Една голяма несподелена любов
Интересно ми е да ви споделя нещо, просто така :)
По принцип съм странно момче, което отказва на момичета (връзки, интимности и т. н), за което съм търпял подигравки и бъзици понякога от приятели, но те харесват всички жени и напират към тях, аз просто седя и чакам, съмнявам се във всички жени, не харесвам всички жени, а съм идеалист и първо гледам визията, после още куп неща и сексът никога не ми е бил важен, ако е някоя не мой тип... в училище имах конктакти с перфектната, която за съжаление и до ден днешен сънувам и до ден днешен като я видя на снимка и настръхвам и ме побиват тръпки.
Тогава бях на 14-15-16... 2 години беше в моят клас, след това беше в друг клас, но пак в това училище, общувахме. Имаше и приятелство и закачки от друг вид (това е единственото момиче до ден днешен (сега съм на 23 години), което съм свалял, което съм обарвал по мое желание и въобще постоянно нея гледах и ходех с кеф на училище, за да я видя. Свалките ми бяха обаче на моменти глупави и никога не й признах, че всъщност я обичам (след 7-8 години без да общуваме кой знае колко (от време на време и гледам снимките и сме си писали 2-3 пъти във фб и съм я срещал 1 път на вън), просто я свалях така сякаш искам секс, пък аз бях малко момче и не знаех какво се харесва на момичетата, а аз и до ден днешен не искам секс, той е второ, трето място.. но така и не се получи връзка между нас, след това не можа да ми дойде за рд-то на 17 и като цяло спряхме в един момент и здрасти да си казваме по коридорите (сега ако се видим, ще си поговорим де и във ФБ я имам), но тогава явно съм бил афектиран и сам се отръпнах. ДО ден днешен (пак казвам на 23 години съм), продължавам да я сънувам (не сексуално), просто нея самата, че си общувам с нея.. сега имам връзка от 4 месеца (за първи път в живота си склоних и се навих на момиче (както се казва), хареса ми и вече я обичам, тъй като за 130 дни сме се виждали 128 пъти и всеки ден сме заедно, приятно ни е, има голяма тръпка, но през този 4 месечен период от както съм с това момиче, 2 пъти ми се случи да сънувам първата ми тръпка в живота (бих я определил като първата ми любов, нищо че не бе споделена, тя все пак ме прегръщаше, целуваше понякога, макари без секс, аз не исках да погледна други и тя за мен беше върха), но преди 4 дни сънувах как сме заедно, как я галя по косата и лицеот и и казвам, че я обичам много и завинаги ще я обичам... странно е как, като не съм и галил косата и лицето сигурно 7-8 години, пак е останала там в съзнанието ми, пак е остнала там в сърцето ми и като погледна нейна снимка ме побиват тръпки и настръхвам целия, зодия везни съм, тя също с един ден по-голяма, не вярвам в зодии, но до някаква степен тези зодии показват характера на човек и винаги съм искал перфектната дама, за мен винаги това момиче ще смятам, че е перфектното, винаги ще има едно съмнение (ами ако бяхме заедно тогава на 14-15, дали нямаше да сме и до ден днешен и цял живот заедно, като в някоя приказка, защото аз друга нямаше да търся, при положение, че тя е най-красивата, най-добрата и т. н.. а аз щях да се държа така с нея, сякаш е богиня, за някой неща мислим и еднакво, дали нямаше да е най-голямата и неописуема любов.. не искам да мисля за нея, по принцип не го правя откакто си имам приятелка (която много обичам), но идва в съня ми онова момиче без да го желая аз, без да ми идват съмненията дали тя не е по-добра и най-добрата (аз дори да имам възможност не бих наранил и не бих изоставил настоящата ми приятелка), но онова момиче няма ли да си отиде след толкова много години от моето съзнание и мисъл, няма ли да ме остави и напусне вече :( какъв е този природен феномен като я погледна да чувствам, че съм я докосвал сякаш вчера, а са минали 8 години, да чувам гласът й в съня си, в мислите ми да ехти, сякаш е било вчера, а са минали 8 години, да си спомням много моменти как сме се прегръщали, как сме си говорили сякаш е било вчера, а са минали 8 години... никога не й признах какво чувствам и изпитвам, но завинаги ще си остане там в сърцето, а вече си имам друга приятелка и искам тя да е първа, да нямам съмнения коя е перфектната, да е само тя, аз го смятам през повечето време, но защо онова момиче не ме остава да спя и идва в сънят ми. Относно сексуалните ми отношения, аз желаех само онова момиче да бъде с любов, но опитах на 18 с компаньонка, пък и тя беше не мой тип, едра.. и беше трагедия, след това пак опитвах с подобен тип момичета, но красиви, ама пак си беше трагедия, без любов явно не мога да правя нищо, възбуждам се, но не усещам топлина, не мога да настръхна и не става.. със сегашната ми приятелка усещам тези неща, като я галя и целувам съм по-възбуден отколкото тя като ме гали и целува, раздавам се за нея 100% и съм много щастлив, но това стана след 2 месеца и половина връзка (през които сме се виждали всеки ден), тя искаше секс от втората седмица, но това ми изглеждаше неморално и несериозно, чак когато разбрах, че е сериозна, тогава изпитах и чувства и тогава правихме секс, преди това се дърпах и на нея, дори тя се ядосваше и чудеше дали ще успеем някога да направим нормален секс, щом се стигнеше до секс, аз умирах, аз не исках секс в никакъв случаи на този етап, разгледах и фейсбук (откраднах и паролата), видях че отказва на предложения и држи на мен и изпитах обич и любов и нещата се получиха.. имам чувството, че ако не съм с нея, ще отида при онова момиче (първата ми любов), ще и падна на колене и ако ще я ме отритне, аз ще си свърша работата и в крайна сметка смятам, че не мога да бъда с друга освен настоящата ми приятелка (която няма да пренабрегна заради никоя) или другото момиче (ако някога с това момиче недай си боже приключим), явно моногамността, недоверието към жените, високото самочувствие което имам и моралът който притежавам ще ми пречат в любовта, както и ревността ми, отдаденото ми отношение към човекът до мен (но когато той не е отдаден на мен и чувствам, че само аз се раздавам, само аз обичам и т. н. в един момент охладнявам принудително и може и той да охладнее и да приключим. Като цяло направих тази тема за да разбера дали има други хора, които 8 години след като не общуваш с един човек да го сънуваш, да изпитваш тръпка като му видиш снимка, да го обичаш така... като не съм имал сексуални контакти, а съм мечтал само за нея, просто да съм обвързан с нея, да я прегръщам и по този начин и до ден днешен не мисля първо за секс, а за прегръдки и целувки с красивите момичета, а не да ги поря, да ги мандръсам и т. н като моите приятели, които са готови на всякакви, към мен са напирали доста момичета и всичките ми целувки, прегръдки и всякакви контакти са били защото те са го искали (и като видя мой тип (слаба, с дълга коса), се навивам да стигна до флирт, но никога до нещо повече, със сигурност съм имал флиртове с над 20 момичета по тяхна и само тяхна инициатива и сегашната ми връзка е така, сякаш не искам да свалям момичета, защото тези които харесвам (моят тип жени), ги смятам за използвачки, че търсят парите и че не са сериозни и не могат да бъдат отговорни в една връзка, а пък към грозно момиче не мога да изпитам тръпка и да се влюбя, и само онази си остава моят вариант, първата ми любов която познавах като човек и настоящата ми приятелка, която 3 месеца опознавах преди да й се отдам напълно

