Малко съвети за тялото на едно момиче?
Здравейте! Аз съм момиче, почти на 15! Нямам гърди, което е малко или много - ГАДНО, понеже съучениците ми, а дори и съученичките ми ми се подиграват.. Виж я тая дъска плоската.. никви цици нема :D :D :D Ето това е уважението към мен.. плюс това, идва лято и ще трябва да се носят вече къси дънки с потници.. това е следващият ми проблем - краката ми космясват много бързо.. за сега съм ползвала само от кремчетата, които се мажат изчаква се 5-7 мин и се махат.. друго не ми позволяват.. досега съм си ги махала така, но само 4-6 пъти.. само на краката, но сега вече имам и видими косми по ръцете, което не е приятно - МОМИЧЕ С КОСМЯСАЛИ РЪЦЕ... а и под мишниците имам, както и пубисната област.. е там долу няма да ме гледат.. няма по пликчета да ходя на дасклало, но краката, ръцете и мишниците.. трябва да ги обезкосмя.. много ме е срам от тези косми.. някой друг с подобен проблем? Надявам се майка ми да ми позволи да си махна космите по ръцете и подмишниците :)

Вие какво ще кажете? Има ли някой с малки гърди и косми? Споделете!

Коментари

1.   Абе, какви са тия майки, които не дават на дъщерите си да се обезкосмяват?! Боже, боже... А какви са тези дъщери, които питат мама дали може го направят? Страшна работа! Отиваш в аптеката и си избираш кола маска - на ленти, течна, студена или някаква друга. Самобръсначката също е вариант, но си е играчка през 1-2 дни. Даже, ако имаш малко парички, отиди на козметик за подмишниците. Помня, че при моята беше 4лв. за двете.
За гърдите нищо не мога да ти кажа. Още растеш, сигурно и те ще пораснат малко или много. :)

2.   До болка ми е познано това за гърдите -, -

3.   Мале, мале, като ви слушам - направо следващия път няма да се раждам човек! То претенции за косми, за телефони, за чалга.. Никой не гледа какво има в главата, а само в джоба, в пазвата и по ръцете и краката, и около оная работа.

4.   Е как така не ти позволяват бе човек. Какво проверяват те дали си си още с космите ли? Все пак ти вече си на 15 нормално е да не искаш да ходиш космата. Пък тези кремчета според мен са нож с две остриета - пробвала съм нещо такова само веднъж, но мисля, че от него космите започват да растат още по-бързо. Най-добре навсякъде с епилатор.

5.   малко учудващо, на 15 години а вече космата, има някакво хормонално разстройство... и без гърди, не искам да обиждам никого, това са мъжки белези и трябва да се обърне внимание, днешната храна е пълна с хормони и антибиотици прибавени към животните от които консумираме

6.   Хаха имах приятелка, която беше същата плоска дъска (не се обиждай), обаче след време и се появиха ебати и... :d.. Взимаш една бръсначка и започваш.. Какво значи не ти позволяват? Ако ти е приятно така си ходи, но предполагам, че ти е некомфортно.. На 15 години си време ти е за обезкосмяване хаха

7.   Въпросът ти за гърдите е излишен, каквото и да направиш това не зависи от теб! А чакай малко.. пий боза. :D А за обезкосмяването, също е излишен. Както казаха по-горе, ако имаш пари иди на козметик(ама ако вашите чуят сигурно ще те накажат, щом не ти дават да се обезкосмяваш). Това си е лична хигиена и задължение на едно момиче, възмутен съм от поведението на вашите, относно този проблем. Ти си момиче и трябва да се обезкосмяваш! Начини много, а желание... трябва да има! Ако няма, то ще си подложена на подигравки, а и не мисля, че ще имаш приятел.

8.   За космите - колата маска или епилатора ще те оправят. А за гърдите - хич да не ти пука. Те не са най-важното нещо.

10.   Притесненията ти идват от самата теб. Космите се махат, а за гърдите има мъже като мен, които си падат по стегнати дупета и спортни цици.

11.   Аз харесвам слаби момичета с малки гърди. Така, че не се притеснявай мъже всякакви :)

12.   Така е, мило момиче, не се тревожи! За гърдите не можеш да направиш нищо, за космите - епилатор (има по 50-60 лв добри), кола маска (2 лв тубичка) или козметик (тук зависи за какво и къде), или самобръсначка (за ръцете твърдо забрави, много ще се вижда). Обясни на майка си, че ти е много неприятно да ходиш в топлото време с косми по тези места, че те е срам и че искаш да подобриш тези неща. Мисля, че тя би се загрижила за самочувствието на дъщеря си и ще ти позволи. Ако не го направи, направи си ти обезкосмяването напук! Няма да ти върне космите със сиурност.

