Как да се справя с мъж Дева??
Имам си приятел до мен, който е зодия Дева. Голям зор ми е да се справям с отношението му като цяло и с това той да командва. Не знам дали е толкова важна зодията и дали играе някаква роля, но познавам и други деви, които се държат по цъщия начин! Разбирането ми с него е наистина трудно! Някой ако може да изрази мнение или опит с тях ще съм благодарна!!! :)

Коментари

1.   Аз съм Дева-жена и не смятам, че зодията има някакво значение. Ок, да си четеш от любопитство е едно, но да мислиш, че характерът на мъжа ти е заради зодията му е глупаво. Ние със сестра ми сме и двете Деви и сме коренно различни! Цял живот се знаем и мога да го кажа.
Ако не харесваш партньора си и не си щастлива с него говорете, но по принцип никой не може да спаси връзка, при която единият е нещастен, а другият си има характер - характер не се променя.

2.   Съласна съм, че характера не се променя. Ноо за мен девите са излючително особени хора и изискват много. Не съм вманиачена в зодиите или да мисля, че характера му зависи от това каква зодия, е но това е моето наблюдение и то не само към него..
От авторката.

3.   До скоро имах гадже с тази зодия. Година и половина имаше 2 лица. В един момент е един - в другия друг. Разбирам те напълно. Просто се дръж спокойно и му се отдай напълно. Казвай добре, когато ти каже да правиш нещо... но после го направи както ти искаш! Но никога не го лъжи! НИКОГА! :)

4.   Номер 2, ами то всеки е „особен“. Аз „неособен“ човек не познавам - всеки си е субект.
Една Дева

5.   Номер 4.. Ето за какво говоря винаги спорите и винаги вие сте прави! Не става така... вие никога няма да си признаете това нещо. Може просто да не сме един за друг аз да го провокирам да се държи така.. не знам вече
Авторката

6.   Номер 3.. А какво стана.. смисъл как се разделихте заради различия или? Ако може да ми кажеш и ако не е твърде лично де. :)

7.   Авторке, мъжът ми е Риба и по твоето описание е Дева -)
Един човек, които има вече изградено мнение, независимо от Зодиака, трудно можеш да го разубедиш без аргументи, но и тогава той ще си знае своето. Този феномен е характерен за всеки човек. Ето, и аз сега да се опитам да ти обясня, че няма връзка между характер и Зодия, ти няма да ми вярваш, колкото и научни изследвания да ти давам, че астрологията е псевдонаука. Ти си знаеш своето, убедена си, че има значение Зодията и няма сила, която да те убеди в обратното.
Да не си Дева?
От една Дева -)

8.   Напротив казах, че не съм вманиачена в тези зодии. Просто исках да споделя това с някой както тук, за да чуя и други мнения и т.н.
Авторката.

10.   Номер 3: Аз съм Рак и се разбирахме много добре. Но просто много избухваше... и за най - малкото нещо. Иначе, когато обичат е безусловно.... наистина адски много. Аз също го обичам, но той всяко нещо го мислеше за лъжа. Адски ревнив е.. а никога не съм му давала повод. За него лъжа беше, че съм казала, че ще се видим в 3, а сме се видяли в 3. 10. За това ни беше и последното скарване преди 2 дни. Година и половина бях с него и за толкова кратко време сме късали 100 пъти. За него един скандал е късане, което ми е непонятно. Иначе е страхотен човек... просто или е много мил или избухва на момента. Дано при вас да не е така. Но трудно ще се срравите с него, определено. Отдайте се на връзката с цялото си сърце. Бъдете точна с него и ще ви обича безрезервно :) а когато се скарате и Сте виновна просто му се извинете и го оставете намира. След ден ако не ви е търсил.. го потърсете Вие и се дръжте съвсем нормално. Няма страшно. Ще се справите :)

11.   Пише ти мъж-Дева.
Която се е сговорила с нас, само е спечелила - приятел, партньор, любим, съпруг...
Лично нямам никакви амбиции да командоря, не обичам и мен да се опитват да ме командорят.
В леглото и в работата си съм всеотдаен.
Обаче противно на зодиакалните предсказания съм супер-разхвърлян и хаотичен.
Ненавиждам деструктивните, натоварващите, грубите хора и клюкарите - за мен те са духовно недоразвити. Особено грозни ми се струват тези качества при жена.

