Лягаш си с един, а си мечтаеш за друг.
Имам приятел от близо 3 години, но напоследък усещам един проблем – отношението му е едно сме женени от 20 години. Няма спонтанни жестове и целувки, няма изненади, може би няма толкова страст ( от негова страна). Като цяло е по-затворен в себе си, но ако някой ти е тръпка, винаги ще намериш как да му го покажеш. А аз съм емоционален човек, имам нужда от поддържане на страстта и очарованието в една връзка, дори да е дълга. Сексът е ок, но целувките и прегръдките преди и след това са рядкост. Много пъти му намеквам, но нещата не се променят и аз все повече се отдалечавам от него в това отношение.

Именно в началото на този проблем, когато страдах много и се чудех как да реша проблема, се появи друг човек. Запознахме се на бар, пихме няколко питиета и после се озовахме в тях и правихме страхотен секс. Чувството, че си желан, обсипван с целувки и страст, макар и само за една нощ, ме направи щастлива. Знаех, че е изневяра и трябваше да си остане само една, единствена прекрасна вечер, но НЕ. Започнахме да си пишем – но най-вече супер готини музикални поздрави, палави картинки т. е все неща, които не могат да те оставят безразличен. Това се случи преди 6 месеца. Видяхме се още 5 пъти в тях и няколко пъти по заведения. И наистина сексът се получаваше страхотно, както и всичко останало. Той е много общителен и забавен, малко по-голям е, и на моменти е пълна противоположност на приятеля ми. Зарежда ме с положителна енергия и нова, сладка емоция, която, както казах – все повече липсва при приятеля ми. Както отбелязах – виждаме се рядко, но когато се видим е страхотно. Имало е и случаи, когато сме се засичали случайно. В последният такъв случай – около месец и половина прекъсване, той ( може би защото беше почерпен или друго), първо се държеше много мило, а после уж случайно ме попита дали съм спала с друг, докато не сме се виждали ( не знае за приятеля ми), и дори без да дочака отговор ми каза, че той бил спал с друга еднократно, която не значела нищо за него и с мен било различно. Страшно се учудих тези признания на какво се дължат, защото, ако някой ти е само за секса, не му се обясняваш какво правиш с други. Няколко пъти сме си казвали, че и двамата не искаме по-сериозна връзка с другия. Но аз усещам, че съм хлътнала – просто за мен не е само за секса, но виждам, че той не иска друго (или просто не е наясно със себе си). Но въпреки това се чуваме и без причина, пишем си без повод, и се сближихме. Именно затова аз го поканих в нас като беше свободно, което е рядко. Не бяхме спали заедно от 4 месеца. Но преди същинската част – имаше вечеря, филмчета, малко пиене и остана да спи в нас. Естествено и сега сексът се получи много добре, но за мен имаше и още нещо – почувствах го по самия начин как ме докосваше и как ми говореше. Почувствах го и след това в смс-сите или песните, които ми пращаше. Но сега пак дойде ред на празнината. И двамата не може за момента да имаме по-сериозна връзка, поне аз не си го представям, въпреки че си мечтая за това. НО не съм безразлична към него, може би съм и влюбена. Това, което ми дава като усещане (не само физическо) е страхотно, но знам, че ако пришпоря нещата, той ще се отдръпне, защото това вече се е случвало. Може би трябва да станем приятели, за да го виждам по-често или? За тези 6 месеца, тръпката не може да ми мине, въпреки че не виждаме често (може би и заради това). Почти няма ден, в който да не мисля за него и да не си припомням всеки детайл. Желая го, но не знам как да го имам за по-дълго, а в същото време трябва да си лягам с приятеля ми и на моменти да си представям, че другият е до мен. Нямам сили на никой от двамата да кажа истината. Как бихте постъпили?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Аз , стигайки до близост с друг, бих оставила приятеля си. Ще питаш защо... Ами,мила,просто е - вече няма да има смисъл. Веднъж си намерила тръпка,а може би и любов към друг и след това,дори и да не останеш.с онзи другия,винаги ще търсиш нещо извън връзката си. А представи си връзката се задълбочи?Имате дете? Тогава какво ще правиш?
Всъщност много добре те разбирам. Имам връзка почти 8 години и веднъж бях в подобна ситуация. Имам чувства към другия откакто се познаваме 4 г.близо,но не сме бали интамни. Просто си.наредих приоритетите. Това те съветвам да направиш и ти... Успех и си припомни,че младостта е кратка,а живтът е едан миг ;)

