Прекалено държа на красотата
Разглезен съм. Имах най-хубавата приятелка. 10 от 10. Всички приятели ми казваха, че е супер красива, майка ми ми каза, че е супер красива, продавача в магазина забрави да сканира продуктите като я видя, безплано и дават алкохол по баровете. Момичето имаше и портфолио със снимки. Сега вече не сме заедно.
Проблема е следния. Не мога да си намеря приятелка. Всички момичета ми се струват, недостатъчно добри. Опитах с 3 други, просто не ми харесват. Нито секса ми харесва, нито те ми харесват. После срещнах едно перфектно котенце, но миличкат трябваше да заминава да учи някъде на майната си и почти не я последвах.
Сега гледам на повечето жени с друго око. Ако преди, от 100 си харесвах 30, после стана така, че от 100 ми допадат 3-4, а всече ми се случва да не харесам нито една от цяла дискотека. С последнат ми приятелка, го правих само по задължение. Повечето хора казват, че е красива, но не толкова че да обръща всички глави. Тя беше добър човек и прочие... но не достатъчно красива. Не знам какво да правя. Повечето такива момичета са или прекалено богати или заети.
Не мога просто да се накарам да харесам по-грозновато момиче. Опитвам се и всичко, но не работи. А стигне ли се до интимност, направо ми се отщява. Грешно е, да. Но какво да направя, че да спре? Дали психолог ще помогне? Харесвам едва една на 200 жени и то не винаги толкова много. Просто искам най-доброто... Хвана ли ли си хубава приятелка, буквално забравям за света около мен и само лудуваме с нея, но знам, че не мога да го карам така вечно и никое момиче няма да е толкова красиво след 5-10 години. Дайте ми съвет, да продължавам така или какво?

Коментари

2.   А ти достатъчно красив ли си? Предполагам че имаш възможности за това си свикнал все такива да харесваш.. Не знам какво да ти кажа, просто порасни малко.. мислиш ли че ти след 15 години ще си голям красавец или например приятелката ти да те зареже заради това как ще се чувстваш?

3.   Правилно се развиваш, младеж! Скоро съвсем ще отпишеш жените и тогава ще се обърнеш към нас - истинските корави мъже-пандизчии! Ще влезеш в правия път, с други думи.

4.   Ами има такива хора. Просто в ценностната ти система на първо място е външният вид и красотата по отношение на жените и всичко друго е второстепенно. Какво да ти кажа, познавам един като теб - ходеше само с най-големите красавици, едната му приятелка наистина беше супер красива(аз като жена го казвам), но беше пълна истеричка, която го съсипваше от скандали. Другата също не беше лоша, но беше чиста к... ва. Ами този човек не се промени, сега е доста стар и продължава да се заглежда по млади момичета, и продължава да счита красотата като най- голяма ценност. Резултата е че няма нито семейство, нито деца, съвсем сам, каквото изкара го хвърля по дискотеките, изобщо един нещастен живот. Ако искаш същата съдба, сега предполагам си млад, замисли се за ценностите и ако може си изгради нови. Трудно е, но не невъзможно. Вярно е всеки иска да има хубав човек до себе си, но само това не е достатъчно. Или си живей както досега или се опитай да мислиш по друг начин, за хората, ако искаш да живееш пълноценен живот, а не такъв основан на външният блясък, който е преходен.

5.   "Достатъчно красива". Това ме застреля. Според мен избиваш яко комплекси. Искаш другите мъже да се обръщат след нея, за да повдигнеш собственото си самочувствие, един вид "вижте ме какво момиче имам, вие никога няма да го имате". Няма лошо човек да се гордее с приятелката си, но не и да я третира като вещ. Това вече е грозно. А щом обръщаш толкова внимание на външността й, тя за теб е нищо повече от украшение, трофей, който да показваш пред другите.