Коментари

1.   Ще запитам автора, дали случайно не е зодия Риби?

2.   Много наивно мислене... дължащо се най-вече на липсата на реален опит в отношенията.

Не обичаш да пуснеш миналото да си отиде, нали? Това изобщо не е хубаво качество в живота.

Също така идеализираш някого и предпочиташ да въздишаш по един недостижим идеал, вместо да се сблъскваш с реалните ситуации в живота. Това боли, но и носи познание, опит, мъдрост, които ти позволяват да вървиш напред и да се развиваш. И недей да броиш "компаньонките" - те са бягство от реалността.

Не си моногамен, но просто още никога не ти се е случвало да стигнеш то онзи етап, в който да го разбереш.

На твое място ще внимавам много за реалното естество на сексуалната си ориентация, която е напълно възможно да се окаже не точно такава, каквато допускам по подразбиране...

Човешките взаимоотношения са много динамични. Връзките между хората напоследък траят все по-кратко. Човек се събира с някого, научават някакви неща един от друг, след което се разделят. Но трябва взаимодействието да е силно и пълно, не човек "да се пести" и "да се пази", нито "да се опитва да върне миналото" постфактум. Отново казвам - това боли, но е за добро и за развитие.

3.   Пич, залупен си. Гледай си сегашната. Оная кой знае вече колко е строшила. Само си представихкак лапа и ще ти мине.

4.   Ами просто не се възбуждам от всякакви жени, едва ли това ме прави с различна ориентация, това че отказвам сексуални контакти от жени, не ме прави гей, сигурно в очите на някои съм изглеждал така, но аз искам качество, а не количество, компаньонките просто ми бяха за да добия опит, но не им се кефих, това към мъжете изпитвам само приятелство и съперничество (да не изглежда като оправдание, сайтът е анонимен и аз си го знам), към жените се държа понякога като путьо, защото страшно много се раздавам и нежността им ме влече много, много.. влудяват ме определен тип жени, но пък съмненията ми към тях са големи и не ги искам.. но не мога да спя с жена към която не изпитвам нищо.. защото в един сексуален контакт трябва да съм или груб или нежен, към моята приятелка първите 2 месеца и половина понеже не я познавах, не можех да й покажа нито една от двете си страни, постепенно изпитах чувства, започнах да я галя по косата, по гърба и се възбуждах много повече от това да я галя нея и да показвам нежността си, отколкото когато тя ме гали и докосва, изпитвам гъдел и не мога да си намеря място (особено по корема), докато аз когато й пусна език на корема и се влудявам и възбуждам толкова много, че е неописуемо. Някак си... не мога да си хвана пишката (сам да речем, да започна да си правя чикия и да гледам в стената, не ми става, много трудно.. ако гледам някоя мацка на клип (но наистина мацка), не е проблем да съм възбуден, ако е реално само с моето момиче съм на 100%, когато я докосвам и гледам, дори да ме целува само с език и съм готов на 100%, даже ме е срам понякога.. а не мисля за секс в конкретния момент, но така изглежда и за това трябваше да й докажа и покажа, че за мен тя не е на първо място сексуален обект, за това от тези 4 месеца аз нито веднъж не съм я карал да правим секс, просто я предразполагам, галя и докосвам с цел да се възбуди, за да й е хубаво, а не за да правим секс, аз се възбуждам максимално от тази игра, и тя ме кара после за секс. Но от дете си гоня конкретен идеал.. дълга коса, грим, слабо телосложение, красиво лице и не изпитвам тръпка към други жени, факт! Винаги съм се възбуждал първо горе, а после долу с жените, нежността на жените ме влудява, и мога да бъда или нежен, или груб, но никога по средата и за това не мога да спя с всяка, а искам чувства и да познавам партньорката си, искам най-красивата и да е отдадена само на мен. (съжалявам за объркания пост, но прочетох на бързо коментарът ти, тъй като работя и не мога да вникна добре в нещата)

