Kак да не бъда повърхностен?
Здравейте!

На кръстопът съм. На 18 години съм. Излизал съм по срещи с момичета - някои ми харесваха, други - не, но никога не съм имал сериозна връзка.

Преди две седмици срещнах едно момиче - общо взето точно такова, каквото винаги съм си мечтал. Тръгнахме, тя вече ме обича, а аз - не съм много сигурен. Знам, че много хора ще ме критикуват за това, което ще напиша сега, разбирам ги, аз също се критикувам, просто не съм израснал толкова духовно. Въпросът е там, че не ме привлича чисто физически, не е много хубава.

Това е ЕДИНСТВЕНИЯТ й недостатък. Винаги съм знаел, че това не трябва да е важно за мен, но.. продължава да си е важно. Знам, че такъв човек като нея се среща само веднъж, тя е перфектният човек за съвместен живот. Но аз съм млад, не съм се наживял, ако остана завинаги с нея, няма ли винаги да остана недоволен, че не съм.. лудувал с някви красавици, дори сигурно след време нея ще започна да обвинявам за това.

Не искам и да стане така, че да и изневеря някога, защото тя е най-чистичкото същество, което съм срещал. А пък и Бог ще ме накаже и никога повече няма да ми прати такъв човек като нея.

Дори и да я оставя не мога - това е неблагодарност към Бога. Знам, че ще съжалявам цял живот.

Въпросът ми е - как да преодолея тези повърхностни глупости и да си обичам момичето на живота?

Коментари

1.   Чакай малко, бе. Заедно сте от две седмици. Толкова е рано за такива мисли. Остави се на течението. Бъди щастлив, радвай се на момента, оцени го.

2.   От 2 седмици сте заедно и ти казваш:
'' Но аз съм млад, не съм се наживял, ако остана завинаги с нея, няма ли винаги да остана недоволен, че не съм.. ''Като нероден Петко приказката.
Ако не те привлича като момиче, а ти е приятно с нея, значи я считаш по-скоро за приятел, плюс това тя само си мисли, че те обича, не можеш да заобичаш някого за 2 седмици, така че не се вайкай толкова.

3.   Знаеш ли, според мен ти още не я обичаш. Да, намираш я за приятелка, и то добра... но ако наистина я обичаше, нямаше да обръщаш внимание на дребни неща като външния вид! Всеки иска да намери ПЕРФЕКТНИЯ партньор, да бъдат идеалната двойка. Но не може всичко да е перфектно! И аз съм мечтаела да се влюбя в красиво момче, с кестенява къдрава коса, бадемови очи, бели зъби, талантлив.. Но сърцето не пита.. Влюбих се в момче - за мен е красиво и симпатично, макар да няма `идеалната` прическа, идеално бели зъби.. той е за мен! Талантлив, умен, нежен... Какво повече да искам? :) Дай си време, може да после да мислиш, ме това момиче е НАЙ-ХУБАВАТА!

4.   И според мен няма нужда от толкова сериозни разсъждения и ангажименти след две седмици, НО е похвално, че все пак се интересуваш от тези неща и правиш разлика между повърхностно и задълбочено. Всъщност може би ЗАСЕГА нямаш физическо привличане към момичето, но сближите ли се, и то ще се появи и ще искаш да сте близки както духовно и интелектуално, така и физически и сексуално. Така че не си прави заключения все още, но в случай че наистина се окаже, че не те привлича, спокойно! Запази я като приятел, но внимавай да не се нараните взаимно, докато се чудите колко се харесвате, обичате и искате. Аз съм на твоите години и имам приятели, с които със сигурност винаги ще бъдем само приятели и в това няма нищо лошо. И между другото не е толкова повърхностно, че момичето не те кефи физически. а си е напълно нормално това да е фактор.

5.   Да ти кажа, на твоята възраст е нормално да обръщаш повече внимание на физическата връзка, отколкото на духовната. Не трябва да се чувстваш зле от този факт, 90% от момчетата са така, а и както ти казаха по-горе, минали са само 2 седмици. Повярвай ми, с течението на времето на преден план ще "изскочат" много други неща, за които в момента дори не подозираш. Но в крайна сметка никой не ти казва, че ще бъдеш с нея до живот. Има мно-о-о-ого вода да изтече, както се казва. Хайде успех и не се впрягай толкова! :)

6.   Ако няма привличане няма смисъл. По-скоро я смяташ за приятел, отколкото нещо друго. Или се опитай да гледаш на нея по други начин. Възможно е да има привличане, дори и когато момичето не е толкова привлекателно.

