Хлътнах по колега
Здравейте! Моля за съвет, който е минал по този път. Харесвам много колегата си, до толкова че даже се разсейвам в работата. Омъжена съм с дете, той си има приятелка. До сега не се поддавах на никакви ухажвания и флиртове от страна на колеги, но сега съм като омагьосана. Винаги ме гледа с един особен поглед, но ме обърква. Ту си мисля, че се сближаваме, като си говорим повече, но след това се дистанцира от мен и така постоянно. Не знам дали има мъж който не се ласкае от внимание към него? Или наистина е толкова влюбен в приятелката си, че да не ме забелязва като жена? Но очите и поведението му подсказват друго. Объркана съм и всеки ден си казвам точка, но тогава решава да се примъкне към мен и отново съм в изходна позиция. Може ли някой да посъветва? Аз си имам прекрасен съпруг, но искам тази тръпка да остане в работата. Не мога да се примиря, с факта, че не успявам да го съблазня и е толкова отдаден на приятелката си. Че кой мъж е толова верен....?

Коментари

51-63 от 63

57.   "Че кой мъж е толова верен....? "
На този въпрос ти отговарям директно :)
Много мъже не изневеряват на половинките си, включително и аз.
Не знам защо, но много жени мислят, че мъжете изневеряват много повече от жените, но това не е изобщо така. Казвам го с много увереност в думите си.
Преди да срещна жена ми, съм имал няколко по-продължителни връзки и съм изневерявал на момичетата тогава, не защото съм мъж или нещо от сорта, а защото просто не съм държал толкова на тях или защото виждам, че тя не държи на мен и причината да изневеря е била, чисто и просто, че не исках да задълбочавам с дадената "мадама", защото след като се вижда, че тя не държи на мен, ние просто нямаме бъдеще и по този начин не се влюбвам толкова, че да давам всичко от себе си, а тя накрая да го направи с колега.
С жена ми сме от 10 години заедно. Постоянно се заглеждам по жени. Няма мъж, който да не го прави и да си каже на ум, "Лелееее, на тази какво ще й направя или как ще я ч*к*м. ", но това е само на думи, повярвай ми.
Имам възможността да работя в дружество с почти равен брой мъже и жени, по около 50 мъже и около 50 жени. Е повярвайте ми 7 от 10 жени, на възраст от около 30-до 45 години ИЗНЕВЕРЯВАТ и 4-10 мъже на същата възраст го правят. А кажете са кой повече изневерява? :) Нищо лично към жените, но по-големият процент е за Вас, поне в моята работа е така.
Иначе ти пожелавам успех и радост в семейството.

58.   Искам да се обърна към авторката и да кажа, че това което прочетох, все едно аз съм го писала, всяка твоя дума е моят случай. Само че при мен е вече твърде късно.... разделени сме с мъжа ми от 3 месеца.... а колегата, нямахме нищо интимно, емоцията продължи повече от година. Срамувам се от себе си, че се влюбих в тази зряла възраст и съсипах всичко, което имах. Сега съм сама и без него дори, защото сваля друга колежка, и я гледа със същият поглед, прави същото, което правеше с мен и то пред мен. Безсрамник, игра си с мен, сега и с нея. Чудя се да я оставя ли да изгори и тя или да я спася. А на него мисля да си плати за всичко което ми причини, за срама пред колегите, който брах, за наранената душа, за разбитото семейство. Толкова страдам ако знаеш, дори съм готова да си говоря с теб по телефона, само ти можеш да ме разбереш и само аз мога теб!

59.   58 аз бих предопредила въпросната жена но пък не знам дали ще те послуша може да си помисли че ревнуваш и нарочно и казваш тези неща и да вдигне пълна олелиа на работат ти и онзи да разбере и да стане доста кофти положението кой знае може да има мъжа да е влюбен в нея но да правилното е да я предупредиш да си има едно на ум но не знам по какъв начин да го направиш. И не искам да те съдя или нещо такова мъжът може да е негодник но и ти имаш не по-малка вина от това което ти се е случило бих казала че по-голяма вина имаш ти пред всеки ч(овек е имало момент когато е бил изправен под изкушение но тези хора силните хора които наистина обичат половинката си биха се справили не искам да малоложавам чувствата ти към бившия съпруг тъй като не те познавам но ми се струва че може да си била превързана към енго и да си имала чувства към нег но не са били кой знае колко силни може на времето да са били но енщо да се е променило.