5.   аз не, че нямам желание да спя с жени и да стигам до флиртове, просто съм си имам идеал и принципи (което е наивна), търся само качество, не и количество, и като цяло мога да бъда или груб или нежен сексуално, което с момиче което познавам от дисктоеката няма как да стане, за да не я засегна ако съм груб, а при положение, че нямам чувства и само защото е красива, нежен няма как да бъда и просто това ме възбужда сексуално, доминацията или да се раздавам за момичето, за това имах проблеми с моята приятелка, а и не исках секс, при положение, че не знам колко е сериозна, сега всичко го правим така сякаш сме го правили цял живот.. и я обичам, давам и разнообразие, сексуален съм много, но към определен тип жени Jessica Jane Clement вижте, това е моят идеал, от това се възбуждам и побърквам, не от някакви обикновенни, не изпитвам и любов към такива.

6.   сега като си чета на спокойствие коментара, изглежда така сякаш не се възбуждам от жени... хах, не е това, аз си се възбуждам и ми става, но просто в конкретния момент не мисля за секс, просто даден идеал (дали надупетно красиво момиче, дали дългата й коса и красивото и лице, дали нежната й кожа), могат да ме възбудят там долу, но не ме възбуждат там горе и като цяло желая по-скоро да стоя отстрани и да изпитвам този оргазъм (към таньорки, стриптизьорки съм го изпитвам, съученички), но не мога защото ми става пишката от някоя дама да тръгна да я свалям, да правя секс с нея за една вечер и да оставя празнотата в себе си, да остана сам.. не мога да се отпусна и сексуално с никоя (освен с моята приятелка, защото харесвам или грубите неща или нежните, но не и нормалните), сексуално това, че ме възбужда някое момиче, не значи, че ще я свалям и ще я искам, пък дори и тя да ме иска, ще се дърпам, не мога да правя нещата просто така заради плътското удоволствие, без значение в очите на едни, че ще изглеждам смешен, на други неопитен, на трети гей, просто така съм си живял до сега и така ще си живея и занапред, не съм бройкаджия, не мога никога да бъда, може би ми е липсвал сексуален опит, но сега с това момиче добих такъв, опитах всичко и пак не искам друга или онази първата ми любов.. съжалявам като цяло, че пуснах толкова некоординирани постове, неразбрани може би, дори за самия мен, много разхвърляни мисли и прочие, но просто го написах, подвластен на емоции и съня който сънувах преди няколко дни с онова момиче, при положение, че вече си намерих своята половинка, при положение, че не общувам с онова момиче 7-8 години и ми се стори феноменално и за това го споделих, споделих и това, че съм различен, дали има други подобни момчета или всички са готови са използват момичетата заради единия секс.. не мога, разбирате ли.. не мога да използвам приятелката си и никое момиче за да се наситя сексуално и да я изхвърля, не мога да си легна с всяка, не мога да целуна всяка, дори не мога да общувам с всяка, искам нареща да виждам красиво момиче, което не ме използва и което ми се отдава напълно, има ми доверие и не изнверява, сякаш искам всичко... със сегашната ми приятелка пак съм недоволен, искам да я виждам с пусната коса (казвам й го), не искам да чувам за бивши, не искам да флиртува с никой, искам да ми се отдава повече (ако говорим за секс), и да ме слуша и прави каквото аз кажа и както аз кажа, искам да е по-умна, искам да е по-интелигентна и да не пише във фейсбук глупави статуси с безброй правописни грешки, искам да не ме излага, искам всичко.. винаги искам, но и давам много, толкова много й давам, тя го знае.. давам и цялата си душа, като за останалите хора съм безкрайно лош, груб на моменти и егоист, а към нея съм точно обратното.

7.   Простата истина е че мъжете везни сте МАНИАЦИ на тема отношения. Авторе сам си коментираш изповедта, според мен ти трябва професионална помощ

8.   Майко мила, какви локуми само!
Наскоро публикуваха изследване, че жените харесват лаконичните мъже...