7.   Ходите от две седмици и вече те обича? !? ! Ти да не би да си Дон Жуан!?

8.   Щом не е красива за теб, не мисля, че я обичаш.
Ще ти дам пример с моята връзка.
Аз не съм нищо особено на външен вид (лично мнение), но за приятеля ми дори и в най-лошата ми светлина, съм най-красивата. Той ме е виждал всякак: с мокра коса, без грим, с размазан грим, преди да си измия косата (сиреч, когато е мръсна) и т. н. Дори в такива моменти ми казва, че съм хубава (а на мен ми е странно, защото виждам как изглеждам.. ).
Между нас винаги е имало силно привличане, още в началото на връзката ни и все още, когато го погледна виждам най-хубавото същество на света, и съм щастлива, че е мое гадже (като добавим и добродетелите, които има).
Знам, че външната обвивка не е най-важното нещо, но ако не те привлича човекът до теб, не знам как биха се развили отношенията ви.
Би било лошо да я нараниш, но не мисля, че трябва да си с един човек, само защото е добър и притежава добри качества. Трябва да си с някой, който те кара да се чувстваш на 7-то небе, да го желаеш, да се чувстваш влюбен до ушите, а по приказките ти не мисля, че тези неща са присъстват във връзката ви.

9.   Щом не е красива за теб, не мисля, че я обичаш.
Ще ти дам пример с моята връзка.
Аз не съм нищо особено на външен вид (лично мнение), но за приятеля ми дори и в най-лошата ми светлина, съм най-красивата. Той ме е виждал всякак: с мокра коса, без грим, с размазан грим, преди да си измия косата (сиреч, когато е мръсна) и т. н. Дори в такива моменти ми казва, че съм хубава (а на мен ми е странно, защото виждам как изглеждам.. ).
Между нас винаги е имало силно привличане, още в началото на връзката ни и все още, когато го погледна виждам най-хубавото същество на света, и съм щастлива, че е мое гадже (като добавим и добродетелите, които има).
Знам, че външната обвивка не е най-важното нещо, но ако не те привлича човекът до теб, не знам как биха се развили отношенията ви.
Би било лошо да я нараниш, но не мисля, че трябва да си с един човек, само защото е добър и притежава добри качества. Трябва да си с някой, който те кара да се чувстваш на 7-то небе, да го желаеш, да се чувстваш влюбен до ушите, а по приказките ти не мисля, че тези неща са присъстват във връзката ви.

10.   Благодаря ви за отговорите! Значат много за мен.

Автора

11.   Човече, ти си само на 18. Недей да употребяваш изобщо думи като "никога" и "винаги", защото (както сам установяваш) още нищо не си изживял. Нормално е да не знаеш какво искаш и какво очакваш. Те днешните мъже и на 30 още не са на ясно със себе си. Наслаждавай се и оценявай това, което ти дава момичето и остави времето да покаже. Не можеш толкова бързо да кажеш дали тя е жената на твоя живот, дали искаш с нея да създаваш семейство. Не бързай за никъде, особено със семейството, защото е почти сигурно, че възгледите ти ще претърпят промяна с възрастта. Много ме кефиш за това, че цениш невинността, че не искаш да бъдеш лъжец и неверник и че вярваш в Бог и в справедливост. Дано тези възгледи ги запазиш завинаги и останеш почтен мъж. Хубаво е и, че разсъждаваш над човешките качества. Но не се впрягай излишно, просто бъди винаги честен и не бързай.

12.   Прекрати връзката с това момиче е моят съвет. Само ще я нараниш. Ако си истински влюбен в нея, за теб тя ще е най- красивото създание на света. Щом отсега мислиш за нея като "не много красива" представи си я след 30 години- остаряла и сбръчкана, а ти се събуждаш до нея всяка сутрин. Просто прекрати преди някой да бъде наранен.
Колкото до това че си повърхностен, мисля че с напредването на възрастта ще отмине. Ще разбереш, че истинската красота не се вижда с очите, а със сърцето.