61.   Да, така е. Потдадох се на това, защото нямах силна опора до себе си, нито подкрепа, пътищата ни се разделиха с мъжа ми от много отдавна, и това с колегата ми нямаше да се случи, ако силно обичах мъжа си и той мен. Вина имам, но... аз съм от жените, които никога не са активни с мъжете, т. е. ако ми покажат внимание и аз обръщам, иначе не. Отвръщам на вниманието, защото ми липсва и това е жалко за мен. И точно защото ми показаха внимание и аз в слаб момент от живота ми се потдадох. Никога нямаше да се влю
бя ако колегата ми се държеше нормално, без да ми дава тези знаци, без да ме гледа по този начин, без да ми е говорил онези неща. Вина имам, но без неговата и аз нямаше да я имам. И като не е искал нищо и държи на приятелката си защо и той се влюби в мен, и така година и половина без нищо повече. Обрахме сеира, колежки го базикаха, че е влюбен, подмятания за вечната любов между нас. Нямаше да се влюбя, ако и той не беше. За една раздяла са виновни двама, но и за една любов са пак двама. Не отричам вината си, благодаря ти за коментара, така ми е по-лесно да преживявам всичко. Той е осъзнал, че не иска нищо повече и аз не настоявам, държа се нормално, не го притеснявам, не го притискам или тормозя. Тогава кажи моля те като мъж, защо той реши да ме тормози по този начин, като прави същото с колежката ми по цял ден пред мен. Какво цели, не разбирам...

62.   No 58, от написаното излиза, че колегата ти е казвал, че е влюбен в теб, без да те докосне, така ли? Нормално е да не се получи истинска връзка между вас, но със сигурност не е нормално година и половина да поддържате някакви платонични любовни отношения. Този мъж просто не е добре - чеше си егото и си избива комплексите. Не страдай за него, не си струва. Между другото, ти на колко години си?

63.   Жените, що не си гледате семейството, ами ...

64.   ац съм 59 аз съм жена не знм защо ме сбърка за мъж .Това че си пасивна не е хубаво в една връзка трябва двамата еднакво да са активни смисъл не трябва никой от двамата да чака някой да направи нещо но предполагам че това си идва отвътре.Може би и бившият ти мъж да е мислил като теб.може би не ще били един за друг смисъл като си виждала че се отдалечавата макар че си пасивна можеше да се активизираш .Това е проблемна черта защото такива хора веднага хлътват ако някой прояви мило внимание към тяхх някой може да сбъркат че човека ги обича а те просто да са си такива може да попаднат на нещастници оито да си играят с тях умели манипулатори които знаят как им въздействат.Аз съм малко обърканоа миселх че колегата ти не е стока в горния пост малко така излезе и че ще били близки в всякакъв смисъл и изведнъж те е зарязал сега пък излиза че едва ли не прави това пред теб за да те накара да ревнуваш.

65.   No 62, да така е платочни отношения. За връзка не съм си мислила, защото е по-малък от мен със 7 години, за мен всичко беше зашеметяващ флирт. Ако съм искала да си сменя партньора ще избера зрял мъж. И аз мисля като теб, но го разбирам късно, и аз смятам, че този мой колега не е добре, чеше си егото да, избива си комплекси, обича да манипулира жените. Ужасно е да си играеш с чувствата на някого...последствията и как няма чувство за вина, и как живее с мисълта, че е наранявал...Явно не чувства такава. Поведението му явно показва, че не държи на приятелката си. Ако държеше, щеше да е като другите колеги, те говорят с уважение и любов за половинките си, а колегата ми, никога нищо не казва за Нея. Е ккво е това...това е, обича да манипулира, да си играе и да се забавлява. Както той е казвал, "трябва да има емоция по време на работа". Не искам да го мразя, само ще си навредя и в работната среда мога много да загубя. Ще опитам да се контролирам и да се надявам на възмездие, защото да нараняваш за сметка на собствения си кеф е доста грубо. Ще опитам да съм уравновесена и се надявам да го постигна, защото ми помагате. Благодаря!

66.   No 64, извинявай, че те сбърках с мъж, можеби написаното от теб ми е звучало като казано от мъж, извинявам се. Защо съм била пасивна, защото колегата е по-малък от мен. Как да съм активна, аз си имах семейство, държах си на него, не съм от жените, които изневеряват, не съм го искала и за това не съм посмяла да съм активна... морал, знам ли.... А и както казах, за мен беше един зашеметяваш флирт, една несподелена и неизконсумирана любов. Като бях толкова влюбена, не съм искала да му объркам живота, той по-млад, аз семейна с дете. Някои мъже си объркват живота с такива жени, като се влюбват в по-големи семейни жени. Не съм искала да му го причиня, за това не бях активна. Права си, че е проблемна черта и че хлътнах, точно зради това. Но все пак хлътнах, защото той ми показваше, че е хлътнал. Например, той ме следваше за всичко, ако ходя на обяд и той иска да дойде, ако не, си остава в офиса. Ами на оперативки, как ме е зяпал до самозабрава и колежки с аму правили забележки, като са виждали всичко.. да продължавам ли. Как да не се побъркам, когато някой ми показва, че се побърква по мен. Права си, попаднах на манипулатор, който знае как да ми въздейства, толкова съм прозрачна пред него, вижда всичко в душата ми, в ума ми, знае причината за всяко мое действие, за всяка моя позиция. Помогнете ми и аз да виждам разсъблечена душата му, мисълта му....
Сега и аз мисля като теб, че прави това с колежката ми за да ме накара да ревнувам. Лошото е, че тя, винаги ми е завиждала, винаги е искала да е като мен, дори го е казвала открито, че иска да е като мен. В кариерното ми развитие ми върви по петите, все след мен. Толкова ми е завиждала и за отношенията ми с Колегата, той ми направи комплимент, а тя "и аз исам, кога ще ми кажеш и мен, че съм хубава и изглеждам добре днес". Сега и тя се кефи, че ме измести и той, че е зашеметил и нея, и двамаа се чустват добре, като виждат ревността ми. А тя, по-добре да изяви себе си, вместо да иска да е като мен, както го е казвала на глас дори пред мен. Нека им е хубаво. Искам да съм силна, да изглеждам уравновесена и да не излъчвам болка и ревност. Надявам се да успея, вечер като прочитам какво ми пишете и със всеки следващ ден съм с капка по-силна. Благодаря ти! А за годините.. няма да казвам точно, да не ме разпознае някой, ще кажа само, че съм с около 20 по-незрла от теб.