9.   Това, което имаш, авторе, е някакъв странен, извратен морал. Цениш чувствата, дотук добре, но за мен има противоречие в думите ти, защото ако действително се стремиш да бъдеш стойностен човек, не би ходил при проститутки. Хем си моралист, хем подкрепяш този вид 'бизнес'. Търсенето определя предлагането. Това че си прибягнал до този тип услуги, те прави част от тази схема, колкото и незначителен да е твоя 'принос'. И не става въпрос за това, че проститутката сама е направила този свой избор (понякога и насила), става въпрос за това, че ти участвайки, приемаш това за нормално. Тоест един човек, който държи да е стойностен, колкото и неспособен да е той да промени света, няма да участва в неморални неща.
А мисленето ти е малко незряло спрямо възрастта ти, не целя да те обиждам, а да изкажа мнение, което евентуално да ти е от помощ. Създал си си някакъв образ в мислите, който непрекъснато идеализираш в продължение на толкова години, почти съм сигурна, че липсата на опит е провокирала това в теб. Стъпи здраво на земята, и оценявай хората по това какво правят или не правят за теб, по това какво е тяхното отношение, какви са техните приоритети, а не по някаква измислена реалност. Съгласна съм, че красотата у дадена жена буди възхищение, но не бъркай това с любов. А това да броиш колко дни си прекарал с приятелката си, ми се струва налудничаво, разбираемо за 17-годишен, но ти си вече един млад мъж. По-добре помни хубавите моменти с момичето до теб, вместо да насочваш вниманието си към незначителни детайли от вашата връзка.

11.   Мн мило е, че толкова си привързан към нея, ама честно да ти май по-скоро ти е някаква мания това момиче.

12.   До №9
И какъв е проблема с проститутките и кое им е немораллното!!! По-морално ли е някаква кифла да го разиграва и да се гаври с него само заради секса!!??? Да се ходи на проститутка НЯМА НИЩО НЕМОРАЛНО!!!! И това нещо хората го разбират все повече, "обикновените" жени в днешно време са доста по неморални от повечето проститутки, аз лично ползвам тези услуги и повярвай ми нещата изобщо не са такива каквито ти си ги представяш! Повечето са притиснати от живота и издържат болни родители или са самотни майки, ако ги видиш на улицата никога няма да предположиш, какво работят и откога секса бил и той за пари е неморален!??? Ми то тогава всички сме долни отрепки щото всички правим секс и се размножаваме! Неморално е лицемерието, което използваш в момента, колко жени правят секс срещу обещание на мъжа си да им купи нещо или някаква друга облага, това не е ли пак вид проституция!?

13.   Малко повърхностно, няма дълбочина. Това, което изпитваш е обсебване, харесване, симпатия, не любов. Любовта е дълбока, има смисъл. Не може да сънуваш с години човек, с който не си бил близък. Много по детски звучи всичко това. Крийпи и плашещо по същата причина, тъ като на тая възраст се очаква друг тип на мислене вече. Ти придаваш огромно значение на секса, защото не си правил много. Сексът е секс и нищо не оцзначава. По същата причина придаваш голямо значение на една, защото нея си харесал някога като малко момче. За проверката на фесбук дори не искам да коментирам. Звучиш сякаш имитираш мъжете по филмите, но не усещаш същината на любовта, секса и живота. Дано някой ден усетиш, вместо да планираш и разсъждаваш над чуждите начини да обича човек.

14.   това с компаньонките беше просто за да опитам с жена, аз години наред отказвах на обикновенните момичета, защото мечтаех за онова момиче моята първа любов, но просто не се получи с нея и от 17 годишен не контактувах с нея, бях с момиче за пръв път на 18, просто всички вече бяха с момичета и реших да опитам как е.. опитвал съм 2 пъти с компаньонка, поради липсата на момиче, имам нужда да изпитвам женската близост и топлина до себе си, за това съм ходил и по стриптийз барове, но тази топлина върви с обич, чувства и връзка като цяло, тогава е същинското и истинско чувства, просто това осъзнах за себе си с времето Не че съм броял времето, просто 2-3 дни не сме се виждали заедно, общо взето сме привързани и пристрастени един за друг и ми е странно как така вътрешно мисля и за другата и я сънувам, като смятам настоящата си приятелка за перфектна, обичам я със сигурност повече от онова момиче (защото имам и сексуални контакти, и я галя и я целувам и когато я виждам усмихната се усмихвам и аз, ако е тъжна съм тъжен и аз... Права си, това е незначителен детайл, като цяло исках да споделя ситуацията около мен, че ми е малко странно... и към това момиче стигнем ли до леглото, аз се възбуждам като я галя, като я пипам за косата, за краката и където и да я погаля без въобще да мисля за секс, въобще да мисля какво ще получа в замяна, само фактът, че на нея й е хубаво ме кара да се възбудя на 100%, повече отколкото тя ако ми прави тези неща, това с никоя друга не мога да го изпитам, да придам тази си нежност и да се почувствам щастлив за това, че тя е щастлива

/Модератор7 - Моля, използвайте точки за край на изречението.

