Харесвам колегата си
Здравейте!
Ще бъда максимално кратка.
Не знам какво да правя и ще съм Ви много благодарна, ако ми дадете някакъв съвет!

Благодаря Ви предварително! :)

Запознах се с него преди една година. Харесвах си го и все още си го харесвам, но наскоро се събра с бившата си приятелка, за която той ми беше споменавал, че му изневерявала преди време и затова са скъса ли. Според мен все още има чувства към нея, щом и е дал още един шанс. И ми е пределно ясно, че съм излишна и затова реших да спра всякакви контакти с него. Притеснявам се, че ще съм в конфликт с него, макар че не съм такъв човек да споря с хората.. не знам как да се държа от тук насетне. Гадно ми е, че му е все тая за мене, защото след, като му съобщих, че от тук нататък ще сме само на здравей, здрасти ми отговори само с Добре.

Знам, че ще кажете, че това изобщо не е проблем и къде, къде има по-важни неща, но просто ми е тежко в момента. И се извинявам много, ако съм Ви изгубила от времето.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   той въобще знае ли, че имаш симпатии към него?
ако не - тогава какво отношение искаш?

2.   Първо, ти имала ли си някакви отношения с него? Не става ясно. Ако не си, е безумно, че му поставяш условия. И иначе е безумно, де. Никой мъж не харесва такъв натиск, опит за контрол от твоя страна. Нямаш подход към мъжете, сега ясно ли ти е защо ти е отговорил само :'' Добре''?
А ако сте имали някаква афера, а той се е събрал с бившата си, единственият начин да го имаш, би бил да се държиш добре, и да го привлечеш към теб, така той сам би осъзнал, и би я оставил нея. Друг е въпросът че според мен е тъпо да се занимаваш с мъж, който се връща при бивша, която на всичкото отгоре му е изневерила.

3.   Ми направила си възможно най-правилното нещо.
Сега остава да асоциираш случилото се с факта, че е готов на всичко за нея, дори когато са го правили на маймуна и може да установиш че всъщност не е толкова идеален, колкото ти се иска.

4.   Здрасти! Ще бъда искрена: не е трябвало да му го казваш това. Първо - показваш, че ти пука, второ - какво си очаквала да ти отговори? Че за да не му се сърдиш, няма да се събира с приятелката си? Шансът да го направи е по-малък от 1%. Продължаваш напред и това е! Дръж се с него нормално, както с всички други колеги. Повярвай ми, това ще го учуди, а може дори леко гадно да му стане. Вече друг е въпросът, че след като приятелката му веднъж вече му е сложила рога, може съвсем скоро пак да го сполети същото. Но това си е негов проблем и няма отношение към теб, защото дори (хипотетично) пак да се раздели с нея, нищо не ти гарантира, че ще избере теб. Извод: Не си губи времето в терзания, а се огледай за някой, който наистина да си заслужава! :-)

5.   Съвем човешко е според мен да се отдръпнеш. Радвам се, че има все още такива като теб, които не искат да размътват отношенията на двама души. Виж, ако е писано той пак да се раздели с приятелката си, ще имаш шанс. Ако ли не - не се кахъри. Не е задължително винаги да ти отвръщат на чувствата и не го приемай толкова тежко. Много по-гадно е, когато има взаимност, сигурна си в любовта на другия и изведнъж тя изчезне (поради друг индивид например). Все тая му е, защото наистина му е все тая - мъжете рядко са тактични. По-добре ли ще се чувстваш, ако хем е с приятелката си, хем ти разправя, че ти си му много важна, примерно, или че ви обича и двете, ама нея малко повечко? Предполагам няма да ти хареса този вариант, защото по написаното личи, че не си такава. Недей да правиш нищо, за да не бъдеш втора цигулка или кифла на повикване. Дръж се с него просто нормално - като с колега, нито го пренебрегвай, нито му се слагай.
Имай търпение и късметът ще те намери, когато най-малко го чакаш.

6.   Здравейте!
Искам да Ви благодаря за съветите. Да, знае какво изпитвам към него, но проблема е разстоянието и не ми се вярва да се получи нещо. А иначе скоро се очертава да се видя с него, защото ще работя на същото място и ще сме си колеги. Относно приятелката му... скъсали са, защото отново го е лъгала за дребни неща и т. н. Заключение искам да кажа, че не е нужно да се получава нещо между него и мене, възможно е да излезе едно хубаво приятелство!