67.   Аз съм No 62. Стегни се No 58! Сама си се вкарала в абсурден филм и сама трябва да излезеш от него. Сигурна съм, че ако разсъблечеш душата на този мъж и видиш мислите му, ще останеш безкрайно разочарована, защото ще се окаже постен и елементарен човек. Същото щеше да те сполети, ако беше правила секс с него. Може би е трябвало да се разочароваш, за да ти е по-леко сега, но така си си спестила още по -големи страдания и срам пред самата себе си. Не се унижавай изобщо да го забелязваш този човек, още по-малко пък да ревнуваш. Това са били твоите фантазии, изживяла си ги и толкова. Не разбирам, все пак, защо колегата ти е станал причина да си разбиеш семейството?!

68.   Здравей No 62. Филм - реалност, в която живея :-(
За секса си права, толкова съм го искала и съм се чудила, защо не се случва, и си казвах, явно господ ме пази, явно не трябва, за да ми спести много, и ето и така е наистина, добре, че е нямало секс, защото щях да съм много по-зле. Срам ме е дори, че съм живяла с тези измислени от мен фантазии, защо съм такава :-( Днес поне разбрах, че му пука и че мога сега аз да владея положението. Днес въпросната колежка не беше на работа, а аз сериозна работя здраво, когато говорим нещо по работа, погледа ми е железен, не мигам дори, студена и все едно че всичко трайно и завинаги се е изпарило от мен. Цял ден той се държа резервирано и кротко, подвластен на мен. Това е, щом допусна да е по-слаб от мен, това ми стига. Аз съм в действие. А утре.... да видим утре като си дойе Колежката, сладки страсти пак ще има. И на мен взе да ми писва вече, искам да изляза от този филм, наистина вече не ми се тормози, досаднмо ми е. А семейството ми, то си беше тръгнало на там още преди много време, не сме един за друг явно, 9 години връзка преди съвместният живот и 9 като семейство. Не успяхме да се съхраним като такова. Та лудата ми любов си беше малкото камъче, което преобърна и довърши всичко. Все пак да съм лудо влюбена и да не се отрази сътресаващо на отношенията ни, няма как. Променихме се много с мъжа ми, , в 2 противоположни посоки и не можем да се върнем назад, а толкова си искам живота отпеди 3 години и назад.... и той е изтормозен от мен, не съм лесна, видимо е, че не може да ме търпи вече и така.... не съм лесна и заради това си стоя сама и кой знае може би ще остарявам сама....

69.   Нещо не ме разбрала имам предвид с съпруга си защо не си била активна не с колагата си? Защо като си видяла че отношенията ви някак са се охладили и вие ще почнали да се отдалечевате не си направила нещо по-въпроса? Говорех за мъжа ти ако не си ми разбрала.

70.   Той да те кара колкото искаш да ревнуваш негов си е проблема просто ти не обръщай внимание на тия двамцата игноривай ги ако тази госпожица ти каже нещо бъди спокойна и я контривай ако имаш богат речник и знаеш какво да кажеш да кажеш точните неща по-доста деликатен начин по такъв начин че да я засегнеш малко хора го умеят това повечетопочват с грубия тон с псувните ама малко са които по интелегетен начи нда говорят но пак да засекнат някого като им кажа тистината по завоевон начин или дсори само с интунацията. този човек трябва да ти е затворена страница не се надявай ако те поздравя отвърни на поздрава но до там не позволявай да ти се качи на главата отново и да почне да те манипулира дръж го на дистанция и въобще неговото присъщвие не го забелязвай нему придавай важност гледай си работата развивай се предполагам че ак наиситна целта му е била да те накара да ревнуваш за да те напарви на луда калинка като види че няма никакъв ефект върху теб ще се побърка и в един момент ще се откаже.

51-63 от 63