2.   Някои хора не разбират разликата между влюбване и любов. Затова цял живот сменят партньори. Влюбването е много бурно, страстно, емоционално, но пък моментно и илюзорно. Любовта е трайна и истинска, но пък за да е наистина такава, се изисква грижа (и от двамата), разбиране, взаимност и др. и общо взето не е лесно да се поддържа. Но пък ако се поддържа, е нещо велико. Ако не се поддържа, става "все едно сме женени от 20 години" (а между другото има женени от 20 г., които са като гаджета-гимназисти). Става скучна, ангажираща, изтощаваща, нещо, което не си заслужава.

Това вече не е любов, но хората си мислят, че е любов, правейки си грешния извод, че любовта не трае дълго или че изобщо няма любов, или че се изчерпва в един момент и следователно трябва да се търси нова любов. И тук идва новото влюбване, което отново се набеждава за любов и така един вечен омагьосан кръг.

Няма да ти давам съвет какво да правиш, а само да правиш разликата. Вече с кой точно е (ще бъде) любов, ти трябва да знаеш най-добре, защото любовта не е писани правила, тя се чувства, а хората няма как да почувстват твоята любов.

3.   Осъждам постъпката ти, щом като няма химия между теб и приятелят ти по добре се разделете и тогава започвай нова връзка с този човек, не лъжи приятеля си повече, заблуждаваш себе си, рано или късно той ще разбере, не че мъжете са по назад и не биха постъпили по този начин.

4.   Палавница си ти :)...
От опит ти казвам, че накрая най-много ще страдаш ти...
Изпревари събитията и вземи някакво решение, ако сега не направиш нещо после ще страдаш много. Не искам да те плаша, но все нещо ще се разбере, почти никога не остава неразкрита тайна...
Успех!

П. П. Признат грях, половин грях, кажи поне на единия истината или поне част от нея...

8.   И аз съм момиче, млада съм и от начина ти на изразяване съдя, че най-вероятно сме и горе-долу на една възраст обаче честно казано изобщо не те разбирам. Първо бих ти казала, че поне според мен не заслужаваш нито един от двамата щом постъпваш така. Не знам как може да очакваш от приятеля си да ти прави мили жестове и да поддържа "страстта и очарованието" във връзката ви при положение, че ти явно редовно си ги получаваш на друго място... лицемерно е просто. Но все пак това си е твоя работа. Може би е по-добре да се разделиш за известно време с него и да останеш сама, за да премислиш нещата. Иначе мисля, че най-справедливото нещо, което можеш да направиш, е да признаеш, но най-вероятно ще ги загубиш и двамата.

11.   Ох, да се чуди човек откъде да започне. Здраво си забъркала нещата. Не искам да се явявам съдник или нещо подобно, но така не се постъпва. Ако искаш хората да бъдат честни с теб, трябва и ти да бъдеш такава с тях. Един ден може ти да си в ситуацията на приятеля ти, не би ли искала поне да си наясно? Бъди откровена с него, кажи му истината! Или си го пазиш в случай, че с другия се разбутате? Грозно е и не е честно. Просто не е.
Колкото до другия... Тръпка ти е все още, защото е нещо забранено, а като сложиш и това, че се виждате рядко - ясна е работата. Ако имахте сериозна връзка, вече щяхте да сте изпаднали в така познатата на всички ни рутина и... нямаше да е много по-различно от сегашната ти връзка. Повярвай ми! Тези продължаващи с години страсти и подобни вълнения ги има само по филмите. :-) Така че, слез на земята. Знам, че си влюбена и че имаш нужда от нещо ново, но поне приключи старата връзка. Започни на чисто. Никой не заслужава да бъде лъган.