Не мисля, че някой трябва да се "справя" с мен или да ме "изтърпява". Живеем в мир и сговор.
Кръшкам много рядко, и не си признавам.

12.   Оставам на мнението си че зодиите са глупост. Ето прост експеримент който можете да направите за да се убедите. Вземете дневен или седмичен хороскоп на който вярвате и прочетете чужда зодия, не вашата и ще видите че точно това ще ви се случи. Хороскопите са направени така че да са подходящи за всеки човек над 25-30 с работа и семейство. Наистина ли вярвате че "звездите" ви определят живота. Вярвайте в глупости ама поне не обиждайте физиката и астрономията.

13.   №12, ако представата ти за астрологията е от изрезките по вестниците и зализаните лели по телевизията си, меко казано, много зле! Това е абсолютен, долнопробен комерс.

Намери истински астролог-професионалист. Има Руска школа, има Италианска школа, хората учат в университет по няколко години, НАКРАЯ ДЪРЖАТ ИЗПИТ, издават им дипломи според успеха и според резултатите от финалния изпит...
Ще се учудиш колко потресаващи неща за теб могат да излязат от астрологията - от истинската научна астрология.
Не съм спец., но мога да ти разкажа за нещата в общи линии - при желание.
Сега само ще кажа, че основните принципи са известни още от древните философски учения - че всичко е свързано с необясними за нас връзки - човека и космоса, вътрешното и външното, всичко е едно цяло, едно взимосвързано цяло. Дали ще "четеш" по звездите, по структурите на очния ирис на някого, или по водовъртежите в реката е почти все тая - СТИГА ДА СЕ НАУЧИШ ДА ГИ РАЗЧИТАШ, т.е. да правиш връзките, корелациите между на пръв поглед несвързани неща. Промениш ли едно нещо в света - променят се и всички други неща. Всичко е свързано. Звездите са избрани, може би, защото са далече, достатъчно масивни и стабилни са, и "летят" по предсказуеми траектории, т.е. твърде малко "шум" цапа показваното от тях - нещо, което не може да се каже за водовъртежите в реката, да речем - там духне вятърът и ги разбърка.

Хайде със здраве, и проучвай по-сериозно нещата, преди да изказваш категорично мнение.

14.   Номер 3! Здравей ти май си момичето на 18, което е пуснало тема "Защо стана така" аз също ти писах там. :) Мисля, че си ти ако не се бъркам. И при мен е същото както с твоя приятел и вс което казваш е така и съм го изпитала, но май ще е за последно..
от авторката :)

15.   Не смятам, че зодията определя характера на човек. Предполагам, че има някакво влияние, но не смятам, че е толкова голямо. Характера на един човек според мен се сформира от много неща - нещо индивидуално, което притежава, зодията, семейните и религиозните ценности, с които е отраснал и т. н. Ако всички мъже от зодия дева бяха еднакви, то щеше един вид да има само 12 типа хора. Както има добри и лоши от една зодия, така има и такива, които държат винаги да командават от всяка една зодия. Ако погледнеш пък мъжете мюсюлмани, отраснали и живеещи в мюсюлмански страни, почти винаги искат да се налагат (в следствие на тяхната ценностна система -от малки са виждали едно отношение, учили са ги, че така е правилно и т. н. ) - без разлика дали са деви или не.
Ана

16.   ... хареса ми коментара на 13, преполагам че е огнена зодия и без да се вманиачавам в зодиите, те определено са от значение.... а иначе девите определено не са ми любими особено мъжете... не са ми интересни, скучновати, не умеещи да впечатлят жена от огнена зодия...

17.   Мъж дева съм. А ти що криеш проблема си, че искаш ти да го командориш, щото негового командване било лошо а? Ти си си виновна. Човека просто си държи на достойнството. Ти какво искаш не разбирам - мъжа ти да казва нещо и ти да не изпълняваш ли? Да казваш добре и после да правиш своето, по - добре не експериментирай. Дръж се честно и безкористно и ако е такава дълбока дева не би трябвало да има проблем в разбирателството.

