Той е моят вреден навик
Здравейте!

Пише ви момиче на 22 години, с надеждата моята история да намери място и гледна точка.
Историята ми накратко:
Преди 1 година се запознах с едно момче. Постепенно нещата се задълбочиха, поне от моя страна. Всичко вървеше нормално до деня, в който той просто се отдръпна и не ме потърси в продължение на месец. След два месеца, той отново ме потърси, наговори ми неговите си красиви думи и аз попаднах в капана му за пореден път. Нещата станаха по-дълбоки. Започнахме да водим интимна връзка, без ангажимент. Просто секс. След всяка наша среща, аз се влюбвах повече и повече. Не мога да твърдя същото за него. Най-лошото е, че той ме търси, когато пожелае, а аз не мога да му откажа, защото го искам ужасно много. Красивите му думи са параван, чрез които лесно успява да ме примами, за да бъда отново с него. Много пъти се опитвах да го залича от мислите и сърцето си, но не мога. Превърнал се е в мой навик - доста вреден навик. Не искам да се откажа от него. Не и на този етап. Опитвам всичко, но идеите ми се изчерпват, а аз все още страшно много искам да продължавам срещите си с него.
Бих се радвала, ако някой от вас е бил в подобна ситуация да сподели мнение и да ме посъветва нещо.
Благодаря на всички предварително.
Джезабела

Коментари

1.   Мило момиче, трябва да седнете и да си поговорите на четери очи, ако не те обича няма смисъл по дбре го пусни да си върви, знам че е трудно за теб, ако има все още някакви чувства към теб той след време ще се върне и ще те потърси ако не продължаваш напред, ще срещнеш някой който те заслужва, животът е пред теб.

2.   Много му е удобно явно да си те има като заместител на скуката и за някакво там развлечение. така ти хаби твоето време, защото ти хлътваш, той се отдръпва и когато другаде не му дадат, пак да идва при тебе ли. Може би няма да потърси от теб повече близост от това, връзка или т. н. Но не се оставяй в ситуацията да чакаш, да се надяваш, да променяш него или вижданията му. Казваш той е твой вреден навик. Ако ти харесва това ваше отношение, защо не продължаваш да му угаждаш, явно само това не те устройва. Щях да те разбера ако искаш да го изтриеш от мислите си, защото той е с друга или те подценява и обижда, но ако всичко друго е наред, можеш да се опиташ да сте повече време заедно.

3.   Аз бях в това положение: 6 месеца той буквално ме манипулираше, а аз се влюбвах. Също ме търсеше само за секс, даже на кафе не ме извеждаше. В момента, в който си казах, че приключвам с това, той сякаш ми прочете мислите от разстояние. Изведнъж се появиха чувства към мен, при това много силни. В един момент той просто не можеше без мен, стана невероятно мил, грижовен и дори ревнив. Започна една луда любов, заживяхме заедно и връзката ни продължи години. Смея да кажа, че това беше любовта на живота ми. За съжаление нещо не се получи докрай, не се стигна до сватба и дечица.
От цялата работа даже не мога да кажа какъв е извода. Но ше ти кажа, че ако не устройва това положение и искаш или любов или нищо, то трябва да се отдръпнеш малко, да му покажеш някакво безразличие. Не се срещай всеки път, щом той поиска - казвай, че вече имаш планове, не отговаряй на всяко обаждане. Но в никакъв слуай не го отрязвай с насълзени очи и думи от сорта "повече не искам да те виждам". Просто трябва да си помисли, че има конкуренция, която може и да се окаже по-добра от него. Ако нещо в него проговори, ще го забележиш и тогава ще му мислиш (или пак ще пишеш тук).

4.   Виж сега, ако не му кажеш какво чувстваш по-добре няма да стане.

5.   Здравей! Препоръчвам ти да слушаш песента Melanie Fiona feat. B. o. B - Change the Record. Трябва да знаеш, че в началото ще ти е трудно. Да го разкараш. Ще го искаш дори повече. Но след като отмине ще видиш, че това е най-доброто, което можеш да направиш за себе си. Уважавай се повече. Не позволявай някакъв да те води носа. Тоя човек какво ти дава? Секс. Ок. А останалото. Не си губи времето с него. Като го преодолееш това и ще почнеш да виждаш по-трезво мъжете, кой е за теб и кой да си хваща парцалите и да се омита. Пожелавам ти успех и да срещнеш някой свестен, който те обгрижва и уважава! Мани го тоя сегашния. ;)

6.   Клин- клин избивa!
Е, обикновено вторият остaвa!
Нaмери си друг, дори и сaмо зa секс дa е, или поне в нaчaлото, впоследствие може дa се окaже, че е много повече от товa и.... дa е двупосочно.
Искaм дa кaжa, некa имa и друго присъствие в животa ти, някой който ти е приятен, кaто ти се обaди" великолепни" му кaжи, че имaш вече уговоренa срещa и не можеш.
Няколко пъти тaкa и нaкрaя или ти ще го отрежеш окончaтелно( другото присъствие ще ти отклонило внимaнието поне от този)
Или той ще спре дa те търси, кaто не си му сервирaнa с чушкa в з... a и лимон в устaтa.
Зaщото.... се сервирaш сaмичкa, държи се с теб тaкa, зaщото може, зaщото рaзрешaвaш товa.

7.   Джезабела хахаха тука да не сте се събрали змии само живота е живот каквото е писано това ще стане едва ли и ти много ще се съобразиш с коментарите никой от тък ранените дами неможе да ти даде точна насока това са ваши отношения може би намбър уан е права за това че трябва да си поговорите ама не да му се нахвърлиш с мръвката си в лицето му грозно е и непотенно уви оставям те дотук чуствата ги няма сбогом ;(

8.   Благодаря за разбирането! :)

9.   Бъди силна и му кажи, че ако не е сериозен не те устройва. Аз бях в същото положение, но с разликата, че не му пуснах. Обаждаше ми се рядко, когато му е изгодно или скучно. Сваляше други жени. Беше си женкар. Започна да ми говори за някакви сериозни отношения. Правеше се на сърдит, защото не беше на неговото. Личеше си, че е влюбен в мен, но бързо ме разлюби. Аз на такива като него не вярвам и с право, защото това са хора, които не са надеждни, тъй като не знаят какво искат. Тежко ми е, но ако имах неангажираща връзка с него щеше да ме боли повече. И затова реших да оставя топката в него. Той бързо ме забрави, което значи, че не си е струвало.

10.   Бях в същото положение и сега ми се иска някой да е бил до мен и да ми забие 2 шамара! Намери си друг това е единственото разрешение на проблема. При мен така стана преспах с 1 момче на първата среща и вече 1 година съм с него и съм безумно влюбена. А въпросният господин "just friend" се опитваше да ме търси няколко пъти, но без успех!