12.   Щом отношенията ви не са особено добри, защо си още с него? Защо не седнете да поговорите открито за вашия проблем? Ако не си щастлива с него просто се разделете, нужно ли е да му изневеряваш? Това е най-долното нещо, което можеш да направиш на половинката си (лично мнение). По-добре сложете край на връзката си и всеки да си поеме по своя път, отколкото да го нараняваш по този начин ( освен ако и той не ти изневерява, тогава сте квит). Това е голяма грешка - не сте женени, по добре го остави ако ще продължаваш да се виждаш с другия.

20.   От автора:

Първо - благодаря за съветите, хубаво е да чуеш неутрално мнение. Иначе към коментар #2: давам си сметка за разликата между влюбване и любов. Имала съм още една дълга връзка. Осъзнавам, че не може винаги всичко да е супер вълнуващо и страстно, но идва ред на други неща. Относно приятеля ми - имало е периоди от порядъка на месеци, в които не сме се виждали и аз не съм и помислила да изневеря. Но както отбелязах - той трудно изразява чувствата си ( за 3 години съм чула само един път "обичам те". Знам, че това е израз, който не се използва за щяло и нещяло, но все пак... представете си да сте го чували само веднъж.... ).

Проблемът е, че все по-трудно разнообразяваме връзката ( аз давам ежедневно предложения, които се отхвърлят), разговорите стават еднообразни, прекарването на времето - също. Освен това е малко тип депресар - по цели часове слушам натоварващи неща от всякакво естество... Винаги съм насреща да му помогна, но ако се случва често - човек се натоварва психически! От друга страна - минахме през много трудности ( пътувания, отсъствия) и сме съградили нещо, което е жалко да бъде разрушено....

А за другият – той ми е просто бягство от всичко това. Най-пресният пример – когато го поканих в нас. Всичко беше безкрайно романтично, дори да не беше търсен ефект. Просто се чувстваш желан. Знам, че е малко тъпо като детайл – но по време на секса – в най-бурния момент, ми каза „обичам те”. Беше супер учудващо, аз не отговорих съответно. Най-трудно ми е, че не знам той какво изпитва към мен – дали е само сексуално привличане или има и още нещо... Не искам, а и не знам как да повдигна темата, защото това ще развали магията. За приятеля ми – по-добре никога да не разбира, защото това ще го нарани безкрайно.

В крайна сметка времето ще покаже.

21.   Чист егоист е авторката /поне от моята гледна точка/, дошла е тук за да й олекне на съвестта.
Авторке, ако попрочетеш малко темите на разни момчета/мъже, които са имали такава жена /в оригиналния текст - такова хлапе/ като теб за приятелка, ще разбереш какво вършиш в действителност. Или бъди честна с човека до себе си /за което е късно/ или се разделете. Няма смисъл твоя човек да си носи рогата. Не му петни името повече, освободи го от присъствието си, ако обичаш. И не ми обяснявай как си свикнала с него и не можеш току-така да го оставиш.
XII

22.   Хм, не мисля, че модераторите правят услуга на авторката като прикриват искрените негативни реакции на хората спрямо поведението й, нито пък пазят честа и репутацията й - те отдавна са накърнени... Тя самата знае каква е, но търсенето на индулгенция тук нито е възможно, нито е правилно, такава могат да й дадат само двамата мъже, които е поставила в това абсурдно положение... Аз лично не бих й простил, ако съм на тяхно място, независимо от пояненията в пост 20 и съм склонен да подкрепя напълно 21.
М, 36