15.   Неизживяната любов често оставя дълбоки следи. Дали момичето би било толкова идеално и сега, ако се беше получило с нея? Струва ми се, че тая тийнейджърска любов е някакво оправдание да не порастнеш. Прав си, че самочуствието ти е твърде голямо. Всъщност не си точно моногамен, нито моралист, но си втълпяваш, че си такъв. Както ти писаха вече- моралните хора не ходят по проститутки. Имаш приятелка, но вместо да се радваш, че я има, ти обмисляш отношението ти към другите жени, броиш колко флирта си имал, с коя какво си чувствал, какво си мислил... Това не е моногамност. Според мен това си е търсене на следващата - по-идеалната (но заради самочуствието ти никоя не те устройва), което може да се сравни с изневяра. Това, че не правиш секс с тях, не значи, че си честен с приятелката ти. Казваш, че не искаш да я използваш, но май това правиш.
Ако беше въпроса в това дали и други хора могат да мислят за някого 8 години, щях да ти отговоря на дълго и на широко, но проблема ти е друг, ми се струва.
Ето как те виждам по всичко, което си изписал тук:
Вероятно имаш финансови възможности от родителите и си бил разглезен материално. В същото време си от добро, интелигентно семейство и са те възпитавали да бъдеш учтив джентълмен. Изградил си в главата образа на идеалната двойка - ти и тя. Тя трябва да бъде добра по всеки параграф, за да я показваш с гордост пред обществото. Не искаш да разочароваш близките ти хора с избора си. Искаш да покажеш, че си икзлючителен мъж, който е успял да намери жената, създадена точно за него. Искаш другите да ти завиждат и да им показваш, че те са к**вари, защото не са срещнали идеала, който да им дава всичко. Разочарован си обаче от факта, че е имало един потенциален идеал, когото ти изпусна.
Мисля, че трябва да се опиташ малко да помислиш и за чувствата на другите, в случая за приятелката ти най-вече. Ако нещо се съмняваш в намеренията и или в каквото и да било, пробвай да разговаряш с човека. Недей да мислиш само ще ти стане ли, няма ли, по-малко ли ще те възбуди тая или оная. Какви са тия глупости? Относно идеала, който искаш да направиш от нея - няма да стане! Няма такова нещо, дето го искаш. Хем перфектен вид по твой вкус, хем умна, възпитана, хем сексапилна, само твоя, и да не материалистка и да те слуша за всичко. Някакъв садизъм дори долавям тука. Не искаш човек, а кукла-робиня. Първо - няма как да е много умна и да те слуша за всичко! Това са взаимно изключващи се неща! Второ - ако не търси пари, голямата красавица няма да те търпи с всичките тия претенции. Разбери, няма такъв идеал! Всеки трябва да получава нещо в този живот! Ти не предлагаш любов, не предлагаш искренност, не искаш да търсят в теб материалното, само имаш претенции. Искаш нещо, а нищо не си готов да даваш! Мислиш ли, че ти си перфектният и че приятелката ти не е забелязала някой твой недостатък? Вероятно мислиш, но спри. Пробвай просто да живееш като човек, да изслушваш хората, да приемаш някои недостатъци, други да отхвърляш категорично (човек, разбира се, трябва да има принципи). Не анализирай всяка жена, до нищо няма да доведе това! Като не те привлича, за какво трябва да го мислиш толкова? Няма нищо неестествено в това да не искаш да правиш секс без чувства, има доста такива мъже, нищо че по-голямата част не са. По-добре спри с проститутките. Разбери, че човека не е съвършен - нито ти, нито някой друг. Тогава ще може и да обикнеш някого истински.

16.   от автора (много неразбрани постове пиша, много разхвърляни, но не мога да си подредя мислите, за да не изпусна нещо и се повтарям на 100 места, съжалявам много... ) компаньонките не ми бяха за да се хваля пред другите, просто нямах доверие след онова момиче в обикновенни момичета, да не ме използват за пари, за друго... и до ден днешен съм така, а беше време на 18 да опитам с момиче, чувствах се малко депресиран поради фактът, че когато му дойде времето няма да знам какво да правя и ще се изложа... и това момиче в началото нито съм и казвал какво притежавам, нито съм й показвал какво е отношението ми към жените, защото определено съм златен за някой използвачки и прочие с моето държание (просто така се държа с момичетата, които харесвам, особено ако се влюбя), давам всичко от себе си, имам и лоши качества, лесно се паля, ревнувам и прочие, но си давам любовта, нямам никакъв егоизъм към момичето в което съм влюбен, по никакъв начин не се стремя да я използвам и съм отдаден на 100%, за това винаги ще следя моята приятелка как и какво прави, защото аз не правя нищо и искам същото отношение, мразя лъжите, мразя използвачите и за това не можех да се обвържа с момиче просто така, а сексът за една нощ е предпоставка за влюбване, ако усетиш нежната топлина на някое красиво момиче, безмислено бе да наранявам душата си с еднодневки, така че не исках, кой знае колко щяха да ме използват и да ме лъжат разни... не позволих това, сега за това се съмнявам в моето момиче, но се разкрих малко по-малко, защото я опознах. Обичам да се надувам на момичетата, да съм недостъпен, да отказвам или пък само да флиртувам, това е било през годините и ми харесва така, просто ме е било страх да отида по-далеч, защото знам, че мога да се влюбя лудо и също така да се раздавам максимално и рано или късно да ме наранят и да страдам или поради някаква друга раздаля... сега си имам едно наум, нищо че й вярвам и знам, че не е лъжкиня, използвачка и прочие, то ако беше и тези неща щях още след първия, втория месец, пък и сега... да и кажа да си гледа работата, тънка е границата между това да обичам и да намразя

