите? Наистина не се разбира много от историята ти. Как така си я изпуснал? Тя има ли връзка с друг? Как се запознахте? Какви са/били чувствата й към теб?

Ако искаш да ти помогнем, помогни ни да ти влезем в положението.

30.   Някои от вас може и да се досещат, но това си е истинска лапешка история, с птичето се запознахме на езиков курс и тогава бяхме 16-17 годишни, в момента и двамата сме в двадесетте, мисля, че няма смисъл да дообяснявам какви сме били тогава. Сам се прецаках, защото много късно разбрах какво всъщност изпитвам към нея, но това за съжаление бе по-зле за мен, деня в който бях решил да я поканя на среща бе и деня в който разбрах, че тя е обвързана Доста време не исках да се обвързвам просто защото мислех само за нея и не мисля, че да имам гадже и да мисля за друго момиче което не е гаджето ми, ами това е жестоко.

Причините заради които не мога да съм с нея са:
1. Там където тя учи има момчета които са по-красиви и имат общи интереси с нея, с други думи трудно бих се преборил с тях за вниманието и.
2. Много сме различни, когато се запознахме аз дрънках почти през цялото време за машини(машиностроене), а тя за изкуство. Това важи и за музиката ни, стила ни на обличане и абе много неща ни бяха различни.
3. Мисля, че не е обвързана, но има симпатия, отново към някого с когото не мога да се меря.

До номер 3 или 27
Ами така да ти го кажа, с нея се разбирахме добре, даже някакси прекалено добре, тя ми е първата любов и аз тогава си имах други неща на главата и с други думи ми бе трудно да определя какво чувствам към нея, имах една много неприятна седмица, след която вече не ми се ходеше на този курс, но все пак бях принуден да отида, след време разбрах, че съм ходил на него и заради нея. Другото съм го описал по-горе.

До номер 6
Не знам дали тя ме е харесвала сериозно, но във всеки случай взаимно ни беше приятно да си общуваме.

До номер 14
Разбирам за кой тип момичета говориш, но тя е подобна на тях само по това.

До номер 15
Коментара ти ми е много интересен, защото не мога да определя какво точно искаш да кажеш с него.

До номер17
Разбрах, какво ми казваш, искам да те питам наистина ли жените гледат да не въртят бройка?

До номер 28 И всички останали
Благодаря!

31.   от Автора
Някои от вас може и да се досещат, но това си е истинска лапешка история, с птичето се запознахме на езиков курс и тогава бяхме 16-17 годишни, в момента и двамата сме в двадесетте, мисля, че няма смисъл да дообяснявам какви сме били тогава. Сам се прецаках, защото много късно разбрах какво всъщност изпитвам към нея, но това за съжаление бе по-зле за мен, деня в който бях решил да я поканя на среща бе и деня в който разбрах, че тя е обвързана Доста време не исках да се обвързвам просто защото мислех само за нея и не мисля, че да имам гадже и да мисля за друго момиче което не е гаджето ми, ами това е жестоко.

Причините заради които не мога да съм с нея са:
1. Там където тя учи има момчета които са по-красиви и имат общи интереси с нея, с други думи трудно бих се преборил с тях за вниманието и.
2. Много сме различни, когато се запознахме аз дрънках почти през цялото време за машини(машиностроене), а тя за изкуство. Това важи и за музиката ни, стила ни на обличане и абе много неща ни бяха различни.
3. Мисля, че не е обвързана, но има симпатия, отново към някого с когото не мога да се меря.

До номер 3 или 27
Ами така да ти го кажа, с нея се разбирахме добре, даже някакси прекалено добре, тя ми е първата любов и аз тогава си имах други неща на главата и с други думи ми бе трудно да определя какво чувствам към нея, имах една много неприятна седмица, след която вече не ми се ходеше на този курс, но все пак бях принуден да отида, след време разбрах, че съм ходил на него и заради нея. Другото съм го описал по-горе.

До номер 6
Не знам дали тя ме е харесвала сериозно, но във всеки случай взаимно ни беше приятно да си общуваме.

До номер 14
Разбирам за кой тип момичета говориш, но тя е подобна на тях само по това.

