Не мога да ви разбера момчетата
Здравейте, ами случаят е следния. Студентка съм и наскоро се запознах с едно момче съвсем случайно. Смисъл, знаех за него, попадала съм на негови снимки във фейсбук, но не знаех точно що е за човек. В началото на годината се оказа, че моята приятелка го познава и ме изненада когато се спря и се заговори с него. Бях го засичала два-три пъти в сградата, но си помислих, че е някакъв надуфко. Останах очарована от него. Любезно, умно, възпитано, богат запас от думи - прекрасен, да не говорим, че е и много хубав. Само толкова ми трябваше. От този един единствен разговор, в който бях в ролята на наблюдател, аз вече бях хлътнала. Нямах търпение да го видя отново. Мина доста време от "запознанстовото" ни и лека полека набирах смелост да го заговоря. Приятелката ми постоянно се притичаше на помощ и ми помагаше естествено, но като че ли, всеки път щом тя започваше разговора с него, той довършваше с нея, независимо дали аз съм се включила. Винаги когато му задавах някакъв въпрос, сякаш приятелката ми го беше задала и той на нея отговаряше. Може би намира сигурност в нея? Избягваше да ме гледа, сякаш ме нямаше. Имах чувстово, че знаеше или разбираше, че го харесвам, което още повече ме накара да се притеснявам около него. Но наскоро забелязах, че докато аз не го гледам, той ме гледа. Хванах го на няколко пъти. Гледа ме особено. Хващала съм го да стои просто обърнат към мен и да ме наблюдава. Може би си въобразявам. Не знам какво да мисля. В началото, когато се запознахме беше ми стиснал ръката и не я пускаше известно време... Не знам какво да мисля. Помогнете ми.

Коментари

1.   Хубаво е отсега да разбереш, че това, което се разиграва в твоята глава може да няма нищо общо с това, което е в главите на хората... Не забелязваш ли, че ТИ си започнала някаква игра на "котка и мишка" и разиграваш някакви драми в главата си? Докато мислите на момчето може са съвсем различни - съвсем прозаични. Погледни нещата и от неговата гледна точка (това е и начинът "да ги разбереш тях - момчетата"...) - бегло се познава с някаква колежка (приятелката ти), с която си имат някаква приказка - малко повече от "здравей - здрасти" и по едно време забелязва, че около въпросната доста често се присламчва някаква друга (ти), дето ни в клин-ни в ръкав ходи та се меси в разговорите им - задава въпроси, отговаря без никой да я е питал... оди се бута там и им "свети" с присъствието си... Човек да се чуди дали да й каже: "Абе я се разкарай от тука! Тебе кой те пита?!" или да си мисли нещо от сорта: "Абе тая не мога ли да я "бодна"? Като гледам - сама се натиска...".

Та научи се да наблюдаваш повече себе си отстрани - така ще разбереш и реакциите на другите. Със сигурност мислите, държанието, намеренията и т.н. на момчето не са толкова сложни, "неразбираеми" и необясними, колкото ти си мислиш и се мъчиш да ги изкараш. Ако пък чак толкова го харесваш - кажи му го в прав текст, недей да ходиш да мишкуваш около него и да чакаш той сам да се сети... Може просто да те мисли за ненормална с това поведение, което демонстрираш.

2.   Аз смятам, че си въобразяваш много.
А и, ако някой е заинтересуван от теб ще му проличи и няма ти да му задаваш въпроси, а той ще задава на теб.
Според мен той не те харесва. Моят опит говори така.

3.   Стани част от компанията му. Тоест ти и приятелката ти се сближете повече с неговите приятели. Ще ви вижда по-често и може да успееш. Късмет!

4.   За какви момчеТА става въпрос в заглавието!? Аз прочетох в историята само за ЕДНО момче!

5.   Може и той да мисли нещо към теб, но това женското мишкуване обърква. Ако към теб нещо, а ти така половинчато мишкуваш, то и той ще се чуди какво става. Кажи му го в прав текст.

6.   Има интерес към тебе. Жестовете са най-сигурният начин да разбереш. Дайствай смело ако не сте от срамежливите и двамата. А каквото ще да става. Мъже много, ако не е тоя-други има много.

7.   Говори с него в прав текст! Нищо не губиш, само можеш да спечелиш. Или и той ще има симпатии към теб и ще стане нещо, или няма да има и ти ще спреш да се "филмираш". Не разсъждавай - действай!

8.   Макар и вече студент явно просто е срамежлив. Мило е, че само твоята компания му влияе така. Говори с него приклещи го в един разговор очи в очи само двамата и му свали картите на масата.

9.   Същата работа беше и при мен, ама само се гледахме и аз като теб си разигравах разни сценарии в главата... всички ми казваха, че има симпатии-да ама не :Д накрая се оказа, че е нямал нищо. Спри да го мислиш по-добре, за да не останеш накрая с пръст в уста или му кажи всичко в прав текст, за да си сигурна, че си направила всичко, което и зависело от теб. Ако има интерес, ще усетиш.