17.   Автора :

зодия везни съм, все съм недоволен, все искам нещо перфектно, сега смятам, че на моменти това момиче е перфектната, визуално си я харесвам, сякак си я харесвам, но нещо малко като не ми угоди и край, вече не е перфектна, разбира се не мисля как ще отида при друга, но просто започвам да се държа глупаво и може да я нервирам до такава степен, че да се стигне до сериозен скандал, просто се паля от нищото, за глупости, но пък и се раздавам страшно много понякога и искам да виждам същото отношение към мен, малко да не ми се угоди и съм като малките деца... цял живот съм бил в крайностите за всяко нещо, все недоволен, все искам нещо повече, все искам да съм перфектен, все искам да съм с перфектна, искам колата ми да е перфектна и като нещата не са такива каквито искам (ясно е, че перфектно няма как да бъде, но на моменти смятам, че тя е перфектна, че аз съм перфектен и нещо като се отклони с малко и край, вече съм най-долния, тя не е подходяща за мен... и общо взето минавам на другата крайност (за щастие е по-рядко), но пък се тормозя и може би никога няма да мога да се променя в това отношение.

18.   OT Автора до номер 15. Много си прав, за много неща, за страшно много неща, е за някои съм те пообъркал с разсъжденията ми... не ходя на проститутки от много време, може би година и нещо не съм ходил, а и тези пъти в които съм ходил се броят на пръсти, дори съм викал такова момиче (но не от малцинствата, а съм преценил по обява), само за да си говоря с нея и накрая си платих за това, просто за да си общувам с красиво момиче. Не използвам сегашната си приятелка и не мисля за други, точно за това ми беше странно как влиза онова момиче в сънят ми... ясно е, че аз не съм идеален, ясно е че тя не е идеална, но ми допада и бих живял с нея без да изневерявам, ако и тя не го прави, просто не мога да я нараня при положение, че е отраснала с баща си и майка си (баща й е починал преди 10тина години), майка й се е разболяла (сега е добре), но е преживяла болници, проблеми... и отделно на това 2-те и най-сериозни връзки, едната около година, другата почти 2... и двамата я изоставят и нараняват с други момичета, ми не мога да я накарам да ме мрази така, а дори да не разбере, пак не искам да се изкушавам от други, защото не мога да лъжа себе си, има един горе който гледа и ме е страх от него, той внася справедливост и ще ми се върне рано или късно, а последно, но не на последно място, единственото момиче към което мога да изпитам силна тръпка и да се раздавам от себе си (което ме възбужда повече отколкото тя да дава на мен), е само тя, и никоя друга, мога да почувствам само нейната топлина... но да, определено е глупава, не ме използва, сексуална е близко до нимфоманство (аз не съм), но иска предимно тя да получава (което понякога ме дразни, аз давам много, но тя е егоист по доста параграфи, както и в секса), знам перфектно лошите и черти, на моменти в началото глупостта и наивността ми идват в повече, нейния сприхав характер, сърдене от най-малкото, импулсивността и да си пуска някакви тъпи статусчета във фейсбук когато се ядоса... общо взето това са й негативните качества, явно никога няма да намеря перфектна, за това смятам да държа на това момиче, защото не ме използва, не ме лъже, а и не е достатъчно умна за да прикрива каквото и да било, пък и мога да я следя така, искам винаги да сме си все така, защото вече ни се получават нещата сексуално, аз и пускам така да се каже, вече не я смятам за леко момиче, но винаги бройките й ще ми тежат (около 10-11), просто тя ми е споделяла във времето в началото за имена, периоди и е имала 10-11 гаджета, някои по месец, два, три.. с други трима за повече и сам съм си направил сметка, начертал съм си дори с календарче от когато започва да води сексуален живот и по дати, имена до ден днешен си пазя едно листче с момчетата с които е била, не ми се струва морално момиче да спи с момче на 16, да е спала с 7-8-10 момчета до 23 годишна, но пък може би ако аз бях, ако аз имах възможността, смелостта и като цяло ми се е получавало в живота с онова момиче, може би и аз щях да съм правил някой неща по от рано, да се отворя за живота и да добия опит.. като цяло мисля малко егоистично в този момент с нея... и девственица да намеря, не е гаранция до кога ще е с мен, в един момент ще ме издъни, такъв е живота и трябва да го приема такъв суров, какъвто е, а не да живея в друг свят, в свят на някакви приказки и илюзии, разсъждавам грешно, цял живот съм бил така, трудно ми е било да живея, като сам не мога да намеря хармония и разбирателство със себе си, да не знам какво искам, да не знам кога и как, и сега когато смятам, че донякъде съм го получил, има моменти в които смятам, че съм взел най-грешното решение да съм с нея (поради гадната ми импулсивност на моменти и сърдения за най-малкот, фейсбук и прочие... глупав съм явно, това е. Благодаря на всеки който коментира моите постове и ги е прочел, извинявам ви се много, че ви занимавам с моята особа, имах нужда да споделя, колко сложен живот живея, то има и много още неразказани неща, но не е нужно да ви натоварвам повече.