6.   Като разбереш че красотата е последния критерий за връзка, ще бъдеш добре.
Не че искам да съм краен, но като теб съм бил с доста красавици и съм стигнал до извода, че последното което искам е такава жена. Не заради хилядите оферти които получават, а заради факта че повечето са крайно разглезени, егоцентрични, тип социопати. Обикновено са вечно недоволни и са свикнали да получават всичко, веднага.
Повечето са депресивни, затворени в себе си и са страшно комплексирани заради хилядите погледи които получават.

7.   Ха-ха. Мисля, че трябва да пораснеш. Красотата не е най-важното. Аз пък не харесвам т. н "красавци" от подиума примерно... ВСЕКИ си има вкус. Харесвам мъжествени мъже, с интелигентно излъчване и с чар... но не си падам по красавци. Всъшност, какво означава някой да е красив? Всеки си има различен вкус, така че както за едни, един човек е красив, така и за други е нищо особено. Така че, смятам че ще го израстеш това с 'красавиците'.

8.   Ами промени се. Никой не обича повърхностните хора. Ако продължаваш да гледаш на красотата, като най-важен фактор, до никъде няма да я докараш. Няма да имаш и една истинска връзка, защото гледаш само външния вид. Когато обичаш даден човек, то не е защото е красив - това не е любов, едно физическо привличане не е достатъчно. Не се впрягай толкова много - не ти трябва психолог. Може да се промениш, въпроса е дали го искаш.

9.   Според мен на подсъзнателно ниво имаш нещо към бившата ти(красавицата).
Психолога не вярвам да ти помогне особено.

10.   Тъпанар! Я се стегни, че ще останеш ерген!
Гади ми се от такива като тебе... Ти кво, да не изглеждаш като Брад Пит? !

11.   Пич, вземи се хвърли от тротоара с главата надолу, за да си по-успешен.

12.   Като останеш 10 г на сухо, тогава Буги Барабата в женски вариант и на Боримечка втората братовчедка ще ти се струват Джесика Алба. Пък и сега още вятър те вее на бял кон. До 17-18 и аз бях като теб, както и повечето може би, а сега красотата съвсем не е важна. Даже мога да ти кажа, че прекалено красивите не са много добра оферта по ред причини. При теб може и да не е до 17-18, може да е до 30, индивидуално е, но рано или късно, ще улегнеш.

13.   комлексар. Ж. 21

14.   Повърхностен си. Не бъди овца.

15.   Доста ограничено мислене имаш авторе...!

16.   Да държиш на "красотата" е все едно да си избираш вафлата по опаковката...
Нали не се съмняваш че е възможно и в най-красивата опаковка някой да е увил лайно?
Както и обратното - най-вкусната и прекрасна вафла на света да изглежда меко казано посредствено, докато не я опиташ...

Извинявам се за грубия пример, но той най-директно илюстрира къде ти куца логиката.

Браво на №12 за коментара

17.   Ти си още хлапе, затова не ти пука за нищо освен дали е красива... С нея не ти се налага да правиш нищо друго, освен да ходите на кафе и тя е просто като твой аксесоар, вероятно дори не говорите много и не правите много разнообразни неща. Когато дойде времето да се замислиш"мога ли с този човек да съжителствам, подходяща ли е за майка на децата ми, мога ли да разчитам на нея, да й вярвам, готов ли съм на всичко за нея и тн", ще разбереш, че това дали е някоя от типа като момичетТа на Хю Хефнър няма особено значение. Не казвам, че едва ли не и аЗ бих била с някой супер грозен/противен/дебел и тн, но човек с приятна външнлст и красива душа е това, което мисля аз за перфектно... Имам късмета мъжът ми да е и красив и страхотна личност, заради която личност обаче аз реших да прекарам живота си с него, а красотата му е нещо като бонус...