До номер 15
Коментара ти ми е много интересен, защото не мога да определя какво точно искаш да кажеш с него.

До номер17
Разбрах, какво ми казваш, искам да те питам наистина ли женитегледат да не въртят бройка?

До номер 28 И всички останали
Благодаря!

32.   Номер28, моля те извини ме, не съм автора на тази история, но може ли да ни споделиш нещо за теб, заинтригуваме това какъв тип момиче се е припознало или има чувството, че е тя?

34.   Към Автора от №3, 27, 33
Няколко пъти съм се хващала как си мисля, че ще е страхотно ако онзи, за когото разказах в коментар 27, преодолее несигурността си, приеме себе си и дойде при мен. Честно казано, не мисля, че ще го направи. Искам от теб да "тропнеш с крак" и да кажеш "Аз съм такъв, такъв и такъв и ако тя не ме приеме и не ме оцени значи НЕ МЕ ЗАСЛУЖАВА! " Предполагам разбра на къде бия. Ако проблемът е в несигурността ти в теб самия, то това е преодолимо.
Имам и друга несполучлива история: Тя е романтична. Любов от пръв поглед. Той пращаше всевъзможни сигнали за да се запознаем и то самоотвержени, но аз бях малка и опака и не направих нищо. Все пак нито на една от двете страни не й е лесно в тези неща. Все още се желявам, че не направих нищо. Може да прозвучи клиширано, но с този човек съдбата постоянно ни срещаше на места, където не бихме очаквали да се видим. И двамата горди, и двамата чакащи другия.
Ако се съсредоточаваме върху човека отсреща винаги ще се чувстваме несигурни. Много съм мислила за мъжът от романтичната история и част от мен си мисли, че трябва да оставя това в миналото, но друга част от мен постоянно ме връща там.
Ако и ти постоянно се връщаш към това момиче, то според мен трябва да опиташ. Справянето с несигурността е дълъг процес. Дай си време и прецени нещата у себе си, които смяташ за недостатъци дали в действителност не са плодородна почва за развиване на някакви умения, способности или твоя основна отличителна характеристика.
Аз все още не съм решила дали да потърся мъжът от романтичната история. Може би, мъжът, когото аз "свалях" от историята в коментар 27, не може да реши също. Може през това време докато се опитваме всички ние да решим, дойде някой с когото просто да се получи.

35.   От Авторът към Номер 3, 27 и 34
Аз до някаква степен знам, че съм я загубил, тя не иска да се занимава с мен, пробвал съм да се свържа с нея по Фейсбук, бяхме приятели, но тя ме разприятели и оттогава не ще да ме приеме отново. Аз съм уверен в себе си, но моля те признай си, че ако можеш да избираш между човек който е малко по-висок от теб, който ти е пълна противоположност по интереси и един вид не обича да е център на внимание, не е ваял мускули и тн, и друг който е една глава над теб, целия е мускули, има кола и изобющо има почти еднакви интереси с теб, кой би предпочела, първия който малко бие на мухльо/не толкова привлекателен или готиния пич, който има всичко? Може ли да споделиш нещо за теб и би ли искала да се запознаем? приятно ми е да си говорим с теб, макар и по този начин.

36.   Авторе, това че си говорил за машини, а тя за изкуство не е проблем. С момчето, което харесвам също сме в подобна ситуация - той говори за компютри, софтуер, програмиране и аз не разбирам нищо от това и не мога да разговарям с него, но обожавам, когато той ми обяснява и аз просто си слушам. Когато пък аз му говоря за изкуство и той не може да каже много неща, но задържа темата някак си и ме изслушва(и аз тайничко се надявам и той да се чувства като мен *–* ) Та да, в същата ситуация сме освен разликата в годините, но виж кой е хлътнал до уши, че и още повече. Различните интереси на хората се крепят и всеки ще хареса някакво разнообразие в живота си. Така че давай смело, а ако не стане поне ще знаеш, че си опитал

37.   Здравей!
Според мен относно хипотетичния избор, който ме караш да направя зависи много личността. Аз бих избрала човекът, който ме кара да се чувствам благодарна, че съм се родила каквато съм. Този с когото без усилия ни текат разговорите с часове и ни съвпада чувството за хумор. Честно казано винаги съм мислила, че ще е скучно да бъда с човек, който се интересува от същите неща като мен и никога такива хора не са представлявали особен интерес за мен.