19.   Номер 15 ти го е казал/а просто ПЕРФЕКТНО. Аз мисля точно същото за ситуацията при теб.
И да, видях в гугъл твоята идеална мадама, Jessica Jane Clement, и да, тя е перфектна и невероятно красива и сексапилна, но... само на снимки. Правиш ли разлика? В реалния живот, може би, кожата и не винаги е толкова перфектна, косата и не винаги е толкова блестяща. И тя се буди сутрин рошава и сънена, и тя се разболява и носът и е червен, и на нея сигурно и излиза тук таме някоя пъпка преди цикъл. Но ти това не го виждаш на снимките, защото те са изпипани откъм техника, осветеление и фотошоп. Такава жена в реалността няма, просто няма. Аз съм съпруга на фотограф, който е снимал множество модели, вкл. и за плейбой и други мъжки списания, аз също дълги години работих в тази сфера и знам със сигурност, че реалността далеч не е толкова пефектна, колкото снимката. Ти осъзнаваш ли го? Или предпочитеш да гледаш реалността през фотошоп?

20.   Питаш как да постъпиш. Направи каквото ти казва сърцето. Каквото чувстваш, това прави.

Момичето което си сънувал. Ако тя споделя реално чувствата ти, бъди с нея.

Един съвет. Не бъди страхливец. Говори направи с момичетата, не чакай сами да се сетят какво е в теб. Жените и мъжете, не си "четат мислите" качествено. Помогни да се реализира диалог помежду ви, покажи и това което не вижда в теб.

22.   Авторе, много, много ти се пише... Сън не спиш.... Много усърдно търсиш нещо в себе си. Може би се чувстваш нещо като самотен, неразбран, може пък да искаш себе си да направиш "идеален"... Макар да е малко досадничко, ми се пише по тая твоята тема. Ще ми се да разбрера поне малко накъде отиваш. Сигурно виждам в тебе нещо сродно, защото и аз имам лошия навик да се заривам с мисли. Само дето сега нямам никакво време, но друг ден ще ти пиша пак повечко.
No. 15 съм

23.   От номер 9 до номер 12- хващаш се за думата. Дали са проститутки или обикновени жени, чакащи облаги от мъжа до себе си - едно и също е, да. Аз просто съветвах автора да си намери свястно момиче, което не е използвачка. Само че с развитието на темата виждам колко много се самоаанализира автора и с риск да прозвуча грубо, ще кажа, че от незаетост е почнал да разтяга локуми за щяло и нещяло. И веднага идва въпроса - а защо аз ги чета? Първо, съвсем искрено дадох съвет, след което и други хора дадоха съвети, а автора продължава да си пише едно и също, без изобщо да вникне в смисъла на другите коментиращи като мен, които са си изгубили от времето да съветват непознат. Второ, честно да си кажа, аз чета и се смея на някои от неговите излияния, и не смятам да давам повече мнения. Харесва ми форума като цяло, а и е единствената ми връзка с Бг, тъй като съм в чужбина, но понякога се чудя защо някои хора хем искат съвет, хем не желаят да се видят отстрани.

25.   от автора към 23. Вниквам в смисъла, благодаря ви страшно много, че ми четете постовете и се опитвате да ми помогнете, съгласен съм за много неща и ви се извинявам, че ви занимавах със себе си. Просто съм допуснал страшно много грешки в живота си, страшно недоверчив съм, много странен и не намирам хармония и разбирателство със себе си, вниквам добре в своите проблеми, но просто на моменти ми прищраква и се тормозя за разни неща така от нищото.

26.   Много просто.. недоизживяните неща оставят най- голяма следа в живота ни, защо постоянно се питаме "ами ако... " Ако беше станалонещо между вас, досега хиляди пъти да се бяхте разделили, защото щеше да се окаже поредната мрънкаща кифла с хиляди претенции, цупене и познатите неща. Не целя да обидя жените, и аз самата съм жена. Но тя е перфектна само в твоите представи и не си имал възможността да я опознаеш. Това все още те кара да мислиш за нея. Наслаждавай се на връзката си и не мисли глупости и не храни напразни илюзии.

27.   Луди много, хора малко. Всеки да го разбира както си иска. Темата е добре разработена от Госпожица Номер 2. По много отношения тя има право, право на жена, право на част от човечеството. Но... но правотата и обхваща само нейната переспектива от житейският и правилник.

В общи линии, да. Дай да не живеем, само защото в живота имало и неволи. Проблеми, драги авторе, има и винаги ще има. Те са все човешки, повечето създадени, отколкото налични.

Женската "потенция", може да има по-кратък срок от мъжката, но струва ми се, това никак-никак не е оправдание жените да... "Затова и понякога бързат, придирят... ", както се изразява Госпожица Номер 2.

Нека си представим какво щеше да бъде ако всички функционираха като е написала госпожицата.