18.   Големи комплекси, големи дефицити... :)

19.   Леле, жалък тип с жалка ценностна система. Ти третираш жените буквално като кукли. Наясно съм, че 90 % от мъжете за съжаление обръщат най-голямо внимание на външността на жената, но чак пък това да е единственото важно нещо за теб в една връзка...
Имаш изкривен поглед не само към жените, а към живота и щастието изобщо, като това или няма да се промени изобщо, или ще се промени след няколко разочарования...
Аз лично винаги съм си падала по леко грозновати (субективно погледнато от масата) мъже, които обаче имат топло излъчване. "Изписаните" хора са ми безинтересни и стерилни.

20.   А ти на колко години си всъщност? Моята история е обратна на твоята. Не казвам, че съм най-голямата красавица, но когато излизам винаги мога да накарам мъж който съм си харесала да ми обърне внимание. В клубовете често ми дават без пари, черпят ме с шотове и т. н. Искам ли нещо само с усмивка и въздушна целувка го получавам. Не е голямо усилие нали? Мъжете също винаги съм ги подбирала. Както и да е, преди 2 седмици излязох с една позната, а на нейната маса се оказа човек който знам от година, виждаме се почти всеки ден но никога не сме се поздравявали и никога и не съм си помисляла, че мога да имам нещо с него. Така се държа с мен цяла вечер, че направо ме подлуди. Тогава нищо не се случи, но на другият ден чак съжалих и си казах, че няма да оставя нещата така. Стана на моята естествено, преспах с него, не знам какво ми направи този човек, сега го искам пак и пак, готова съм дори и на връзка с него. И подчертавам изобщо не е мой тип, така че не знаеш от къде ще ти дойде, не говори толкова много, опитвай, но ако си на 18 няма смисъл изобщо да ти се дават съвети.

21.   Стига хора не го упреквайте. Обзалагам се, че и ви искате вашият/ата
приятел/ка да е красив/а. Той просто си е такъв и това е. Тук е за съвет, не за упреци. Да това е много тъпо, жалко и като чели е комплексиран.. незнам, но не е нужно да го обиждате и съдите. Просто е млад и глупав все още не разбира и незнае какво е ЛЮБОВ ( обзалагам се). Той ще се осъзнае(надявам се да е скоро) защото любовта не се гради само на красота :)) Млад си забавлявай се ходи с красиви момичета, но не забравяй, че това не е важно. Всичко хубаво и успехи
С 18

22.   Пич и аз бях като теб, но съм жена... не съм от най-красивите, но съм богиня на очарованието... и аз като теб гледам външния вид, защото няма как да ме привлече мъж, който не е перфектен на външен вид... за леглото говоря;), а и тея грозноватите са със страшни комплекси и много ме натоварват... насъбра ми се доста време без партньор, заради моя каприз, защото и в най-желаните мъже намирах грозотия... а ухажори с лопата да ги рина, ама няма смисъл... иии 1 ден срещнах 1 грозноват мъж, нищо особено... не ми остави никакво впечатление, даже се дразнех като го засичам, ама тоя реши да ме сваля (е, не ме свали) с такава страст, енергия и желание, че ми се видя най-сексапилния мъж на света и все още го смятам за такъв... ако не беше такъв гадняр щях да си го взема;)... така че ще срещнеш и ти някоя вещица да те омае, но гледай да е от добрите, че аз нямах късмет;)

23.   22, що не се вземете с автора? Лика-прилика сте си като два стръка иглика!
Желаем ви щастие.

24.   красотата е излъчване която те зарежда и те прави жив, не упреквам автора!

25.   Авторе, такива като теб рано или късно си намират майсторката и то в лицето на не чак толкова красиви жени. Всичко е до поведението на жената, явно все още си малък и глупав, за да си с такова ограничено мислене, а и явно не си срещал жена, която да те постави на място с поведението си, а не само с външен вид. Успех! Чак ме е жал за теб честно казано

26.   Пич, абсолютно те разбирам. И аз гледам по тоя начин на жените. Е, не искам чак да е най-голямата красавица, но физическото привличане за мен е всичко. Дори да е добро момиче, ако не ме привлича физически не мога. Според мен ти трябва време да я забравиш. Има много хубави жени, особено в България. Така че трябва да можеш да си намериш друга.