18.   Зодията няма никакво значение относно характера. Аз съм дева, приятеля ми също, даже имаме рожден ден на една дата :) Той е супер спокоен, а аз лесно избухвам... и понякога в разгара на скандала той ме изнервя допълнително със спокойствие... така че не виждам логика в това, че характера зависи от зодията :)

19.   Хора, обичайте се без значение зодията, възрастта, ръста, килограмите и пр. Защо си усложнявате живота? Ако не се разбираш с някой то не е породено от зодията му. Или ви е писано да сте заедно или не.
Y Peace Y

20.   Зодията може да даде общи характеристики за човека и нищо повече. Всеки човек има различно детство, научен е по различен начин да гледа на нещата, всеки си има негова гледна точка! Аз вярвам в зодий, но само общите неща. Абсолютно всичките ми приятели си отговарят на зодийте. Не вярвам на дневните, месечните и т. н хороскопи. Какво ще ти се случи днес, утре пълна лъжа. Иначе съм зодия скорпион, описват ме добре. Малко по-лоша даже отколкото съм. Но да, притежавам всички добри и лоши качества, който са описали. Девата не ми е любимата зодия, струва ми се, че незнаят какво искат. Това си е мое лично мнение. Аз се разбирам с Телци, Везни, Лъвове, Скорпиони...

21.   Ти каква зодия си. Може да не си отивате като знаци, но като цяло зарежи тия глупости със зодиите и си гледайте да ви е хубаво.

22.   Номер 3:Да, точно така... аз съм момичето на 18.. и мисля да спра да се боря повече. Поне за момента не си струва да се тормозя толкова. Надявам се при вас нещата да не са чак толкова зле и като при нас, но наистина аз много трудно се справях с него. Поддържам все още приятелски отношения с родителите му, което е хубаво... защото от тях научавам, че той съжалява за грушките си. Но на този етап от живота ни няма как да сме заедно. Имам желание да уча и в Италия след 12ти клас, което ще ме отдалечи и от него... така ще ми е и по - лесно да се съвзема. Пък знае ли се... може би един ден мечтите ни за семейство ще се сбъднат... :) Недейте да се отчайвате, изживейте на максимум, това, което имате в момента, защото после ще има неща, за които ще си казвате... ако бяхме заедно щеше да е по - хубаво... Пък знае ли се, може един ден и за нас да има бъдеще :)

23.   16, ще те "разочаровам" - Дева съм (сравни хеша на коментар 13 и 11).
Просто не си срещала качествени мъже-Дева... :)
Иначе и аз не харесвам огнените - много са ми надути. Баща ми е такъв и цял живот се дарлачкаме с него.

24.   н 23 ..естествено ,че не си огнена зодия, просто провокирах интерес ,характерно за моята огнена зодия ....умееш ли да флиртуваш.....просто питам.....:)....поздрави от 16

25.   Сега ще изкажа мнение от що горе долу астрологичен опит! Връзките между хората НЕ се правят само по зодиякален принцип! Да той НАИСТИНА Е ВАЖЕН но НЕ и определящ! Хубаво е обаче между двама да има по-добре секстил тригон или съвпад или опозиция отколкото например квадратура или полу такава! Най важна обаче е СИНАСТРИЯТА и ДОМОВЕТЕ подредени в нея както и аспектите на планетите в хороскопа! Либра

26.   Номер22 Ами лошото е че историите ни са напълно единтични, чак ми е чудно как е възможно. Имам абсолютно същите проблеми като теб! .. За сега решихме отново да сме заедно пък ще видим какво ще стане. :) Съжалявам, че при вас всичко е приключило, но може да е за добро!
Благодаря на всички за изказаното мнение!!!
От Авторката.

27.   Имам опит с мъжете-деви, аз съм козирог с асцендент лъв и хич не ни се получава комбинацията. Може би за някоя по-тиха и обрана откъм емоции жена ще са ок, за мен не са.
На девите им липсва темперамент и емоционалност, те таят истинските си чувства дълбоко в себе си, ама толкова дълбоко, че и те самите не са наясно с тях :D. Ще те мотаят вечно и ще избягват директните въпроси до последно, само и само да не признаят какво мислят и чувстват реално. Тотални баби са, вечно се колебаят и чакат друг да вземе решение вместо тях. Липсва им инициативност и решителност. А пък като се заинатят са като деца.
Естествено мнението ми е пристрастно, пък и може би характерът ми е такъв, че не се спогаждам с такъв тип хора. Пак казвам, на една по-кротка жена може и да й допадне мъж-дева и да има търпението да ги "открехне".