А сега относно теб. Интересува ме след като си я бил добавил във фейсбук направил ли си нещо? Писа ли с нея? Мога да ти кажа от опит, че щом те е махнала от френдлиста си значи е чакала нещо. И мен така ме махнаха веднъж и вмомента аз съм на път да спра да "чакам". Чакането ядосва. Казваш си "подяволите, картите са сложени на масата.. защо не прави нищо? " Започваш да се съмняваш и си даваш сметка, че след толкова чакане и някаква доза нервиране... няма да стане и продължаваш.
Аз лично мисля, че е поправимо, че не те е добавила повторно. Можеш да й пишеш и в това положение. Да показваш, че ти пука или че харесваш някого, обичаш и т. н. не те поставя в уязвимо положение. Напротив. Важното е да го правиш с достойнство, защото без него може да се тълкува като отчаяние, а това е плашещо за човека отсреща. Пиши й нещо свежо в началото.. При вашето положение за мен би било достатъчно да ми се напише напр. "Здравей. Мисля, че си страхотен човек. Бих искал да поддържам контакт с теб. Ще се радвам ако отново ме добавиш в приятели. " Най-малкото ако не те е зачеркнала тотално, ще й стане любопитно. Ако пък не се отзове.. си опитал и поне ще ти се изяснят нещата. Няма да се желяваш, че не си опитал. Е, може известно време след това да се чудиш къде е грешката. Ако "грешката" е била във визията или различните интереси няма повод да се чувстваш зле. Всъщност която и част да отхвърли от теб просто не си заслужава момичето. Но трябва да си назидателен дали нещо подобно не може да ти бъде като градивна критика. И да доразвиваш себе си. Идеята, че в бъдеще може да срещнеш дори по-прекрасно момиче и да ги няма тези съмнения е доста увлекателна. Но все пак си мислим за първата любов.

Относно дали бих искала да се запознаем. Да. Но правилата на сайта не го позволяват.

Ше следя историята ти. Разказвай има ли развитие. И аз ще разкажа ако реша да направя нещо за да се свържа с човека от "романтичната история". :)

39.   От Автора към номер 3 и 27
Пробвам в момента да се свържа с нея, но нямам голям успех, :(, може ли да те попитам твоя човек от романтичната ти история и на колко си, интересно ми е каква е твоята история, разбрах каква е, но все пак възрастта играе роля?

P. S. Въпрос към модератора/ите, възможно ли е по-някакъв начин двама души да се запознаят, въпреки че правилата на сайта не го позволяват.

40.   Към автора от №3 и 27
На 21 съм. Когато всичко се случи с този човек бях 16, 17 годишна. И съм го засичала точно веднъж след "съдбоносната" поредицата пъти (и не съм сигурна, но май беше с приятелката си и аз се покрих). В рамките на 5 месеца го срещах повече отколкото съм го срещала за целия си живот. Аз го знам от 13 годишна. Малко е засукана историята. Иначе той е екстремен тип, но не това ми се стори привличащо в него, а че го усещах истински. Притесняваше се около мен и все пак подхождаше с достойнство. И отделно, го намирах за най-красивото момче(вече мъж), което някога съм виждала и все още за мен е такъв, но си признавам, че съм малко афектирана и от обстоятелствата, които отвориха очите ни един за друг. Иначе е 4 години по-голям от мен. Нямам идея къде е сега. Дали е обвързан и т. н.

Общото в моята и твоята история според мен е, че вследствие на неопитност и някакви неприятни моменти сме закъснели с изводите. Например имаше един много очевиден опит от негова страна да се запознае с мен и аз не реагирах въобще, защото тогава не си дадох сметка какво се е случило. Седмица по-късно загрях. А иначе почти преди година успях да си дам сметка и какво съм изпуснала. Мисля, че аз съм го изпуснала, защото той направи доста опити да ми привлече вниманието, но аз тогава си мислих "гледай го тоя.. какво ми се перчи", но в същото време му се радвах, защото го усещах близък.