24.   Здравей Авторке,

не те осъждам, дори напълно разбирам какво чувстваш. Минала съм през това, частта с другия мъж при мен беше в голяма степен въображаема, но достатъчно реалистична, че да ме разклати емоционално. Сега обаче отново се радвам на пълноценна връзка.
Ситуацията не е чак толкова оплетена. Ето и моя съвет: преди всичко говори с приятеля си, но не му признавай нищо. Обясни му какво според теб не е наред във връзката ви, какви са чувствата ти, какво ти липсва (дори и в секса) и чакай ответна реакция. Много е възможно и той да се чувства по същия начин и да не може обаче да осъзнае какво точно не е наред, както и какво да предприеме. Оттам и тази постоянна меланхолия. Не пропускай да му кажеш, че в дадената ситуация се чувстваш отдалечена от него, но нека не прозвучи като обвинение!
Междувременно прекрати контактите с другия мъж. Дай шанс на връзката си. Ако приятелят ти вземе на сериозно казаното от теб, пука му и т. н. ще се активира и ще можете заедно да поправите разрушеното. Сложете си дори правила в общуването за известен период от време - никакви негативи, никакви банални случки от работата и т. н. Припомнете си как са протичали срещите и дните ви в началото на връзката и ще разберете какво липсва сега. Е, ти знаеш, но го подтикни той да си ги припомни. Не му ги изреждай, нека сам премисли!
Ако желание има, разликата ще започне да се усеща веднага!
Колкото до другия мъж - не мисля, че си влюбена в него! Ако беше, то нямаше да ти пука какво си градила с приятеля си. Смятам, че върху другия ти просто проектираш стария образ на приятелят ти. Надграждаш това, което познаваш от другия с въображаеми качества и... летиш! Казал ти, че те обича... ако беше така, щеше да те търси непрекъснато и да държи да имате сериозна връзка. Любовта не е майтап, не е и приказки! Затова и не е важно, че приятелят ти ти го е казал само веднъж. Баща ми, например, никога не е казал на майка ми, че я обича, но всички виждат, че просто я обожава. Изразяването на чувствата в голяма степен зависи от възпитанието, от детството. За някои хора е просто ужасно трудно да говорят за чувства. Други смятат, че говоренето е с цел да се баламоса другия. Хора всякакви! На думи не се връзвай. Щом си от 3 години с приятеля ти, то със сигурност усещаш обича ли те или не.
И на последно място "отношението му е едно сме женени от 20 години" - разклати идеята му за стабилност и рутина! Като с това нямам предвид да го караш да ревнува! Покажи му просто едно друго аз. Бъди самостоятелна, отдай се на хобита, които те правят щастлива. А като започне пак с негативизмите, усмихни се и смени темата. Разсей го. Той затова ти споделя, защото се надява, че ще му олекне. Момчето явно е в някаква емоционална дупка и ако го накараш да се концентрира върху поправяне на връзката ви, ще живне! Подтикни го да се среща с приятели. Да спортува! Ако се е изолирал, просто няма как да е щастлив, няма какво да ти даде!
Това е от мен. Опитай! Минах по този път и наистина не беше чак толкова трудно. Моят, в случая съпруг, беше в дълбока депресия. Сега си има хобита, щастлив е и прави и мен щастлива.
Ж28

25.   Аз съм бил в позицията на "другия". В началото беше само секс, но се влюбих в нея. Продължи близо две години на приливи и отливи и знам, балък съм, но я обичах много, а и тя твърдеше същото. Накрая скъса с приятеля си, а мен просто игнорира и остави като използвана вещ и направо ме съсипа. Никога повече няма да направя подобна грешка.
М25

26.   До #24: Благодаря за подкрепата, наистина ми помогна.

Иначе има и още една малка подробност, която ме натоварва и колкото и смешно да звучи - това е страхът другият да не ме види с приятеля ми. Знам, че е глупаво, но... макар и да съм от Сф, вероятността да срешнеш някой познат случайно е голяма. Имам чувството, че ако се държа за ръка с приятеля ми, например, и видя другото момче, това ще е ужасно. Просто ще изпитам ужасен срам от лъжата си. Понякога се чудя дали да не му призная за приятеля ми. Той ми призна ( без да е нужно) просто за някаква забивка.... Призна ми, дори с риск да не го приема добре. А аз през цялото време крия връзката си с другия. Като оставим настрана тръпката, която може да изчезне в някакъв момент, аз искам д азапазя отношенията си с него - т. е да сме познати, приятели, да може да се чуем нормално по телефона и т. н и да не падна в неговите очи.