28.   Най-красиви и луди са лъвовете. Моят приятел (наполовина е поляк) като минем из центъра на Пловдив всички го заоглеждат. Не знам как да го скрия :p.

29.   Н28, не го крий, лъвовете обожaвaт дa им се възхищaвaт.
Но нищо не може дa ги отклони от любимият човек! ;))))

30.   Моят мъж е Дева.Точен е във всяко отношение.

Ако има нещо ,което ме дразни то е прекалената понякога взискателност или педантичност нещата да стават по еди какъв си начин,втелясва се и е чистофайник в къщи.
За него всичко друго е мърлящина.Преготвянето на храната да се прави еди как си,подредбата на масата еди как си с еди коя си покривка и т.н.
Иначе аз спокойно го оставям да доминира в отношенията ни,не ми пречи това-защото винаги е на място и е правилен.Така да бъде-нека си поема отговорността като мъж.Не е лека царската корона.

Това ,че твоя обича да командва не е от зодията ,а от възпитанието и разбиранията му.

31.   Аз съм мъж и съм дева. Ще се опитам да ти обясня няколко неща.
Първо според мен зодиите имат значение и да водещи в много отношения. Но естествено е вярно и това, че всеки човек си е различен и индивидуален - в някои хора зодиите са проявени по-явно, в други - не.
Личното ми мнение е, че можеш само да си щастлива от това, че до себе си имаш дева. Мъжът дева ( говоря по принцип, пак казвам, че си е до човека ) е сериозен, здраво стъпил на земята, домошар, ако му плениш сърцето (което става трудно) ще ти е верен до живот, винаги ще прави всичко за теб, винаги ще те уважава, обича, пази, закриля и ще се грижи за теб. Мъжът дева обича да му е подредено, чисто. Споренето и налагането лично аз го нямам в себе си, но много деви го имат, да. Но това вече е повече до характера и възпитанието.
Вярно е това, че мъжът дева смята, че винаги е прав. Каквото и да правиш не можеш да му промениш мнението и решението.
Та с две думи - ако се обичате и пр. бъди сигурна, че цял живот ще имаш всичко. Опитай се да намерите общ език и всеки да прави нужните компромиси

32.   н 29 в грешка си, че лъвовете не се отклоняват от любимиs човек, това им е приятно занимание, но и тук подхождат със стил и вкус

33.   4 години бях с мъж дева.. винаги си мислех, че съм мрънкащата.. след като се разделихме сме се виждали няколко пъти и осъзнах, че той е този, който вечно мрънка. Ама наистина.. вечно недоволен.. ако му споделя нещо почва да ми казва кое как да стане.. и да ми го налага. Аз му казвам, че всеки си има негов начин на работа, мислене, живот. Наистина е индивидуално при всеки човек, но определено зодиите имат значение. Аз като цяло за мъж дева не съм чула хубави неща.. Голямо значение има асцендента! Авторке, какъв му е асцендента? От него ще разбереш може би повече за него.
Ж 26

34.   Н32 лъвът се " отклонявa", вярно е... докaто се влюби:)))
Тогaвa продължaвa дa се нaслaждaвa нa внимaние, отговaря с стил и финес, но сaмо обектът нa лъвскaтa му любов рaзполaгa с чувствaтa и тялото му.
Освен aко... не е подобaвaщо, по лъвски обожaвaн;)))
Знaм- лъвицa съм!