Неприятно ми е, не как съм постъпила, а че тогава съм нямала капацитета да си дам сметка какъв човек е. Ужасно много ме гложди, че съм изпуснала прекрасен човек да бъде част от живота ми, че съм изпуснала нещо голямо. Разбираш ли, за изминалите години колко очи съм виждала, колко погледи е имало и какви ли не типове, но като неговите очи... неговите действия.. такъв понякога имам чувството, че никога няма да срещна. Не ми е за това, че в историята с него, той е един вид дейния, а аз ухажваната, а че по-скоро знаеше какво иска и го следваше. Притесняваше се, но пак действаше. И понякога се чувствам толкова неуверена за идеята да се свържа с него, че ме избива на цинизъм. "Бе любов, каква ти любов. " Или пък чувството на циклеж, което също го има. Като цяло съм разбрала, че ако искам да се срещна с него трябва да съм сигурна в себе си. А за това имам много още да изшлайфам. И не става въпрос да се променям за него, а да съм сигурна в себе си. Че ако не сполуча да мога да го приема по-леко. Иначе срещам такива, които си падат по мен, но виждам празнина в очите им. Сякаш са приучили някакви техники за сваляне. А с него в онзи момент на "любовта от пръв поглед" сякаш... ами не мога да го обясня. Нещо като по филмите. Всеки си прави неговото, но двама души си засичат погледите и времето спира.

Няма да те занимавам с подробностите. Работата е там, че наистина не знам дали въобще някога ще се осмеля да го потърся. Смятам, че е страхотно, че ти си го направил!!!
Но какво й написа? Все още ли не реагира?

П. П. Имам страничен въпрос за теб. Каква зодия си? Аз съм козирог.

41.   Към 40! Всичко е простимо на този свят, дори и непростимите неща! Та нали всички сме хора! Няма да ти кажа каква зодия съм, но ще ти кажа, че "слънцето ми е в 4-ти дом"! Можеш да се досетиш какво обичам и към какво НАЙ-ВЕЧЕ се стремя!
Сега по темата! Моето птиче е прекрасно! Никога не съм си и помислял да го ограничавам да лети, премахвайки едно по едно перата от крилата му! Та то няма да бъде себе си! Нали точно затова го харесвам, защото е точно това птиче, в което се влюбих! Искам да е себе си, да ходи при приятелки и приятели, да прави това което харесва и да лети на свобода! Но да знае, че аз ще съм до него и моите ръце не искат да го наранят, късайки последните прекрасни пера които има, а да го топлят когато му е студено през студените дни и да го разхлаждат през летните такива! Това съм аз и искам да продължа... с НЕГО!
Вечното мрънткяло

42.   Ужас..все е дно съм аз :), за съжаление не съм актриса..както и да е. Искам да каа на автора, че аз вече 7ма година тайно се надявам един такъв неосъзнал на време човек да ме потърси, но уви..въпреки, че имам връзка. Така, че моят съвет е - давай смело. Напълно подкрепям №1 все едно аз съм го писала. Успех :)
Ж27

44.   ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА № 13 и № 37!!!
Смятам, че всички дами могат да се поучат от тях! Не визирам дамите от дискусията тук, а изобщо....
Обнадеждаващо е, че все още се намират жени, които гледат на първо място не парите на един мъж, а сериозният темперамент, интелекта, чувството за достойнство. И споко, ако това е правилният мъж, в неговите очи това изобщо няма да изглежда като сваляне. А и съзнателно да го правиш, в това изобщо няма нищо лошо, щом е искрено и спонтанно.
А пък това да откриеш човека, който те кара да се чувстваш благодарна или благодарен, че си се родил каквато си, е най-голямото щастие на този свят. Човека, с който можете без усилия да разговаряте с часове и с който имате пълно съвпадение на чувството за хумор е манна небесна :)
В някои от коментарите се защитава едната крайност, а именно, че противоположностите се привличат, а в други коментари, че е много важно да имате еднакви интереси.... Това е една от вечните дилеми в любовта.... Няма нужда да се опитваме да откриваме топлата вода и електричеството, защото те отдавна са открити :) Натрупаният опит на човечеството, който е събран в книгите, казва, че истината както при почти всичко на този свят, е някъде по средата.... Въпреки, че самият аз съм по-краен и хиперемоционален, не мога да не се съглася с това, което казва опита на човечеството.
И за финал, подарявам на всички участници в дискусията, няколко от любимите ми крилати фрази, които мъдрите са ни завещали по темата. Може би някои от тях знаете, но дори една от тях да ви е била непозната, мисля, че ще ви накара да се усмихнете :)

