Приятелят ми е много ревнив
Здравейте... Искам съвет от вас... как да постъпя? Обичам ужасно много приятеля си, освен него няма никой друг в живота ми. Той е много ревнив и го отрича! Поради тази негова ревност повече от времето се държи много гадно с мен, прави се, че не му пука казва да правя каквото искам и отказва да ми каже какъв е проблема или какво съм направила. А той самия си има приятелки, с които е излизал... Не отричам, че и аз съм ревнива, но не чак толкова... Как да постъпя? Това може ли да се дължи на нещо друго? Моля дайте ми съвет... :)

Коментари

1.   Ревнив е, защото те обича и има чувства. Ако не те ревнуваше, тогава щеше да му е все тая. Апък това, че той има приятелки... :)Нали знаеш мъжете искат да си само тяхна, а на тях им е позволено, да хойкат. Много така разсъждават. Не казвам, че и той така разсъждава не го познавам.. Но има такива..
А това, че има приятелки, с които излиза това незначи че спи с тях.. Има приятелство между мъж и жена-колкото и да не го вярват мн хора.. Но ако той държи на теб-ще те ревнува много ясно..

2.   Дa, може дa се дължи нa товa, че съди по себе си...

3.   Търкулнало се гърнето та си намерило похлупаче... Сигурно и той в момента пише в някой форум същата тема :)

4.   Защо вместо да пишеш тук, не говориш с него очи в очи и не му кажеш как се чувстваш?

5.   Разговори мила... Откакто започнахме да си говорим/споделяме с приятелката мога да кажа, че все едно връзката ни започна от начало. Най-вероятно има нещо което го тормози или дразни и не е задължително това да е от теб, може да е в работата или някъде другаде...
А колкото до ревността и това, че се държи гадно с теб, ако сега не го отстраните този проблем с времето ще се задълбочи и връзката ви няма да върви и или ще срещнеш друг или просто ще се умориш от всичко и ще го зарежеш, от опит ти го казвам... Представи си ти да се държиш така с него, дали ще те трае? Според мен трябва да си кажете много неща и да решите дали ще можете да живеете така или трябва да се променят нещата.
Ако няма хармония в отношенията ви рано или късно на някой ще му писне и ще си каже "стига".
Ревността според мен е болестно състояние, за което все още не са измислил лек и единственото нещо, което може да направи той е да се опита да се владее или потиска доколкото може...
Успех :)!