35.   Вие сте психично болни които да сте намбър 1 е прав това е лъвици гъзици тва онова всеки е различен най добрите мъже са раците от личен опит и везните :)

37.   Относно зодиите, изказалият се така огнено 13 може би ще обясни защо има съзвездие, което е изключено от удобния в астрологията 12-месечен цикъл, въпреки че през него минава немалка част от пътя на Слънцето. Става въпрос за съзвездието Змиеносец, което легендите свързват с древния лечител Ескулап. Ако забравим за неговото съществуване, доста хора остават без реална зодия. Дотук с глупостта ви. Държали изпит, получавали дипломи - знаете ли колко хора получават дипломи за неща, които не разбират, било поради абстрактност или по други причини, понякога изобщо независещи от тях? !!! Айде моля Ви се, един път Алена не ми е познала в личен план какво ме чака през деня.
Относно това, че всяка зодия си имала определен характер - глупости на търкалета, имам майка и дъщеря Козирози, нищо общо нямат по характер или каквото и да било друго, определено според вас от зодията. Също така, зодии, определени като несъвместими една с друга си съжителстват много по-добре, отколкото други, определени от вас като перфектни.

Реално по въпроса - мъж Дева съм, винаги се съобразявам с хората в личен план, командването не ми е по вкуса изобщо, хармонията в семейството не се гради на ръководни начала. Баща ми е Рак, братовчед ми също Дева - той също не се изявява като хегемон, много мил и разбран човек и според близки и според семейство. Двуличието в характера също не е присъщо на мен или на него.

38.   Мъжът дева е най- монотонната и неразвиваща се личност що се отнася до връзките си с хората. Нямат чувство за подреденост що се отнася до нещата от живота. Иначе са доста конфиденциални като цяло. Чак от пазене на тайни да ти прилошее. И са скучни. Убедила съм се, че зодиите не са определящи що се отнася моралното им израстване. Девите обичат да провокирват чрез безразличие. Гледаш ги и грам емоция няма на лицето им, но душата им ври. Обичат да имат власт, защото знаят, че едно нещо се гради с много усилия. Найстина за мъжете деви един скандал е раздяла. Аз ако съм на твое място, нямаше да имам сили. Аз също съм дева- жена и съм доста вбесяваща. Признавам си. :) Сега започвам да градя нещо с друг мъж и се старая да бъда по - добра. Важно е да си вземаме поука от миналото и да трупаме опит. Успех на авторката.

39.   Все си повтарям, че зодията няма значение, но пак се интересувам. :) :D Аз съм рибка с асцендент Лъв.
Иначе какво да ти кажа разбира се, че той ще владее нещата все пак е мъж.

40.   Най-големите злини в живота си съм видяла от жена, която е зодия Дева. Безкрайно критична към другите, смятаща себе си за съвършена.... а не беше.... никак не беше. Подла... долна... двулична... интригантка... че и грозна... Моля за извинение представителите на тази зодия... убедена съм, че има супер стойностни хора сред тях... но аз, опарена от личен опит винаги свързвам тази зодия с тази жена...

42.   да ти кажа то е така но когато влезнеш под койата на задия дева тогава и двамата се командвате ще трябва да си отстъпвате взаимно и да си нямате тайни но не го карай да тича след теб тъй като ще тича и ще спре трябва да има разбиране и стигане до консенсус... първо опознай себе си и разбери какво искаш и тогава направи важната крачка да разбереш вътрешната му красота и какво иска самия той казвам ти го от личен опит

43.   Баща ми е зодия Дева-невероятен уважаван от всички човек. За мен най-прекрасния баща. Вече 10 години съм омъжена за мъж също зодия Дева. Този мъж е идеален за семейство - любящ, отговорен, прекрасен баща и верен съпруг. Не бих казала, че е скучен, както са се изказали по-нагоре. Напротив - винаги много се забавляваме заедно. Важното е да го къткаш, както се казва да му вадиш душата с памук, да го обгрижваш и да му галиш самочувствието. Успееш ли с всички тези трикове, можеш да му се качиш на главата.
За протокола аз съм зодия Близнаци, щура и весела жена съм. Казват, че Дева и Близнаци са несъвместими, но ето че ние го опровергаваме и то без да се налага да се правят компромиси. Просто сме се напаснали. Важното е да знаеш какво му е нужно на другия, но и той да знае какво на теб и взаимно да си го доставяте.

