Кучето ми.
Здравейте, аз съм момиче на 13 години. Наскоро си взехме кученце със неопределена порода. Сега то е на 6-7 месеца. Много е игриво, но и много непослушно. Живеем 4 човека в един апартамент. Двама мъже и аз и мама. Проблема ми е че кучето (казва се Айри, женско) го купиха за мен и аз се грижа за него всеки ден в 7:30 ставам да го разхождам на обяд следобед и през ноща. Къпя го давам му храна играем си, но ако е направило някаква беля и го взимам да му я покажа и когато понечя да го ударя то си държи главата нагоре и ми ръмжи. Хваща ме страх, но се опитвам то да не разбере и пак не го е страх. Пробвала съм и с вестник само без да го ударя а то пак ръмжи та се опитва и да ме хапе! Страх ме е да не ме ухапе. :( Пробвала съм и да му крещя то седи и ме гледа без страх. Чичо само ако му кресне се крие с подвита опашка. Моляви помогнете какво да направя че да му покажа че аз съм му господарят, ами ако ме намрази? ;(( Моля се на админът да ми пусне проблема имам нужда от помощ! Съжелявам ако имам грешки. (:

Коментари

1.   Ами куче не се удря. Купи си книга за това как да се обучават животни. Там е обяснено много по-подробно как да отучиш кучетата от лошите навици, без да го удряш.

2.   Абе нямам думи. Ти като направиш някоя беля да не вашите да те бият??? Още повече, че ти си човек и ще разбереш, а то е куче. Не можа да се научи ей така, като хората.

5.   Любов и изневяра. Кучето ми. Може би само на мен ми се струва странно :)

6.   Заплашваш да удариш кучето си с вестник, а после се оплакваш в интернет сайт? Ха.

7.   НИКОГА, никога не посягай на животно /куче/! Можеш да му се караш (по интонацията разбират, че са направили нещо лошо), но не и да посягаш или да удряш. Първо, че не е правилно и второ - стават агресивни, може да си изпатиш. А бе майка ти не ти ли казва тези неща или се е пуснала по течението? !

8.   А защо темата е споделена от "Любов и изневяра"???

9.   Като за начало - Защо си го написала в "любов и изневяра"???

10.   Не стресирайте животното...

11.   здравей,
съжалявам за това, че си неграмотна. А интернет е пълен с БЕЗПЛАТНА информация.

Първо - повече НИКОГА не удряй кучето!
Второто - кучето НЕ е играчка, то е живо същество и чувства болка/уплаха, радост и всичко друго което е присъщо за живо същество!
Трето - когато му "покажеш" белята то НЕ те разбира какво му "показваш". За бога! то дори не знае, че това НЕ трябва да се прави...
би трябвало да си го научила още от малко какво трябва да прави и какво не. Обучението става с НАГРАДИ, а не с бой!
Най-лесно се учи когато е гладно, за всяка изпълнена команда ще му даваш нещо за ядене като награда.

Съжалявам, че има толкова безотговорни родители като твоите... кучето не е играчка и ти нямаш възможност да се грижиш за него.. да не говорим за обучение.

12.   Облечи някоя по-твърда дреха, примерно дънки, вземи по-дебело тесте вестници или една метла, и следващият път като ти изръмжи - бой по манерката. Пази си ръцете естествено. Като му набиеш канчето няколко пъти, ще започне да те уважава :).

13.   Здравей, гледам кучета от доста време вече 24 г. постели с вестник там където спи когато направи беля не я биеш, а поднасяш вестника към носа и казваш лошо лошо. разходки само сутрин и вечер. през нощта не ти си много малка. храна по веднъж на ден или по два път до 1 и 6 м трябва да я научиш на команди стой, ела тук, да не яде нищо от земята и други хора, да не скача по други хора. успех трудностите са минало и моето куче ръмжи когато го ударя или съм нервна. " нощта"

14.   Здравей, аз също имам куче и мога да ти кажа, че няма значение размера на кучето. Малко или голямо винаги е трудно. Същите проблеми като теб по едно време ги имах и аз. Не трябва да се страхуваш от него, защото точно това може да е една от причините да се държи така. При кучетата семейството в което живеят е глутница. Те си знаят техните правила и винаги ще се борят за надмощие в глутницата, което означава, че и ти ще трябва да го правиш. Не се притеснявай ако се наложи го удари, но задължително с вестник, никога с ръка, също така никога не го удряй по главата и внимавай да не е много силно. Когато сгреши някъде се опитай да му покажеш грешката, а ако не те послуша стани "лоша" и го накажи или по-скоро му се "сърди" накрая то само ще започне да идва при теб за да ти се извини, когато излизате на вън гледай ти да влизаш и излизаш първа през вратата, за да му покажеш, че си водача. Също така се старай да вървиш пред него. Когато сте седнали да ядете не му давайте от храната която е на масата за да си знае, че той е след вас. Ако примерно скъса нещо и т. н. Вземи това нещо скарай му се "с висок тон" задължително и го карай да те гледа в очите докато му говориш ако пак не стане удари го с това нещо което е скъсало и му се сърди докато не ти се извини, нормално е да прави така, все пак още е малко.

