Нещо ме спира да го оставя
Здравейте!
Чета сподели. нет от доста време, но до сега не бях споделяла история. Ето, че се реших най-сетне да споделя нещо, което ме мъчи от известно време и се надявам да получа второ мнение и съвет тук.
Става въпрос за приятелството ми с едно момче.. ако това може да се нерече приятелство. Познаваме се от една година. В началото той ме харесваше и го показваше, аз го имах за приятелче и нищо повече. Разбира се той охладня много към мен, но не спряхме да общуваме. Постепенно се привързах много към него, дори го харесах. Той обаче се държеше много тъпо с мен, но с времето разбра, че държа на него и се оказа, че все пак ме харесва все още. Излизахме няколко пъти - всичко беше толкова невинно и мило - държеше ръката ми прегръщахме се, бях щастлива като някое дете... и БУМ изведнъж спира да ми пише, игнорира ме, държи се все едно съи му направила нещо. Ядосвам се, сърдя му се, той ме игнорира. Накрая се пречупвам и му пиша или ходя да се сдобряваме - следва момент на добри отношения - свалки, закачки и т. н. След това отново нещо му прищрака и започва да се държи като зад**к. Ето това се редува при нас. Бях решила да му тегля една и спрях да му пиша, държах се студено и просто няма да повярвате колко тъпо ми беше тия две седмици. Той пък взе, че започна да ми пише, да се държи добре и аз зарязах студеното държание и простих ОТНОВО. Последва момент на добри отношения, който и приключи преди няколко седмици. Сега отново се държи студено, без причина. Не ми пише, ако аз пиша първа - тогава разменяме по две три изречения и това е. Много се ядосвам, ако беше някой друг, отдавна да съм спряла да се занимавам, но с този не мога. Знам, че ще ми е по-добре без него - ту ме харесва уж, ту се държи все едно му преча - едва изтрайвам, но продължавам да държа на него. Сякаш спомените от хубавите ни моменти ме спират да го зарежа, макар че не сме точно заедно... Нито пък сме само приятели.
Много дълго стана, пиша и от телефона и вече полудявам. Ще се радвам, ако някой прочете и сподели мнение.

Коментари

1.   Момиче, имай малко себеуважение и достойнство и го зарежи, колкото и хубави спомени да сте имали, той не е такъв за какъвто се е представял, не си губи времето с него, а си намери някой, който наистина държи на теб!

2.   Само да те попитам от кой край на България сте, ако може да ми кажеш :)))

3.   Автор:

Не знам какво общо има, номер 2, но - от западния край сме :)

4.   Аз съм №2, попитах, защото това държание ми е познато, но може би доста момчета се държат по същия начин. Аз мисля, че има нещо между вас, вие не го осъзнавате. За държанието му обяснение не може да се даде, може би че те приема за даденост или че изпитва нещо, но не може да си го обясни и не знае какво иска. Май е най - добре да се отдалечиш и да поизчакаш. А всъщност на колко години сте?

5.   И аз като номер 2 предположих, че сте от пернишко.

Жените (не всички) сте така, като се държат с вас като задници, тогава се влюбвате.

6.   Момиче, това което описваш ми се струва доста объркана история, сигурна ли си, че интерпретираш нещата правилно и за какво точно сте се карали с това момче?

7.   Благодаря на всички коментиращи!
Живеем в София, аз съм на 18, той е на 19.
Номер 6, не сме се карали в точния смисъл на думата, просто както сме били близки, така изведнъж ставаме като непознати. Объркано е, наистина. Номер 5, не мисля, че съм чак влюбена, а по-скоро, че това е някакво увлечение... Нещата не се получиха и е крайно време да се примиря.
Ще послушам номер 1 и 4 и ще се отдръпна.

8.   Прекалено си му обсебваща, а явно и досадна, а може и другата жена, която не споменаваш, но мисля, че има такава, да си е опекла работата с него, а ти още да се надяваш....

9.   Колко позната история... Момче съм и съм направил същите неща, които е направил и твоето приятелче. Какви бяха причините да се държа студено: Може би отговорът се крие във факта, че не се виждахме много често, комуникацията ни основно се състоеше в чата. Другата причина да се държа студено към нея е фактът, че момичето си пишеше с други момчета и беше бая напреднала в социално отношение. Използваше почти всички известни мрежи(ask, connected, twitter). Активността й беше изключително голяма и това може би е най-голямата грешка на момичетата. По този начин отблъскват момчетата - постоянно споделят някакви постове, коментират. Разбира се, това не е лошо, но всяко нещо си има граници.
Това бяха основните причини да се държа с нея студено. И ако толкова не може да си преглътнеш гордостта и не го попиташ за причината, то няма смисъл да се измъчваш. Спри да му пишеш, след като ти пише той пръв, отговори от любезност и повярвай ми той няма да ти пише повече.

Успех!

10.   Номер 8, благодаря за мнението, но не мисля, че има друга. Даже съм сигурна. Говорих за това с негов приятел - той ми каза, че въпросното момче се държи така не само с мен. Изглежда такъв му е характера.
Номер 9, точно така ще направя :)

11.   Значи понякога е добър, а понякога не ти харесва поведението и държанието му.
Отговорът знаеш ли какъв е?
В цикъл е - зарежи го! :D