Адски трудно ми е, но не искам да се откажа от нея...
Здравейте,момче на 20 г съм, откакто започна студ-ят ми живот 4-5 месеца вече страшно много се влюбих в момиче от моя курс. Тя ми е най-близката колежка, както и аз на нея - не веднъж ми е казвала, че от вс колеги, аз съм най-близо до сърцето и.

Наскоро направих няколко жеста спец.за нея, с което тя ми каза, че никой не е правел подобни неща за нея.
Последният път, в който се видяхме не издържах и и разказах всичко което исках, 4е изпитвам адски красиви и истински чувства към нея, страшно мн искам да съм с нея, изпитвам уникална тръпка всеки, път когато сме 2мата някаде заедно...

Положението и, обаче не е мн лесно, тъй като си има приятел от 4 г - въпреки, че ми е споменавала, 4е след изневярата му нещата не са мн розови при тях все пак са заедно и не се знае дали ще се разделят, дори и да се разделят трябва да мине опр.период ,в който да изстинат чувствата им...

Като си поговорихме посл-ят път, тя отначало не вярваше, мислеше че се шегувам... но разбра, че сам абс.искрен с нея. Питах я тя самата как ме приема, дали има нещо подобно от нейна страна или не... тя ми отвърна нещо от сорта, 4е не е важно как ме приема, след като в момента не е сама... попитах я още няколко пъти, след известно мъл4ане ми каза ,4е ако не е била с него в момента, можеби е щяла да е с мен.

Каза ми също, 4е ако е била на мое място можеби е щяла да се съсредоточи към др 4овек-казах и 4е когато изпитвам нещо толкова истинско и красиво, неискам да се залъгвам с друга...

Толкова мн искам да съм с нея, 4е съм готов да 4акам ако се разделят, зву4и така безумно, но наистина за нея съм готов да 4акам някакъв период. Дори и нея питах дали ако след изв.време бъдем заедно няма да се чувства готино след като знае, 4е съм я 4акал известен период... 4акал съм нещо, което въобще не е било сигурно...
Мн ми е трудно в момента, но повече от всичко искам да съм с нея...

Тя не успя точно да ми каже като какъв ме приема -дали просто като най-добрия колега, на който може да си каже всичко или нещо пове4е, (но ми е интересно какво искаше да каже с това, 4е ако не е била с него сега, можеби е щяла да е с мен )... разбирам я, дали от уважение на приятеля си или от нещо др...както и да е...

Чудя се и след тези неща дали ще е най-добре пак да си се държа като приятел с нея, но бих искал също и да и показвам от вр на вр 4е не ми е "минало" както си мисли тя, ( 4е това моментно състояние ще отмине).

Много бих се радвал на коректни съвети ,защото наистина ми е трудно... но така или иначе няма да се откажа толкова лесно от нея, защото нещо ми подсказва, 4е след всички тези кофти моменти, накрая
всичко ще си заслужава...

Коментари

1.   От опит знам, че ако е имало, нещо повече между вас освен този разговор "може би си заслужава" Разбира се не да чакаш години. Защото с времето всичко се забравя и отминава.

2.   Аз вярвам че хубавите неща стават БЪРЗО. Започне ли туткане- смисъл никакъв. Нещата се разводняват. Ако има привличане, чувства емоция, невъзможност да търпиш другия защото силно имаш трепет към друг човек- вземаш решения. Мисля че тя те ползва за резервен вариант и много си глади самолюбието с теб. Ако не ти е изключително трудно има много прекрасни момичета, които ще бъдат щастливи да споделят вниманието ти. Аз мисля, че тя не те заслужава, а чакането е нещо глупаво, което ако е писано да става, то може и без чакане. Дерзай и насочи енергията си към друг обект. И тогава стой та гледай...

3.   Спри да се държиш толкова интимно с нея, в момента тя те приема като приятелка или грубо казано душевна изтривалка.Дръж се дръпнато с нея и я чакай тя да те търси.А ако пита защо се държиш студено й кажи: "Мислех,че си мило и чувствително момиче и че между нас може да има нещо повече от приятелство,но явно съм грешал.Затова нека си останем само приятели." И след тези думи млъкваш и по възможност си тръгваш или ако почне да ти говори нещо и да ти обяснява продължи да държиш на думите си.

4.   Всеки човек, независимо мъж или жена, се впечатлява от искрени и чувствителни хора. Ако не е щастлива с приятеля си, а ти продължиш да бъдеш така открит и добронамерен към нея ( и ако все пак те харесва), ще те допусне до себе си. Дай и малко време. Междувременно ти сам ще усетиш в каква посока се развиват отношенията ви. Аз мисля, че ако не търси нова връзка и като вече знае за твоите чувства, ще се отдръпне от теб. Ако обаче е заинтригувана от теб, сам ще усетиш, че дистанциата между вас се скъсява. В такъв случай те съветвам да действаш смело и да я окуражиш. Ако обаче ти се струва, че изстудява към теб, не я притискай. Не искаш да се превърнеш в причина за краха на нечия връзка, нали?!

Късмет! Времето е най-добрият ти съюзник.