15.   Здравей мила!

Първо искам да знаеш, че не съм сигурна дали това ще подейства, но всепак пробвай:

Не му обръщай толкова внимание, естествено, че ще му чистиш и ще го разхождаш, но недей да му обръщаш внимание тоест дръж се като негова господарка(каквато и си, но го подчертавай), а пък когато се случи да ти ръмжи не показвай страх, а обратното -бъди сигурна в себе си, а и дори да те е страх не го показвай, а го прикривай с фалшиво чувство за сигурност и самоувереност. И НЕ ЗАБРАВЯЙ, ЧЕ ТИ СИ ГОСПОДАРКАТА, А НЕ ТО!!!

16.   /Аз съм номер 14/
Ако направи беля... онази беля на пода, просто му се скарай и това е ще продължава да го прави докато стане на 1 година горе-долу, а иначе за да не го прави трябва да се изкарва 3 пъти на ден, което надали ще можеш да го правиш винаги...

18.   Гледай Сийзър Милън.

19.   Ей, хора, момичето не е право, но пък защо трябва да се отнасяте по този начин, неграмотна била, какви родители имала... Не можете ли да се държите малко по-адекватно? И какъв е проблемът, че е в "любов и изневяра" - човек не може ли да сбърка?
Мила, относно кучето - прави са, като казват, че не е хубаво да се бие, защото като всяко животно ще прояви агресия и някаква ответна реакция. Когато е гладно, с всяка изпълнена команда ще му даваш храна. Дръж се като негов "господар", но бъди любящ господар. Не се отнасяй лошо с животното, при правилна дресировка ще ти стане най-добрия приятел.

20.   Другите сa ти кaзaли, aз сaмо ще добaвя нещо, което смятaм зa вaжно. Ти не си му господaркa!!!
Кой ти ги нaби тия глупости в глaвaтa? !
Ти трябвa дa покaжеш, че си ВОДAЧ! Имa рaзликa!
.... ох, искaм дa кaжa нещо позитивно, но побеснявaм кaто чуя/ видя/ прочетa кaк някой си бие кучето, че пък се и възмущaвa, че то горкото се опитвa дa се зaщити.
Имaш интернет, почети кaк се възпитaвaт/ отглеждaт кучетa.

Помисли нaд един пример! Виждaм те случaйно нa улицaтa. Ти си биеш кучето, след кaто ти си му господaркa, предполaгaм си приелa, че то ти е слугa. Aз обaче решaвaм, че тъй кaто силaтa е нa моя стрaнa, могa дa бъдa твой господaр и дa обършa двa шaмaрa. Кaк ще реaгирaш? ! Ще приемеш ли, че си слугa...?
Ще се зaщитиш ли? ! A ще искaш ли дa знaеш зaщо си ошaмaренa? !

21.   Авторката: Аз не я бия а само я удрям леко по дупето с ръка! А и чичо ми той вече се знае че е Алфата господарят и като направи нещо винаги я бие....Той ми каза че така трябва да се прави за да се научи..

22.   Aвторке, (21) нa чичо ти явно му дaвa нaкъсо някъде в глaвaтa!
Не е прaв зa товa, че трябвa дa бие кучето. Вероятно му трябвa кошче зa душевни отпaдъци!
" Aлфa" бил той... ох, Божее...
Не искaм дa се чувствaш зле, но нито знaе, нито си готовa дa се aнгaжирaш с живо същество, в случaя - куче.
Тaкa че, моля те пусни обявa и подaри животинчето нa някой, който знaе и ще си го гледa с любов.

23.   Е щом чичо ти го пребива редовно как очакваш да реагира то? Само като замахнеш или ще започне да трепери или ще започне да ръмжи... зависи от характера така, че ако толкова си искаш кучето просто кажи на чичо ти да не се занимава с него. Трябва да има един водач... не може двама то така животното ще се обърка кого да следва след като и двамата водачи имат различни правила!

24.   Авторката: Казах ва чичо ми че мн хора казват да не се бие кучето, но той ми отговори че трябва да се удари иначе нямало да разбере. Че било като в глутницата...

25.   Авторката: От една седмица се държа нормално с нея не се лигавя и тя само идва да я галя. Вече като и се скарам свива опашка и бяга. И за всички АЗ НЕЯ БИЯ! Така ми казаха че трябва само или да и креснеш или даря удариш докато прави белята! А за това че е в Любов и изневяра го сложих без да исках. Просто не видях в коя категориа го сложих...

26.   Удари го без да ти мигне окото!!!

27.   Значи за всички куче пазители е*е те се отзаде имам куче и тука само пола играе роля женските кучета слушат мъжете, мъжките жените имам куче на 5 години вече и винаги ме е гледал на конкуренция хапал ме да разбрал съм си урока и аз съм го бил бил съм го ама сега не смее да ми посегне както и на никой друг а ако картинката е проста и да ви кажа че спецефично кучетата разбират кога са направили нещо лошо например моя нещо ми се направи щото го изгоних от тоалетната щото пиеше вода от там развиках му се докато не почна да плаче и не разбра че е грешно съжалявам не съм писал на български от 2 години