Просто не искам да страдаш??!
Здравейте хора.
Имам един проблем. Влюбена съм в едно момче, вече 2 месеца се държим така все едно сме заедно. Миналата седмица го попитах: "Какво сме ние? " а той ми отговори, че ще е по-добре да сме просто приятели. Вчера вечерта дойде до нас (имах проблем и той беше единствения с който можех да споделя) и си говорихме. Разговорът се обърна пак в същата посока- дали сме заедно. Той отново ми каза, че така ще бъде по-добре за мен, защото не искал да ме нарани, но в очите му виждах друго. Очите му се насълзиха, но въпреки това продължи с думите: " Усещам как в момента те наранявам, просто не искам да страдаш. Зa товa не искaм дa сме зaедно, зa дa си свободнa, когaто решиш дa спреш всичко това между нас. "
Та въпроса ми към вас е : Как бихте постъпили в тази ситуация? Защото наистина съм много объркана.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Веднага след като прочетеш това! Казваш му, че го искаш, че искаш да сте заедно, без да се лигавите много много да си станете момче и момиче. Ако по някаква причина не се получи, примерно страх, срам, ... , и от двама ви, то ако не отвърне на чувствата или ти сгафиш нещо, кажи му още тогава, че може да те потърси ( някав разумен срок разбира се). Така като се премисли, няма да се съмнява или да се чуди. Ако и това не стане не си губете времето!

2.   Според мен това си е просто оправдание. Като не искаш да с някой, му пробутваш подобни обяснения - "не те заслужавам", "няма да те направя щастлив". Често използван трик, много банален. Аз също съм го правила, когато бях тийнейджърка и на мен са го прилагали. Човек, ако е влюбен, обикновено се отдава на любовта си, независимо от пречките. А когато има наистина сериозни причини да не бъде с някого, поне ги обяснява, а не оставя половинката си да се терзае с въпроси. Сълзите в мъжките очи също не са толкова показателни, колкото някои си мислят. Виждали съм ги тези сълзи много...
Той може и наистина да е влюбен, но да е влюбен примерно в още 2-3.

3.   Това означава, че иска да те върти на пръстта си - за когато му е удобно, защото тича след още 4-5 като теб. Не те обича - просто търси забавление. Кога ще се събудите скъпи момичета? Дядо Коледа не съществува. Тегли му майната и си намери нещо по-добро ;)

4.   Съгласна съм с 2 и 3. Човекът просто не е влюбен в теб и не е сигурен дали иска да е с теб в момента, но не иска и съвсем да те отбраздва, защото може другаде да не му върже.
Това е, мило момиче, знам, че не е приятно, но друго обяснение ПРОСТО НЯМА! Прав е номер 2, ако имаше сериозна причина да не може да е с тебе, щеше да ти я каже. Едва ли точно ти си попаднала на вампир, извънземно или таен агент, за да не може да сподели с теб какво го спира да сте заедно. Така че, по-добре не се самозалъгвай, а и следващия път вместо да питаш "Какво сме? ", по-добре кажи ти какво искаш и изчакай адекватен отговор. Иначе все ще си жертва на насълзени очи и на несериозни индивидчета.