Той почна да се държи все едно съм боклук....
Здравейте читатели на spodeli. net за пръв път пиша тук.. ами да започна от самото начало аз съм на 18 приятелят ми е на 22 заедно сме от 6 месеца.. в началото на връзката ни беше всичко супер излизахме с приятели идваше да ме взима от у-ще говореше ми мили неща... но той се промени и не престава да ме наранява вече нямам сили да се боря с това но винаги си казвам "ще издържа.. правя го защото го обичам "
и така винаги той ми вика.... чувствам се като идиотка.. :( Той живее едно много еднообразно ежедневие.. незнам как му харесва това всички ден в университета и после прибере се и на кафе.... разберете това е всяка вечер той дори не ме поглежда а когато искам да излезем само двамата на разходка ми казва "ами отиди се разходи някой да те е спрял" дори не може да осъзнае че искам да съм с него последният 1 месец спрях да ходя с него по кафета и той веднага се муси още кажа ли му "не няма да идвам " и той веднага "хубу ай" и ми затваря също така имам чувството че не иска да правим секс а го прави на сила... снощи му казах да ми звънне когато пристигне да си кара лекции и той ми отговори"няма" след въпроса защо той само ми каза "защото така искам аз "... разберете обичам го с цялото си сърце не мога да се разделя с него защото ще се почувствам празна от вътре.. не мога отговорете ми аз ли трябва да се променя как трябва да оправя нещата...

Коментари

1.   Докато ти смяташ, че би изтърпяла всичко, защото го обичаш, само и само да не се почувстваш "празна отвътре", той ще продължава така да се държи. Това е.

3.   Много ми е чудно как уж забелязвате, че една връзка е изчерпана или никога не е била, такава каквато вие искате и пак седите и се натискате да става. Хем не ти харесва, хем стоиш с него. Сама си даваш отговора.

4.   Момиче, звучиш адски объркано, което може би е нормално за 18 г. човек. Понеже не ми стана ясно да питам - приятелят ти "вика", в смисъл ти крещи ли?
Както и да е, приятелят ти се държи инфантилно и явно стилът му на общуване с теб е "ш'ти прая напук, пък к'вото ще да става".... Опитай се да му обясниш, че искаш да общувате като нормални, пораснали хора, които държат един на друг и не си отговарят едносрично и напук. Обясни, че се чувстваш пренебрегната, вкл. по отношение на секса. Има вариант и да те разбере, но може и всички опити да са напразни.

5.   И при мене беше така с бившия ми, бяхме заедно две години.
Близо една година всичко беше г. д наред, след това започна да се държи както твоят приятел.
Ама аз си търпях, търпях защото много си го обичах и не си представях да съм без него, а и не бях много голяма, лесно се поддавах на чувствата си. И в един момент ми писна и го зарязах, той не можеше да повярва, че имам тази смелост.
След това все едно се преродих, толкова простотия изтърпях.. че и след всичкото това време, в което сме разделени аз все още се чувствам добре, че го зарязах.
Казвам ти всичко това, защото хората не се променят.
С много мъка могат да се променят, но след време пак стават такива каквито са били и това не важи само за мъжете, а и за жените.
Имаше една приказка '' Боклук ли си, боклук си за цял живот''. Ако си мислиш, че твоят е най-доброто което можеш да имаш се лъжеш.. Свестните момчета не се държат така грубо с приятелките си, свестните момчета уважават половинката си и се стараят да не се чувства зле, а на твоя по това, което си разказала, не му пука много как се чувстваш.

6.   Колкото и да го обичаш, ако няма взаимни чувства нещата няма да се получат. Със сигурност празнотата в теб ще се появи и без да сте разделени.. :(, ако продължава с това държание. Предлагам ти да поговориш с него и да преосмислите връзката си.

7.   Не си заслужава. По-добре да усещаш "празнота", сърцето да ти е "разбито", отколкото да си играе по този начин с теб, запази достойнството си. "Защото така искам аз" че какъв си ти бе, че да говориш по този начин, ти така си искал... извинявай, но ако бях на твое място такъв "хубав" шамар бих му ударила, че да знае другия път да ме уважава или да си хваща пътя и да го няма. Не те ли уважава няма смисъл....

8.   Твоя човек изобщо не се вълнува от тебе. Що не го зарежеш? Щом не иска да излиза с приятелката си, а предпочита всеки друг за компания, това к'во значи?

9.   Както си го описала, мога да ти кажа само: браво! Продължавай да се натискаш за човек, когото дори светец не би изтърпял. Току-виж се промени, но на погребението ти след много, много години. Жени, как не разбирате, че това не е някаква криза? Той като много други просто се е правил на добричък известно време в началото на връзката и сега показва истинското си аз, а то явно не ти е по вкуса. Не е нужно човек да е Айнщайн, за да го разбере! Но ти продължавай да се готвиш за канонизиране и да търпиш такъв опак човек. Току-виж на Небето те изберат за светица някой ден!

11.   Той иска да ти каже "Разкарай ме! ". Просто го разкарай.

12.   Съжалявам, ако прозвучи грубо, но трябва да се разделиш с него. Истината е, че той, ако те обичаше щеше да се държи много по-добре с теб. Може и да го обичаш ужасно много, но то тогава какво значение има като той теб не и се отнася с теб все едно му принадлежиш. Повярвай ми накрая ще съжаляваш, че не си се разделила с него по-рано. Но въпреки всичко, ако толкова много го обичаш и предпочиташ да те нарани жестоко, вместо да скъсаш с него ти предлагам да поговориш спокойно и настоятелно с него. Без излишни караници или сълзи просто поговори спокойно с него може би той може да има някакъв проблем и за това да се държи така дръпнато. Все пак това си е твоят живот прави каквото искаш, но внимавай накрая да не се опариш. Успех! :)