Понеже щяха да треперят от притискация ги "срок на годност". ( Свикнали да бъдат материални, хората си поставят годност преждевремено, държат се един с друг като към предмети ) На место да живеят, щял живот щяха да се водят не от ум и правилност, а от какво и къде ги е "засърбяло". Щеха да живеят за обществото мнение и неписани правила, на место да водят своя живот. То има и приказка "Цар Дроздобрат". Знатната женска, класирала мъжете и им се присмивала, никой не и изглеждал достоен. Очевидно нейната придирчивост е класика сред сегашните жени. Предлагам по тоя повод и за такива "срочни същества" да създадат курсове на тема "как да си изберем изгоден екземпляр за чифтосване". Като нищо ще има много посещение и ще се развие духодоносен бизнес.

Авторе, живота си е живот. Както и да го живееш е живот, независимо какво ти казват другите и какво другите били правили. Живота е, за да правиш избори и за да вземаш решения. Можеш да го живееш като всички други, или като себе си, тоест както го създадеш по своя начин. Избора е твой. А за това което госпожицата е написала, за чифтосването и то ще стане, стига да попаднеш на жена която те вижда, чувства, харесва и има желание да те разбира ( същото се отнася и за теб )

- silenter -

28.   Мхм, нещо това, което пише "тихия" не ми се връзва много с тая тема, а пък с мнението на номер 2 изобщо

29.   Не изчетох всички постове, ще опитам да дефинирам въпроса на автора. :
"Имам връзка с жена, с която си пасваме, но няма супер емоции. От време навреме в главата ми идва една неизживяна история от миналаото"
Какво да правя? - да пусна питомното и да гоня онова дивото, което ми човърка главата. Сексуалния нагон го задоволих с проститутка - не ми беше гот. Какво да правя. "
------
Моят отговор,
Най-вероятно това е една химера, илюзия, хипербола или както щеш го наречи. Въобразяваш си нещо за това момиче от училище. Приеми го така - ти си харесал нещо в нея, но всъщност си харесал нещо, което и ти имаш. Виждаш го у нея и ти харесва, че не си единствен на земята. Двама сте(поне) и това отключва специални неща. Ако ситуацията е такава - ще ти бъде трудно да я изгониш от главата. Но не и невъзможно. Нали ти имаш у себе си това, което си харесал у момичето. Защо ти е? Пусни я да си ходи. Направи някакъв ритуал ако трябва и мислено я пусни да си ходи. Помисли какво ще правиш съвместно с жената до теб в момента. Разбери, че онова момиче ти е помогнало да разбереш нещо в оня момент. Сега си в друг момент и имаш друга работа за вършене. Огледай се каква е точно и я подхващай. Успех.

31.   Номер 27, честно ти казвам - нищо не разбрах от туй, което искаш да поясниш, сам си противоречиш. Само да коментирам ето това: "щяха да се водят не от ум и правилност, а от какво и къде ги е "засърбяло". Къде ли пък си видял толкова много народ, дето да се ръководи от ум и най-вече "правилност"? Мисля, че 90% се ръководят точно от "къде ги засърбяло", затова си и чешат крастата цял живот, а тая краста очевидно годност няма. Ако имаше у всеки по малко "правилност", щяхме да живеем доста по-добре, но изкушението е непреодолимо, за съжаление. Затова си я караме точно като предмети накакви и си живеем "уникалния" живот, който не е нищо повече от един биологичен цикъл.

32.   Номер 31. Противоречие няма, в действителност има недоглеждане от твоя страна. Нещата са по темата, но се иска да се замислиш, за да доловиш замисъла.

Важно е цялото изречение, за да схванеш смисъла. Или си мислиш че можеш да говориш за кое е какво е, като извадиш една част от целостта? Чети цялото изречение на абзаца от край до край. Пък след това помисли и чак тогава пиши.

Самоцитирам се:

"Понеже щяха да треперят от притискация ги "срок на годност". ( Свикнали да бъдат материални, хората си поставят годност преждевремено, държат се един с друг като към предмети ) На место да живеят, щял живот щяха да се водят не от ум и правилност, а от какво и къде ги е "засърбяло". "

Тоест, аз не казвам че има много хора живеещи според правилното, а точно обратното, че има много хора не можещи да живеят. Преструващи се че водят живот, защото те не знаят как да живеят, не знаят какво да правят, не знаят какво е живот. И заради това извършват неправилни действия.

Прощавай че не съм съгласен с теб. Защото по-малко правилност, нямаше да ни донесе по-добър живот. Нима не виждаш, живот който хората водят сега е пълна душка, именно защото правилността и морала са малко. Изкушение има от липсата на обучение в ценността система на човешкия вид. От липсата на морал. Ако човек не е израсъл в мисли за кое е редно и кое не, с годините не може да се очаква да постъпва правилно, защото няма да знае кое е правилно и волята му ще е слаба. Дано отговора ми, задоволява въпроса ти.

( Мнението ми беше предвидено за началото на темата, но бе публикувано чак сега. ПП. Дадох пет звезди на мнението ти, за да не ми се сърдиш, в случай че моето мнение не е напълно еднакво с твоето. Предпочитам да следвам правилността, а не капризите на преходното. Иначе оценявам и твоето мнение, въпреки че не си съотнесъл факторите. )

- silenter -

33.   Момченце, ти май не знаеш какво искаш.