Споделена история от Здраве

Бяло течение, неприятна миризма, сърбеж
Здравейте! Много се надявам да публикувате историята ми, защото имам нужда от съвети. Момиче съм, на 14. Та, знам, че бялото течение по принцип няма цвят и не мирише. Да, но на мен от около година или повече, бялото ми течение има жълто-кафеникав цвят и неприятна миризма. Понякога дори получавам сърбежи и забелязах, че около клитора имам някакви дребни бели точки. Смятам, че са гъбички, защото преди имах такива на кракът ми. Та, отдавна искам да отида на гинеколог, но ме притесняват няколко неща: 1) Да говоря с майка ми по тази тема; 2) Това че, когато се бръсна ми излизат нещо като гнойни пъпчици и после ме боли(ще се радвам, ако ми предложите друг начин за обезкосмяване). По тази причина се бръсна рядко и то само отгоре; 3) Трябва ли да има възрастен с мен на прегледа и преди да отида трябва ли да взема направление от личния? Много ще съм благодарна на всякакви съвети.

Коментари

1.   Това да имаш бяло течение изобщо не е хубаво, доколкото знам това означава, че имаш някаква инфекция. Не съм запозната с това, но ти предлагам да отидеш по-скоро на лекар.. няма нищо срамно. А изобщо не трябва да се притесняваш от майка си, според мен и сподели и двете даже посетете личния лекар, а там тя може да ти изпише нещо и ако не помогне(надявам се, да) нататък тя знае какво да прави.
За обезкосмяването явно не ти поная бръсненето с бикче.. така, че пробвай нещо за обезкосмяването на билкова основа или нещо подобно. Пробвай примерно студена маска 'Jankar', някакви ленти, депилиращ крем и тем подобни :)

2.   По принцип аз когато имах такова течение ми изписаха Фасижин! Струва около 4 лв. и се пият 2 сутрин и 2 вечер! Все пак ти преперъчвам и да отидеш на лекар!

3.   Бялото течение е нормално, като към средата на цикъла става малко по-обилно. Това е нормално и при всички здрави жени е така. Нормално е и да мирише малко. Ако обаче стане прекалено обилно, има много силна миризма или е с цвят различен от белия (най-често зеленикав), тогава може да е индикатор за инфекция и трябва консултация с гинеколог.

4.   Ако има дори и една жена на този свят, която през живота си да не е страдала от някаква гинекологична инфекция ще си ударя г*за в тавана.
Спираме с "лиричните" отклонения и минаваме на въпроса. :) Говори с майка ти и отидете при личната за направление. Ако личната се направи на интересна (което изобщо не е изключено) отиди на гинеколог и платете прегледа и изследванията. Не може да си седиш с такова течение, защото може нещата да се усложнят до безкрай. Действай! Веднага!
Ж27