Объркана съм. Моля, споделете мнение.
Здравейте.

Ще се опитам накратко да напиша моята история.
Преди 2 седмици се разделих с моя приятел. Продължителността на връзката ни е 3г., като аз съм на 30г., а той на 40г. Имали сме моменти на раздяла, караници, събирали сме се, моменти на обич.

Той е разведен, без деца. По време на първата ни година, беше готов на 14 февруари да ми предложи брак, но предишните дни се бяхме карали, и така не се стигна, до развитие във връзката ни. Решихме да заминем в чужбина, тъй като той има финансови затруднения. Държавата към която се ориентирахме е Англия. Аз имам професионални препоръки, знам езика добре, той също. Но преди две седмици, ми сервира, че не може да пордължим, защото не сме един за друг. Аз съм го виждала също, но не искам да приема фактите.

Оказа се, че ще заминава в Гемания при бившата му приятелка, която е от 3г. там. Просто не знам, къде се намирам. Трудно ми е да продължа, без него. Вече съм ориентирала за Англия, и няма да се откажа от това. Но просто съм изключително наранена, обидена и просто нямам още думи какво. Споменавал е за нея, че не е уж толкова умна, че е бил с нея, защото понякога, така ставали семействата, че била дебилна, но вече се чудя, дали е трябвало, да вярвам на неговите думи. Трябваше да му дам преди два дни, негови документи, и не ми вдигна телефона. Обясни ми, че тя била в момента в Б-я, и бил с нея. Не знам, къде се намирам. Хората се лъжем, така май стана и с мен, за съжаление, но много ме боли. Моля, дайте ми съвет.

Коментари

1.   Забрави го! Това е най-добрият съвет, който мога да ти дам. Той не те заслужава и явно не те иска. Просто продължи напред. Никои не казва, че ще е лесно. В началото ще ти е трудно. Преживях раздяла след 7 годишна връзка и не е лесно. Но минава! Успех!
Ж27

2.   Да, опитай се да се откажеш от него! Аз също съм на път да разваля дългогодишна връзка и да си остана самичка (то вече съм, кажи-речи), без деца и без да знам дали някога ще ги имам, но не мога да се залъгвам повече, че всичко е наред. При вас определено не е наред. Щом той е на 40, разведен, деца няма и ходи като цветарка - от бивша на бивша, за какво ти е да си го връщаш? Искаш толкова нестабилен човек до себе си? Брак искал да предлага и изведнъж се залюбил пак с бившата - нямам думи! Той с такова поведение ще те зарязва, когато му скимне, при най-малката трудност, даже и да се върне сега при теб. По-добре звънни на другата да и кажеш "danke sehr", задето си го е прибрала навреме, преди да съсипе твоя живот.
Страхът да останеш сама на 30 е най-гадното и определящото нещо, знам! Но като посвикнеш сама, ще видиш, че не е чак толкова страшно, има си и много предимства. Никак не е задължително да имаме половинки, колкото и да ни се иска. Жертвите си заслужават, само ако и другият има желание да се гради общото щастие, според мен. Такива "бягства" не вещаят нищо добро.
Ж30

3.   Права е N1 Отдай се на работата си и любовта сама ще те намери... знам, че е трудно и болезнено но гледай на пред. М52г.

4.   Рaдвaй се, че си се отървaлa нaвреме от товa " човече"!
От където и дa го погледнеш си е зa прaзник;)
Тaкa че, прaзнувaй!
Некa другaтa дa се опрaвя, кaкто може, ти зaслужaвaш МЪЖ!
И ще те нaмери, дотогaвa обaче, си живей животa, кaкто си плaнирaлa, рaдвaй се нa късметa си( че сaм те е освободил от себе си) и се усмихвaй!
Не се безпокой, сaмa със сигурност нямa дa остaнеш, дори ще ти е в повечко внимaнието, тогaвa когaто ти сaмaтa се почувствaш свободнa и щaстливa!