44.   моят приятел е дева сестра ми също да трудно е много но аз от сестра ми съм свикнала тя командва винаги друг е виновен те са безгрешни винаги дават акъл на всеки и за всичко но на тях да им помогнеш не може та права си такива са си направо незнам как оцелявам с две деви :)

45.   Малко изравям от прахта темата, ама да си кажа скромното мнение като мъж Дева.

Значи в предните постове общо взето е характеризирана добре зодията, но да систематизирам нещата по точки:

- Не сме скучни и монотонни, по-скоро не сме много инициативни. Ако някой ни пусне мухата за забава, екскурзия и т. н., няма да има по-добра организация и по-яко изпълнение от нашето.
- Не сме безчуствени и без емоции, напротив, просто по-рядко ги показваме и ги таим в себе си, такива сме си.
- Не сме властни фигури, ама изобщо.
- Определено сме взискателни и на моменти педантични, знаем че е дразнещо, но това е защото даваме много в замяна и искаме да знаем че не е напразно.
- Изключителни инати сме и като решим да стане нашето, ще стане ако ще и света да се обърне.
- Търпеливи сме и то доста, не сме импулсивни.
- Много точни и коректни сме във всички отношения - лични, професионални и т. н.
- Целенасочени, устремени, знаем какво искаме.
- Много силно развито чувство за справеливост/несправедливост.
- По въпроса с жените - да ви кажа честно повече ми се случва мен да ме свалят, отколкото аз да свалям жени. Дали провокираме по някакъв начин не знам, но е така. Ние сме директни хора и обичаме директната истина - това е най-лесният начин една жена да хване мъж Дева - директна атака. Ако си мислят жените че ще тичаме след тях и ще търпим номерата им - срещи, кокетничене, подмазване, свалки - лъжат се.

Като цяло си отговаряме на стихията - земна зодия - ние сме здраво стъпили на земята, реалисти, имаме стабилни виждания за живота и човешките отношения. Имаме уважение към хората и те имат уважение към нас. Държим на коректността и професионализма. Невероятно трудно е да излезем от релси (поне аз и всички Деви, които познавам). Склонни сме на голямо, направо волско търпение, но знайте, че прелее ли чашата, НЯМА по-опустошително нещо от бясната Дева - нито разни огнени лъвове, овни, нито скорпиони или каквото и да е. Земята е най-страшната стихия, разярената Дева буквално ще разтвори земята под краката на този който е успял да я предизвика (а това, както казах вече е доста трудно и крайно рядко)

И последно, според мен най-важното:
- Ние държим изключително много на ИСТИНАТА. НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА не лъжете една Дева, без значение дали е мъж или жена - НЕ прощаваме лъжи, в това число и изневери и т. н.
- Изключително лоялни и верни сме - който успее да ни спечели като приятел, колега в работата или гадже/съпруг, печели изключителен партньор за цял живот, който ще направи и невъзможното когато се наложи. Гаджето/Съпругата и като цяло семейството на мъжа Дева ще получат безусловна вярност, закрила и любов. В любовта сме по-скоро моногамни - обичаме ли, любовта е страшно силна и нямаме очи за други жени.

46.   Мога да потвърдя на 99 % написаното от 45, аз също съм мъж от тази зодия, поставям под съмнение ей това "- Не сме властни фигури, ама изобщо. " - естествено , че хората са различни и т.н..Искам да отговоря на някой от коментиралите преди години, че сме скучни и студени, неемоционални : Напротив, много сме емоционални даже - повече отколкото трябва , само че не го показваме- това ни е защитната реакция ...Студен или безразличен съм единствено към хора, които се опитват да демонстрират превъзходство или са неоснователно груби с мен или мои близки.
Към авторката - не мога да гарантирам що за човек е твоя приятел, мога да кажа обаче за себе си, че е факт , че понякога си изказвам мнението как нещо си би могло да се направи по друг начин и ще бъде по - добре според мен, но това не е опит за командване (от моя гледна точка) , А ДАВАНЕ НА МНЕНИЕ! И факт е , че някой хора действително го възприемат като опит за командване , налагане и т.н...

47.   Здравейте аз съм авторката и съм мн съгласна с номер 45 и 46.. Сега съм доста по-наясно с девите. Все още съм със същия човек... е вече се разбираме, но изникна др проблем.. иска семейство от мен..