"Ако имаш любов, не се нуждаеш от нищо друго. Ако ли нямаш, не е от значение какво друго имаш. " - Джеймс Бари

"Живеят само влюбените, останалите просто съществуват. " - Уилям Шекспир

"Когато любовта не е лудост, значи не е любов. " - Педро Калдерон де ла Барка

"За света ти може да си само един човек, но за един човек може да си целият свят. " - Габриел Гарсия Маркес

"Мнозина се заблуждават, че думата "любов" е съществително. Тя както и "истина" са глаголи. И означават действие.... "...

"Какво е любовта? Да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава. " - Гьоте

"Любовта е онази космическа сила в света, която може да тонизира човешкия организъм. Любовта, даже в своето низше проявление, е сила, която хармонизира всички органи и дава импулс на човешкия живот. Любовта става причина за идването на светлината, на топлината, на науката, на хубавите отношения, дава подтик на цялата природа, на цялото човечество и този подтик само може да подобри света. " - Петър Дънов

45.   Авторе коментарът ти под номер 41 доста ме развесели;)))) И така не разбрах-искаш ли да си с нея или не? Ако човек има желание ще обърне света с главата надолу-метафорично казано. По думите ти съдя следното:Аз ще си я обичам ама от страни, все пак я обичам... Ако искаш да си щастлив с нея-действай не чакай и още нещо като съвет ще ти дам:Никога ама никога не си казвай-аз я обичам и за това е по добре всеки по отделно, щом тя е щастлива и аз съм щастлив. Казвам ти го от личен опит-обичах един мъж силно, страстно беше нещо което ти се случва само веднъж в живота. Той също беше луд по мене. Беше взаймно и споделено. Тъй като имахме възрастова разлика от 15 години, той просто реши че ако се разделим, намал да взема от най-хубавите ми години. Реши вместо мен-ГРЕШКА! Обичах го такъв какъвто е и нямаше да има значение нищо друго... нито времето, нито годините, нито секса... Сега след време аз имам друг човек до себе си и да обичам го може би не със същата страст, но го обичам и ме прави щастлива, а той-той е САМ. Това не ме радва напротив, натъжава ме но връщане назад няма. За това действай до край, докато видиш че няма смисъл или има да опитваш. Поне няма да съжаляваш един ден, а ще си направил всичко зависещо от теб. Ако стане ще бъде страхотно, ако ли не-здраве да е ;) Кой знае, там за ълъла може би те чака нова по добра любов :))))))

46.   От автора
41 не е мой коментар,
Към 3,27, 40
Аз също съм зодия козирог , явно само ние го правим това, на 20 години съм ,моето птиче също , тя е няколко месеца по-малка от мен и телец , и в нейните очи също има нещо подобно на това което ти си описала. Просто погледа и ,не конкретно към някого ,а изобщо има нещо по-различно от на другите момичета , в очите и аз виждам топлина, щастие и радост, като се замисля тя не е единствената която съм харесвал с нейната рождена дата , имаше и други два телеца , първият буквално бе като нея , тъмна коса и очи със светла кожа, но много по-голяма от мен и не е от България , а другия синеок и рус , българка е , но дори и сега е по-висока и голяма от мен.

до 45
Имаше период когато исках да бъда , проблемът бе че на фона на всички момчета около нея аз бях като едно нищо, не можеш да се меря с тях , то и сега не мога , в момента аз си имам приятелка , пак телец,( която учи с мен , в един институт сме) и всичко си ни е наред , но все пак тази красавица ме накара да се "отворя" за света и до някаква степен ме промени , един ден се замислих , какво щеше да е ако тя бе на мястото на сегашната ми приятелка , и дали въобще такава връзка е възможна.