13.   Идва лятото и се чудя как ли ще отида на училище с блуза от този тип - http://prikachi.com/images/978/7168978B.jpg
Понеже е с паднало рамо и няма къде да се опре :D Голям комплекс ми е това.. всички съученички си имат, а аз - не.. просто има гадняри, които със сигурност дебнат ей такива като мен - по-скътани, без много известни приятели, които не се фукат.. по-скромни с някакъв недостатък.. само това чакат и ще ме нападнат.. като ги знам какви са. но и те явно са си комплексари, като мен, а и като някой от първите коментирали .... :)

14.   Колко са деградирали твоите съученици, просто не е истина.. Не се опитвай да се променяш, защото си заобиколена от хора, чийто живот е поп-фолк. Просто не обръщай внимание на тези дебили.
Какво значение има това, че имаш малки гърди, те пък имат малко сиво вещество. Кой е прецаканият?
Да не говорим, че си още на 15, не е задължително да изглеждаш като дойна крава, нито пък като чалга "звезда".
Колкото до окосмяването, за ръцете препоръчвам задължително или епилатор или кола маска (никакво бръснене). За краката също, но мен понякога ме мързи да се мъча с машинката за изтезания, а и там си боли повече, ако преди това е играло бикчето.

16.   милата,

смело напред и въобще да не ти пука... направи това, което сметнеш за добре... възможно е майка ти въобще да не разбира нуждите ти, но това би й показало как се чувстваш...

относно съучениците ти - те да не са перфектни... дишай спокойно - това им поведение е просто, за да прикрият собствените им недостатъци. в момента, в който те зачекнат право срещу тях - сто процента един е с грозен нос, друг с криви зъби, трети с грозно лице... няма да се оставяш да те малтретират емоционално и физически, щото това ще те смачка

17.   СЪвети от рода на - да не ти пука, не помагат.
Първо - погледни повечето манекенки и актриси. Гърдите им са много неща но не и големи (има и изключения). Стгнати, да, но не и големи. Тренирай и спортувай (не тренрай борба и не вдигай щангли само, моля ти се).
Космите си ги махай. Кола маска по 10-20 лева през 3-4 седмици, ако имаш възможност, ако ли не - за 2. 40 жилет, 6 броя. А и за жените важи правилото - никакви косми под веждите.
Това че не ти дават... за съжеление не знам какви са тези майки, но я попитай дали тя ходи окосмена по къси гащи и потник.

18.   Забрави за самобръсначка - това е най-голямата глупост, която можеш да направиш! От епилиращия крем космите не започват да растат по-бързо, както беше писал някой - остават си същите като дебелина и гъстота. Най-добрият вариант е епилатор, защото той ги разрежда с времето или козметик. И при двете боли и зависи колко можеш да търпиш. Кола маска в домашни условия с ленти и разни други не ти препоръчвам, защото така можеш да се насиниш, че после месец няма да се оправиш. Но аз също мисля, че трябва да говориш с майка си и да посетиш ендокринолог. Най-вероятно имаш хормонален проблем - силно окосмяване, никакъв бюст на 15... за лекар си е работата.

19.   Какви са тези майки бе, в 19 век ли живеят. Аз лично оскубах между веждите на 13 годишния си син и не ме е срам от това.
Смело момиче, направи каквото сметнеш за добре. Хубаво е да изследваш хормоните, защото и мен, като възрастна жена ме притесняват пробелмите ти с окосмяването и липсата на гърди. На 15г си можеш сама да идеш при личната лекарка и да кажеш, че искаш да ти пусне изследвания на кръвта за тези ти проблеми.

20.   Аз сам на 12 имам големи гърди даже ми се подиграват за това, а моите приятелки нямат. Аз бях същата имах много косми. Казах на мама, че като порасна малко ще си ги вземам с бикче, но тя каза не с ножичка аз се съгласих, но после почнаха да стават повече и ние отиваме на екскурзия където има басейн и сме по бански и си казах, че ще ги видят и си тги взех. Мама нищо не каза. Взех си и отдолу. Децата разбраха, че си ги вземам на всякаде, но нищо не казаха. Сега се чуствам много добре ходя по къси панталонки, тениски, рокли и е много яко, но имам недостатака, че сам малко пълничка надявам се да отслабна и да ти подейства :) :)