Знам, че стана много дълго и може би не е е много ясно... Наистина все още имам чувства към приятеля си. Ние сме доста различникато характери, но в началото страстта и влюбването засенчваха разликите... Но наистина може би е само кофти период, който ще се оправи с времето.
Благодаря отново!

27.   До #25: Искам да те попитам от гледната точка на момче, дали е трудно едно момиче да ти е само за секс? Знам, че може да звучи наивно, но.... При мен не ми се е случвало да мам друга връзка "само за секс. ". Имала съм случаи еднократно с някого и после не се поддържат други отношения. Все пак, когато след няколко виждания се засити нагона, би трябвало да остават други неща, които да те дърпат към този човек и д ане го приемаш само като парче месо...

За въпросния човек - още след първата вечер заедно каза, че това би останало един хубав спомен... т. е деликатно ми заяви, че не търси нищо повече, но все пак се познавахме от един ден. Един път, когато бях доста ядосана му написах, че ако му е било само за секса - да си каже, няма да е драма, просто да сме нясно. Той каза, че не му било (може и да излъга, не знам).

Но странното е, че когато си говорим усещам някаква странна близост - сякаш сме познати от години, сякаш може да си имаме доверие, той ми споделя дори и лични неща - за семейство, приятели и т. н.

Просто искам да разбера точно какво съм за него. Ако може от гледната точка на момче да ми кажеш. За мен е малко странно, че можеш да се отдадеш напълно на някого и после да кажеш "само секс". Аз лично дори не мога да прегърна някого без напрежение, ако не изпитвам симпатия към него. Именно и затова съм объркана - дава ми странни сигнали. Най-странното е, че ми призна за другото момиче, ако може да ми кажеш от позицията на "другия" дали би постъпил така? Дали би казал на твоето момиче, ако си се забил с някоя друга ( а тя дори не те пита).

Може би трябва да поговорим, въпреки че той не е от мъжете, които обичат да говорят за такива неща. Един път ми каза, че не е имал серизна връзка ( т. е повече от няколко месеца), а е на 30. Това доста ме озадачи - все пак не е асоциален, грозен или задръстен, даже напротив - няма проблеми с общуването. Доколкото разбирам, причината е, че иска да си живее живота, не е стигнал до етапа с жена, деца, дом и т. н. Но как да разбера какво съм аз за него всъщност?

Колкото и да не ми се иска да го призная - много го ревнувам от цялата тази неисвестност, от евентуалните други жени в живота му. Дали ако предизвикам поне малко ревност у него, бих могла да разбера?

На теб не ти ли беше тежко като знаеш, че твоята си има приятел? Аз не бих могла да издържа

28.   Бях в същата ситуация с едната разлика, че другият знаеше за приятеля ми. С приятеля ми не правехме често секс. отвръщаваше ме дори, но той ме обичаше адски много даваше всичко за мен. Реших да послушам сърцето си и се разделихме с приятеля ми. Беше много трудно. Останах с другия. В началото всичко беше много хубаво, но с времето започнах да съжалявам. Той не ми дава почти никога да излизам с приятелки, да не говорим за дискотека-абсурд. Карахме се адски много.. 2 пъти ме е удрял, убижда ме постоянно, заплашва ме, че ако някой ден разбере, че го лъжа за нещо ще ме пребие. Не знам защо, но и ме обича и наистина има моменти, в които ме прави най-щастлива. На моменти се чудя защо го обичам. Един ден се разделихме за 2 седмици и ни беше гадно и на двамата. Решихме да се видим обсъдихме всичко и се събрахме. Той обеща да не ме удря освен ако не го излъжа.. Всяко чудо за 3 дни.. Пак започна да ме убижда и да се заяжда, но поне не ме удря …. Не че това е облекчение. Силно се надявам да постъпиш правилно и да не съжаляваш за решението си.